Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
26.12.2008 10:49 - Alnag
Unknown: Aeris to původně chtěl překládat, ale pak usoudil, že by to nikoho nezajímalo, tak toho nechal. (Ale možná bude kousek mít). Event. bychom ti mohli nějak pomoci alespoň tím shrnutím (ale asi v jiné otázce, abychom nepsali spoiler přímo do hlavní diskuse).
4.1.2009 01:23 - Alnag
A teď zpráva, která rozjasnila můj den (ano, stačí mi málo) - stručný nástin toho, o čem bude DMG II (4e).

Píše:
This core rulebook for the Dungeons & Dragons® Roleplaying Game features advice and rules for Dungeon Masters of all levels of experience, with a particular focus on running adventures and campaigns in the paragon tier (levels 11—20). It includes advanced encounter-building tools (including traps and skill challenges), storytelling tips to bring your game to life, new monster frameworks to help you craft the perfect villain, example campaign arcs, a comprehensive look at skill challenges, and a detailed “home base” for paragon-tier adventurers–the interplanar city of Sigil.


Zvlášť se těším na nové informace ke skill challenge (možná tam hodí i errata - a snad konečně funkční), těším se i na storytelling tips, ale zejména na kompletní popis Sigilu. (BTW: Na ENWorldu padla idea, že v DMG III (4e) by mohlo být jako základ město Union, které bylo v Epic Level Handbook pro 3e a nebo možná City of Brass a nebo Bright City (?), ale ještě uvidíme...).

Takže to vidím i na kompletní sadu základních příruček s dvojkou na konci (barda musím mít, DMG je teď jasné a nový monstrák se bude taky hodit).
4.1.2009 10:26 - Blaine
Hmm... DMG 2 jsem myslel ze nebude mit budoucnost a zatim to vypada dobre.
4.1.2009 10:30 - Lotrando
samé dobré zprávy
5.1.2009 13:07 - ShadoWWW
Tak jsem našel některé starší věci:

Halls of the Giant Kings: Dungeon Tiles


D&D Roleplaying Game Starter Set


Najdete je zde: http://rapidshare.com/users/FZJMLG
Heslo d20
5.1.2009 20:46 - Alnag
Blaine píše:
Hmm... DMG 2 jsem myslel ze nebude mit budoucnost a zatim to vypada dobre.


Já jsem do nějak naopak vkládal velké naděje a vypadá to, že jsem možná nakonec jednou byl správně optimistický. Pokud by jim tenhle trend vydržel, tak by mohlo mít D&D 4e jednu z nejlepších sérií příruček o vedení hry (což je věc, která je obecně dost podceněná a byla by to velká výhra...)
5.1.2009 23:44 - Lotrando
ale až na podzim, to je strááášně daleko
6.1.2009 10:41 - ShadoWWW
Překvapilo mě, když jsem se dozvěděl, že Wizards of the Coast plánuje ukončení d20 licence. Víte o tom něco?
17.1.2009 23:02 - Alnag
ShadoWWW píše:
Překvapilo mě, když jsem se dozvěděl, že Wizards of the Coast plánuje ukončení d20 licence. Víte o tom něco?


Když se podíváš na datum toho odkazu, je tam rok 2004, to by ti mělo napovědět, jakou to má zhruba platnost. Nicméně D20 licence ukončena byla a to v tom smyslu, že žádné nové hry už nesmí používat logo d20 systému (kromě těch Wizardích). To nic nemění na tom, že lze vydávat hry pod licencí OGL (pod kterou stejně většinou vycházely, protože o d20 lienci nikdo moc nestál). Licence OGL nelze stáhnout, takže jí nic nehrozí. A pak je tu nové licence GSL, pro značku kompatibility se 4e. Ta taky není moc v kurzu.
17.1.2009 23:05 - Alnag
A teď z jiného soudku. Na wizardech vyšla ukázka z příručky o nemrtvácích. Demilich vypadá opravdu... nechutně.

Všimněte si, že pokud dvakrát nehodíte saving throw na jeho at-will ability, tak jste mrtví a to máš ještě takovou speciální vychytávku, kterou dává -2 na saving throw, pokud první nehodíte. Na to, že to má level "jen" 20 mi to teda přijde poměrně dost brutální...
19.1.2009 13:23 - Lotrando
postavy na prahu epických úrovní mají množství upůsobů, jak si při záchranném hodu vypomoci. I tak je pěknej zmetek, jen co je pravda.
19.1.2009 13:59 - Gabik
Musím souhlasit s Lotrandem. Je opravdu spousta způsobů jak řešit záchranný hod. Například: každý clerik první úrovně má Sacred Flame - kterým vyvolá jednomu spojenci záchranný hod. Nemluvě o obyčejném použití dovednosti Heal, která při hodu proti DC 15 vyvolá záchranný hod dokonce s bonusem +2. Takže je to jako když postava umírá a dělá čárky, buď mu zbytek družiny pomůže, a je během chvíle zpátky ve hře, nebo ho v tom nechaj a doplatí na to :o).
19.1.2009 19:45 - Alnag
Gabik: Jenže IMO by mu Sacred Flame nepomohl, jen by ho dřív oddělal. Sacred Flame je dobrý na běžící efekt. Ne na efekty, které když nehodíš, tak jsi mrtvý...

To už spíš ten Heal.
19.1.2009 20:21 - Lotrando
jasně, potřebuje být úspěšný, holt to chce trošku přemýšlet a nebrat jen +4 zbraně :).
20.1.2009 07:21 - Gabik
Alnag: máš pravdu, omluvám se. Z nějaký důvodu jsem si myslel, že Sacred Flame dává k save Charisma bonus - což dělá Divine Aid. Ten tam měl bejt :o) - i když to samozřejmě není at-will jako Heal - což je v tomhle případě asi to nejschůdnější řešení. Ale těžko říct - hrajem tažení a po půl roce jsme teprve na 9ce, takže schopnosti hrdinou na 20ce jsou pro mě obestřeny tajemstvím :o).
20.1.2009 10:17 - Xeth
PHB 4E odkaz ve vedlejším tématu diskuze o 4E je hluchý (smazáno), nevíte někdo, o nějakém alternativním (píšu sem, protože je to téma již zamčené) ? Klidně na mail - xeth@volny.cz. Díky.
20.1.2009 10:59 - ShadoWWW
Xeth: tady
heslo: d20
20.1.2009 11:51 - Alnag
Xeth: Vida, kdo se nám tu vynořil po dlouhé době... :)
20.1.2009 17:25 - Xeth
ShadoWWW: Super, díky.
Alnag: Jj, zase vystrkuji růžky. ;)
21.1.2009 10:07 - ShadoWWW
Doufám, že tato příručka bude stát za koupení i v knižní verzi. Hodně jsem se na ni těšil. Mrkněte na PDF verzi a napište, jak se vám líbí kvalita tohoto modulu.

Open Grave: Secrets of the Undead

PDF přídáno do RS listu.
Heslo: d20

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087907075881958 secREMOTE_IP: 3.137.161.222