Střípky

Rytíř
14.5.2007 21:45
Zlepšováky a vychytáníčka
Pokud máte jakýkoli podnětný návrh, kritický pohled nebo stížnost k chování těchto stránek, případně našich projektů, sem s nimi! Naši odborníci na public relations Vaše dotazy, návrhy a připomínky promptně zpracují a předají Výzkumnému oddělení, jež navrhne řešení. Po lehké diskusi na téma oprávněnosti daného příspěvku pak Programátorské oddělení zjedná nápravu/aplikuje zlepšovací návrh :)

Nebojte se prostě nic a pište sem cokoli Vás k tématu technické stránky stránek napadne.
Autorská citace #21
15.5.2007 20:24 - Corvus
ked som si stranky prechadzal tak som chodil z projektu na projekt ale z niektorych sa uz neda ist dalej, maju nestandardnu listu a chybaju im odkazy na dalsie projekty. na rpg.sk bola kedysi hore taka lista kde boli stale dostupne vsetky projekty na jeden klik.
Autorská citace #22
15.5.2007 20:35 - Alek
Hmm...já se vždycky vracim na d20.cz a odtamtud jdu na projekt, podle novinek. Takže pro mě je taková lišta na každym projektu vlastně úplně zbytečná. Proto mě zajímá, jak to vidí ostatní, aby v tom bylo jasno...
Autorská citace #23
15.5.2007 21:34 - Vannax
Používám stejný postup jako Alek.
Autorská citace #24
17.5.2007 09:55 - Dalcor
Já bych dal pole an projekty samostatně vlevo odděleně od pole s odkazy na sekce projektů. Třeba na home bude pole s Úvodem, SRD a pak pole s řazenými projekty dle abecedy - to pole by mělo být v každém projektu stejné.
Chybí možnsot citace textu v diskuzích
V přehledu diskuzí by msítoi příspěvků měli být vidět téamta, třeba nyní dohledat bez funkce heldání nějakou starší diskuzi je prostě téměř nemožné. Už jenom proto že nemám tucha pdo jakým tématickým okruhem jsem jí zakládal.
Autorská citace #25
17.5.2007 15:53 - Bajo
Jak je to pocitani prispevku k danemu datu a danemu tematu, bylo by mozne nejak rozpoznavat kolik toho z toho uz clovek precetl. Tedy jestli jsou tam nejake nove?
Autorská citace #26
17.5.2007 16:42 - sirien
Hele... možná by to chtělo trochu promazat knihy hlášek, až budete mít čas. Já nechci nikoho shazovat, ale některý sou poněkud... trapný. Ok, jasně, ve hře a pro ty, kteří u toho byly, to nejspíš vypadá jinak, j tohle znám, ale prostě pro nezasvěceného čtenáře nic moc...
Autorská citace #27
4.6.2007 16:45 - LZJ
Mě nějak nesedí stránkování diskuzí. Normálně čtu shora dolů a zleva doprava.
U diskuzí na netu mi to celkem vyhovuje obráceně. Tedy příspěvky zdola nahoru a stránkování zprava doleva.
Ale místní mix (zleva doprava a zdola nahoru) mi přijde strašně nepřirozený. Teď jsem nato přišel při čtení delší diskuze, když jsem se zamyslel nad divným pořadím příspěvků a zjistil, že čtu stránky od konce :-(
Autorská citace #28
4.6.2007 22:19 - Corvus
ja sa v strankach diskusii pravidelne stracam...
Autorská citace #29
26.7.2007 11:14 - Joe
Navrhujem implementovať záležitosť s odkazmi - ak je vložená URL adresa bez akéhokoľvek tagu, mohol by ju systém zobrať automaticky a prerobiť na jednoduchý odkaz. Ak si niekto pridá vlastný tag hranatá zavorka href... tak to zoberie normálne...

