Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
28.1.2009 08:10 - Lotrando
Character Builder goes LIVE!
29.1.2009 11:21 - Gurney
Zkouším a dost dobré, vytknul bych tomu jen dvě věci: nepovolí mi to mého mimořádně "příjemného" a velmi nefilozoficky založeného fightera (Cha 8/-1; Wis 9/-1 - asi ochrana před min-maxery) a jako fighterovi je mi zapovězena History a Perception (což ale není chyba CB, jako houserule nevedeme class skilly, pokud je to odůvodněno backgroundem).
29.1.2009 12:28 - Almi
Lotrando: tyjo, už se těším domů, asi brzy silně updatuju Stříbrný podnos. Do víkendu určitě :-)

Gurney: zjišťuji, že na tom začínám být, chtíc či nechtíc, obdobně :o))
29.1.2009 13:09 - Lotrando
Almi: bachca na limit updatů, máš jich jen 5/měsíc.

Gurney: je jedna vlastnost smí být v záporu, to je dokonce někde exaktně uvedeno
29.1.2009 13:30 - Gabik
Lotrando: Character Builder goes LIVE!
- bomba přijdu s Flashkou (nebo s flaškou?) :o)

Gurney: bohužel dvě nemohou být podle pravidle v záporu - wizardi přímo píšou: Start with these six scores: 8, 10, 10, 10, 10, 10. Je to jak jsi řekl, ochrana kvůli maxivání.
Na druhou stranu i nefylozofický barbar může mít kladnou Wisdomu. :o) Teoreticky si můžeš vytvořit deník warior se dvěma hodnotami v záporu a historii jako primární dovedností, ale místo CB použit exelovský deník co má Almi na podnose. Tam se dá změnit cokoliv a sám ti pak výsledek vpíše do deníčku. Bohužel i ta nejnovější verze se dostala jen k příručce FR a s Martial Power a dalšími si moc netyká. :(
29.1.2009 13:58 - Lotrando
Gurney: mimochodem, když tam to číslo přímo napíšeš, tak ti to vezme, jen build označí za nelegální ve vztahu k pravidlům.
29.1.2009 14:40 - Almi
Lotrando: Jen 5 za měsíc? To bych se divil. Mám premium účet, žádných takových omezení jsem si nikdy nide a a u nikoho nevšiml.. ale v našem případě to stejně nevyužiji, takže nevadí, i kdyby tomu tak nějak bylo.

ad. deník: jo, máte pravdu. CB docela solidně rozlišuje, co je "legal" a co už ne. Rozlišují to, tuším, kvůli FR live hraní online.
29.1.2009 14:49 - LZJ
Jak to s tím kompletním CB je? Je to zase instalovatelná aplikace? A ověřuje si nějak, jestli mám placený D&DI?
Nebo je to jen tak jednoduše, že kdo nemá D&DI nemůže si stahovat aktualizace?
Mně se nechce si platit D&DI furt, ale občas klidně můžu. Zvlášť jestli by podporovali PayPal.
29.1.2009 15:06 - Lotrando
LZJ: jedna verze, dostupná všem, nainstaluješ a máš vše do třetího levelu. když máš DDI, vyplníš svoje přihlašovací údaje a ono to stáhne cca 15M dalších informací a unlockne zbytek levelů. Updatovat můžeš 5x měsíčně, což mimochodem někde píšou, ale hlavně se o tom živě diskutuje na ofigo fóru. Je pžedpoklad, že každý měsíc bude nová dávka, se kterou resetují čítač. Jinými slovy, můžeš to dát kámošům se svojím účtem a oni to mohou používat, ale po pěti updatech se vám to na nějaký čas zavře. Druhá možnost je, zaplatit si DDi na jeden měsíc, stáhnout CB a update a pak zaplatit až ve chvíli, kdy mě něco zajímá. Příručky s pravidly nejsou tak časté, přijdete jen o průběžné doplňky s Dragonu.

P.S. Prosté kopírování má za následek nefunkční verzi - začne to padat.

P.P.S. - teď si nejsem jistej, čím jsem to vlastně platil, myslím že kartou
29.1.2009 15:07 - Almi
L.Z.J.: Doposud to běželo tak, že si iniciační soubor (cca. 600Kb) stáhl při instalaci z wizardích stránek celý potřebný aktuální balík. Po naistalování vše běželo v dané podobě, bez ověřování. Pokud jsi chtěl aktuální verzi, musels stáhnout balík znovu. Jiný update nebyl.

Jak tomu bude do budoucna ještě nevím, nekoukal jsem na to, ale pokud bude zachován současný stav, není důvod si DDI kvůli CB platit. Přesto je DDI výborný díky bonusovým materiálům, zejména mé oblíbené sekci Creature incarnations, naposledy věnované Zombie!! :o)))
29.1.2009 15:09 - Almi
Lotrando: Aha, to bude veselo :o)))) Už chápu tvou poznámku o update 5x za měsíc...
29.1.2009 17:26 - LZJ
Lotrando: dík za info, vyzkouším a uvidím - vypadá to, že platit se dá jen přímo kartou.
29.1.2009 20:11 - Gurney
Nějak pořád nemůžu přijít na to, jak omezit výběr ras, powerů a featů třeba jen na PHB (Manage - Campaign settings) - uložil jsem si Low_magic campaign setting a pořád mi to tam cpe věci z Forgottenů, Martial power a jiných příruček..
1.2.2009 22:18 - Almi
ALL: Po delší době jsem opět updatoval Stříbrný podnos (link výše)...
9.2.2009 23:19 - Alnag
A jak se zdá, když nemůže papírově vycházet Dungeon a Dragon, tak budeme mít LevelUp! :)
9.2.2009 23:37 - Alnag
A ještě, kdyby náhodou někomu chyběla herní inspirace... :)

Krod Mandoon
9.2.2009 23:52 - Lotrando
jj, to vypadá nadějně
13.2.2009 17:50 - Almi
Hojda, tak to vypadá, že se nám tu brzy zjeví další Worldwide D&D Game Day - Saturday, March 21st, 2009

Bude se něco dít i Rytíři jako minule?
13.2.2009 20:47 - Element_Lead
Pani to uz je rok...
14.2.2009 00:21 - Alnag
Almi píše:
Bude se něco dít i Rytíři jako minule?


Zatím o ničem nevím. Obvykle to organizoval Dalcor, nevím jak na to bude mít čas.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.099786043167114 secREMOTE_IP: 18.188.252.23