Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
22.10.2008 14:10 - yashamaru
Uplne super uz se tesim az dojdu z prace a mrknu se jak to vypada... Nekde tu byl Alnaguv prehled newizzardich produktu. Mozna by se to dalo nejak updatnout at to je vse pohromade... :)
Ostatne stejne jako dalsi odkazy co tu sou ruzne roztrouseny zamluveny ve vlaknech. Clovek je obcas pracne hleda :)
22.10.2008 19:24 - Alnag
Teda Wizardi umí ale i překvapit. Teď třeba tím, že budou vydávat nenáhodné figurky hrdinů (po 3) a součástí budou i unikátní kartičky nových powers. Plus polonáhodné sady potvor.
Podrobněji zde.
22.10.2008 20:55 - Almi
Tak jsem si objednal Insider na 3 měsíce a zatím vše proběhlo bez problémů. Jediné nad čím jsem váhal bylo okýnko, kam se musel vypsat název kartové společnosti (čekal bych roletu a ne, abych řpemýšlel, co se má do toho řádku napsat).
Každopádně - jakmile proběhne platba a budu mít plný přístup, budu referovat :o)
23.10.2008 07:43 - Lotrando
BUdete tam mít DRagon a Dungeon, vždy na konci měsíce a vě větším rozsahu než to co dávali jako volné ukázky (zpravidla i ty články co už jsou venku mají v "plné" verzi větší rozsah) + Přístup k tools, v brzké době beta Character builderu. Co mě trošku nepříjemně převapilo je informace, že bude více úrovní přístupu a nhe všechny nástroje budou dostupné v základní verzi. Na každý pád, ty dva strostránkové magazíny jsou při roční platbě za pakatel.
23.10.2008 09:00 - ShadoWWW
Almi: Co vyplňuji špatně u Billing? Vyplním First name, Last name, Adress (Ulice a č.), City, State (Not Applicable), Country (Czech Republic) a Phone Number (+420724...)
Payment Method Name: Visa, CC number (číslo karty) exp. date (Dec/..), Card Security Code (třímístný kód Visa karty u podpisu)
Zaškrtnu I have read the Auto-Renewal Terms and Conditions.
BTW V jaké měně jsi platil? Díky za info.
23.10.2008 09:34 - Argonantus
To má fakt 105 stran od jara? neuvěřitelná debata...!
23.10.2008 09:55 - Merlin
Argo: co bys nechtěl..se činíme :P
23.10.2008 10:24 - Nachtrose
ShadoWWW: exp. date davas z roletky nebo vpisujes? Pokud vpisujes, zkus dat 12/..
23.10.2008 10:51 - ShadoWWW
Nachtrose: Je tam roleta na měsíc i rok, takže to by mělo být OK...
23.10.2008 14:25 - Almi
ShadoWWW: Já psal VISA, tj. vše velkými. Jinak stejně, jak jsi popsal. Jméno a příjmení jsem pak psal "bez hacku a carek" (poučen z různých jiných objednávek).
Měnu jsem neřešil. Nikde tam neí volba měny, prostě mi to něco strhlo z karty.
ALL: Už jsem na Insideru! Funguje to! Prozkoumám všechna zákoutí, jakmile budu mít trochu času. Pak poreferuji víc a možná dám i nějaký návrh..hmm.. ;o))
24.10.2008 13:51 - Merlin
s dovolením bych měl dotaz...situace: postava A je grabbed (doufám, že to píšu dobře, nejsem doma)no a postava B udeří na nestvůru pomocí Tide of Iron (taky jen lovím z paměti), což normálně funguje tak, že pokud chce, může posunout zasaženého oponenta o jeden čtverec. Je možné to použít a "vyprostit" tak postavu A? Já jsem to nepovolil, protože představa jak se s někým držím v klinči a někdo ho "jebne" do zad štítem a vyrve ho z držení...aano umím si to jakž takž představit..ale zajímá mě jak to hrajete vy.
24.10.2008 14:24 - Alnag
Merlin: Máš to napsáno u Grab - if pull, push or a slide moves you or the creature you are grabbing out of your reach, the grab ends. Tide of Iron je push. Ergo měl ji tím vyrvat z držení.
