Střípky

Rytíř
14.5.2007 21:45
Zlepšováky a vychytáníčka
Pokud máte jakýkoli podnětný návrh, kritický pohled nebo stížnost k chování těchto stránek, případně našich projektů, sem s nimi! Naši odborníci na public relations Vaše dotazy, návrhy a připomínky promptně zpracují a předají Výzkumnému oddělení, jež navrhne řešení. Po lehké diskusi na téma oprávněnosti daného příspěvku pak Programátorské oddělení zjedná nápravu/aplikuje zlepšovací návrh :)

Nebojte se prostě nic a pište sem cokoli Vás k tématu technické stránky stránek napadne.
Autorská citace #41
20.12.2007 17:24 - Argonantus
Na pokyn Rytíře píši problém - užívám Microsoftí univerzální prohlížedlo Internet Expres, a on občas ze záhadných příčin zapomene moje jméno a zalogování. Nikoli vždy, ale náhle, zejména, když to nečekám, třeba po návratu z jiné stránky, nebo po přechodném vypnutí.
Autorská citace #42
20.12.2007 19:14 - sirien
pořiď si Operu: http://www.opera.com. Stažení: 2 minuty. Instalace: 4 minuty. Cena: Zdarma. Nejlepší dostupný user-friendly prohlížeč: K nezaplacení.
Nebo Firefox. Link z hlavy nevim, use google. Řekl bych že výše uvedené parametry budou podobné, až na to že to je jen druhý nejlepší prohlížeč.
Tak nebo tak, IE je za oběma zmíněnýma tak sto příček v nerozlišitelném pozadí
Autorská citace #43
20.12.2007 21:02 - Rytíř
Jelikož ne každému se líbí podivná a až příliš upjatá (rozuměj W3C striktní) :) Operka a ne každý má práva k instalaci Firefoxe na kompu, který používá k brouzdání, poprosím Maxe, aby na to juknul.. On už se případně sám vyptá na další identifikační znaky problému ;)
Autorská citace #44
20.12.2007 21:26 - Alek
Operce chybí pár uživatelských funkcí, ale když si na ně člověk ve FF zvykne, zak mu pak chyběj. Snad to vylepší a budu o ní uvažovat.
Ale zpět k tématu. Taky mám jednu drobnůstku, která mě trochu trápí. Jedná se o styly. Jak jsou teď frekventovanější Akce, přehodí se mi vždycky styl na Baziliška i na matce. Má ten problém i někdo jiný? Mně to trochu štve, páč stabilně na baziliška koukat nedokážu (ale pssst před Alnagem ;)).
Autorská citace #45
20.12.2007 21:37 - sirien
mě osobně teda jedině Bazilišek. Fénix by mi po hodině co tu denně strávim vypálil oči, kde můžui volim tmavý skiny před světlejma...
Autorská citace #46
20.12.2007 21:47 - Alek
No to opět neřeší ten PROBLÉM, pane kolego. Stejně se to může dít i opačně, že se ti po přechodu na stránku, která má jen fénix styl, překlopí milovaný bazilišek.
Fénix mi taky oči pálí, proto používám ponejvíc RSS. Ale zase je mi příjemnější než bazilišek, kterej je sice hezkej, ale prostě ho nevydržím mít zapnutej víc dní, asi se mi hodně okouká. A navíc je až moc temnej. A Fénix zase moc světlej, čili by to chtělo něco mezi, nějakou tu střední cestu. ;)
Autorská citace #47
21.12.2007 06:29 - Rytíř
Aby v tom nebyl sám, tak mě se děje to samý, co Alekovi. Už sem si na to chtěl Maxovi párkrát postěžovat, ale nikdy sem si nevzpomněl v tu správnou chvíli.. tak díky za připomenutí, pane kolego :)
Autorská citace #48
21.12.2007 10:34 - Lotrando
Problé=m s přihlášené je IMO problém různých cookies, pro každou sekci zvlášť. Instalace alternativního prohlížeče tedy nepomůže, sám mám operu a musím se opakovaně logovat do každé sekce. POkud tedy není jednotný login do všech projektů, a to si myslím že není (ale opravte mě popřípadě), bude nutné se hlásit zvlášť. Samozřejmě, pokud jste si jistí, že jste se příhlásili v jiné sekci a ono si to nepamatuje, může být problém browser nebo site.
Autorská citace #49
