Lokken
12.10.2010 21:05
Vertigo - organizační diskuze
Diskuze ke všemu, co i vzdáleně patří pod naše hraní Star Wars Saga Edition v Brně. Dotazy, názory, poznámky i stížnosti sem ;-)

V Materiálech je uveřejněna předmluva a v sekci Postavy je několik NPCček.

Termín příští hry: (?)
Další společenská událost:
Autorská citace #1
12.10.2010 21:08 - Lokken
Jediný, kdo se zatím přibližně vyjádřil k tomu co bude hrát, je Veronika (Zabrak Jedi?). Takže prosím i ostatní o jejich preference.

Edit: Pokud má někdo nějaký nápad na lepší jméno pro skupinu, ozvěte se, Vertigo je už hodně staré...
Autorská citace #2
14.10.2010 13:42 - Lokken
Do materiálů jsem přidal něco málo o Houserules a tvotbě postavy. Pokud není něco jasné, ptejte se.
Autorská citace #3
19.10.2010 11:41 - Gurney
Vidím že skupina už nějaké členy má, tak by mě zajímalo v jakém stylu vlastně chceme onu kampaň hrát - předpokládám že na konflikt Republic vs. Sith Empire se tam dřív nebo později projeví a bude šance do něj zasáhnout, ale stejně by bylo záhodno si ujasnit zda má jít o nějakou vojenskou kampaň; kampaň zaměřenou na intriky uvnitř Republiky/Sithského Impéria; na pašeráky, kteří se připletou k něčemu většímu; Jediové+jejich doprovod na misích; prozkoumávání neznámé části galaxie, ... Není to vyčerpávající seznam a od každé varianty existuje vícero "podtónů" a témata se samozřejmě dají mísit (jak ukazují SW I-VI).

Dál by bylo dobré se domluvit jak moc chceme řešit Temnou stranu a její svody - třeba KotORy se tím zabývají docela dost, naproti tomu třeba pro epizody I a IV je to naprosto okrajové téma.

Další věc je jak moc propracované character backgroundy jsou na místě pro hru třeba o deseti sezeních a jak moc se ve hře projeví - pokud se s nimi nebude pracovat nebo na ně dokonce nebude hra přímo zaměřená je zbytečné psát si historii postavy na 10 A4. Kromě toho, osobně už mě přestalo bavit psaní románů na téma jaké spodní prádlo má postava nosí a kdy jí vypadl první zub, a mnohem radši si udělám jen takový hrubý náčrt a detaily dodávám až během hry, nejlépe tak aby se v ní nějak projevily.
Autorská citace #4
19.10.2010 16:03 - Lokken
Všem: Konflikt Republic vs. Sith Empire se určitě ve hře objeví, je to přinejmenším skvělá kulisa k událostem :-) Rád hru přizpůsobím v podstatě každémukoli z níže uvedených stylů.
Gurney píše:
vojenskou kampaň; kampaň zaměřenou na intriky uvnitř Republiky/Sithského Impéria; na pašeráky, kteří se připletou k něčemu většímu; Jediové+jejich doprovod na misích; prozkoumávání neznámé části galaxie

Já sám bych asi preferoval kampaň vojensko/intrikánskou, ve které budou některé události přímo závislé na konkrétních činech Jediů a jejich společníků.
Uvítám, pokud všichni zúčatnění vyjádří své preference.

Co se týče Temné strany, určitě se ve hře tento prvek objeví, ale jak moc bude záležet na domluvě s hráči postav nadaných Silou. O co si řeknete, to dostanete! ;-)

Koncem října/začátkem listopadu bych se rád setkal někde v Brně tváří v tvář, seznámil ty zúčastněné, kteří se naznají a dohodl se na stylu hry.
Autorská citace #5
19.10.2010 16:14 - Lokken
Pozadí postav: Nechci po vás 10 normostran podrobného životopisu, bude mi stačit pár řádek o krátkodobých a dlouhodobých cílech postavy, její minulosti a eventuelních zvláštnostech/zajímavostech. Pokud chcete většinu z toho tvořit až během hry nejsem proti, očekávám ale, že se budete v tomto duchu aktivně projevovat. Nerad bych vše vymýšlel sám. Informace můžete psát sem společne s návrhem toho, jakou postavu by jste chtěli hrát.
Autorská citace #6
20.10.2010 20:40 - Gurney
Nějaké osobní setkání v Brně by bylo fajn, pro mě by byl nejlepší nějaký večer v týdnu nebo páteční ale když to nepůjde přizpůsobím se i nějakému víkendovému termínu.

