Střípky

kin
29.10.2013 13:17
Deskovky do hospody
Ahoj,

chtěl bych se zeptat na radu ohledně deskových her. Rádi hráváme deskové hry v hospodě u piva a večeře, a chtěli by jsme s kamarády rozšířit reportoár her, a nevíme co pořídit.

Baví nás nejčastěji např.: panic room, dominion, red november...zajímali by mne spíš kooperativní hry, ale s prvkem možné zrady a "svinění" (+blafování, interkace mezi hráčemi, obchodování), které nejsou nějak extra náročné na místo (měli by se vejít na stůl společně se sklenicemi a brambůrky).
Taky by měli být trochu taktické (plánování tahů, bodů, atd.), ne moc o náhodě. Čeština, nebo málo textová anglická hra výhodou.

Když by jste mohli cokoliv doporučit (i kdyby to úplně nesplňovalo požadavky zmíněné nahoře).

Díky :)
19.3.2020 20:47 - Log 1=0
Nevíte o něčem, kde by se daly dobře hrát e-verze deskovek, ideálně bez nutnosti za to platit, alespoň ne moc?
20.3.2020 04:20 - Naoki
Jako nosič, nebo samotné e-verze deskovek?
20.3.2020 07:27 - Jarik
já používal na některé mé oblíbené https://cs.boardgamearena.com/
21.3.2020 12:27 - Log 1=0
Jarik píše:

Když to po mě chce prémium účet, stačí aby ho měl jeden?
21.3.2020 14:43 - Jarik
netuším. já to spouštím jen před Goohle. A na žádnou ze svých her premium nepotrebuji.
29.3.2020 22:50 - Kosťa
OK, vím, že teď jsou hospody zavřený a slízání lidí zakázaný, ale i tak se zeptám: máte někdo zkušenosti s Arkham Horor třetí edicí? už po tom koukám nějakou dobu, ale nejsem si tím jistej mám druhou ta je fajne, třetí vypadá hodně dobře nicméně to vypadá že znovuhratelnost bude pokulhávat a hra hodně vede za ručičku v tom co má hráč dělat nebo jak postupovat aby vyhrál, druhá edice je v tomhle víc náhodná (až chaotická) třetí ne. A vypadá že je hodně o příběhu kterej ale když se jednou odehraje tak znova už to bude nuda.
A co rozšíření? Cena je obdobná ale jaká je přidaná hodnota?

Hráli jste někdo nebo víte o tom víc? Koukal jsem na nějaký recenze, někde se mi to co si myslím potvrdilo někde ne.
1400,- za základní hru dávat jen tak se mi moc nechce proto se ptám.
30.3.2020 07:35 - pilchowski
Ja AH3e mam. Uprimne: je to dobry, nektery mechaniky oproti 2e naprosto fantasticky (hlavne boj kterej vzali z AHlcg uz neni tak hloupej jak ve dvojce ze musis proste umrit ty nebo nepritel), okamzite jsem dvojku prodal. Ale jako vzdy u FFG, zakladni krabice je proste vykuchana hra, bez rozsireni je to uplne k nicemu (8 karet encounteru na lokaci). S rozsirenim je to o dost lepsi. Za ruku to moc nevede i kdyz vic nez treba EH, moznosti jak to posrat je dycky vic, taky skilly vysetrovatelu davaji ruzny komba. Kdyz si nejses jistej, naslepo bych to asi nekupoval. A za mne osobne furt vede EH.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.36726903915405 secREMOTE_IP: 3.226.243.36