Dalcor
31.8.2010 19:20
Worldwide D&D Gameday - Red Box
Worldwide D&D Gameday - The Red Box
Téma: Essentials
Datum: 11. 9. 2010 (sraz a registrace 11:00, začátek hraní 12:00)
Místo konání: Herna Dungeon, U skládky 7/1470, Praha 9

11. září vás zveme na další DnD Day! Nebudeme dobývat dvě veže, nebudeme se ploužit závějemi písku ani sněhu. Nebudeme proplouvat podzemní řekou, nebo procházet se neskutečnou jinozemí. Naopak se půjdeme podívat na základní prvky nejdůležitějších skutečností. Aneb Essentials 4E jsou zde! Retro Red Box DnD Game Day adventure vás očekává. Strýček WotC tě chce pro DnD!

DM:
Dalcor
Alnag
Beltar
Almi

POZOR: DCI REGISTRACE NUTNÁ. KDO NENÍ DCI REGISTROVÁN, BUDE REGISTROVÁN NA MÍSTĚ
Autorská citace #1
31.8.2010 19:31 - Vojtěch
Jo, já s tím počítám :)
Autorská citace #2
31.8.2010 19:38 - Jarik
Almi:
Kdyz jsi rikal, ze uz mas vse u sebe (nebo tak neco). Jake jsou pripraveny postavy pro tento dil DnDDay?
Abych si 'Co nejvhodnejsi figurku' vzal s sebou :D

Dekujeme
Autorská citace #3
31.8.2010 19:46 - Alnag
Jarik: Je to retro. Takže v nejlepším figurku z člověče nezlob se, ale ještě lépe oříšek nebo kovovou zátku od lahve. :)
Autorská citace #4
31.8.2010 19:53 - Jarik
Alnag> baru si zatku od lahve (piva) :D
Pripadne vesnicana s prasatkem :D (pokud je to pro prvni level) :D :D :D
Autorská citace #5
1.9.2010 09:16 - Almi
Jarik: Je to pro druhý level :o))

Dalcor: Koukej mne připsat jako DMa!! :-)

ALL: Postavy mám, jsou na stránkách šarlatánů..rád je někomu pošlu, aby je sem vyvěsil. Tak prosím o mail do PM, komu to mám poslat (Alnagovi?).

A vzhledem k tomu, co ShadoWWW vyvádí, tak to vypadá docela cool mapy..včetně prostorové s nasvícením :-)
Autorská citace #6
1.9.2010 10:47 - Smud
Planuji dorazit. Zamlouvam si smrt u Almiho :o)
Autorská citace #7
1.9.2010 11:38 - Meldin
Přijedu :-)
Autorská citace #8
1.9.2010 13:17 - Beltar
Já bych taky přišel, ještě se musím u Almiho informovat o tom co to vlastně je a jestli budu DM, enbo hráč.
Autorská citace #9
1.9.2010 13:35 - wlkeR
wlkeR se snad tentokrát dohrabe, ať už sám nebo s eskortou. ... Byť to vypadá, že tou dobou Compendium a spol. na skladě nebudou >.>
Autorská citace #10
1.9.2010 17:03 - Almi
Kýblohlav školní píše:
yť to vypadá, že tou dobou Compendium a spol. na skladě nebudou >.>


..sleduj nabídku mysticshop.cz Sám mám o stejné zájem, takže pokud se to u Raptorova dodavatele objeví, bude to. Ale trochu o tom pochybuji, objednávku finalizuje, tuším, dnes.. jinak, měl bych tam mít Castle of Ravenloft: Board Game :-)

Beltar: Já to taky ještě nevím, tohle je Dalcorova kompetence. Pokud bys rád vedl hru, dej mu vědět :-)

Smud: To toho nemáš dost z Encounters? :-) Každopádně speciálně Tobě se hra, hádám, bude líbit, neboj, nějakou zvláštnůstku zkusím přimyslet... :-)
Autorská citace #11
2.9.2010 08:53 - Kyblohlav anonymni
Almi: V nabidce MS sem videl jen Red Box jako takej, ale ty veci kolem maj vyjit taky, ne?
Btw, k Ravenloftu mi prisla v rewardsech naka promo karticka, ale mne je k nicomu, zajem?
Autorská citace #12
2.9.2010 09:27 - ShadoWWW
Red box vychází 7.9.2010. Další essential příručky:
Pro hráče:
Rules Compendium (kompendium pravidel z PHB1-3 včetně všech oprav) - 21.9.2010
Player Essentials: Heroes of the Fallen Lands (rozšíření Red boxu,další úrovně a buildy) - 21.9.2010
Player Essentials: Heroes of the Forgotten Kingdoms (rozšíření Red boxu, nová povolání) - 16.11.2010
(D&D Roleplaying Game Dice Set (sada kostek) - 17.8.2010)

