Střípky

Rytíř
14.5.2007 21:45
Zlepšováky a vychytáníčka
Pokud máte jakýkoli podnětný návrh, kritický pohled nebo stížnost k chování těchto stránek, případně našich projektů, sem s nimi! Naši odborníci na public relations Vaše dotazy, návrhy a připomínky promptně zpracují a předají Výzkumnému oddělení, jež navrhne řešení. Po lehké diskusi na téma oprávněnosti daného příspěvku pak Programátorské oddělení zjedná nápravu/aplikuje zlepšovací návrh :)

Nebojte se prostě nic a pište sem cokoli Vás k tématu technické stránky stránek napadne.
20.12.2008 11:36 - sirien
Alek Hm. Doporučoval bych jim naučit se číst když to neuměj a až potom dělat webdesign, protože ty jejich "řeky" jsou pro mě dost pochybná záležitost...
(co takhle zaškrtávátko v osobnim nastavení kde by si moh člověk vybrat? :) )
20.12.2008 15:35 - Alek
Píše:
Tak tohle nechápu. Odsazení první řádky je jedna z mála věcí, které jsou v delším textu IMO naprostá nutnost

Nerozváděl jsem to, protože jsme mluvili o něčem jinym, ale pokud se neodsazuje první řádka, tak je nutnost výrazně odsazovat odstavce od sebe, to máš samo pravdu...já jen neuvedl tu druhou část poučky.

Píše:
Doporučoval bych jim naučit se číst když to neuměj

Co dodat, asi jsou to všichni neschopný paka...a já s Rytířem taky. :-) Ale vážně a s tolerancí sobě vlastní :-), je mi to na d20 vcelku jedno, jsou tu vcelku široký sloupce, takže "řeky" moc nenastávaj. Případně můžem nahodit anketu ;-)
20.12.2008 19:00 - sirien
Píše:
Případně můžem nahodit anketu ;-)

Můžem. Nebo volitelný zaškrtávátko :) (miluju zaškrtávátka (: )
24.1.2009 21:30 - Alnag
Pokud má někdo nějaký nápad ohledně toho, co mu na d20.cz chybí, doporučuji se s ním v nejbližší době urychleně vytasit, neboť se zdá, že budeme nějak finalizovat seznam vylepšení... takže. Co vám tu chybí? (A co přebývá?)
24.1.2009 21:50 - Jerson
chybí mi tu jednotný styl diskusí. Když hledám diskusi, tak envím jestli byla k článku nebo ne a podle toho je buď v té nebo oné sekci.

A pak by tu někde mohl být seznam uživatelů s ikonkami pro rychlou orientaci, když někoho hledám, nebo když přes někoho hledám diskusi do které přispěl či článek co napsal.

Nakonec - jednotlivé projekty jako D20, non D20 a další by měli mít poměrně výrazné odkazy a ne takovou malou lištičku nahoře.
24.1.2009 21:53 - Alnag
Jerson: Ha! Seznam uživatelů... (to jsem chtěl taky, ale asi bych na to bez tebe zapomněl, díky!)
24.1.2009 22:04 - Bouchi
Mam sem nejak pastnout sve navrhy co jsem psal jinde nebo si je nekdo uz poznamenal?
24.1.2009 22:10 - Alnag
Bouchi: Díky. Ty už máme zaznamenané. Spíš jestli ještě někdo něco nemá. Chystáme se na takovou "válečnou poradu" a v neurčitém budoucím období snad i na výsledky... :))
24.1.2009 22:34 - Bouchi
Takze jeste par poznamek:
- kdyz si necham zobrazit tu anotaci jako vyskakovaci tooltip, tak posledni radek typu "©Dalcor 03.9.2008 15:21" svadi k domnence, ze diskusi zacal Dalcor tehdy a tehdy, prestoze jde o dva nesouvisejici udaje (diskusi zacal Dalcor, posledni prispevek je z tehdy a tehdy)
- funguje tu (pro registrovane) moznost jit na posledni neprecteny prispevek? Kdyz budu treba tyden pryc, do diskuse mezitim pribude 50 prispevku, tak abych mohl pokracovat ve cteni tam kde jsem posledne skoncil?
- libila by se mi viceurovnova hierarchie (kdyz vlezu treba do kategorie Svety, tak tech cca 70 diskusi je uz pro orientaci docela neprehlednych, pokud bych se chtel zamerit treba jen na svety pro 4E (tedy ja zrovna ne, ale nekdo treba jo)).
24.1.2009 23:41 - sirien
Píše:
Ty už máme zaznamenané.

