Uvěřitelnost a logika v RPG (podle Jersona)

Debata na téma realističnosti v RPG, sem budu psát své poznámky a výhrady k různým prvkům, na které narazím.

Kdo nemá rád pohled na RPG - zejména fantasy RPG - přes optiku logiky, smysluplnosti, realističnosti a podobných přístupů, ať to tady ani nečte.
Napsal: Jerson
19.2.2019 11:02 - LokiB
Přesně jak říkám, silná hypotéza, mnohé otázky zůstávají, viz. "O tom, jak zvířata vnímají magnetické pole pomocí kryptochromů, se mezi vědci zatím vedou dohady. Ke vzrušujícím teoriím patří představa, podle které zvířata magnetické pole vidí."
19.2.2019 11:12 - Log 1=0
Všiml sis, že kryptochrmy jsou jen jedna z několika popsaných "metod"?
19.2.2019 11:17 - Jerson
Pro účely RPG je mi celkem jedno, jak přesně takové schopnosti fungují, navíc těch mechanismů může být víc různých. Spíše je zajímavé, že vůbec fungují, a občas se takové schopnosti objeví i u lidí, i když ne tak vyladěné - jako třeba když lidé dokážou bez dotyku poznat, který drát je pod proudem a který ne. Ne že by to mělo přímo vliv na přijatelnost takových schopností v Omeze, ale není to nic, co by bylo úplně nemožné.
19.2.2019 11:19 - Colombo
Našel sem článek (z českého výzkumu) který to zmiňuje: https://royalsocietypublishing.org/doi/full/10.1098/rsbl.2010.1145
19.2.2019 11:42 - LokiB
No, to jak fungují, má případně dopad na některé možnosti použití ... stejně jako "atomy" fungují a Rutherfordův model atomu je popisuje pro mnohé věci dostatečně a můžeš se s ním spokojit. Jakmile budeš ale chtít dovozovat další možnosti a použití, tak se ti může stát, že ta "dostačující teorie" už nepostačí, nebo tě zavede do chyb.

To není nic proti využití tohoto v RPG - jen připomenutí, že dělat závěry a další úvahy na základě hypotézy má své limity a případné "a proto" nemusí fungovat správně.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.19498705863953 secREMOTE_IP: 34.203.28.212