Pro DM:
Monster Manual: Lords of Madness (figurky) - 21.9.2010
Dungeon Tiles Master Set: The Dungeon (mapy) - 21.9.2010
Dungeon Tiles Master Set: The City (mapy) - 19.10.2010
Dungeon Master's Kit (Příručka DM) - 19.10.
Monster Vault (bestiář) - 16.11.2010
Dungeon Tiles Master Set: The Wilderness (mapy) - 21.12.2010
Dungeon Tiles: Caverns of Icewind Dale (mapy) - 18.1.2011
Autorská citace #13
2.9.2010 14:05 - Almi
ShadoWWW: Jako obvykle dokonale podaný jízdní řád :-))

nestálo by za to, ho napostovat někam do záhlaví? Sám to vždycky pracně hledám na Amazonu (protože šarlatáni jsou sami tajuplný, jak hrad v Karpatech).

Z toho vyplývá skutečně, že reálně bude na DnD Day pouze Red Box starter Set. A já si ho tam budu vyzvedávat (hlavně kvůli té oboustranné mapě :-)).

Kýblohlav: Já se o tu kartičku hlásím, vezmi mi ji na DnD Day nebo na Dálavu, ju? Jestli je k Ravenloftu, tak jí využiju :-)
Autorská citace #14
2.9.2010 14:09 - Alnag
Ono to ještě není tak jednoduché. Prémiové obchody mohou prodávat zboží 10 dnů před tímhle datem. Tedy prémiové obchody budou mít 11. září i Rules Compendium. Ale Dungeon asi nebude prémiový obchod. Ostatně zavezené jsou některé už teď (podle toho, co běží v diskuzích...)
Autorská citace #15
2.9.2010 14:34 - raptoreček
Tak vážení, aktualizoval jsem naši nabídku D&D produktů. Během dneška a zítřka ještě přibudou Power cards a některá jednotlivá dobrodružství, ale jinak je tam vše.

Kdo si objedná do 6.září, může počítat s tím, že bude mít objednávku k převzetí na Game day 11. září. Tedy na 99%.

Rychlý odkaz do nabídky:
http://www.mysticshop.cz/katalog.php?idc=114
Autorská citace #16
2.9.2010 14:59 - Almi
Alnag: Dungeon není premiový obchod, ale je otázka, zda je premiovým ten, u koho to bere :o)) Mám tušení, že asi ano, ale je mi jedno, zda to budu mít o 14 dní později...
Autorská citace #17
2.9.2010 20:33 - ShadoWWW
A je americký Amazon prémiový obchod?
Autorská citace #18
2.9.2010 20:40 - Alnag
ShadoWWW: Myslím, že ne. Ale tam to taky mívají o chvíli dřív. (Ale to je tím, že nedodržují pokyny vydavatele. On je musí zavést dřív, aby k tomu datu mohli distribuovat a Amazon to trochu zneužívá...)
Autorská citace #19
2.9.2010 20:56 - ShadoWWW
A jsou nějaké odkazy na prémiové internetové obchody, které zasílají i do ČR?
Autorská citace #20
3.9.2010 01:12 - raptoreček
Nezlob se na mne, ale mám na tohle trochu jiný názor. Místo toho aby se podpořila domácí scéna a obchody, lidé se snaží si za každou cenu koupit produkty z Amazonu. Myslím, že cenový rozdíl je zanedbatelný a Amazon a jiné tzv. "prémiové" obchody vám asi těžko umožní uspořádat Game Day. Jestli to takhle bude dlouhodobě pokračovat, tak se taky za čas může stát, že se u nás žádnému kamennému obchodu či herně nebude vyplácet, chtít držet a nabízet D&D produkty a tím pádem organizovat a hostovat nějaký Game day. A tohle není o žádném patriotismu...
Autorská citace #21
3.9.2010 05:29 - ShadoWWW
raptoreček: Souhlasím s tebou. Bohužel, situace je pro mě taková, že u nás v Brně žádný kamenný obchod Game Day nepořádá. DnD tu prodává jen Černý rytíř, a ten pořádá jen hafo TCG turnajů, Game Day ale nikdy, dokonce nemá ani otevřené hraní žádného RPG. Z DnD prodává jen několik základních příruček staršího data, žádné novinky.

Pro mě je tedy jedinou alternativou si příručky objednávat poštou. A z Amazonu to chodí celkem rychle a levně.