21.12.2007 10:47 - wraiths
Rytíř& Alek> no me se deje to samy ,ale vyresim to vzdy tim ze si zmenim styl "ruco". :-)) hold nejsem tak zhejckanej.
Autorská citace #50
21.12.2007 10:53 - Alek
wraiths: za tento přístup bych jako admin vraždil, takže bacha na Maxe ;)
A co se týče logování, já s tim nemam ve FF sebemenší problém, pamatuje si mě všude. Velmi výjimečně se musím zalogovat, už si ani nepamatuju, kdy naposledy. Aby byla nějaká protiváha a nevypadalo to, že to vůbec nefachá. ;)
Autorská citace #51
21.12.2007 10:58 - LZJ
Ad přihlašování: Mě právě MS IE přihlášení přenáší a v Opeře se musím logovat do každé sekce zvlášť (teda nemusím, ale vidím tam pak pořád nepřečtené novinky)
Ad Styl: Já sice preferuju fénixe, ale dělá mi to to samý. Funguje to tak, že z hlavní stránky kliknu diskuzi (vpravo) která je pod akce.d20.cz. Zobrazí se černě. Vrátím se zpět a vidím to opět bíle.
Když pak zavřu browser, tak při přístím otevření mám hlavní stránku černou.
Kdybych ale kliknul na jinou diskuzi, která je pod hlavní stránkou, tak by se to nerozbilo.
Autorská citace #52
21.12.2007 11:01 - wraiths
Alek: ja vim, stve mne to. vsak nechci otravoat s takovou malichernosti Maxe. nejdrive jsem myslil ze je to IE. smazal jsem cookie, nepomohlo. nainstaloval FF delalo to samy. tak jsem se pak na to vyprdl. me jeden klik navic nevadi..;-). sice je to neprofesionalni ale zvykl jsem si. :-)
Autorská citace #53
21.12.2007 11:25 - Max
Takže snad již i pro Operu byl vyřešen přechod mezi jednotlivými poddoménami bez nutnosti se přihlašovat na každé z nich.
Autorská citace #54
21.12.2007 11:32 - Alek
Ach ta Opera, s tou je furt něco. ;)
wraiths: jasný, taky jsem to ignoroval, ale tak když už to tu ožilo a Max teď bude mít volné dlouhé zimní večery...;) Druhá věc je, že mě moc nenapadá řešení, které se většinou snažim nabídnout...snad jedině mít možnost v profilu zvolit styl pro d20.cz, páč na projektech je na většině už jen jeden styl.
Autorská citace #55
21.12.2007 11:39 - Max
Alek: on právě je problém že si zatim neeviduju styly pro každej web, ale pouze jednou ... takže občas se někde něco přepíše a upíše a napíše a je z toho sušenka odlišné barvy:)
Autorská citace #56
21.12.2007 13:37 - Alek
Max: A není v současné době zbytečné evidovat styly na projektech? Nejsem si jistej, ale na většině už je pouze jeden styl a volba tam není, tudíž by stačilo vynechat projekty z evidence a bylo by. ;)
Autorská citace #57
21.12.2007 13:42 - Max
Už sem to trochu překopl, takže by to snad zas mělo trochu líp fungovat.
Autorská citace #58
21.12.2007 13:55 - Alnag
Kdysi dávno jsem ty přechody s Maxem řešil a Opera si generovala pro každou sekci sušenku zvlášť (nebo tak něco), ale v MSIE a Firefoxu to chodilo. (pročež mne to překvapuje u Arga).
Nicméně mi stačilo si ve všech sekcích jednou nastavit autologin a v Opeře mi to nezlobí. Jistě mi věříte, že bych se z toho už dávno zbláznil, kdyby mi to dělalo to, co některým z vás. Tudiž prohlížečem to asi úplně nebude.
PS: Taky mi to myslím nemění styl hlavního webu. Nebo nepřišel jsem na to, jak to dělá?!
Autorská citace #59
21.12.2007 14:09 - Joe
Alnag, pozri, je matrix a Matrix, žejo... :)
Autorská citace #60
21.12.2007 14:48 - Rytíř
Alnagu, neříkej mi, že jsi přešel na fénixe na matce? :))
Problém je ten, že Akce mají jediný styl, a to Baziliška, a že se asi nastaví jako výchozí. Což tobě neva, když máš bazouše všude kde to jde..

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10166001319885 secREMOTE_IP: 54.163.221.133