24.10.2008 14:47 - Merlin
Alnag: fajn...jako vysvětlení mi to stačí...on se stejně netrefil ani do toho vedle, takže je to jedno..i když on to byl grick s reachem 2 a posun o jedno pole by to asi nevyřešil
24.10.2008 21:32 - yashamaru
Ale i tak je to hezky napad ja bych to povolil uz jen za myslenku. Libi se mi zoufaly pokus vyrvat kamarada jakymikoli prostredky :) navic me by to vubec nenapadlo.
co ja jsem zatim vyuzil bylo jenom eladrinske teleportacni hupsnuti z normalniho sveta do feywildu - krok - a zmaterializovani se na hrbet mladeho polodraka.
pri stejnem souboji mi vsak bylo zakazan protiutok na protiutok. ja jsem si poposel k drackovi a ten se po me ohnal ocasem a ja jsem na to chtel zareagovat zase disruptive strikem. (hranicar) ani nevim jestli se to smi nebo ne.
Zetra du masterovat zase ja kdyz pominu pribeh dulezity asi jako v nejake FPS akci tak tam mam jeden encounter souboj se shadar-kai chainwarriorem delanym jako solo monster na prolamujicim lede kde jde o vteriny... potom souboj s nasranym minotaurem v alchymisticke knihovne/laboratori, kde pri kazdem misu a vetsim pohybu litaj vzduchem zkumavky s kyselinou, tristi se aparatury, kde co chytne. Proste sloni v porcelanu. Potom tam je trosku slabsi vypln v galerii s prokletymi obrazy ktere obyvaji duchove... tam neni nejak vyrazneji zapojeno prostredi spis spoleham jen na schopnost dominate ze se postara o napeti a nechci to rusit nicim. Jedine snad ze nekoho muze napadnout znicit obrazy cimz spretrha vazby duchu na onu mistnost a ukonci jejich trapeni. No a koncit se bude soubojem v komnatach ledove kralovny s jejim druhem dark elfem bladedancerem + summonem ledovym elementalem, zeme klouze jako na kluzisti, teplota hluboko pod endurance checky co par kol, ze zeme vyrazi rampouchy, kdekdo je zmrazen :) No a zacinat to bude najezdem nekolika orku a ettinu na nevedomou vesnicku kdyz prijde zima uprostred jara a z hodiny na hodinu se spusti blizzard a napadne po kolena snehu. Souboj za rozbrezku kdy porad huste snezi kdo nema low light vidi na par ctvercu :)
Jenom mi prisla zprava ze klerik nemuze, takze to bude napinavy...
24.10.2008 23:01 - Alnag
Yash: Dost dobrý post! Velmi inspirativní.
Jinak zajímavá věc, ale 4e zabila D&D Miniatures. Prostě a jednoduše - hráčů RPG je víc než hráčů Miniatur. Už nebudou figurky pro bitvení ale figurky pro role-playení. Proto budou taky trochu méně nenáhodné... (a nebudou u nich ty kartičky jako kdysi, místo toho u nich budou nové powers). Je to docela překvápko.
24.10.2008 23:16 - Nachtrose
Vzhledem k tomu, jak moc jsou DnD4E a DnDM provazany, nabyvam dojmu, ze neco takoveho, byt v mensi mire, bylo planovano uz od pocatku koncepce 4E.
24.10.2008 23:35 - Alnag
Nachtrose: Můžeš mít pravdu. Protože pokles prodeje figurek začal už (prý) v roce 2006. Ony stejně ty nové sady jsou dost ošklivé. Bude zajímavé sledovat to, jak se to bude vyvíjet. Ale musím říct, že mne docela těší, že taky jednou RPG něco převálcovalo (místo aby bylo převálcováno jako třeba když přišly CCG).
28.10.2008 15:04 - Merlin
Další dotaz: Pokud je postava marknutá a vede attack of oportunity na jinou postavu, vyprovokuje útok z marku? případně dostane -2? já myslím, že ano...zajímá mě váš názor
28.10.2008 16:03 - Alnag
Merlin: Ano, dostane -2 a máš na něj basic attack.
28.10.2008 16:07 - Merlin
takže když budu mít 10 AoO a někdo mě markne, tak na mě muže vést ten kdo mě marknul 10 utoku, pokud je skutečně vedu?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10819816589355 secREMOTE_IP: 3.128.203.143