Přiznávám, že kdybychom tu měli hernu, která by prodávala RPG takovým způsobem, jako Černý rytíř v Praze nebo (ještě lépe) herna Dungeon, mile rád bych je podporoval a s naší skupinou bychom tam rádi chodili si zahrát, abychom je podpořili. Bohužel, nic takového tu není a herny v Praze jsou pro mě (v tuto chvíli) off-topic.

P.S. Ale když budu uvažovat o kamenném obchodě v ČR, tak si to nejspíš objednám z Dungeonu, protože ten mi přijde fakt dost dobrý na zdejší poměry. Bohužel, jako hernu ho nevyužiju.
Autorská citace #22
3.9.2010 07:51 - wlkeR
Almi: Je u figurek, kam jdou ony, jde.. ona. Je to Gray Hag, prej strasne rare karta. Tak snad zabije hafo hrdinu.

On ma Amazon vyhodu hromadnosti, ale cert to vem. Pri soucasnych cenach D&D, tim spis pokud cek taky hraje Magic, neni Mysticshopovskych 1000 (nebo kolik, ted v tom mam gulas) Kc na postovne zdarma zadna bariera. S takovouhle centralou pak prece nemuze byt problem kdyz jednou nekdo ze Sabiny ci Brna udela pro sebe a kamose hromadnou objednavku. Pri nakupu nad 2k se slevou 5%.
Konec reklamy.
Druzina me ukecava, bych byl v sobotu tady a ne v Praze. Bude jeste dramaticke.
Autorská citace #23
3.9.2010 08:54 - Almi
Kýblohlav školní: Tu chci, TU chci, TU CHCI!!!!! :o))) Vezmeš mi jí na Dálavu či už na DnD Day? Jééé, to bude při Ravenloftu mrtvejch! :-) Na to, že to je kooperační deskovka (bez DMa) to bude asi veselé... :-)

Raptoreček, ShadoWWW: Souhlasím, jen bych dodal, že ač znám hodně lidí hrající 4e, počet lidí, co si v současné době za stávajících okolností kupují DnD příručky v Čechách je minimum. A ti co kupují, se nejdřív podívají na to, co chtějí v e-podobě, a pak si to případně objednají. Výjimkou jsou tilesy. A není náhodou, že WotC začlo strkat do každého "shitu" battlemapy. Jinak by měli náklad v reálu poloviční.

To píšeu s vědomím toho, že jsem vyzkoušel snad všechny možné způsoby objednávání z různých míst. A ano, v současné době mi nejvíc vyhovuje Dungeon, jestli Tě to uklidní.

A fakt to není kvůli systému slev (ten mne včera rozesmál, ale chápu, že 14ti letýho magikáře potěší. Samotného by mne víc potěšilo jednoduché ve stylu "objednej za tisíc a máš poštovné zdarma, objednej za dva tisíce, máš x% slevu).

Na Dungeonu oceňuji (a) osobní přístup, (b) pružnou a reálnou cenu zboží. Přesně v tomhle pořadí.
Autorská citace #24
3.9.2010 08:58 - noir
Kurník, já bych tak rád na tu Dálavu vyrazil! Ale zřejmě budu většinu té doby se skupinou 20 gayů poznávat krásy Švýcarska. Tak to dopadá, když člověk nedává pozor na popis presstripu...
Autorská citace #25
3.9.2010 10:32 - Smud
Zkusil jsem take par alternativ, a na DnD knihy je Dungeon nejlepsi. U me je vetsinou cena na prvnim miste, a pak doba dodani :)
Autorská citace #26
3.9.2010 11:25 - Jarik
OT: Kdyz do Dungeonu chodim hrat, tak je to pro mne nejjednodussi si to v Dungeonu i objednat :D
Autorská citace #27
3.9.2010 11:32 - Quentin
Kdyz uz tu o tom mluvite; nedokázal by nekdo shrnout, co vsechno jiného/nového v essentials bude, kolik budou stát, a jestli má cenu je kupovat? (nebo jestli si to máme upirátit na netu a neresit)
Autorská citace #28
3.9.2010 13:11 - ShadoWWW
Wizardi sami napsali, že DMovské příručky nemají pro hrajícího DM smysl. Jen pro začínajícího.
Autorská citace #29
3.9.2010 13:59 - Almi
ShadoWWW: Mne zaujal ten Monster Vault. A Boxech tilesů budou některé, které tilesy, co jinde nejsou...
Autorská citace #30
3.9.2010 14:44 - Smud
Ja planuju urcite koupit rules compendium, pri hrani se pradepodobne hodi. Velice pravdepodobne i Monster Vault, ale DM prirucky ne. Tilesy ano.
Autorská citace #31
3.9.2010 18:40 - wlkeR
Almi: Tak snad nikoho nenapadne mi uklizet v pokoji.. Bohuzel pac 15. uz se mi banda rozprchne po cely republice, 11. nejspis budu DMit tady na zapade.. Ale s Dalavou zatim pocitam, do tej by mi nikdo vlezt nemel.