Zlepší to použiteľnosť aj pre novších prispievateľov a automatizovanie celého príspevkového procesu ;)
Autorská citace #30
20.8.2007 10:53 - Joe
Dal by sa implementovat tabulátor - odsadenie medzi dvoma slovami? Tak by sa ľahšie robili prehľadnejšie tabuľky...
Resp. nedajú sa nejakým spôsobom tabuľky robiť?
Autorská citace #31
20.8.2007 11:46 - Alnag
Tabulky se tu dělají normálně tabulkou. Jako v HTML ale s hranatými závorkami. (Takže základ TABLE, řádek TR, buňka TD). Znáš to ne?
Autorská citace #32
20.8.2007 11:52 - Joe
Dúfam, že aj v diskusiách :) Nepoznám to až tak do detailu, ale mám priateľa, ktorý si hovorí Gle... Goo Gle.
Autorská citace #33
20.8.2007 11:58 - Joe
A čo takto pridať formátovacie Tagy aj pre tabuľky priamo pod okno? Hm? Alebo nejaký odkaz na HELP a podporované Tagy? (prípadne ma usmerni, ak som niečo podobné prehliadol...)
Autorská citace #34
20.8.2007 12:30 - Alnag
Kdyby byly všechny možné formátovací tagy jako tlačítka, tak by v tom byl strašnej guláš. Jsou tady tudíž jen ty nejdůležitější. Odkaz na nápovědu se ti objeví vlevo nahoře ale pod navigační lištou (šedě tučně) když edituješ článek.
Přímý odkaz je tady: Nápověda
Navíc formátovací tagy pro tabulku se nedají udělat na jedno kliknutí, vzhledem k tomu, že nevíš kolik to má mít řádku, sloupců, jakou to má mít šířku a spousta dalších takových podivných parametrů.
Autorská citace #35
20.8.2007 12:44 - Joe
1. Mno, nemyslel som dať ich polo-automaticky pre označenú vec, ale ako obyčajný klik na pozíciu kurzora (aby som nemusel stále vypisovať, čo potrebujem a len klikať table, tr, td). Parametre si už doplním.
2. Neviem tiež použiť cellpadding (malo by to myslím vytvoriť medzeru medzi krajom bunky a textom, ale nedáva... preto je text vždy natlačený na okraj bunky a to nie je zrovna najkrajšie ;). Funguje?
3. A ešte jedna vec: PREVIEW!!!!!!! V diskusiách mi chýba PREVIEW!!!! Aby som nemusel stále postnúť príspevok a stále ho prepisovať, ale postnúť až po dopilovaní (ako článok).
Autorská citace #36
20.8.2007 14:35 - Alnag
1) To by znamenalo další minimálně tři tlačítka a ještě by bylo potřeba, aby se to vkládalo korektně vnořeně. Neustále si tady někdo stěžuje na nepřehlednost a nemyslím si, že další tři tlačítka by prospěly přehlednosti. Zvlášť vzhledem k tomu, že tabulku nevkládáš každý den.
2) Hm... to teď nevím. Chtělo by to Maxe nebo Rytíře...
3) Preview je problém. I článek musíš nejdřív uložit, abys viděl preview. A jak bys uložil příspěvěk do diskuse, aniž bys ho zároveň odeslal? Ale to je taky otázka na Maxe, řekl bych...
Autorská citace #37
20.8.2007 14:42 - Rytíř
Preview by jistě šlo.. ale popravdě nevidím velký přínos v tom ho mít. Ušetří jeden klik navíc, nic víc :) Málokdy jsou tu diskuze tak bleskový, že by oprava o minutu později vadila.. ale tak pokud se do toho Maxovi chce, kousnul bych to.. :)
ad tabulky - s nima je problém, protože když se neuzavře korektně, ta tabulka, tak to rozhodí celý stránky.
Takže sme si je nechali pro neofiko použití autorizovanými členy teamu, jež vědí co činí :)
Problém s cellpadingem fakt je, ale taky nevim, na čem je to závislý. Tuším na prohlížeči, každej to vyhodnocuje kapku jinak.
EDIT: Jak mi teď psal Max:
Max píše:
to je prostě o tom že bych nad tim musel udělat masivní kontrolní aparát kterej by to nedovolil uložit dokuď je to dobré
je to jen balancování mezi potřebou tabulek a minimem práce
Jinak obecně kdybysme chtěli, tak to můžem udělat na jedno tlačítko, podobně jako je teď seznam (List)
Autorská citace #38
20.8.2007 14:48 - Joe
Ad preview - počkáme, čo povie Imperator Technicus MAX.
Ad tabuľky - v tomto prípade by možno bolo možné pridať dodatočný panel s ostatnými tlačítkami, ktoré sa toľko nevyužívajú a ponechať ho skrytý, niečo podobné ako princíp zmeny veľkosti okna - klikneš a pridá sa ti riadok s advanced tlačítkami. Samozrejme je to robota naviac, uvidíme, či som sám, kto by to privítal :)
Ad cellpadding - MAAAAAX!
Autorská citace #39
20.8.2007 15:09 - Max
Preview je důležitý u složitých věcí. Články jsou složité, diskuze ne. Bylo by to lepší. Stojí to práci.
Běžný použití tabulek nemůžu doporučit. Žádná záruka toho, že to v budoucnu nebudu předělávat na něco jinýho. Nezapomínat, že diskuzní příspěvky chodí přes RSS, kde spleť mnoha tagů je na škodu. Tabulky jsou dobrý sluha, ale zlý pán.
Mezery se dělají pomocí stylu. Např.: [td style="padding:5px"] udělá okolo buňkdy pětibodovou mezeru.
Autorská citace #40
20.8.2007 15:18 - Joe
Diky.
Ad to RSS formátovanie - asi nejde tak ľahko spraviť, aby sa formátoval výstup do čitateľnejšieho textu (bez tagov) a s odriadkovaním, čo?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085817098617554 secREMOTE_IP: 3.140.242.165