Kultura

MIl
31.5.2007 11:31
Co jiného číst?
Mých posledních snad 20 knih bylo všechno možné (Martinovy povíky, Irving, G.G.Marquéz, Vonnegut Jr.) jen ne kniha z fantasy ságy. Chápu, že nic tak dobrého jako icefire na trhu není, ale něco co by stálo alespoň za přečtení. Doporučte něco
PS: Nepište Feista ani Sapkowskiho. Něco nového (rok vydání 2006,07), co třeba zatím nevyšlo celé, ale autor to již ukončil.
Autorská citace #21
20.7.2007 09:50 - Rytíř
Když jsme u toho, nečetli jste někdo Ilju Muromce od Červenáka? Já se na něj původně chystal, pak jsem ale četl jednu povídku od JČ na téma ilji a moc mě nenadchla.. taková.. nevím, nenápaditá, v podstatě nudná. Takže jsem zatím nekoupil. Taky to má mít více dílů, tuším, tahle "ruská" fantasy :)
Autorská citace #22
20.7.2007 11:15 - Alek
Já můžu teď čerstvě doporučit Prokletí Chalionu od L.M. Bujold. Svižnej děj v zajimavym prostředí (něco jako středověké Španělsko), okouzlující hrdina Cazaril - až mě mrzí, že v dalších dvou pokračování prý nehraje prim, ale přesto se na ně chystám. ;)
Autorská citace #23
20.7.2007 11:56 - Dalcor
Kulhánek? Tak od toho prosím pouze tři knihy zbytek je horznej shit - Noční klub 1 a 2 a Vládci strachu ;). Červeňáka jsem nečet a nechystám se - mě je ten člověk nesympatickej. Ze slovenských autorů doporučuji Sašu Pavelkovou. Slušnej přehled si můžete udělat v Legii Nertvých (ed Martin Fajkus) vydal FANTOM Print. A z poslední doby doporučuji gaimanovské urban fantasy Noční strana (7 knih) od Simona R. Greena. nedosahuje to kvalit Gaimana ale je to zábavné. Dale jsem Lucce koupil k narozkám Provinilé slasti na což se hodně těším i já.
Jinak samozřejmě něco tak dobrého jako icifire an trhu je - od třetí knihy Ice Fire asi 60% všechno co u nás vyšlo. Ale fanouškům bych doporučil dílo těchto pánů filozofů - Ice Fire pak nemusí číst:
Nicolo Machiavelli - Vladař
Carl freiherr von Claussewitz - O Válce
Sun Tzu a Sun Pin - Umění války
Autorská citace #24
20.7.2007 16:04 - pepi
zkus historický román Lady pirát od francouzky Calmel Mireille nebo fantasy román Maronna od Vladimíra Medka nebo sqelou fantasy ságu Darren Shan od Darrena Shana nebo knížky od Richarda Knaaka :-)
Autorská citace #25
24.7.2007 11:05 - bedynka
Není to fantasy, ale zkoušeli jste někdo námořnické romány od Patricka O'Briana? Přijde mi to super. Btw je podle toho i film "Master&Commander" a to je taky nářez.
Autorská citace #26
24.7.2007 11:22 - Alnag
Na námořních románech jsem docela ulítával, ale víc než Master & Commander trpím na Hornblowera od C.S. Forestera. ;-)
Autorská citace #27
29.7.2007 19:27 - MIl
Tak jsem podruhé přečetl Měsíční zahrady a pochopil jsem, že jsem to prve dost dobře nepochopil. Přesněji, že jsem se dobře nezorientoval v Eriksonově vesmíru a vůbec... Dům mrtvých je podle Talpressu vyprodán. Kdybyste se té kníhy někdo chtěl zbavit, tak se klidně domluvíme.
