Tipy a triky

Alnag
21.11.2009 21:30
MerricB na ENWorldu sepsal následujících několik tipů, jak zrychlit souboje ve 4e, které se zvláště na vyšších úrovních začínají trochu vléci. Sám tvrdí, že zvládnul za 3 hodiny i 6 soubojů. Tak třeba o tom i něco ví...
25.11.2009 14:50 - Merlin
Ebon: no...auu...tak to...auu..jsme dva
25.11.2009 16:24 - tuleník
Merlin: magické ako magické... arcanu beriem do istej miery ako "neviem síce prečo to takto funguje a divím sa že to vôbec funguje, ale to funguje" :) jasné že na SC toho treba vymyslieť viac a nechám to na hráčke nech sa zapotí. Okrem toho urobiť skill na Craft Items je v podstate v pohode. Inak Thievery je DOBRÝ nápad, lebo zahŕňa mechanické úkony (a na rozdiel od Arcany má naň +1). Dungeoneering mi skôr príde ako underground nature než architektúra... ale to je jedno, skrátka sa to vymyslelo. Herný kontext je, že ak sa jej to podarí, bude priamejšia cesta k výsledku, ak nie... no, bude dopad - strata času a bude sa musieť niečo zariadiť ... proste inak.
25.11.2009 17:07 - Gurney
Alnag píše:
A myslím, že zatím se mi podařilo obstojně vysvětlit každou, na kterou jsem narazil.

Blinding barrage (rogue daily 1, PHB)? My jsme při popisu vždycky ignorovali že se to provádí vrhací nebo střelnou zbraní, tak by mě zajímalo co na to máš za "fintu".
25.11.2009 22:12 - Alnag
Gurney píše:
Blinding barrage


No, když ignoruješ popis, tak je to těžké. Ale každopádně podle mně je to klasické rozseknuté čelo, kdy ti krev teče do očí.
25.11.2009 22:20 - Quentin
gurney ... we always use just dirt
25.11.2009 22:26 - Sosáček
Pak se ale nabizi otazka, proc hodit nekomu do xichtu hlinu smi jenom zlodej ;)
25.11.2009 22:28 - Alnag
Dopis píše:
Pak se ale nabizi otazka, proc hodit nekomu do xichtu hlinu smi jenom zlodej ;)


Zajímá tě to doopravdy nebo se chceš jen hádat?
25.11.2009 22:32 - Gurney
Alnag píše:
když ignoruješ popis, tak je to těžké

No právěže když ignoruju popis tak je to tím lehčí :) Ne vážně, hodit někomu nůž do úsměvu tak aby ho to dočasně oslepilo už podle mě překračuje hranice běžné filmovosti až někam ke Klanu létajících dýk. Náš rogue to většinou taky popisuje jako oslepení hrstí prachu.
25.11.2009 22:34 - Sosáček
Alnag píše:
Zajímá tě to doopravdy nebo se chceš jen hádat?

Hadej.

Pripadne hazet do xichtu hlinu smi nejen zlodej, ale kdyz to udela nekdo jiny tak to nema efekt. Jak ti to muze nekazit hru?
25.11.2009 22:36 - Nachtrose
Postak: dyt ani netusis, jak ma ta schopnost spravne fungovat...
25.11.2009 22:38 - Gurney
Nekrmte trolly, pls...

...a když tak jen ty Ušatý :)
25.11.2009 22:38 - Sosáček
Nachtrose píše:
Postak: dyt ani netusis, jak ma ta schopnost spravne fungovat...

Co ja vim, nastavuje status? Co na tom zalezi?
25.11.2009 22:39 - Alnag
Dopis: Já jsem se obtěžoval přečíst si pravidla, takže vím, že hodit hrst hlíny může každý a má to efekt. Jenom ne ten samý, co má ta power. A ne, hru mi to nekazí, díky za optání.

Gurney píše:
Ne vážně, hodit někomu nůž do úsměvu tak aby ho to dočasně oslepilo už podle mě překračuje hranice běžné filmovosti až někam ke Klanu létajících dýk.


Prostě míříš na hlavu. Většina zranění na hlavě docela hodně krvácí, takže když trefíš kamkoliv nad oči, máš to v podstatě v podstatě jisté. (V té power je všechno - třeba i to, že když to trefíš jinam, tak to zraní, ale neoslepí...) Hrst prachu je pro začátečníky. Ať žije wuxia.
25.11.2009 22:44 - Nachtrose
Gurney píše:
Nekrmte trolly, pls...


ja vim. a presto se pokazde na nejakeho tro(t)lla chytnu :-(
25.11.2009 22:48 - sirien
Když sekneš někoho do čela, tak to vyvolá efekt tzv. krvavé opony. Z čela se Ti asi během vteřiny nebo dvou spustí tolik krve, že Ti to prostě zatmí oči. Doslova. Trenér na PTK vyprávěl, jak si to omylem vyzkoušeli v praxi, když mu vyletěla při tréninku exkrima přímo do čela kolegy a rozsekla mu ho...
25.11.2009 22:56 - Sethi
Gurney píše:
Nekrmte trolly, pls...

...a když tak jen ty Ušatý :)

Napřed mě potěšilo, že jsem jakože protekční.

Pak jsem si uvědomila, že jsem byla asi zařazena mezi trolly.

Nevím, jak se s tím vyrovnat.
25.11.2009 22:58 - Quentin
sirien: ale udelej to kusi v jednom pohybu deviti lidem najednou :D

hlina je porad lepsi interpretace barrage.
25.11.2009 23:00 - sirien
QuentinW píše:
udelej to kusi v jednom pohybu deviti lidem najednou

Epic fantasy. Done. (pokud to Vaše EF neumí, přejděte na Exalted)
25.11.2009 23:01 - Sosáček
sirien píše:
Epic fantasy. Done. (pokud to Vaše EF neumí, přejděte na Exalted)

:D

Exalted maji tenhle podobny WTF apekt. Muzes behat po zdi pokud je to jenom popis (stunt), ale nemuzes behat po zdi abys tim dosahl neceho ceho bys nemohl dosahnout ez behani po zdi pokud na to nemas charm. Hm.
25.11.2009 23:05 - Gurney
Ucho22™ v popisu uživatele píše:
charakteristika: ... master-class spammer

Ucho22™ píše:
Nevím, jak se s tím vyrovnat.

Nijak, nám takhle vyhovuješ :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080693960189819 secREMOTE_IP: 18.226.222.12