Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
1.12.2008 19:00 - andtom
Tuleník: Máš pravdu, je to fajn, jak to čtu: Minis po novu
1.12.2008 19:34 - Malabar
No tak to sou fakt suprovy zpravy :)
3.12.2008 10:31 - Blaine
Hah, to je uplne super:)
3.12.2008 10:57 - Blaine
http://rapidshare.com/files/169783697/Druid_4E.pdf

Premium account, nezmizi ani po stem stazeni:)
3.12.2008 15:34 - Fibriso
POZOR!
tento druid od blaine je neoficiální, ačkoli se tak tváří... všimněte si rozdílů s oficiálním insiderem druidem z 1.12.2008 13:08 od Lotranda, plus tento druid je k mání již od června, což což se vůbec nevědělo že nějaký druid vůbec bude
(ale doporučuji si na něj najít errata)
3.12.2008 21:26 - Blaine
Sakrys! takze jeste jednou... tady je premium upload oficialniho druida, moc se vsem omlouvam, popletl jsem soubory, mel jsem pohozene vedle sebe a ve spechu do prace jsem je prohodil:(

http://rapidshare.com/files/169953764/I_am_the_seeker.pdf
3.12.2008 22:49 - Lotrando
np :)
4.12.2008 01:52 - Fibriso
nevadi, tenhle neoficiální druid stejně strká většinu oficiálního vydání do kapsy

i když, víc hodil by se kompletní druid, než jen 3 levely...
4.12.2008 08:09 - Lotrando
Fibrision: mě to nezaujalo, navíc tyhle domácí klasy mi přijdou hodně imba
4.12.2008 08:19 - Blaine
taky me prakvapilo, ze to mel byt playtest, ne? Tak to by to mohlo byt jako Artificier nebo Barbarian, vsechny lvl:) nebo aspon 10...
4.12.2008 22:09 - Almi
Tak Stříbrný podnos opět naaktualizován.

- 160 číslo Dungeonu;
- 369 číslo Dragonu;
- encounter/quest Ruins of Starmantle;
- ukázka z Manual of Planes jmenem City of Brass (město na plánu Ohně);
- pokračování článku o Skill Encounterech;
- níže zmiňovaný druid, level 1-3.
5.12.2008 16:53 - Alnag
A z jiného soudku - jak se daří D&D, aneb WotC a jejich předvánoční propouštění:

Randy Buehler (VP of digital gaming)
Andrew Finch (director of digital games)
Stacy Longstreet (senior art director)
Julia Martin (editor)
William Meyers (creative manager, digital design)
Dave Noonan (game designer, D&D podcast cohost)
Jennifer Paige (online community manager)
Jennifer Powers (marketing)
Jonathan Tweet (game designer)

K tomu a obecně vývoji DnD če komentář například zde.
5.12.2008 21:31 - Lotrando
Zajímavější by byl poměr propuštěných k velikosti celého týmu. Přesto se zdá, že digital gaming sekce má nejspíš problémy. Přehnaná očekávání? Nejspíš. Kdo někdy něco podobného dělal potvrdí, že dodat slušný software je běh na dlouhou trať a společnost, která to nikdy nedělala se v tom může slušně utopit. Určitě je ale lepší to zaříznout včas, než pokračovat do hořkého konce. Nejlíp najmout někoho, kdo to umí a udělá na zakázku.¨

btw, ráno byl na insideru článek s poznámkou k těm odchodům, ale teď už není. Jsem z toho nějakej zmatenej, jestli se mi to zdálo nebo ne.

5.12.2008 21:54 - Alnag
Lotrando: Nezaručený údaj je, že WotC má nějaký cca 100 (někdo tvrdí až 200 zaměstnanců), propouštěných je cca 25. Na druhou stranu WotC propouští každoročně, je to taková jejich divná strategie (zvlášť když pak některé zase naberou zpátky). Krátce po vydání 3e taky propustili část týmu.

Že to ale DDI a figurky zřejmě nedaly je dost zřejmé. Většina lidí v tom seznamu byla tak či onak zodpovědná za digitální DnD.
8.12.2008 10:37 - Almi
Rád bych se optal. Jak hrajete efekt slowed? Tj. je-li někdo zpomalen? Za poslední dobu jsem se setkal se dvěma výklady:

A) Lze se pohnout o 2 čtverce a o víc v rámci svého kola nikoliv.

B) Tento efekt pouze "změní" rychlost postavy na 2 čtverce. Tj. za pohybovou akci se pohnu o 2, ale pokud se budu celé kolo hýbat (2x move akce), tak se pohnu o 4 pole a pokud dokonce poběžím, tak se pohnu o 8 čtverců?

Který z nich je podle vás správně?

A ještě si chci ujasnit jednu věc: Pokud chci použít připravenou akci (tj. akci, kdy chci reagovat na určitého tvora či událost), je její příprava podle pravidel standartní akcí. Znamená to, že se před její přípravou ještě mohu pohnout a použít drobnou akci?
8.12.2008 12:10 - Blaine
2Almi
Slowed bylo vysvetleno na wizardskych boards:
B) je spravne. Napsal jsi to presne tak jak to je.

to druhe si nejsem jist:(
8.12.2008 22:37 - andtom
Almi píše:
Znamená to, že se před přípravou ready akce ještě mohu pohnout a použít drobnou akci?


Ano. Nenapadá mě, proč by to nemělo jít, s čím by to bylo v kolizi.
9.12.2008 15:49 - Almi
andtom, Blaine: děkuji za potvrzení..jen jsem si to chtěl ujasnit. Nějakou chvíli sjem nad tím seděl a taky mi nenapadlo, proč by to nemohlo jít a proč jsem si nechal vsugerovat opak :o)
9.12.2008 18:43 - Lotrando
Almi: jsem se na to koukal a je to skutečně standardní akce. že se ale nikdo neozval za celou tu dobu, to je fakt divný :).
10.12.2008 11:12 - unknown
Kod: já se párkrát ozval, ale utloukli jste mě čepicema... :(

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080646991729736 secREMOTE_IP: 3.22.61.246