Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
21.1.2009 15:58 - Thalion
Omlouvám se, kdyžtak to smažte, ale jak se dá stahovat z toto RS?
Děkuji
21.1.2009 16:25 - ShadoWWW
Thalion: Mrkni sem
P.S. Kdyby to bylo už moc off-topic, tak to smažte.
21.1.2009 22:29 - Alnag
Open Grave se mi docela líbí. Přidávám do seznamu "až zase klesne dolar" :)
22.1.2009 07:56 - Lotrando
Alnag: jj, není to marný, vůbec ty tematické příručky poslední dobou nejsou marný. Jako jediný kiks lze zatím hodnotit FR, tam asi byla očekávání větší.
22.1.2009 08:34 - unknown
Alnag: dalsi, kdo ceka?:) ale podle vseho dolar klesne, rekneme tak za pul roku, mozna driv by mohl jit nejak niz, ted je vysvihanej hodne vysoko. Nebo spis by mela koruna jit vys.
22.1.2009 08:41 - Alnag
Unknown: Mám věci na které nečekám a pak věci, které by bylo hezké mít, když dolar klesne. Open Grave je ta druhá kategorie.
22.1.2009 09:16 - Lotrando
Alnag: a co předobjednávka, tam není dostatečná sleva? Skoro mi to přijde lepší než nízký kurs dolaru

EDIT: u mě to momentálně dělalo 10 babek (když odečtu poštovný, tak asi 3 dolary čistě)
22.1.2009 09:34 - Nachtrose
Pokud nahodou nekdo nepostrehnul, tak vysli nova errata. Pro core booky, FRCG/PG, MP i AV.

http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/updates
22.1.2009 12:55 - Almi
Lotrando: Já pořád nevím, jak to máš s tou předobjednávkou. Když se podívám na cenu před a potom, tak mi to přijde úplně stejný? Nebo koukám špatně? Prostě Amazon skoro na všechno z DnD háže slevu 34-38%, což zaplatí náklady na poštovné :o))

Jediné, proč bych počkal, je, jestli to bude mít Rytíř, ale jak jsem s nima mluvil, tak to není pro ně priorita...ale jinak všechno ostatní maj a za ceny velmi příznivé. Škoda, že já nikdy nevydržím čekat, až dolar klesne..to na tom budu dřív jak Dalcor ;-))
22.1.2009 14:09 - Lotrando
Almi: popravdě, nekontroloval jsem, jaká je cena potom. Open Graves mám za 27 babek i s dopravou, je možný, že tam ta cena takhle zůstane. Taky mi přijde průchodnější kupovat průběžně, než potom platit jednu "ránu", ale to je asi u každého jiné.
22.1.2009 16:03 - Alnag
Lotrando: Důvod proč nepředobjednávám (přinejmenším některé věci) je, že si nejsem jist jejich výslednou kvalitou. A Wizardí produkty i v minulosti měli kvalitu dost různorodou, takže je pro mne lepší počkat. (V předobjednávce je IMO nějaká 5% sleva, ale jinak obvykle koncová cena zůstává stejná jako ta předtím... až na výjimky.)
24.1.2009 09:37 - Thalion
Omluvte mou neznalost :)

Koukal jsem na překlady pravidel tady: http://srd.d20.cz/index.php/SRD_4e_-_Rasy
a podivil jsem se tomu, že se hází 1k6 třeba u dračího dechu
mé znalosti za poslední týden byly postaveny na tom, že se háže pouze 20ti stěnou kostkou
Jak to tedy např u 4e je?
24.1.2009 10:46 - Nachtrose
d20 se haze na zasah, skill check, proti pasti a podobne veci. Ostatni kostky se pouzivaji, pokud se nepletu, temer vyhradne na urceni vysky zraneni. Kdyby meli vsechny zbrane a dovednosti d20 na zraneni tak by byli jednak moc silne v porovnani s hp postav i monster a jednak hodne jednotvarne. Navic tezko si predstavit, ze treba dyka by pusobila stejne zraneni jako obourucak. Podobne plati u u kouzel. Nevim ted presna cisla ze 4e, ale v 3,5e treba magicka strela pusobila 1d4 a fireball 1d10 zraneni na zakladni urovni.
24.1.2009 10:53 - Alnag
Ahoj Thalione,

tvé otázce bych se vůbec nedivil, je velmi případná. Črtvrtá edice D&D a další d20 hry se tak jmenují proto, že se základní hod hází dvacetistěnnou kostkou. Základní hod je takový, který odpovídá na otázku ANO/NE. Například - trefil jsem goblina mečem? Ano/ne. Vyšplhal jsem na tu skálu? Ano/ne. Podařilo se mi schovat se před strážemi? Ano/ne. Tak to jsou všechno d20 hody v prvním případě na útok v dalších na dovednost šplhání resp. skrývání.

Protože si tahle sada her nese určité dědictví dávných časů tak se hody na zranění (u některých her i trvání nebo výši bonusu) házejí různostěnnými kostkami. To je případ třeba i dračího dechu, kde otázka zní Za kolik to schytá? Za d6 životů...

(PS: To pravidlo s tou otázkou taky neplatí na 100%, ale dobře se pamatuje :))

Existuje nicméně jedna hra, která si opravdu vzala tvou připomínku k srdci a tou je True20 (která je opravdu jen o hodech dvacetistěnnou kostkou).

Snad to zodpovědělo tvou otázku...

EDIT: Vidím, že Nachtrose byl rychlejší, než jsem to sesmolil já. Samozřejmě lze hody ostatními kostkami zrušit a používat třeba průměrnou hodnotu, která by ti padla apod.
24.1.2009 11:38 - Thalion
Díky oběma za odpověď, zrovna takto jsem si to představoval. Je fakt, že pomyšlení na čístě D20 se mi otevírala spousta nelogických představ a situací. :)
24.1.2009 14:30 - Nachtrose
Alnag: Mozna jsem byl rychlejsi, ale ty to mas zase lepe napsany.
27.1.2009 11:23 - Alnag
Chápu, že si to asi nikdo nevychutná jako já, ale dnes mne potěšilo zjištění, že DMG 2 (pro 4e) bude psát mimo jiné můj oblíbený designér Robin Laws (psal i DMG 2 pro 3e) a už se na to moc těším...
27.1.2009 11:39 - andtom
Jak nikdo, to si vychutnám taky ;) Skvělá zpráva.
27.1.2009 18:31 - Nachtrose
Teda nemam nejak extremne prostudovane jeho prace, ale z tech prekladu, co tu pastujes od nej mam vic nez dobry pocit.
27.1.2009 19:34 - Gurney
Brutální DMG2, PHB s barbarem a už MM1 byl nářez... asi jsem odsouzen k neutuchající finanční podpoře Wizardů...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10881495475769 secREMOTE_IP: 18.191.202.45