Co se prirucek tyce, ja taky hazim ocko po Compendiu; Monster Vault nejdriv chci videt, pac sou tam prej Archoni, coz je mi podezrele.
Autorská citace #32
3.9.2010 19:58 - raptoreček
ShadoWWW: Chápu tvůj problém a rád bych vám v Brně pomohl, bohužel jeden organizátor si na sebe může přihlásit jen jeden Game Day. Nicméně pokud si najdete prostory, máte vyhráno. Tomáš Cícha z BF dokáže z libovolného člověka "vyrobit" DM organizátora, který si může Game Day přihlásit a pak by měl nárok na kit.

To All: Docela by mě zajímalo, kolik lidí v ČR vlastně hraje a jaká je tu kupní síla. Obchodům se vyplatí tlačit a držet si skladové zásoby spíš MTG než D&D, protože je zboží, které se rychleji točí. A tí že lidi berou spíš z Amazonu, tím se ten začarovaný kruh jen uzavírá. Já teď navěsil k nám do obchodu přes třicet titulů a ještě v tom budu pokračovat a jsem zvědavý, jaký bude zájem. Každopádně abychm se z toho nějak vymotali, tak musí udělat krok i hráči a vykašlat se na Amazon. Situace se pak bude moci někam pohnout.
Autorská citace #33
3.9.2010 20:04 - Vojtěch
*zaílá objednávku na Psionic Power, aby se to tedy hnulo :oD
Autorská citace #34
3.9.2010 20:09 - Alnag
Raptoreček: Ono je to složitější, než jen kolik lidí hraje. Řekněme (hypoteticky), že D&D hraje třeba 500 lidí v ČR. To máš skupinky tak po 5-6 lidech, kde někteří si nekupují nic, někteří si kupují všechno a někteří si vybíravě kupují jen něco (třeba příručky pro jejich postavu...). To se ti hned těch 500 redukuje v průměru na co já vím 200 zájemců o jednu příručku. A teď... půlka třeba o Dungeonu nikdy neslyšela (100), z toho půlka má důvody kupovat jinde... (zná vlastníka Černého rytíře, nakupuje z Amazonu/Noble Knighta/dosaď i jiné věci a bere to při jednom), (50)... atd.

Takže A) ano, je to mnohem menší množství lidí, než kolik jich hraje Magic, to zcela nepochybně, B) navíc jsou to vybíraví bastardi, sice možná s větší kupní silou než mají teenageři, ale zase s menší chutí ji utrácet C) jo, je to začarovaný kruh, který je těžké přetnout.

Na druhou stranu Wizards of the Coast se snaží do D&D natlačit co nejvíc prvků, které tak dobře prodávají Magic (sběratelskost a tak...)

Aby to zase nebylo tak negativní poselství, začal jsem přemýšlet, jestli si něco přes Dungeon neobjednat (což je na mne docela leap of faith...)
Autorská citace #35
4.9.2010 07:28 - ShadoWWW
Alnag píše:
začal jsem přemýšlet, jestli si něco přes Dungeon neobjednat

Já taky. Zatím přemýšlím, že bych si objednal Red box a Compendium.
Autorská citace #36
5.9.2010 17:56 - Smud
Ja uz jsem 4 prirucky objednal, s Raptorem mam jen dobre zkusenosti :)
Autorská citace #37
6.9.2010 12:38 - Almi
Teď k těm praktickým věcem - postavy Wizardi pověsili, bude je někdo tisknout? A má někdo možnost zajisti tisk těch dokonalých map, co je překreslil ShadoWWW?
Autorská citace #38
6.9.2010 13:01 - Sethi
No nazdar, ty teda vypadají. To už si snad rovnou mohli ušetřit ten pitomý žlutý podklad.
Autorská citace #39
6.9.2010 13:25 - ShadoWWW
Tady jsou bez té žluté.
Autorská citace #40
6.9.2010 20:10 - Vojtěch
Wizardi tomu říkají retro, já bych to nazval šetření ;)
Autorská citace #41
7.9.2010 07:40 - Dalcor
jo jinak 23. října má být GAMMA WORLD DND GAME DAY...
Autorská citace #42
7.9.2010 10:46 - wlkeR
Dalcor: Tak to slysim podruhe, ale poprve jsem se nezajimal o co jde. Takze.. O co jde?
Autorská citace #43
7.9.2010 11:57 - Naoki
futuristické DnD
Autorská citace #44
7.9.2010 13:42 - Dalcor
pulp DND já ještě taky nevím
Autorská citace #45
7.9.2010 13:44 - Dalcor
Joa ještě jedna věc - kdo jste registrovaní u wizardů, vemte si DCI čísla. WOTC vyžadují nyní plné reporty na DND Day včetně DCI čísel. Všichni hráši co ho nemají se tam budou muset registrovat. Více na místě.
Autorská citace #46
7.9.2010 13:47 - Almi
Dalcor: Potřebné DCI čísla by měla být pro případ potřeby kitech...
Autorská citace #47
7.9.2010 14:13 - Ben
Zdravím,