Ještě mě tak napadlo u těch krátkodobých a dlouhodobých cílů že by možná nebylo špatné kdyby postavy spojoval nějaký společný cíl, který by se táhnul skrz celou kampaň (přitom je dost zajímavé pokud mají postavy rozdílné představy o jeho dosažení). Samozřejmě to není jediný způsob jak dát partu lidí dohromady, jen mě to zrovna napadlo..
Autorská citace #7
20.10.2010 20:45 - Gurney
Co se týká postavy, láká mě zatím víc věcí - nějaký klasický bounty hunter, republikový důstojník nebo naopak nějaký neortodoxní Jedi; počkám na jakém stylu hry se dohodneme.
Autorská citace #8
4.11.2010 20:47 - Gurney
?

(počítá se s tím ještě?)
Autorská citace #9
5.11.2010 01:42 - Nerhinn
jop

(Koncem listopadu? Tak nějak to bylo, ne?)
Autorská citace #10
5.11.2010 07:34 - Lokken
Byl jsem trochu zavalen prací, ale přes víkend vyvěsím nějaké konkrétní informace - planeta kde se bude začínat apod.

Z toho co vím, tak zatím jste si vybrali následující postavy:

Elgard: Human; Soldier; Force Sensitive
Nerhinn: Zabrak; Jedi; Force Sensitive
Sam: Droid; Scoundrel

Edit:
Nakonec navrhuju začít na 5. úrovni. Námitky?

Když už jsme u toho plánování, které všední dny máte příští týden odpoledne volné? Že bychom se někde v brně na chvíli sešli...
Autorská citace #11
5.11.2010 13:06 - Demonica
Proti 5. levlu námitky žádné.

A příští týden můžu ve čtvrtek a v pátek
Autorská citace #12
5.11.2010 13:46 - Nerhinn
Ještě nevím, kdy budu moct. Až se dohodnou AA, ozvu se.
Autorská citace #13
7.11.2010 03:50 - Gurney
Čtvrtek, pátek mám volno; úterý, středa by záleželo na hodině; pondělí moc volné nemám.

A 5.úroveň je v poho.
Autorská citace #14
9.11.2010 17:53 - Lokken
Takže vážení, jak by vám vyhovovalo sejít se na ten organizační pokec tento týden v pátek (12.11.), nejlépe někdy odpoledne/navečer?
Autorská citace #15
9.11.2010 18:10 - Nerhinn
Asi jo
Autorská citace #16
9.11.2010 22:11 - Lokken
Balmorra je třetí planeta soustavy Nevoota na pomezí Vnitřního pásu a Kolonií. Tovární komplexy, díky kterým dosáhla galaktického věhlasu produkují droidy a zbraně vysoké kvality. V průběhu války se proto stala logickým cílem sithské invaze. Balmorřané se však ukázali být překvapivě zatvrzelými protivníky, když celý svůj technologický potenciál obrátili proti útočníkům. Obránci spolu s republikovými posilami dokázali zastavit počáteční nápor, a sithové nikdy nezískali kontrolu nad nejdůležitějšími oblastmi planety.
Obrat nastal, když po podepsání Coruscantské Dohody byl republikový senát přinucen vzdát se množství planet na hranici vnitřního pásu. Republikové jednotky musely Balmorru opustit, a zanechat její obyvatele s pocitem hořkosti a vědomím, že si svou svobodu musí vybojovat sami.
Z poslední dva roky sithové značně rozšířili území pod svou kontrolou, a jejich kompletní vítězství se zdá být jen otázkou času.
Ne všichni vojáci republiky ale z Balmorry odešli. Někteří odmítli uposlechnou rozkaz, který považovali za zradu a malá část republikový vojáků tak zůstala. S nimi zůstalo proti vůli Rady několik rytířů Jedi.
Balmorra se navíc stala jedním ze symbolů odporu proti sithům. Skupiny dobrovolníků posilují odhodlání obráncům stejně jako tajná podpora některých generálů republiky.
Bude to ale stačit proti bezohledným sithským útočníkům?


Po třech hodinách přepisování staršího textu jsem ho vztekle smazal a za 15 minut napsal tohle. Asi jsou tam pravopisné chyby apod., ale nějak teď nemám chuť dělat korekturu. Pokud je někdo vypíchne, pozdeji to opravím.

Edit: později to rozšířím, a přidám do záhlaví.
Autorská citace #17
10.11.2010 14:29 - Lokken
Takže vážení, organizační sraz tento pátek v 16:30 v Chajovně. Pokud někdo nakonec nemůže, dejte co nejdřív vědět!
Autorská citace #18
10.11.2010 14:52 - Gurney
Roger, roger.
Autorská citace #19
11.11.2010 11:40 - Demonica
OK
Autorská citace #20
13.11.2010 00:24 - Lokken
Díky všem za účast. Předběžný termín hraní je tedy sobota 27.11., podle toho jestli bude moct Veronika. Dám to do záhlaví a budu se těšit.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079822063446045 secREMOTE_IP: 3.144.230.82