RPG odborně

Alnag
3.8.2007 10:07
Jako doušku za mou přednáškou na Gameconu a díky příležitosti, která se naskytla, pár fakt o prodejnosti různých RPG... Nejlépe prodávaná RPG za květen 2007
19.7.2021 07:06 - Jerson
Lidé, kteří roll20 používají na hraní DnD nebo jiných her a jsou na něj zvyklí ho velmi pravděpodobně použijí i při náhodném hraní Fate nebo AW, pokud by se k němu náhodou dostali, a zaškrtnou ho i v nějakém průzkumu. Nicméně pokud někdo hraje Fate nebo AW (nebo jiný systém) jako hlavní a roll20 nepotřebuje, tak ho nepoužije.

Tedy toto
Lethrendis píše:
Takže ano, jsou to jen lidi na internetu a konkrétně na Roll20, ale doufat, že mainstream u reálných stolů je nějak významně jiný, to mi přijde jako zoufalé popírání.

není pravda a žádný analytik hodný tohoto označení by podobně zkreslující úvahu neměl dělat.
19.7.2021 07:57 - Corny
Já v tomhle asi můžu soudit hlavně sebe (ostatně...u ostatních to vždycky budou spíš spekulace), ale třeba byť mě se Roll20 vždy docela líbilo a přišlo mi docela jednoduché a uživatelsky dobré, tak pokud bych teď zakládal online hru v čemkoliv, co nepotřebuje podrobnější herní plán, tak bych Roll20 prostě nepoužil. A to i přesto, že hry jako Blades mají na Roll20 podporu, interaktivní deníky atd., protože zkrátka nemám pocit, že to stojí za to, protože bych pro 95% funkcí té aplikace neměl využití (popravdě bych spíš měl pocit, že mi tam zavazí, protože by mě to motivovalo do toho víc kreslit plánky a poslední dobou mi u her mapky spíše překáží).
19.7.2021 09:06 - KDolecek
Lethrendis: nerozumím, co se snažíš říct. Orr není reprezentativní vzorek pro přehled o hratelnosti TTRPG, protože na základě původu dat, prostě opomíjí nebo podceňuje některé hry/systémy. Alespoň to aktuálně tvrdím já i další.

Orr dává data jen a pouze o hratelnosti v rámci Roll20. Dokonce ani v rámci VTT celkově ta data nemusí být dostatečně přesná.
21.7.2021 19:18 - ShadoWWW
ICv2 dnes zveřejnila nejprodávanější hry 1. čtvrtletí 2021:

Position​: Game (Publisher)​
1​: Dungeons & Dragons (WotC)
2​: Cyberpunk (R. Talsorian)
3​: Pathfinder (Paizo)
4​: Alien (Free League)
5​: 5E Compatible (Various)
21.7.2021 20:05 - Markus
Srovnej s prodejností na DriveThru.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17734289169312 secREMOTE_IP: 3.233.242.204