Jsme pečliví a máme lidi všude. Vše co kdekoliv a kdykoliv napíšete může být a bude použito ke zlepšení webu. :D

Jerson: Velké odkazy projektů tu byly, ustoupilo se od nich, byl jsem proti ale zvyknul jsem si tak rychle že jsem musel dát nakonec ostatním zapravdu... fakt myslíš že je dobrej nápad se vracet k původní podobě velkejch odkazů?

Píše:
- funguje tu (pro registrovane) moznost jit na posledni neprecteny prispevek? Kdyz budu treba tyden pryc, do diskuse mezitim pribude 50 prispevku, tak abych mohl pokracovat ve cteni tam kde jsem posledne skoncil?

Bohužel zatím ne, jako náhradu jsme nahodili záložky (které teda mají více funkcí) ale uznávám že to není zdaleka ono.
24.1.2009 23:45 - Alnag
Mně by se třeba víc než víceúrovňová hierarchie líbilo filtrování podle klíčových slov, ale každý jsme nějaký. Ne všechno co sem napíšete bude implementováno, ale všechno bude důkladně uváženo... :)
24.1.2009 23:52 - sirien
To je otázka - obávám se že klíčová slova by vytvořila trochu chaos, lidi zvenku by nebyli zvyklý.

Ostatně - co nám brání mít opticky nějakou strukturu a pak možnost kompletního výpisu s možností filtru na klíčová slova?
24.1.2009 23:55 - Alnag
Sirien: No pokud o tom chceš vést diskusi zrovna tady... Klíčová slova, pokud jsou dobře implementována jsou lepší než stromová struktura, protože nabízí různé křížení a přesahy. Další a další vnořené struktury jsme tu už měli a nefungovalo to. Ve skutečnosti se v tom lidé orientovali hůře než teď. Je to kliknutí navíc a zisk nevyrovná ztrátu. Zatímco takhle vidíš všechno (v dané sekci) a když si to chceš zúžit, tak použiješ filtr klíčového slova. Ale nechal bych si to na poradu víš... :)
25.1.2009 00:11 - sirien
byl jen nápad do prostoru... mi uteklo že sem tady v brainstormu a ne na vývoji kde se o tom pak spamuje... mám teď otevřenejch pět tabů, v každym mám nějakou část Kostky, tak sem se přehlíd :D
26.1.2009 09:23 - Jerson
Siriene, já si tyvelk odkazy nepamatuju, ale vím že když nějakému nováčkovi vysvětluju, na kterou lištu odkazů kliknout, tak to občas bývá problém - ta horní liška vypadá spíše jako nějaká minireklama než jako součást stránky.
26.1.2009 10:30 - andtom
Klíčová slova mi připadají jako dobrý nápad. To by se pak dalo použít na filtr podle edicí (myšleno u článků týkajících se D&D). To považuji za dost užitečné. Někteří lidé třeba začínají s hraním D&D 4 ed. a nižší edice je nezajímají. Nebo začínají s třetí a čtvrtá je nezajímá. Bylo by fajn, kdyby měli možnost kliknout někde na výraznou ikonu 4 ed. nebo 3 ed. a zůstaly by jim pak k vidění pouze články (případně i diskuze) k dané edici plus obecné články (diskuze) týkající se věcí napříč edicemi.
26.1.2009 12:33 - Colombo
některé nezajímá D'n'D
26.1.2009 12:42 - andtom
Myslím, že pak není problém dát takový filtr, který právě zneviditelní články striktně svázané s nějakou edicí D&D.
Je pravda, že některé články jsou navázány na D&D volněji (tj. dá se z nich s určitou hodnotou čerpat i pro jiné hry). To je už pak o citu toho, kdo olepí článek nálepkou, jestli se článek sklíčuje s edicí nebo se ponechá jako obecný.
26.1.2009 13:03 - Ebon Hand
Opět bych se chtěl připomenout zda neuvažujete o přirozeném řazení příspěvků směrem dolů.
Jelikož jsou některá témata zavalená příspěvky wall of text, je dost nepraktické takový příspěvek dočíst, přeskrolovat na jeho začátek, zde najít stejně dlouhý příspěvek, tak opět skrolovat nahoru, abych ho dočetl a zase skroloval jako blázen..
Přitom by šlo číst vše připrozeně za sebou..
26.1.2009 13:38 - sirien
Píše:
Opět bych se chtěl připomenout zda neuvažujete o přirozeném řazení příspěvků směrem dolů.
Dokonce uvažujeme o tom že si sám nastavíš jak se budou řadit :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.077157974243164 secREMOTE_IP: 3.142.200.226