Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
3.3.2009 18:14 - Alnag
Gurney: Obecná povolání jsem zkoušel v záchvatu nadšení u 3e, docela to ušlo ale nebylo to tak "cool" jak to vypadá na papíře. Ve 4. edici by to myslím vyřešil trochu lepší multiclass. (Ani by nemusel být o tolik lepší, ale to co je v pravidlech je dost brzda.)
3.3.2009 19:21 - Malabar
No ja sem se na ty obcny povolani chctel vrhnout tedka v trojce, ale jelikoz budu prestupovat uz konecne na tu ctverku tak to asi nezmaku. Ale tak casem to urcite bude v nejakely hralelny forme at v podobe toho multiclassu nebo jako vlastni "subsystem" ci jak to nazvat ....
4.3.2009 10:22 - ShadoWWW
4.3.2009 10:27 - Lotrando
dik

postnu sem poznámku, protože jsi tuším chtěl instuktážní video

tak tady je stanovení výsledku střetnutí

jen podotknu, družina už toho měla hodně za sebou .)
4.3.2009 13:32 - ShadoWWW
Přesně tak jsem si to představoval. Super video pro začínající hráče DND 4E. Bude další díl? :)
4.3.2009 13:35 - Lotrando
Když se mi podaří hodit bluff, až zas budu držet v ruce foťák přepnutý do režimu video :). Jedinej kdo hodil insight byl hráč přímo proti mě.
5.3.2009 00:00 - Element_Lead
ShadoWWW diky moc!
5.3.2009 01:18 - Alnag
A z jiného soudku - WotC revidovali svou GSL licenci na něco normálního. Takže vypustili jeden obzvláště vypečený odstavec o nemožnosti vydávat zároveň pod OGL a GSL. Pozdě, ale přece...
5.3.2009 01:31 - Element_Lead
Co to pro nas znamena?
5.3.2009 01:48 - Alnag
Pro běžného smrtelníka to znamená, že možná někteří další vydavatelé přestanou trucovat a začnou vydávat zajímavé produkty pro 4e. (Což, pokud nakupujete v Černém rytíři neznamená nic), pokud z Amazonu tak skoro nic (ano, ani Amazon nemá všechno), ale pokud nakupujete z takových těch divných krámků jako Noble Knight tak větší výběr blbostí, za které v době finanční krize utratit peníze a podpořit tak chřadnoucí americkou ekonomiku... :))
5.3.2009 07:57 - Lotrando
Snad se přidaj i Paizáci. Odstavec 6 byl likvidační, je dobře že je pryč.
5.3.2009 12:58 - Geralt
Tak mě napadá, když už vyšla sbírka doplňkových příruček jako Draconomicon, Manual of Planes nebo třeba Open Grave, nešlo by přidat do ankety také je?
5.3.2009 13:16 - Alnag
Geralt: To víš, že šlo... :)

EDIT: Ještě jsem to trošku ladil. Ale už to je...
5.3.2009 22:45 - Almi
Koukám, jak tu všichni negativně hodnotí Dungeon Delve. Tak by mne docela zajímalo, co je na té knížce tak špatného? To, že poskytuje hotové encountery rovnou po ruce? Dali jste si práci si jí trochu prohlídnout? Musím říct, že pro pro partu mladých kluků, co si chtějí zahrát a učí se to, je tahle věc poklad. Na pár příkladech se naučí základ a pak hurá dál. Mně to přijde, jako dobře řemeslně odvedená práce, přesně sloužící svému účelu, která si na nic extra nehraje.
5.3.2009 22:47 - Lotrando
Almi: souhlas, je to nákupák, pohodlně na jedno odpoledne. určitě to použiju. a je taky fakt, že to není kdo ví co, prostě jen příručka, když zrovna nestíháš.
5.3.2009 23:27 - Alnag
Almi: Tady se asi neshodneme. Dungeon & Delve mi připadá jako návod k bezmyšlenkovitě rubárně o které tak plamenně řeční ty zástupy fanatiků, když křičí D&D není RPG. D&D je wargaming. Asi to pro někoho může mít hodnotu, ale postavit k sobě pár tilesů a vybrat potvory z monstráku bych zvládl i bez cizí pomoci...
6.3.2009 07:50 - Lotrando
to asi kdokoliv z nás
6.3.2009 09:24 - Almi
Alnag: O to se nepřu, v tom s tebou souhlasím. Ale já se potkávám se spoustou mladých kluků, co je přesně tohle baví. A z nich se rekrutuje nemalá část těch, co je začne zajímat víc co a jak. A přesně pro ně je tohle určený. Dungeon Delve beru prostě jako přechod od miniatur k DnD RPG. Koneckonců - i to načasování v době soumraku DnD miniatur game tomu napovídá (téměř všichni, co co to hrajou a nejsou fanatici/sběratelé teď řeší, co dál).
6.3.2009 11:19 - Alnag
Nemůžeš se ale pak mocdivit, když má Dungeon Delve nízké hodnocení...
6.3.2009 12:17 - Lotrando
hmm, a proč má špatné hodnocení PHB? :) žeby trošku zavádějící statistika s ohledem na hodnotitele?

DD je asi velmi přesně zacílený, sám si ho ponechám jen v podobě pdf, ale je dobré říct, že pro určitou cílovou skupinu může být klíčový a naopak zde vynášený MoP dopadne prachbídně.

btw, chtělo by to doplnit PHB2, už se to blíží :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10264801979065 secREMOTE_IP: 3.17.186.218