Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
19.11.2008 10:49 - Alnag
Draconomicon - nejhorší ilustrace ever (když porovnám s 3e draconomiconem a 2e draconomiconem). Obsah je vcelku ucházející DM-orientovaný.

Martial Power - nemám slov. Munchkin's Guide Book...
19.11.2008 10:57 - SEBastian_Chum
hah! já to věděl! já to věděl! a teď už jen příručku Marital Power a WotC můžou začít vydávat kuchařky...

já mám doma 3e draconomicon a jsem spokojenej.
19.11.2008 11:09 - noir
Hm, co jsem zaslechl z diskuzí, tak martial power není ani zdaleka tak munchkinoidní jako Adventurers Vault. "Prestižky" jsou spíš pod úrovní těch z PHB, ale osobně jsem ještě nečetl...
19.11.2008 11:28 - Blaine
2lotrando: no jelikoz tech druhu draku je tedka jeste vic, tak si myslim, ze tech knizek chcou prodat hodne:)
2SEB: no nevim, Martial power se zda jako slusna knizka, tohle je presne to co od wizardu chci. Jedina skoda je, ze tam neni muj oblibeny swordmage:(
19.11.2008 11:29 - Blaine
2Alnag: nevim, nevim, rychle jsem si to prosel a nenasel jsem nic co by az tak extremne rozhazovalo rovnovahu. A to ze se ted da vybirat z vetsiho mnozstvi powers pro 4 classy urcite neni munchkinovani
19.11.2008 11:41 - yokuzava
Jen jsem probehl obe prirucky, a musim rict ze nejhorsi ilustrace co jsem ve vecech od WOTC videl jsou pritomne v obou. Obsah jsem zatim necetl. Btw. v temer kazde knize pravidel 4E jsou munchkinoidni veci :) je to o pristupu nebo ne? :)
19.11.2008 12:05 - Lotrando
4E je mnohem víc taktická, takže to ťuňťovství tam víc křičí. Po sběžném prohlédnutí Martial Powers musím říct, že je tám pár hodně zajímavých featů, některé pěkné buildy povolání z PHB. Obecně je tam spousta nových powers, jejichž otestování dalo asi dost práce. Není to kniha co člověk musí mít, spíš mi přijde vhodná pro opakované hraní, kdy člověk sice chce pořád hrát válečníka, ale chce ho udělat nějak jinak.

Draconomicon mi přijde hodně zajímavý co do popisu draků. Dříve byli draci všichni stejní a pokud si člověk odmyslel barvu dechu (typ zranění), bylo úplně jedno s jakým drakem bojoval. Podle tvůrců nové příručky by se tohle mělo změnit a to současně znamená, hodně práce na dračích powers a taktikách na úkor "vaty", která vyplňovala všechny 3E příručky a byla tolik žádáná.

Celkově mi to obchodním modelem začíná připomínat MtG a to se ne všem musí líbit. Každopádně čekejte silnější a silnější powers s každou příručkou.

Mě osobně tenhle sistém vyhovuje tak napůl, cítím se trošku zavalen množstvím variant a buildů, které nikdy nevyzkouším, ale nadrobil jsem si to sám pořízením příručky.
19.11.2008 12:40 - Alnag
Blain a Lotrando: Kdyby to byla jedna (a opravdu jedna) knížka ke každému zdroji powers, tak by to ještě šlo. Ale co myslíte, že přijde, až se vyčerpají? Martial Power II, Martial Power III...

Ve třetí edici to takhle probíhalo stejně. První příručky pro povolání vypadaly dobře (dokonce v nich bylo i krapet víc fluffu než v tomhle). Horší je, co následovalo potom...
19.11.2008 12:52 - Lotrando
Píše:
Ale co myslíte, že přijde, až se vyčerpají


udělají novou edici :)

Tak dobře, chvilku vážně. Cílem nakladatele je vydávat, je to jeho hlavní byznys. Já už teď mám dojem, že mám příruček spíš víc než potřebuju, takže v budoucnu si budu víc vybírat. Zatím celkem obsah odpovídá mému očekávání.

že to bude tahát na peníze bylo jasné od začátku.
19.11.2008 15:32 - Blaine
2Alnag: Arcane power, Divine Power a Primal Power a dalsi podobne Power (elemental, psychic, ki atd.) maji vychazet jednou za 3-4 mesice, tak se nebojim, ze by dalsi Martial Power mela byt driv jak za rok... Neboj zahlcenej nebudes.
Pro nasi bandu plati pravidlo: nemas prirucku na stole nemuzes pouzit... kdyz nekdo chce neco pouzit, at to donese na papire => zakoupeny zakladni set, K-Mart, forgotten realms PH (ten je muj, kvuli swordmagovi!) a tedka Martial Power. Draconomicon se mi kupovat nechce, draky moc rad nemam, nechce se mi je pouzivat moc, takze hodne pochybuji, ze tu knizku budu kupovat.

Ad pridavani dalsich Martial Power: ano, chapu ze je pro ne dobre udelat dalsi a dalsi. Ale jde o to, proc ti to vadi? Protoze mas vic moznosti? Protoze se muzou hraci prehrabavat a ze tri knih si postavit totalne preboostenou postavu? No to bych nevidel jako nejaky problem, to je snad vsechno na dohode, ne?:)
19.11.2008 17:47 - Gurney
K Martial Power - super, zapomeňtě na PHB, powers odsud jsou mnohem lepší :( J a mít ve fantasy shocktroopera je na mě trochu moc, no aspoň je tam pár pěkných obrázků...
19.11.2008 21:13 - Nachtrose
Gurney: Shocktrooper nemusi byt nutne svazan se Star Wars. Pokud se nepletu, tak shocktrooper je proste uderna/prurazna jednotka, a je celkem jedno, zda se ohani blasterem, nebo obouruckou.
29.11.2008 13:12 - enwood
Asi uz to vsichni mate ale stejne to sem hodim:Martial Power
Draconomicon
1.12.2008 13:08 - Lotrando
1.12.2008 13:44 - Fibriso
nemate tušení kdy má vyjít druid oficiálně?
1.12.2008 14:03 - Lotrando
1.12.2008 15:05 - andtom
V edičním plánu na rok 2009 jsou na květen 2009 uvedeny miniatury (PHB Primal Heroes 1, PHB Divine Heroes 1, PHB Martial Heroes 1,2 a PHB Arcane Heroes 1,2). Víte o tom něco blíže? Archetypální nenáhodné miniatury?
1.12.2008 16:06 - Alnag
Andtom: Ano. Nenáhodné figurky. Stručně řečeno, RPG se prodává lépe než DnD miniatures, takže DnD miniatures končí. Místo toho budou sety hrdinů (nenáhodné, bude jasné, co si kupuješ) a pak sety nestvůr, kde bude jedna nestvůra viditelná a nějaké náhodné k ní navrch.
1.12.2008 16:13 - andtom
Alnag: Tak to tedy koukám ...
1.12.2008 18:23 - tuleník
však konečne...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085142135620117 secREMOTE_IP: 18.117.182.179