Autorská citace #28
29.7.2007 19:54 - Alek
Já zrovna Měsíční zahrady rozečet. Poprvé. Zatim se neztrácim, ale čekám to každou chvílí, podle těch referencí a recenzí. ;)
Autorská citace #29
31.7.2007 14:30 - Almi
to Erika: napsal jsem ti do pošty, neměl by to být problém...
to MIl: Dům mrtvých je dokonalé pokračování, člověk začíná zjišťovat, že všechno není tak černo/bílé, jak se zdálo :o)))
..ovšem velmi sugestivně napsané s koncem, který jsem už dlouho ve fantasy neviděl (vřele doporučuju).
ale k věci - Dům mrtvých, pokud se mi ozveš brzy na almi01@seznam.cz, bych asi ještě dokázal sehnat. V e-podobě (to bych neměl říkat ;-)) je určitě :-)
Autorská citace #30
31.7.2007 19:46 - MIl
Almi: Dík za snahu. Já ale z počítače těžko čtu. Ivlastní věci si tisknu a pak opravuju a čtu. Naštěstí jsem na netu narazil na obchod, kde ještě knihu měli a už mi jde poštou. Stejně moc dík.
Autorská citace #31
1.8.2007 00:09 - unknown
Húrinovi děti by J.R.R. Tolkien...cena jen 289 s malovanim od alena leea na kridovem papire...dneska sem to koupil a je to mocny!!!
Autorská citace #32
1.8.2007 09:08 - Argonantus
Já bych měl správně číst nového Fukuyamu o systémech pravidel, ale ve skutečnosti čtu Zlatý kompas. Jonathana Strange a pana Norrela jsem už přečetl, a je to více než zajímavé.
Autorská citace #33
1.8.2007 11:00 - Dalcor
Já dočetl minulej tejden postupně Bladesingera, Harry Pottera 7, Provinilé slasti a chystám se na Rise of Solamnia: The Measure and Truth. A všechno je a bude výborné.
Autorská citace #34
2.8.2007 00:10 - Serin Rajak
Ja by som rozhodne doporučoval si prečítať už spomínaného Eriksona. Je pravda že ak to začnete čítať je to ako by vás hodili do hlbokej vody, ale čoskoro sa s toho dostanete a potom to ešte len začne byť sila. Jeho knihy sa čítajú jedným dychom, nemohol som sa od nich odtrhnúť. Nič nie je také aké sa zdá byť na prvý pohľad, autor sa zahráva s postavami ako sa mu zachce, napriek tomu má všetko pod kontrolou. Proste je to super a vrelo to doporučujem každému kto túži po výnimočne dobrom čítaní. Viem že som to vyspieval do nebies ale som si istý že tieto knihy nesklamú :)).
Autorská citace #35
2.8.2007 09:18 - Tony DaMage
Hurínove deti sa môžu stať malým utrpením, ak si ešte dobre pamätáte Sillmarilion. Aspoň ja som si po dvoch-troch stranách spomenul ako príbeh skončí, aj väčšinu dejových zvratov. A prednedávnom som dočital prvý diel Trpaslíkov od Marcusa Heitza. Až do záveru sa mi to celkom pozdávalo.
Autorská citace #36
7.8.2007 13:10 - bedynka
Alnag: Tak jsem zkusil Hornblowera, ale přišlo mi to takový moc schematický. Tomu chlápkovi vyjde, na co sáhne, to je pak nuda. Teda na konci druhýho dílu mu mu potopí loď, ale to je v těch dvou knížkách, co jsem přelouskal, jediná vyjímka.
Autorská citace #37
7.8.2007 13:17 - Dalcor
Alnagu ams hornblowera doma? Pujcil bu jsi?
Autorská citace #38
7.8.2007 13:22 - Alnag
Dalcor: Ty dva nebo kolik jich vyšlo česky jsem měl z knihovny, protože v té době, kdy jsem je četl byly nesehnatelné. Taková stará vydání. Další jsem si stáhnul z netu v angličtině, ale bůh suď, kde je jim konec.
Ale mám filmy... ;-)
Autorská citace #39
7.8.2007 13:27 - Dalcor
máš filmy? A "půjčíš"?
Autorská citace #40
7.8.2007 13:32 - Alnag
Samo. ;-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.063547134399414 secREMOTE_IP: 18.226.166.214