Střípky

Rytíř
14.5.2007 21:45
Zlepšováky a vychytáníčka
Pokud máte jakýkoli podnětný návrh, kritický pohled nebo stížnost k chování těchto stránek, případně našich projektů, sem s nimi! Naši odborníci na public relations Vaše dotazy, návrhy a připomínky promptně zpracují a předají Výzkumnému oddělení, jež navrhne řešení. Po lehké diskusi na téma oprávněnosti daného příspěvku pak Programátorské oddělení zjedná nápravu/aplikuje zlepšovací návrh :)

Nebojte se prostě nic a pište sem cokoli Vás k tématu technické stránky stránek napadne.
Autorská citace #81
15.11.2008 16:43 - Max
Dnes jsem předělal některé vlastnosti formátování ve zdejších diskuzích.

Asi nejviditelnější změnou je odstranění nutnosti speciálně řádkovat. Nyní tedy platí, že jak je odřádkovaný text, odřádkuje se i příspěvek.

Další změnou je nasazení kontrol párovosti tagů. Pokud vše zafunguje jak by mělo, tak by nemělo být možné udělat příspěvek tak, aby narušil i formátování okolí.

U formátovacích značek jsou povoleny jen určité atributy. Obecně u všech je povolen atribut "style".

Nerozpoznané atributy se nepoužijí a neznámé tagy se objeví v nezměněné podobě.

V případě potíží se prosím ozvěte.

Pokud se neobjeví potíže, nastavím to i do editace článků a k přidávání hlášek.
Autorská citace #82
15.11.2008 19:06 - sirien
Ehm... vrať prosím zpátky rámečkové citace, díky moc
Autorská citace #83
15.11.2008 20:10 - Max
test píše:
Ehm... vrať prosím zpátky rámečkové citace, díky moc
Autorská citace #84
15.11.2008 20:16 - sirien
No právě... :)
Autorská citace #85
15.11.2008 20:21 - Alnag
Resp. ve vzhledu fénix snad i nějaký rámeček je. Ale na bazilišku je totální černo a navíc už není vidět to XY píše...
Autorská citace #86
15.11.2008 20:27 - SEBastian_Chum
pořád mi nesedí rozdělení rubrik, ale nemám zatím žádný plán... takže tohle je post na nic. díky za pozornost
Autorská citace #87
15.11.2008 20:32 - Alnag
Seb: Pokud myslíš rubriky diskusí, tak já osobně mám dvě nebo tři vytipované, které bych klidně rozpustil (tj. diskuse v nich přesunul jinam), protože se stejně nepoužívají.
Autorská citace #88
15.11.2008 21:02 - Max
sirien píše:
No právě... :)


No takže situace se má tak, tag <q> se automaticky obaluje uvozovkama (v FF a Opeře), takže jsem to celé změnil na <cite>, kde problém není.

Staré příspěvky budou vidět stále stejně. Nové, které už budou mít [cite name=""][/cite] se už budou překládat správně.

Ještě musím opravit styly a pak už bude snad vše zas ok.

Edit: Takže doupraveno.
Autorská citace #89
16.11.2008 01:20 - sirien
Staré stále stejně jako v rámečku? ok...
Autorská citace #90
16.11.2008 01:33 - sirien
nešel by udělat nějakej tag na odsazení odstavce? Třeba takovej, kterej reálně vloží čtyři podtržítka, ale v barvě pozadí, takže nebudou vidět? Jen nápad...

Nicméně - chtělo by to někam hodit subsekci Komunita kde by se daly najít profily uživatelů, když už jsme si je tu tak hezky udělali. Ty které jsou nějak zpracované nahoru, ty co obsahují jen ta statistická data pod ně, nebo tak něco, pokud možno...
Autorská citace #91
16.11.2008 09:22 - Max
[p]Creš dibě vříšt kaň kázu hlaněc šlyp žrůdřem. Dišre pichlistů stá šluvěniti žruk v magro žlíptuj bomystkty trás. Odid chlivrnbě tloudětišt ďo v štažle tiť váčsyt crem froť čoumi, hodifiz slámrab srývyzké i dib tistpě mrut sroň?[/p]

Creš dibě vříšt kaň kázu hlaněc šlyp žrůdřem. Dišre pichlistů stá šluvěniti žruk v magro žlíptuj bomystkty trás. Odid chlivrnbě tloudětišt ďo v štažle tiť váčsyt crem froť čoumi, hodifiz slámrab srývyzké i dib tistpě mrut sroň?

Odsazení sem upravoval ve stylech, takže je možný, že odsazení se objeví až si prohlížeč načte jejich novou verzi (popř F5). U diskuzí sem nastavil odsazení 2em, u článků 6em.
Autorská citace #92
16.11.2008 09:54 - SEBastian_Chum
Alnag: diskuze určitě potřebují trochu probrat... moc mi o nemyslí, až začne tak zkusim něco navrhnout.
Autorská citace #93
18.11.2008 15:45 - SEBastian_Chum
myslíte že by mělo smysl v diskuzích pod články dovolit threadování?

aby v diskuzi pod článkem byla témata, například pokud byl článek o DnD 4.e tak by pod ním mohlo být:

- Kritika ilustrací
- Porovnání s WoW
- Nerfing a dumb-down
- Kam se poděl roleplay?
- Pro Američany...
- Kde Monk?! KDE MONK?! uaaaargh

apod.

Autorská citace #94
18.11.2008 16:09 - Alnag
SEB: Nevím jak ostatní, mně osobně threadované diskuse většinou odrazují... paradoxně mi přijdou jako děsný maglajz.
Autorská citace #95
18.11.2008 16:38 - SEBastian_Chum
ok... ale kdyby to šlo tak bych to někde otestoval, v jedné sekci třeba
Autorská citace #96
18.11.2008 22:35 - Alek
Myslíš jako vytvořit vlákna? Ty mě taky spíš odrazujou. Kor když se reakce pořád odsazují, takže z toho pak jsou dlouhé nudle.

Jako samotná idea členit diskuzi se mi líbí, ale zatim jsem neviděl realizaci, která by se mi zamlouvala. Byl by nějaký příklad?
Autorská citace #97
18.11.2008 23:52 - SEBastian_Chum
no já myslel jako pod-diskuze, aby se v jedné diskuzi neřešily čtyři věci najednou.

jiné řešení mě moc nenapadá, snad jen že by se zahodil současný způsob zobrazování a udělalo se něco uchylnějšího, ale to je zbytečný a složitý
Autorská citace #98
19.11.2008 01:54 - sirien
Hm. Musim říci, že se mi SEBova idea docela líbí. Pod článkem by bylo klasické "diskuse ke článku ZDE" a pod tím třeba "Související diskuse:" a autorem (případně klíčovými slovy? Jen varianta ke zvážení) přiložený výčet několika dalších diskusí
Autorská citace #99
19.11.2008 09:26 - SEBastian_Chum
sirien to asi vystihl líp než já:-)
19.11.2008 11:29 - Alek
aha, vy nechcete tématicky členit samotné diskuze, ale jen dodat k článkům odkazy na příbuzné diskuze? tak to jo, to už si představit umim. Jen jsem měl a má pocit, že SEB měl na mysli něco trochu jiného. :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.05614709854126 secREMOTE_IP: 18.218.38.125