pokud je tam ještě volné místo pro jednoho případně pro dva hráče, je možné se dostavit a nejsem-li registrován na DCI, tak to snad není problém. A poslední hloupý dotaz, pravidla atd. budou předpokládám k dispozici na místě.

Díky Ben
Autorská citace #48
7.9.2010 15:14 - Geralt
Ben: V tom by opravdu neměl být problém, já se také upíšu DCI až na místě. Vlastní pravidla (příručka) nejsou potřeba, D&D 4e je hodně intuitivní hra a co bude potřeba, to vysvětlí vypravěč, nebo poradí zkušenější spoluhráči. V podstatě si postačí přinést tužku a ideálně také kostky (a možná neuškodí i figurku, už nejsou součástí kitů). Zbytek tj. deníky předpřipravených postav bývají zajištěny dobrodinci, kteří mají možnost je vytisknout a donést na setkání.
Autorská citace #49
7.9.2010 16:01 - Sethi
DCI? Registrace? Čísla? C'est pourquoi?

A dostaneme čipy pod kůži, nebo tetování na vnitřní stranu rtů?
Autorská citace #50
7.9.2010 16:03 - bog
tetovani do usi - jako stenata
Autorská citace #51
7.9.2010 16:04 - Sethi
Ouch.
Autorská citace #52
7.9.2010 16:37 -
Geralt:

Díky za vyčerpávající info.


Ben
Autorská citace #53
7.9.2010 19:01 - Vojtěch
Asi se dostavím, ale že bych skákal z 4E Future zase říct nemůžu. Keby se horor dostail, nebo něco jako D&D Past...
Autorská citace #54
7.9.2010 19:13 - Almi
Vojtěch: Jediné, co pro Tebe můžem udělat, že tě dáme k DMovi, který ti udělá ze hry horror :o)))

ALL: Díval jsem se na ty předpřipravený postavy..a chtělo se mi plakat..jestli tohle je Essentials, tak to enchci..je to hrůza, odpad a děs. Proč jsou ze 6ti postav 2 válečníci, a oba úplně stejný? Jen se liší mečem a sekerou? Proč má zloděj víc životů než válečník? Proč má zloděj jen basic attacky a nemá daily? Ježíšku na křížku..ty postavy jsou tak strašně NUDNÝ! Jo, dýchla na mne 2. edice. Možná i třetí. Uvědomil jsem si, jak vlastně skvělá je 4e.. nevím, jestli s tímhle něco prodají..ale dost bylo pláče!

Aspoň quest se pokusím udělat takový, aby ti, co se mnou budou hrát, si ho užili naplno a na dřeň! Jako vždy! :-)))
Autorská citace #55
7.9.2010 19:32 - Vojtěch
Já mluvil o tom Gama Worldu na 23.9.

3E a stejně jako cokoli jiného je tak nudné, jak si to jen uděláš. Já se k zábavě nepotřebuji ohánět kartičkami. Chce to nápady...

A nezapomeň, že tohle MÁ být retro :oD

EDIT: Hele, jsou to fakt postavy z toho kitu? nepodstrčili nám nějakou faleš (klamné cíle). Tohle není ubohé, to je UBOHÉ! Co ty dva obrázky na jednom deníku? nepomíchalo se jim to nějak? POMOC!
Autorská citace #56
7.9.2010 19:35 - noir
Almi: Měl jsem úplně stejný dojem - teda ne ze všech postav, ale třeba ten zloděj vysloveně tloukl do očí. Něco tak nudného jsem už dlouho neviděl, kromě sneak attacku tam není nic-žádné velké možnosti taktizování, nic.

Proč dali dva slayery, když existují dva buildy fighterů, to jsem vůbec nepochopil.

