Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
29.10.2008 02:14 - Merlin
LZJ naprosto jednoduše...zaprvé bere postavám surge vnější vliv (něco jao Keep..nechci to moc rozebírat, páčto tu šmírujou moji hráči), zadruhé ztratili surge během putování v horách, za4 ho vyčerpali během boje a pití lektvarů, za4 během second wind...
29.10.2008 07:42 - Blaine
2LZJ: jde to, dalsi zpusob je, ze kdyz si zahraji spatne a dovoli nejaky otravny prisere, aby sla do kouzelnika, ktery uz nejake surge ztratil predtim, tak at mu proste dojit mohou. Uz se mi to parkrat taky stalo. Jednou museli zbesile resurektovat po jednom boji, kde jim teda nepadaly dobry cisla a nebyl zrovna nejjednodusi
29.10.2008 10:16 - pekm
Ahojte, mam jeden problem, ktory sa snazim uz dlhsiu dobu odstranit - chystame sa so spoluhracmi na prechod od 3.5 verzie na 4 verziu ale nikde na nete som nenasiel soft, ktory by vedel urobit postavu na zaklade hodenych vlastnosti resp. aj nahodne si v tom softe hodit. Mozete mi niekto odporucit nejaky link na soft, ktory to dokaze? Dik.
29.10.2008 10:26 - Merlin
2pekm: není nad vlastnoruční ožmoulávání a ožužlávání kostek před nahazováním postavy. Tohle ti žádnej softík ani hardík nenahradí...
29.10.2008 10:32 - ShadoWWW
Dobrý webový 4e character generator: http://www.tinwatchman.com/chargen/
29.10.2008 10:36 - Almi
pekm: Jo, ten softík existuje, nevím, kde ho stáhnout, ale název je wiesbaden_charsheet_v1.15 Když to proženeš netem, určitě ti vypadne odkaz. Umí to spoustu užitečných věcí, v lecčems lepší než třeba Timpani (soft pro 3.5e). Namátkou: umožní ti vyjet info pro DM, kde vidí tvoje pasivní schopnosti (Perception, arcanu, insight atp.). A ten se tak furt nemusí ptát nebo to někde hledat.
Merlin: Souhlasím, ale osvědčilo se nám vytvořenou postavu zkusmo softíkem prohnat. Člověk pak zjistí, na co všechno zapomněl nebo pochopil špatně :o)))
29.10.2008 10:55 - Almi
ALL: Tak po prozkoumání DDI jsem dospěl k závěru, že tam zas tam moc objevného není. Aspoň zatím. Většina bonusů (tvorba postav atp.) je fajn, ale běhá ve flashi, seká se, padá a použití neodladěné. Ale počítám, že se to začne zlepšovat.
Jediné pozitivní je přístup k článkům a rozšířením. Ať už "ochutnávek" z chystaných novinek, články z Dragonu nebo Dungeonu či jiné libůstky. V té souvislosti se chci optat: Máte zájem, abych tyhle věci dával na rapidshare? Mám tam premium account, tj. pokud to někdo nesestřelí, bude to tam věčně. Jinam to uploadovat nebudu (ale nebráním se pokud to někdo bude dělat). Je jen otázka, zda nauploadovat vždy až celé číslo nebo chcete jednotlivé věci?
Jedna věc má většinou 1-5 MB, celé číslo pak 10-15 MB.
29.10.2008 12:02 - Blaine
2almi: No ja je na rapidshare budu davat urcite - uz jen proto, aby si je mohli stahnout vsichni z moji bandy. Ale myslim, ze se vzdycky vyplati pockat az na konec mesice, kdy vyjde kompletni vydani. Je tam opravena vetsina chyb, ktere se dostali do tech clanku behem mesice.
29.10.2008 12:12 - Alnag
Souhlas, myslím, že celé číslo stačí... a díky Almi a Blaine nebo kdo tu budete vyvěšovat :)
29.10.2008 12:40 - Lotrando
aplet na vytvoření encounteru a ten druhý na vytvoření potvory fungují ihmo velmi dobře. co mi chybí je možnost vybrat si svojí potvoru do encounteru.
