Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
6.3.2009 12:18 - ShadoWWW
Shrnul bych to takto:
* Většině návštěvníků D20.cz Dungeon Delve nic extra nepřináší.
* Je tu však procento lidí (hlavně figurkáři, kteří pokukují po RPG), pro které je užitečný a zřejmě i určen především.
* Hodí se i jako generické použití náhodného konfliktu, když si hráči chtějí chvíli užít akci a DM se nechce nic moc vymýšlet. Nebo se prostě chce nechat inspirovat.
6.3.2009 12:22 - ShadoWWW
PHB mi přijde taky podhodnocený. Na první pohled je mnohem skromější a ne tak přítulný jako PHB předešlé edice, ale postupně objevuji jeho nové krásy a vychytávky.

Celkově bych dnes hodnotil, že je povedenější než PHB 3.5
6.3.2009 13:45 - Almi
ShadoWWW: Souhlasím..taky začínám oceňovat jeho přehlednost. PHB sice není tak hezký jako v minulých edicích, ale v tom stylu hry a tunách materiálu, co vychází kolem, se to ztratí.

Jinak s tím shrnutím názoru na DD souhlasím. Tak jsem to myslel. Já hodnotím příručky mizerně, pokud mají nějaký "vznešený" cíl a pak ho nedosáhnou. Ale DD si na nic nehraje a v tom smysl účel splňuje beze zbytku (na rozdíl od např. FRCG - tam jsem čekal přece jen víc a zjišťuju to čím dál tím víc).
6.3.2009 13:47 - Lotrando
almi: taky si názor na FRCG upravuju
6.3.2009 14:08 - Sethi
nevím, jestli nenosím sovy do athén, ani si nejsem jistá spolehlivostí zdroje (/tg/ se nedá vždycky věřit), nehledě na to, že nedokážu ani určit edici, ale... potřebuju se podělit =)

Dragonborn
Dwarf
Eladrin
Human
Tiefling
7.3.2009 01:29 - Conlai
Ty japonské verze vypadají zajímavě a vzhledem k tomu, že u prvního obrázku se píše "doragonbon no 1 reberu rendžjaa", tak bych si typnul, že to bude 4E. Husté.

(trpaslík je fighter (fajta!), eladrinka kouzelnice, člověk warlord, tiefling tradičně rogue, kdyby to někoho zajímalo (ačkoli hádám, že pro velkou část lidí tu, kana není žádným tajemstvím"))
15.3.2009 18:23 - Geralt
Jsem docela zvědavý, jak se Wizardům povede s právě vydávanými balíčky Power Cards pro jednotlivá povolání z PHB.

Kartičky se totiž ukázaly podezřele rychle jako užitečná pomůcka a kdyby byly k mání i tady, asi bych i uvažoval, že ty dvě stovky za paklík pro své oblíbené povolání dám.
15.3.2009 18:58 - Nachtrose
Karticky si zatim tlacim v MSE2. Pokud ty wizardacky budou vypadat stejne jako v character builderu, tak bych do nich sel tak max zadarmo.
15.3.2009 21:34 - Merlin
já mám kartičky vytisklý...a vypadají přesne jako ty v PHB
15.3.2009 23:31 - Geralt
Právě - z toho důvodu mě zajímá, zda prorazí zpoplatněná wizardí verze. Konkurence v podobě podomácku zhotovených karet je totiž poměrně velká.
15.3.2009 23:39 - Nachtrose
Osobne mi tech 10USD za sadu pro jeden class dojde celkem dost. Mozna se to hodi pro nekoho, kdo je linej, nechce, nebo neumi si udelat vlastni. Vzhledem k flexibilite karetnich setu treba z onoho MSE2 a pomeru vydanych powers k vydanym oficialnim power cards bych to nijak zhave nevidel. Mozna bych jim jistou sanci daval, kdyby vychazeli power cards zaroven s priruckami. ale stejne, prejdi si treba ruzne errata. Kolik je v nich upravenych powers? V editoru prepises karticku, vytlacis, hotovo, prace max pet minut, naklady minimalni. A s temahle kartama co? Prepises/prelepis na ni a bude to sice hratelne, ale nebude to uz tak hezke, nebo si za dalsich 10USD koupis updatnuty novy balicek?
16.3.2009 09:19 - Lotrando
jednak tam asi budou prazdné karty, kam si budete moc cokoliv dopsat

jednak jich je 100, což neumím rozklíčovat, co v tom vlastně je, ale vzhledem k tomu, že každá příručka obsahuje build, mělo by stačit mít karty k jedné příručce, přesahy nejsou tak zásadní, většinou se jedná o jednu či dvě power, které jsou využitelné.
16.3.2009 09:44 - Dalcor
Teda nejsem si jist, ale mám pocit že Hero Lab, umožňuje tisk kardiček ze SRD. Za 30 USD dostanete dvě licence, komunitou zrpavované updaty a pod.
16.3.2009 10:08 - Lotrando
mě hlavně přijde, že ty karty jsou cílené na mladší hráče, kteří je vydyndají z rodičů. ostatní mají alternativu už dávno.
17.3.2009 08:46 - ShadoWWW
Na ukázku z PHB2 se můžete mrknout zde. Plná verze tu bude nejspíš už zítra! :)
17.3.2009 09:02 - ShadoWWW
Příručka vypadá vážně skvěle. Je to jasná koupě u Rytíře.
Z nové příručky bych vypíchl hlavně tento úryvek:
The D&D game is all about telling an adventure story.
If you take a more active part in telling your character’s
part of the story, everyone has more fun.
17.3.2009 09:09 - Nachtrose
Uz od zacatku brezna tu slidim a cekam na tvuj link ;-)Podobne ocekavani mam snad uz jenom vuci Eberronu, i kdyz ani vlastne nevim proc.
17.3.2009 09:18 - Blaine
mnam, tesung, tesung
17.3.2009 09:22 - Nachtrose
Se tech poslednich par dni nehorazne vlece. To je horsi, nez cekani na vanoce...
17.3.2009 10:02 - ShadoWWW
Mám skvělé zprávy! Tady to je. :-D Je to rychleji, než jsem původně myslel. Jak řekl jeden můj kamarád: "It's just too hot to postpone it."

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085695028305054 secREMOTE_IP: 3.138.174.174