Ale třeba Mage se mi docela líbil, přišel mi "učesanější" než Wizard; i ty powery byly použitelnější. Zatím jsem rozpolcen...
Autorská citace #57
7.9.2010 19:56 - Redgar
Ať tak či jinak já přijedu. jen doufám že to nebude herní horor na téma dobrodružství které nemá ani hlavu ani patu.
Autorská citace #58
7.9.2010 20:03 - Vojtěch
Alternativa zdééé :oD
Autorská citace #59
7.9.2010 21:09 - wlkeR
Wizards move in mysterious ways..
Postavy jsou jednim z duvodu, proc radeji budu hrat svoji domaci kampan.. doma. Ikdyz se priznam, ze statistiky jsem nevidel, zabily me uz obrazky.
Autorská citace #60
7.9.2010 22:32 - Almi
Kýblohlav školní : Vidíš, a to já si zase DnD day užívám...je to vždy monžnost potzkat lidi a hrát s lidma, co jinde nepotkám..a večer je hospoda, tak s tím POČÍTEJTE! :-))

noir: Hele, dokázala bys udělat jinou postavu válečníka? Ten druhý build? A pohrát si s tím zlodějem? Hmm? Prostě..trochu je poupravit? :-)
Autorská citace #61
7.9.2010 23:12 - Vojtěch
To se ti pak ale, milý Almi, nepovede demonstrovat, co nám Wizardi ve své vševědoucnosti chtěli ukázat za výdobytky 4E Essentials :o)
Autorská citace #62
8.9.2010 11:57 - Blaine
Noir: kdybys nahodou mel cas, tak bych taky rad vyuzil nejake predelani postav, i kdyz jsem je zatim nevidel, ale Almiho popis me trochu vydesil.
Autorská citace #63
8.9.2010 12:09 - noir
Bohužel, od zítřka mám dovču a navíc neznám tak úplně essentials pravidla. Teda: ono je to celé nějaké divné. Protože pravidla pro PC v Red Boxu jsou prý jiná než pravidla v Essentials příručce k povoláním :(

No, ale jak už kdosi psal, aspoň poznáte feeling retra. Začínám mít pocit, že je to od WOTC celé rafinovaný marketingový tah: připomenout hráčům, jak děsná byla minulost a jak fajn je čtyřka :)
Autorská citace #64
8.9.2010 17:21 - wlkeR
Almi: Tak me se gamedaye taky strasne libi, ale kdyz se mi nafrontej prekazky typu socialni druzina, doprava, absence svedka (potrebuju s sebou mit nekoho z bandy, aby pred ostatnima prikyvoval, kdyz vykladam, jak AWESOME to bylo) a deniky z nichz prijdu o obe oka (i bez te zlute).. Mit Prahu za humny tak budiz, ale 200 kilaku mimo penezenky nahloda i touhu po novem a neohranem.(
Autorská citace #65
8.9.2010 22:54 - Vojtěch
Tak ono Red Box je taková představovací bedýnka se zjednodušenými pravidly, ne? Proto ta jednoduchost. Jen by se ty nováčky proboha nemělosnažit za každou cenu odpudit lacinou úpravou. Tady by naopak mělo být vizuálno na zvlášť vysoké úrovni!
Autorská citace #66
9.9.2010 16:11 - Sethi
Asi přijdu ve dvou kusech.

Ale bábovku nepeču.
Autorská citace #67
9.9.2010 17:16 - tuleník
Ušatka: množíš sa delením? :D
Na bábovku odporúčam mikrovlnku, je to presných 20 min!!!
Autorská citace #68
9.9.2010 18:22 - wlkeR
Vojtech: Good point, ja vubec nemoh uverit, ze TENHLE RBox je ten novej. Vypada.. archaicky.(
Autorská citace #69
9.9.2010 22:28 - ShadoWWW
DnD potřebuje nové hráče. A v Americe to většinou chodí tak, že tyto hry kupují dětem rodiče a ty si dávají pozor, co kupují.

Však znáte ty případy z Ameriky, jak se tam strašně řeší věkové ratingy u počítačových her (a u nás vlastně vůbec).

Nebo u D&D, kdy rodiče řešili, jestli jejich děti hrající DnD nejsou satanisti. Proto jednu dobu vymizeli z DnD ďáblové, démoni, sukuby apod (a začali se pomalu vracet od 3. edice).

Nebo známý případ, kdy kvůli prodejnosti přejmenovali zloděje na tuláka a vraha dali v 4E jako exkluzivní povolání pro DDI, protože kniha s ním by se blbě prodávala.

A ve stejném duchu teď vychází Red Box, protože rodiče (co začínali na původním Red Boxu) uvidí známou hru v knihkupectví a koupí ji domů svým potomkům. A někde jsem četl, že Red Box a navazující Blue Box přilákaly do D&D mnohem více hráčů než alternativní (a v podstatě konkurující) AD&D první edice, které vycházelo ve stejnou dobu.
Autorská citace #70
9.9.2010 23:30 - Vojtěch
Jedna věc je obal, druhá obsah. Neříkám, že retro obal aby vzbudil nějaké ty nostalgické pocity ve starých harcovnících je špatná věc, ale jde také krapet o to, aby to stejnou měrou lákalo ty mladé, které láká cool vzhled novějších knížek. Myslím, že tady se startovací pravidla pro 4. Edici vyznamenala lépe. Doufám, že to nedopadne tak, že si to rodičové koupí, pročtou a někam odloží protože "... it ain't like the old days!"