29.10.2008 21:23 - Almi
Hojda, tak data můžete vesele sosat odtud: Rapid archiv na stříbrném podnose ;)
heslo je d20.cz (jednodušší mi nenapadlo)
Vždy budu přidávat celá čísla + zajímavé novinky v průběhu posledního měsíce.
Poslední soubor je excelovská záležitost na tvorbu postavy ve 4e.
29.10.2008 22:52 - unknown
Almi almi bude nejaka verze pro lidi bez premium accountu aby se dalo stahnout vse naraz? treba to cely cislo.
30.10.2008 00:39 - Almi
Nebude. Hádám, že dvě čísla měsíčně není tak moc, za hodinu máš doma oboje. To jsem jen z vlastní vůle nauploadoval i stará čísla. Ta jsou ale tuším ještě ke stažení.
30.10.2008 08:18 - yokuzava
Almi, da se rict jen DIKY a jen tak dal! ;)
30.10.2008 16:02 - LZJ
Díky Almi,
v poslední době to tu skoro nečtu, jen stahuju z nalinkovaných dokazů :-)
Mě zajímal na DDI ten jejich chargen, ale pokud to dobře chápu, tak ten ještě pořád není. Doufal jsem, že ho vyzkouším během bezplatného období. Takhle holt třeba jednou za DDI zaplatím, až ten chargen bude.
Ale jestli ten aplet na potvory a encountery funguje, tak to třeba někdy vyzkouším i dřív.
30.10.2008 17:41 - Conlai
Mě osobně se líbí tento java generátor: http://www.pathguy.com/cg4.htm
V kombinaci třeba s 10 minute background (malá reklama :)) mi to poskytne vše, co chci o postavě vědět.
A z neplacených aplikací mě ještě zaujal tenhle desktopový DM toolkit: http://dmtools.de.vu/
Zatím nemá aktivní všechny funkce, ale vypadá zajímavě...
31.10.2008 08:16 - Almi
:o))) Mohl by to někdo, kdo se v tom vyzná, dát tyhle zajímavý odkazy na jedno místo, aby to člověk nemusel hledat?
L.Z.J. Ten chargen ještě nefunguje. Zatím funguje jen generátor vlastností. Vypadá asi jako když si v nějakým počítačovým RPG tvoříš postavu :o) A to si rychlejc udělám sám. Jinak nic navíc neumí.
Až to bude umět, co píšou a ukazujou na screenshotech, bude to zajímavý
31.10.2008 08:20 - Lotrando
L.Z.J: char gen by měl jít příští týden do veřejné bety a přístup mají vlastníci accountu na insideru. POzději, až dají plnou verzi, by měl být omezený (do levelu 3) char gen k dispozici jako ukázka i pro lidi bez předplatného.
31.10.2008 20:26 - Almi
ALL: Tak jsem na Stříbrný podnos updatoval nová čísla Dragonu (368) a Dungeonu (159). Dále přidal pár ukázek co se objevily nově a Sidetrack (doplňky) k WotC P1 dobrodružství A King of the Trollhaunt Warrens.
Dále pak doplněny popisky pro lepší přehlednost.
1.11.2008 09:58 - Quentin
Rage Strike Barbarian Feature
You channel your primal rage into a devastating attack.
At-Will ✦ Primal, Weapon
Standard Action Melee weapon
Requirement: You must be raging and have at least
one unused rage power.
Target: One creature
Effect: Before the attack, you expend an unused rage power.
Attack: Strength vs. AC
Hit: You deal damage based on the level of the rage power you expended:
1st level 3[W] + Strength modifier
5th level 4[W] + Strength modifier
9th level 5[W] + Strength modifier
15th level 6[W] + Strength modifier
19th level 7[W] + Strength modifier
25th level 8[W] + Strength modifier
29th level 9[W] + Strength modifier
Miss: Half damage.
muze mi tohle nekdo vysvetlit. Bud se do toho sype celej daily power a neni to tak moc silny a nechapu proc by to bylo na prvnim lvlu, nebo se do toho sype jen ten rage buff a je to moc imba

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10610914230347 secREMOTE_IP: 18.226.96.61