Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
29.5.2008 17:43 - Quentin
PK: mame takovy nepsany pravidlo, ze by se u hry meli vsichni bavit, mozna si o tom uz slysel :D
29.5.2008 17:44 - Alnag
Fritzs: Já už se tak těším, až si moje družina zase - jak je jejím dobrým zvykem - udělá naprasto nestandardní družinu. :)
Quentin: Hlavně DM ne? :-D
29.5.2008 17:44 - Corvus
What You Need to Play
✦ A place to play
✦ Rulebooks
✦ Dice
✦ Paper and pencils
✦ Battle grid or D&D Dungeon Tiles
✦ Dungeon Master’s Screen
✦ D&D Miniatures


takze v DMG pisu ze *potrebujes* battle grid a miniatury...:-/
29.5.2008 17:46 - Gurney
Corvus: Bluffují :-)
29.5.2008 17:47 - Alnag
Corvus: A v PHB píšou, že by se ti mohly hodit...
PHB píše:
You might find some of the following items and accessories useful at your game table.
Navíc jinde v DMG píšou, že to jde i bez nich. Si vyber...
Každopádně od jisté doby figurky používám a je to docela psina.
29.5.2008 17:51 - andtom
Corvus: Potom je k jednotlivým bodům popis, tak si přečti dál, co je u miniatures, jestli je fakt musíš mít. Píšou tam, že potřebuješ něco a že Miniatures jsou ideální, toť vše. Lze namítnout, že nepíšou výslovně politicky korektně ;) že stačí víčka od piva.
29.5.2008 17:54 - Alnag
Na tom je myslím vtipnější, že Character Sheets jsou označeny za Useful Addition. :))
29.5.2008 17:55 - Corvus
btw pozrite odsek Covering the Character Roles:
DMG píše:
The Player’s Handbook discusses the four character roles: controller, defender, leader, and striker. When players are making new characters, they should discuss their preferences in roles, and agree on how to cover all the roles in the characters they create to allow for a good balance of abilities in the party. Otherwise, you might end up with a party of five strikers.
toto uz nie je odporucanie ale jasne a priame navadzanie na to urobit druzinu podla roli.
co sa mi este nepaci je navadzanie na podvadzanie s kockami a klamanie hracov ze to nerobis.
29.5.2008 18:02 - andtom
Corvus: Rozumím Tvému rozhorčení. RolePlayingGame a navádí dělat družinu s ohledem na role v rámci skupiny. Jak zvrhlé (a sami hráči by na to nepřišli, pochopitelně, je potřeba to zatajit) :)
Co říkáš na popis motivací hráčů a tipy pro hraní s různě motivovanými hráči, to je užitečné, že?
29.5.2008 18:06 - Corvus
andtom: neverim ze myslis svoju poznamku vazne, takze ju len tak prejdem... ;-)

co sa tyka popisu motivacii tak to je myslim dobra vec, dobre je tam spomenute na co si treba pri kazdom type hraca davat pozor. co tam ale chyba je nejaka metoda na zistenie kto je aky typ hraca.

vsimol som si jeden anachronizmus, ktory som uz povazoval za prekonany: metagaming is evil. teda nie je pripustene ze by existoval aj metagaming ktory je k uzitku.
29.5.2008 18:09 - Alnag
Corvus: Ne, to je návod jak vyrobit "good balance of abilities in the party". Možná, že by bylo dobré zdůraznit, že ta hra taky může být něčí první a tak jsou v ní rady mířené tak, aby tvoje první zkušenost byla optimální. Podle mně "good balance of abilities in the party" je krok k dobré první zkušenosti narozdíl od situace kdy je v družině pět strikerů, kteří si lezou do zelí.
Pokud jsi zkušený hráč můžeš přece takový návod snadno ignorovat. Já nevím, odkud se pořád vynořuje tohle to zlo, že všechny texty v příručkách jsou do kamene tesané desatero. Nejsou. Ty knížky jsou dělané pro široké publikum a od zkušenějších a kompetentnějších hráčů se čeká, že si dokáží vybrat, co pro sebe aplikovat a co ne.
Ke klamání hráčů se vyjadřovat nechci, já házím všechno před nimi.
A metagame is evil není anachronismus, to je jen stále převládající pohled na věc :) Navíc je tam specificky řečeno, jak je to myšleno. Jsem zvědavý, jak bys z té definice vyargumentoval, čím je to k užitku.
29.5.2008 18:14 - Corvus
no prave ze to moze byt niekoho prva hra je ten problem... ja taketo rady zo skusenosti odignorujem, ale novacik sa nimi moze riadit uz len preto ze nepozna ziadnu alternativu... tak ako sme sa my na zaciatku riadili radami v DrD..
ad metagame: ved to ze je spomenuta len 'zla' metagame a 'dobra' nie..
29.5.2008 18:15 - andtom
Corvus: Tú poznámku myslím ironicky ;)
U hodu kostkou: píšou, že můžeš házet otevřeně i tajně a jak je to vnímáno hráči (já to čtu - volba jak házím je na mě) a pokud se hází tajně, dá se zalhat (tj. možnost této podmožnosti) ovšem když už, tak to nemá být často. Navádění? Já to čtu jako: rozhodni se sám.
29.5.2008 18:16 - Alnag
Corvus: No počkej... a co je na té radě špatného?!?
29.5.2008 18:19 - Corvus
hej je tam na vyber: hadz pred nimi alebo za screenom a ked hadzes za screenom tak mozes podvadzat a ak to obcas spravis tak sa nenechaj prichytit...
DMG píše:
Don’t do it too often,though, and don’t let on that you’re doing it,
Alnag píše:
No počkej... a co je na té radě špatného?!?
navadza robit si postavu podla efektivity a nie podla toho aka by sa hracovi pacila... vid priklad Quentinovej bandy strikerov :)
29.5.2008 18:22 - Fritzs
andtom píše:
RolePlayingGame a navádí dělat družinu s ohledem na role v rámci skupiny.
Já byl dycky přesvědčený o tom, že se jedná o roli v rámci příběhu... asi hrajeme jiné hry, já storygame a ty boardgame...
29.5.2008 18:27 - Corvus
inak nech je ako chce, tak povazujem po prvom zbeznom precitani 4e za lepsiu nez 3e v tom na co je DnD primarne urcene.
29.5.2008 18:29 - andtom
Alnag: No je to straaaaašná rada ve stylu: promyslete si, jestli do tanku vleze velitel, střelec, nabíječ, radista/střelec z kulometu a řidič, může se vám totiž stát, že vyjedete s tankem s pěti střelci. A dál je tam popsáno jak to vypadá, když některá funkce chybí, že to jde, ale už ne tak jednoduše. Prostě objevné věci na úrovni státního tajemství, na které nikdo nepřijde a měli by se tajit :)
29.5.2008 18:31 - Corvus
DMG píše:
Saying Yes One of the cornerstones of improvisational theater technique is called “Yes, and . . .” It’s based on the idea that an actor takes whatever the other actor gives and builds on that.
za tuto radu respekt!
29.5.2008 18:31 - andtom
Fritzs: Role v rámci skupiny = boardgame: Slyšel jsi už někdy třeba o rolích a jejich dělbě v rámci rodiny? I ty takovou roli bezpochyby hraješ, máš pocit, že hraješ s nejbližšími příbuznými boardgame? No, asi ano ;)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11591005325317 secREMOTE_IP: 3.145.143.239