EDIT: A co by se také mělo napravit je, že D&D NEMÁ u wizardů na stránkách pro ČR žádný kamenný obchod v tom jejich lokátoru. Jediné co to kolem Prahy našlo je Rytíř a Sparky's (!) pro Magic, což je ostuda!
Autorská citace #71
10.9.2010 05:15 - ShadoWWW
Ty Startovací pravidla už jsou ale vyprodaná a dotisk se nedělá. :-/

BTW četl jsem, že jako Red box má být ten Essential D&D Starter set jen v prvním vydání. Od prvního dotisku by prý už neměl mít ten "old school" obal a retro grafiku, ale měl by mít standardní grafiku a obal, na jakou jsme u 4E zvyklí.
Autorská citace #72
10.9.2010 05:59 - Vojtěch
Já koukal pak na obsah (u wizardů na stránkách si jde krabici jakoby otevřít) a je to vlastně old school look bedna s tím, že se rovnou vecpou hráči do rukou karty a mapa. Jakýpak mají asi kartičky schopností na hráče efekt (zvláště pak na nepříliš kutilsky založené a movité teenagery z USA)? Mno, budou je chtít i u svých dlaších her a dokoupí samozřejmě :D Tohle je myslím náhražkový dotisk +- nové produkty (rozuměj taháky na peníze ;) ).

Celkem by mne také zajímalo, nakolik se bude obsažený materiál překrývat s dosud vydanými DMG a DMG2 třeba. Čekal bych, že hodně, takže pro vlastníky základních knih je to zbytečná koupě. Na druhou stranu to stojí necelých 20$. Marketingově asi výhra, ale většina z nás, kteří už knihy máme asi ruce pryč.
Autorská citace #73
10.9.2010 07:32 - ShadoWWW
Mně se líbí deník postavy, co dávají k Essentials.
Autorská citace #74
10.9.2010 18:50 - Dalcor
Mimochodem je celkem pozdě se ptát, ale jsou vytištěné char sheety?
Autorská citace #75
10.9.2010 19:13 - Ben
Dalcor:

Kolik bys jich potřeboval od každého povolání?

Mohu vytisknout, tedy jedná-li se o ty, které dával ShadoWWW odkaz
Autorská citace #76
10.9.2010 19:39 - Almi
Ben: stačí max. 5x vytisknout..jednou je už mám vytištěné já...
Autorská citace #77
10.9.2010 22:50 - Almi
ALL: Tak, ladění questu dokončeno...nedá se říci, že je moje hra pro hardcore hráče, ale i zkušený hráč se (snad) trochu zapotí :-) A nováček si zase vyzkouší většinu dovedností své postavy a viděl vše, co mu hra může nabídnout. Snažil jsem se, aby se uplatnil každý, uvidíme, jak to pošlape.

Těším se na vás!

DM: Vemte si sebou nůžky a lepidlo, ShadoWWW posílá lepší tilesy (3x ty, co dělal), ale nevím, zda je stihnu slepit, možná to provedem až na místě).
Autorská citace #78
10.9.2010 23:03 - Ben
Almi:

Špatné zprávy, došla mi černá barva do tiskárny :(


Vytisklo se jen 4 x deník pro Thiefa


Díky za pochopení ^^


Ben
Autorská citace #79
10.9.2010 23:14 - Sethi
Měla jsem tu dobrou vůli, ale můj toner je v žalostném stavu. Mám jednu velmi špatně čitelnou sadu.
Autorská citace #80
11.9.2010 08:23 - Geralt
Beru s sebou jednu vytištěnou sadu deníků. Bohužel si taky nemůžu s tonerem dvakrát vyskakovat.
Autorská citace #81
11.9.2010 09:09 - Dalcor
Nám taky došel toner, to nemá chybu :) Pokud někdo můžete je vzít na flešce tak je vezměte, jednou je vytiskneme tam :)
Autorská citace #82
11.9.2010 09:13 - Alnag
Já jednu sadu mám.
Autorská citace #83
11.9.2010 09:40 - Sethi
Mám to na píšťalce, po cestě ještě zkusím nájezd na tiskatérnu.
Autorská citace #84
11.9.2010 09:45 - Dalcor
jůůůů
Proplatíme, kdyby se to povedlo vytisknout tak to nějak dořešíme na místě

