Kultura

MIl
31.5.2007 11:31
Co jiného číst?
Mých posledních snad 20 knih bylo všechno možné (Martinovy povíky, Irving, G.G.Marquéz, Vonnegut Jr.) jen ne kniha z fantasy ságy. Chápu, že nic tak dobrého jako icefire na trhu není, ale něco co by stálo alespoň za přečtení. Doporučte něco
PS: Nepište Feista ani Sapkowskiho. Něco nového (rok vydání 2006,07), co třeba zatím nevyšlo celé, ale autor to již ukončil.
14.11.2011 15:08 - Ebon Hand
Noire, co jsi od něj četl? Mě ten jeho brakový styl vcelku vyhovuje, nemusíš se nijak soustředit, není tam žádná složitá dějová linie, hlavní hrdina se jen probíjí něčím.., aby se nazávěr stal něčím.. A pobčas se objedví vtipná hláška.
Nic složitého, připomíná mi to sledování dnešní běžné akční filmové tvorby. :-)
14.11.2011 15:24 - noir
Ebon: Úplně všechno, dokonce to mám koupené. Mě prostě vadí, když se autor nevyvíjí. A K. začal sám sebe vykrádat, začal si v románech řešit problémy s kritikami, prostě běs.
14.11.2011 15:41 - Ebon Hand
Myslel jsem toho uváděného nového, nějak nestíhám sledovat, co je v knihkupectvích. :-)
14.11.2011 15:44 - noir
Jo, toho mám dočteného celého. Jmenuje se to Vyhlídka na věčnost.
16.11.2011 15:10 - Wild West
Magus:
Čti Argonanta - můžeš se mu pomstít a zrecenzovat ho.
16.11.2011 17:30 - Magus
Wild West: Nepotřebuji se mstít:D Jsem rád, za to že mě na začátku buzerovali:P Teď už píšu mnohem lépe, protože jsem se z mých chyb poučil. Teď už píšu lépe, ale mohl bych sem dát něco nového;) Ale nemusel bych byt líný a něco si od něj přečís.
23.11.2011 10:48 - noir
Škoda jí, ty knížky jsem měl rád: http://io9.com/5862031/rip-anne-mccaffrey-creator-of-pern-and-other-classic-books
28.12.2011 10:35 - DenGrasse
Mírné self-promo... vyšlo po třech letech od dodání :-)

http://stiny-ze-siddhe-muir.wales.cz/
28.1.2012 13:23 - noir
Tak tip - Děti noci od Simmonse rehabilitují pověst upírů lépe než cokoliv jiného.
29.1.2012 11:26 - Quentin
Píše:
Chápu, že nic tak dobrého jako icefire na trhu není, ale něco co by stálo alespoň za přečtení.

Jestli to nemusí nutně být generic fantasy, tak jsem pro Harryho Dresdena. Ten mi přišel výrazně lepší než Hra o Trůny.
23.3.2012 18:49 - Malfin
Mám dotaz trochu mimo všechna témata a sem se to asi hodí nejvíce. Zvažuji koupi čtečky Kindle. A rozhoduji se mezi Kindle Touch a Kindle 4. Nemáte někdo zkušenosti s tím, jak se v tom čtou manuály k rpg v pdf?
23.3.2012 19:04 - Vojtěch
Já odobně jsem nad ní uvažoval, ale nakonec jsem se rozhoupal pro tablet. Přece jen ta PDFka tunou obrazového materiálu by mohla být problém. Možná bych si to raději nechal nejdřív předvést, jestli to dokáže nějak rozumnou rychlotí zobrazovat nějaký ten ošklivě skenovaný manuál pro 4E. Myslím, že většina prodejů by mohla dovolit otevřít soubor přes port nebo SD kartu.
23.3.2012 20:01 - Malfin
A celkově nějaké zkušenosti s Kindlem tady někdo má?
23.3.2012 20:08 - Dukolm
Mám kindle 3 a na A4 PDF je lepší Kindle DX větší obrazovka. Ale Kindle 3 je malí dobrý na cesty. Ty PDF celkově jsou občas trošku problémové co se týče nutnosti zumování po stránce. Ale zdejší překlad 4E se na tom dal číst celkem obstojně.
17.5.2014 15:32 - Nachtrose
Nechce se mi ted prolezat celou tuhle diskuzi. Znate nekdo: http://www.fantomprint.cz/kniha/monster-hunter-international? Co na tu serii rikate? Stoji za koupi a precteni?
29.5.2014 18:33 - Sadako
Já to teda neznám, ale ten překlad vypadá hodně divně.


Když už tu jsem, tak se pochlubím, že jsem si letech konečně zakoupila sobě Krvavou komnatu od Angely Carter a ne až tak úplně po letech Ketchumovo Po sezoně. K tomu Legendu o Sigurdovi a Gudrún, Ságu o Hervaře, Ságu o Völsunzích a Mrtvému nože netřeba (islandské pověsti) a rozpočet na knihy je přešvihnutý na dvě měsíce dopředu.
30.5.2014 07:56 - Wild West
No, a to ti ani nezbydou prachy na Sedm ryb, které by se měly do těch dvou měsíců zjevit.
30.5.2014 09:20 - Sadako
Dík za upozornění.
Rozpočet sem, rozpočet tam, na čtivo se u mě nakonec vždycky nějaký obolus najde. To radši škrtnu cigarety.
30.5.2014 10:58 - Blaine
Nacht: Je to dobre. Minimalne anglicky jako audiobook. Je to prakticky Kulhanek, ktery je lepe napsany, s mnohem lepsi m zvladnutim zbrani. Protoze autor je expertem na zbrane, jehoz texty jsou pouzivane pri delani vyhlasek a zakonu po celych USA ohledne noseni zbrani. A predtim, nez se dal na psani, tak vlastnil obchod se zbranemi (spoluvlastnil).
Mnohem lepsi od nej ale je serie Hard Magic. Hlavne jako audiobook, je to stejny pripad jako u Dresden Files, kdy audiobook je mnohem lepsi jak samotna knizka, protoze vypravec dava knize vic zivota.
Hard Magic (jeji treti dil) byl nominovan na Huga, jedna se o serii odehravajici se v alternativni minulosti, kde nekdy v devatenactem stoleti lide ziskali magii, nebo spis "mutantske" superschopnosti, ktere jsou specializovane (teleportace, leceni, ovladani gravitace apod.) a tak napriklad prvni svetova valka byla bojovana na jedne strane Kaiserem s bojovyma zombikama a na druhe strane Jefferonem a jeho plukem magickych dobrovolniku u Somme. V knihach je popis vystrelu Teslovi zbrane hromadneho niceni, bitvy piratskych zepelinu s magy, kteri zajistuji, aby vodik nevybouchl.
Dal je tam obrovsky demon, Lovecraftovska monstra, superninjove, samurajove v power armorech apod. Ano. Je to AWESOME. A je to dobra invetice.

Monster Hunter International je trochu horsi dle meho, ale je to pohodova oddychovka. Klidne zkus.
30.5.2014 14:48 - Nachtrose
Blaine: Mne Lovci monster zaujali hlavne proto, ze ve mne silne evokuji HtV, coz u Hard Magic ten pripad neni. Netvrdim, ze Hard Magic je spatne, jen to momentalne nejak neni v centru meho zajmu.Jeste me zaujala tetralogie o trpaslicich od Markuse Heitze ( http://www.martinus.sk/?uItem=132913 ), takze se momentalne rozhoduji, co si zacnu kupovat az dokoupim Lovecrafta.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.063406944274902 secREMOTE_IP: 3.234.246.109