Kultura

MIl
31.5.2007 11:31
Co jiného číst?
Mých posledních snad 20 knih bylo všechno možné (Martinovy povíky, Irving, G.G.Marquéz, Vonnegut Jr.) jen ne kniha z fantasy ságy. Chápu, že nic tak dobrého jako icefire na trhu není, ale něco co by stálo alespoň za přečtení. Doporučte něco
PS: Nepište Feista ani Sapkowskiho. Něco nového (rok vydání 2006,07), co třeba zatím nevyšlo celé, ale autor to již ukončil.
2.1.2010 21:49 - heavy_head
Já zapomněl, že jsi chlap, a že na tebe tyhle cingráltka neplatí. :-P
3.1.2010 13:15 - Flanker.27
Pravdu díš, ty chlapáku :))
3.1.2010 14:56 - noir
Já jsem taky chlap a u toho loučení jsem bulel. Už jen to, jak si při něm žena přejede rukou po břiše, mě zničilo.
3.1.2010 20:53 - Flanker.27
Třeba moje přítelkyně při tom v kině prohlásila, že si to mohli odpustit. Už jsem jí holt trochu vychoval :))
5.1.2010 11:17 - sarven
imho najlepsia scena z valkyry pre mna bolo ked cruise zahailoval kyptom ruky. velmi trefna metafora.
5.1.2010 14:36 - DenGrasse
Asi mám jiný nároky, mě Jméno větru přišlo jako dost průměrný. Mám zřejmě přehnané požadavky na prostředí :-)
5.1.2010 17:11 - Alek
No už to taky bylo divný, když tady z toho všici slintáme :-)
6.1.2010 16:16 - Blaine
Muzu jen doporucit novou vecicku od Červeňáka: Strážcové Varadínu. Vyborna historicka fantasy, fantastickych prvku je tam jako safranu, nejake ty rusalky, potencialni carodejnice a alchymista, jinak je to historie. Jako vzdy se Červeňák drzi slovanskeho prostoru, tentokrat zabrouzdal na jih, na Balkan, do Uher. Knizka se odehrava v obdobi uhersko-tureckych valek nebo jak se to obdobi jmenovalo. Proste tam behaji lide s puskami a bambitkami a pritom se jeste sekaji savlemi a rapiry. Kapitan Báthory je skvely sermir a ma svoji misi a cil. Proste mnamka.
7.1.2010 11:02 - sarven
vrelo odporúčam jednu staršiu vec. práve ju dočítavam po x-tý krát, keďže mi film sherlock holmes na ňu urobil chuť.
Mark Frost: Seznam Sedmi a /pokračovanie/ 6 mesiašov

spoluautor mestečka Twin Peaks napísal v 90 rokoch dva romány v tradícii steam punku, mystiky a detektívneho dobrodružstva. Hlavnou postavou je mladý doktor Arthur Conan Doyle (áno ten), ktorý sa dostane do boja proti temným silám, ktoré chcú ovládnuť Britániu a možno svet.
áno, na základe týchto udalostí začal písať Sherlocka a áno je to veľmi zaujímavé čítanie. U mňa patrí do najvyššej poličky 10/10.
9.1.2010 18:43 - heavy_head
S tím Frostem jsi mě, sarvene, inspiroval. Myslel jsem si totiž, že napsal i Paměti agenta Dale Coopera (Twin Peaks) a dostal jsem chuť si je znovu přečíst. A on to napsal Scott Frost.
Zlo má svou vlastní tvář. Ale jinak je to ohromná sranda, doporučuji.
A. C. Doyle byl svobodný zednář, že jo?
9.1.2010 21:20 - Alek
Seznam Sedmi... mno počkám si, jak se mi bude líbit Twin Peaks. Tohle kultovní dílko mi totiž zatim unikalo, až doteď (zrovna mi tu běží v TV).
10.1.2010 18:33 - sarven
marka frosta ako spisovteľa odporúčam. má to chvíľami trochu barokní nádhych, tie metafory a opisy (vyšvihol sa na most ako maďarský gymnasta) ale zvládol veľmi dobre temnotu, holmesovčinu aj príbeh
16.1.2010 16:00 - Malfin
No tak jak to tady čtu, tak jsem si k Jméno větru našel i recenzi a asi si to přečtu.
16.1.2010 16:12 - Alek
Léto kdysi (drahně let jsem ho tu už neviděl :-( ) jednu taky napsal, http://zlovlk.blog.cz/0903/patrick-rothfuss-jmeno-vetru, po ní už nebudeš vůbec váhat :-)
17.1.2010 17:31 - Nefailsten
Co Neomilnerová?

Má svůj styl, moc se s ničím nepárá a čte se poměrně dobře :)
17.1.2010 17:58 - noir
...a je furt úplně stejná.
18.1.2010 15:54 - Nefailsten
Aha? No pro mě je to poměrně nová záležitost. Teprv zjišťuju ale první dojem, oproti jinejm knížkám docela ok
18.1.2010 23:06 - Malfin
Alek: Jsem si tu recenzi přečetl a teda pokud teď tu zkoušku udělám, tak už vím o odměně. A pokud ne, tak vím o tom co utiší žal.
A taky hodnocení mé oblíbené Robin Hobb mě zaujalo.
22.1.2010 12:59 - heavy_head
Taková normální amatérská nadšenecká recenze. :-)
Sarven: ten maďarský gymnasta se mi líbí, asi to někde vrazím. Nebo možná rumunskou kladinářku. :-P
22.1.2010 20:27 - sarven
objednal som si Hru o trony v angličtine. skúsim svoje basic english otestovať na texte, ktorý viem "naspamäť". hrozím sa totiž okamihu, že Tanec s drakmi bude naozaj napísaný, a alek a léto budú v tranze a ja budem rok čakať na preklad....

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082736015319824 secREMOTE_IP: 3.140.198.173