Stejně mám blbej nápad že od příště bude nějaké symbolické vstupné - registrační popaltek (třeab 30Kč), protože spoustě lidí s tím vzniká práce a náklady
Autorská citace #85
11.9.2010 14:01 - wlkeR
Nuzky a lepidlo? OMG nebejt nemocnej, lituju, ze tam nejsem.
Autorská citace #86
12.9.2010 00:24 - Smud
Pekne, a tezke dobrodruzstvi! Vsechny 3 druziny vymreli :)
Autorská citace #87
12.9.2010 08:22 - Vojtěch
Dobrodružství je těžké, když se družinka nemůže dostat a kobylku mazanému rádci na královském dvoře. Když se na ně hodí jenom tuna potvor, tak je to pouze přepotvorované... měli jsme to řešit systémem Mrakoplaš (Zdrháme!) a byl by klid ;)
Autorská citace #88
12.9.2010 10:13 - Beltar
No ono popravdě i tuna nestvůr se dá v pohodě uhrát s lepší taktikou, ono na rozdíl od předchozích edic, stojí ta 4. na taktice hodně moc.

Třeba moje družina si v místnosti s runama nechala Orčího lukostřelce až na konec a přitom byl nejnebezpečnější.

A i když u draka dostali skrytou nabídku dát si short rest po zabití orků, tak půlka družiny okamžitě bezhlavě naskákala do neznámé podzemní řeky a našla tam draka.

PS: Každí s těch dobrodružství co jste hráli bylo trochu jiné, takže se neděste, že jste tam neměli něco o čem se tu mluví.
Autorská citace #89
12.9.2010 11:04 - Almi
Díky všem za super hru! Užil jsem si jí, a i když jste nakonec umřeli, bylo to těsné a drželi jste se statečně! Ještě jednou díky, těším se příště :-)
Autorská citace #90
12.9.2010 11:09 - Sethi
Bratr připustil, že se mu to líbilo, a dokonce projevil zájem o další gameday. Považuji to za úspěch =)
Autorská citace #91
12.9.2010 11:15 - Dalcor
A o tom DND day je :)

Jiank by mě zajímal váš názor zpoplatnit další game day částkou 30-50 kč aby se zaplatil tisk a podobné věci...
Autorská citace #92
12.9.2010 11:47 - Naoki
Píše:
Jiank by mě zajímal váš názor zpoplatnit další game day částkou 30-50 kč aby se zaplatil tisk a podobné věci...

Osobně si myslím že nějakých těch 30-50 korun nikoho nevytočí, to je jako návštěva doktora a pokud se navíc jasně řekne k čemu ty peníze jdou (třeba ten tisk) tak lidi to i pochopí. Takže jsem pro.
Autorská citace #93
12.9.2010 12:04 - Dalcor
A ještě děkuji za zprávu o deskovceCadwallon: City of Thieves. Stáhnul jsem si to video a nemůžu se dočkat
Autorská citace #94
12.9.2010 12:21 - Quentin
Uši má bratra?

BTW děkuju za tu mapu!
Autorská citace #95
12.9.2010 12:33 - Sethi
Uši má leccos. I bratra.
Autorská citace #96
12.9.2010 21:49 - Vojtěch
Beltar: Já to říkal, měli jsme se zdekovat, ale když už tam náš Zwerg naklusal, tak nebudeme trhat basu ;)
Autorská citace #97
12.9.2010 22:11 - ShadoWWW
Kdo jste se nezůčastnili Red Box GameDay, tak odehrané dobrodružství je ke stažení na zlatém podnose.
Autorská citace #98
12.9.2010 22:19 - Redgar
No jo no, když má někdo rychlejší nohy než hlavu tak se Vojto nediv. A já abych to pak celé doléčil a zachránil bez léčitelských kouzel. Naštěstí kdo uteče vyhraje. "Vítězství!"
Autorská citace #99
12.9.2010 22:23 - Ben
Upřimně řečeno,

naše družinka přežila, tedy až na mého kněze :)
12.9.2010 22:28 - Jarik
z nasi druzinky prezily 2 postavy > knez a kouzlenik. (Ze byli zabiti in titles... to uz nemohli ovlinit. A ze nebojovali do posledni kapky krve vidim jako rozumnou vec... a ne jako hloupost)
12.9.2010 22:54 - Vojtěch
Jít na final fight v ne úpně dobré kondici se holt nevyplatilo, pamatujte si to děti pro příště. Bylo to retro a tam se před tuhým bojem spí! :D
13.9.2010 21:56 - Meldin
Naše skupinka se zřejmě zapsala do historie svou hrdinskou smrtí :-) Je zajímavé, že se nikdo nepokusil zdrhat?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.14838314056396 secREMOTE_IP: 18.118.9.146