Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
17.2.2009 08:01 - Lotrando
Od té doy, co se v tom nehrabou celníci chodí knížky z Amazonu originálně zabalené a neporušené. Snad to tak i zůstane
17.2.2009 09:10 - Almi
Mně taky chodí věci z Amazonu úplně neporušené. Naopak mám docela problém se do toho bytelného obalu sám vloupat..
23.2.2009 12:13 - ShadoWWW
Celou svou sbírku vystřihovánek jsem sbalil do archivu, můžete si je stáhnout zde:
Je to 5 částí RAR archivu, celkově to má 434 MB.
Jsou to všechno dosud nepublikované věci tady na foru, jedina již publikovaná vystřihovánka je GM Ultimate Screen. Tak stahujte, stojí to za to.

1. část
2. část
3. část
4. část
5. část
23.2.2009 12:24 - andtom
ShadoWWW: Super ... ale co v tom všechno je? Napiš prosím Tě alespoň nějaký orientační nástřel.
23.2.2009 13:30 - ShadoWWW
- 3D Dungeon (fotky bohužel nemám)
DRAGONSHIRE: Base Set
DRAGONSHIRE: Blacksmith & Stables
DRAGONSHIRE: The Cemetery
E-Z DUNGEONS: Basic Set
E-Z DUNGEONS: Borderland Keep
GM Ultimate Screen
Ohrada :-) (fotku bohužel nemám)
DND Foldup Paper Models - městečko 20 papírových staveb
A bonbonek nakonec: MechBattle City
23.2.2009 13:35 - andtom
ShadoWWW: Díky! Vypadá to moc dobře.
2.3.2009 10:16 - Beltar
Chtěl jsem se zeptat lidí se zkušenostmi:
Spousta kouzelných předmětů má v popisu, že se nabíjí po "milestone". Jak se vám to osvědčilo? Jaké s tím máte zkušenosti?
2.3.2009 10:26 - Lotrando
Beltar: v tom máš asi trošku zmatek, zkusím to osvětlit. Předměty, které maji Daily power se dají použít jen jednou za den. To co se nabíjí je schopnost postavy tuto power čerpat. Platí totiž omezení které říká, že postava na heroické úrovni může použít jen jednu daily power z předmětu. Tady přicházejí do hry milníky. Za každé dvě střetnutí se ti totiž obnoví schopnost znovu využít jinou daily power. Ta v dříve použitém předmětu je sice yčerpaná, ale ty můžeš mít jiný předmět. A ten teď můžeš použít.

K otázce,jak se to osvědčilo, i po půl roce s tím jako GM válčím. Tohle pravidlo vyžaduje totiž hru na sérii střetnutí, postupně gradujících, což mi moc nejde. Příběhově mi totiž daleko častěji vychází jeden velký encounter.
2.3.2009 12:15 - Beltar
Má angličtina je sice slabší než koboldí minion, ale v Keep of the Shadowfell, strana 43 se píše

+1 Symbol of Battle: This holy symbol (value 1,000 gp)
grants a +1 enhancement bonus to attack rolls and damage
rolls, deals +1d8 damage on a critical hit when used with
divine powers that have the Implement keyword. It also
has a power that can be used as a free action. When you
hit with a power that uses this holy symbol, deal an extra
1d8 damage. This power recharges automatically when
you reach a milestone.

Podle tohodle popisu bych tedy chápal, že můžu po milestone znovu použít tenhle holy symbol.
2.3.2009 12:37 - Lotrando
jo, to je mimo pravidla, ale platí vždy text u předmětu, či power
2.3.2009 14:06 - LZJ
Beltar: Keep on the Shadowfell vyšlo ještě před pravidly 4e, tak tam můžou být mírné rozdíly. V PHB je popsaný Symbol of Battle, který může dát jako Daily power (tedy jednou denně) navíc 1d10 zranění.
Takže buď ber pravidlovou variantu a nebo můžeš dávat 1d8 v každém druhém boji, pokud jich je za den víc než dva.
2.3.2009 14:53 - Merlin
jen bych rád upozornil, že milník není "každý druhý boj", ale má svou zákonitost :)
2.3.2009 15:57 - Almi
Merlin: Pravda. Já docela často u jednoduchých věcí říkám, že to milník nebyl, naopak nemám problém dát po těžkém střetnutí klidně znovu AP. Tahle mechanika pomáhá nádherně tvůrci hry ovlivňovat dynamiku následující scény s minimální námahou. Ovšem - zas to musí být s citem...
2.3.2009 21:58 - Malabar
Chtel by sem se zeptat, jak je to v 4e s obecnyma povolanima (jako v 3e). Exzistuje vubec neco takoveho ?
2.3.2009 22:00 - Alnag
Malabar: Jestli tím myslíš taková ta NPC povolání (Commoner, Expert, Warrior), tak nikoliv. Filosofie 4e je, že je záměrně asymetrická. Hráči mají povolání, NPCčka nikoliv. Ty mají specifické úlohy a tomu přizpůsobené specifické schopnosti...
3.3.2009 13:00 - Malabar
No myslel sem toto ale myslim ze si odpovedel dostatecne i tak. Diky :)
3.3.2009 13:16 - Alnag
Jo tohle... :)) Tak to ve 4e také není, ale asi by se to dalo udělat prostou úpravou multiclassu (existují takové snahy).
3.3.2009 15:12 - Gurney
Malabar: Myslíš něco takového ?

Btw What 4e class is Obama? :)
3.3.2009 16:58 - Malabar
jojo vypada to ze to bude neco ono :)
3.3.2009 17:33 - Gurney
Když už sme to tak naklepli, máte někdo zkušenosti s těma obecnýma povoláníma nebo omni-clasem? Mě se myšlenka obecných povolání zamlouvala už v 3e a tad to vypadá docela funkčně i ve čtyřce.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10889983177185 secREMOTE_IP: 3.19.56.114