Dalcor
31.8.2010 19:20
Worldwide D&D Gameday - Red Box
Worldwide D&D Gameday - The Red Box
Téma: Essentials
Datum: 11. 9. 2010 (sraz a registrace 11:00, začátek hraní 12:00)
Místo konání: Herna Dungeon, U skládky 7/1470, Praha 9

11. září vás zveme na další DnD Day! Nebudeme dobývat dvě veže, nebudeme se ploužit závějemi písku ani sněhu. Nebudeme proplouvat podzemní řekou, nebo procházet se neskutečnou jinozemí. Naopak se půjdeme podívat na základní prvky nejdůležitějších skutečností. Aneb Essentials 4E jsou zde! Retro Red Box DnD Game Day adventure vás očekává. Strýček WotC tě chce pro DnD!

DM:
Dalcor
Alnag
Beltar
Almi

POZOR: DCI REGISTRACE NUTNÁ. KDO NENÍ DCI REGISTROVÁN, BUDE REGISTROVÁN NA MÍSTĚ
Autorská citace #21
3.9.2010 05:29 - ShadoWWW
raptoreček: Souhlasím s tebou. Bohužel, situace je pro mě taková, že u nás v Brně žádný kamenný obchod Game Day nepořádá. DnD tu prodává jen Černý rytíř, a ten pořádá jen hafo TCG turnajů, Game Day ale nikdy, dokonce nemá ani otevřené hraní žádného RPG. Z DnD prodává jen několik základních příruček staršího data, žádné novinky.

Pro mě je tedy jedinou alternativou si příručky objednávat poštou. A z Amazonu to chodí celkem rychle a levně.

Přiznávám, že kdybychom tu měli hernu, která by prodávala RPG takovým způsobem, jako Černý rytíř v Praze nebo (ještě lépe) herna Dungeon, mile rád bych je podporoval a s naší skupinou bychom tam rádi chodili si zahrát, abychom je podpořili. Bohužel, nic takového tu není a herny v Praze jsou pro mě (v tuto chvíli) off-topic.

P.S. Ale když budu uvažovat o kamenném obchodě v ČR, tak si to nejspíš objednám z Dungeonu, protože ten mi přijde fakt dost dobrý na zdejší poměry. Bohužel, jako hernu ho nevyužiju.
Autorská citace #22
3.9.2010 07:51 - wlkeR
Almi: Je u figurek, kam jdou ony, jde.. ona. Je to Gray Hag, prej strasne rare karta. Tak snad zabije hafo hrdinu.

On ma Amazon vyhodu hromadnosti, ale cert to vem. Pri soucasnych cenach D&D, tim spis pokud cek taky hraje Magic, neni Mysticshopovskych 1000 (nebo kolik, ted v tom mam gulas) Kc na postovne zdarma zadna bariera. S takovouhle centralou pak prece nemuze byt problem kdyz jednou nekdo ze Sabiny ci Brna udela pro sebe a kamose hromadnou objednavku. Pri nakupu nad 2k se slevou 5%.
Konec reklamy.
Druzina me ukecava, bych byl v sobotu tady a ne v Praze. Bude jeste dramaticke.
Autorská citace #23
3.9.2010 08:54 - Almi
Kýblohlav školní: Tu chci, TU chci, TU CHCI!!!!! :o))) Vezmeš mi jí na Dálavu či už na DnD Day? Jééé, to bude při Ravenloftu mrtvejch! :-) Na to, že to je kooperační deskovka (bez DMa) to bude asi veselé... :-)

Raptoreček, ShadoWWW: Souhlasím, jen bych dodal, že ač znám hodně lidí hrající 4e, počet lidí, co si v současné době za stávajících okolností kupují DnD příručky v Čechách je minimum. A ti co kupují, se nejdřív podívají na to, co chtějí v e-podobě, a pak si to případně objednají. Výjimkou jsou tilesy. A není náhodou, že WotC začlo strkat do každého "shitu" battlemapy. Jinak by měli náklad v reálu poloviční.

To píšeu s vědomím toho, že jsem vyzkoušel snad všechny možné způsoby objednávání z různých míst. A ano, v současné době mi nejvíc vyhovuje Dungeon, jestli Tě to uklidní.

A fakt to není kvůli systému slev (ten mne včera rozesmál, ale chápu, že 14ti letýho magikáře potěší. Samotného by mne víc potěšilo jednoduché ve stylu "objednej za tisíc a máš poštovné zdarma, objednej za dva tisíce, máš x% slevu).

Na Dungeonu oceňuji (a) osobní přístup, (b) pružnou a reálnou cenu zboží. Přesně v tomhle pořadí.
Autorská citace #24
3.9.2010 08:58 - noir
Kurník, já bych tak rád na tu Dálavu vyrazil! Ale zřejmě budu většinu té doby se skupinou 20 gayů poznávat krásy Švýcarska. Tak to dopadá, když člověk nedává pozor na popis presstripu...
Autorská citace #25
3.9.2010 10:32 - Smud
Zkusil jsem take par alternativ, a na DnD knihy je Dungeon nejlepsi. U me je vetsinou cena na prvnim miste, a pak doba dodani :)
Autorská citace #26
3.9.2010 11:25 - Jarik
OT: Kdyz do Dungeonu chodim hrat, tak je to pro mne nejjednodussi si to v Dungeonu i objednat :D
Autorská citace #27
3.9.2010 11:32 - Quentin
Kdyz uz tu o tom mluvite; nedokázal by nekdo shrnout, co vsechno jiného/nového v essentials bude, kolik budou stát, a jestli má cenu je kupovat? (nebo jestli si to máme upirátit na netu a neresit)
Autorská citace #28
3.9.2010 13:11 - ShadoWWW
Wizardi sami napsali, že DMovské příručky nemají pro hrajícího DM smysl. Jen pro začínajícího.
Autorská citace #29
3.9.2010 13:59 - Almi
ShadoWWW: Mne zaujal ten Monster Vault. A Boxech tilesů budou některé, které tilesy, co jinde nejsou...
Autorská citace #30
3.9.2010 14:44 - Smud
Ja planuju urcite koupit rules compendium, pri hrani se pradepodobne hodi. Velice pravdepodobne i Monster Vault, ale DM prirucky ne. Tilesy ano.
Autorská citace #31
3.9.2010 18:40 - wlkeR
Almi: Tak snad nikoho nenapadne mi uklizet v pokoji.. Bohuzel pac 15. uz se mi banda rozprchne po cely republice, 11. nejspis budu DMit tady na zapade.. Ale s Dalavou zatim pocitam, do tej by mi nikdo vlezt nemel.

Co se prirucek tyce, ja taky hazim ocko po Compendiu; Monster Vault nejdriv chci videt, pac sou tam prej Archoni, coz je mi podezrele.
Autorská citace #32
3.9.2010 19:58 - raptoreček
ShadoWWW: Chápu tvůj problém a rád bych vám v Brně pomohl, bohužel jeden organizátor si na sebe může přihlásit jen jeden Game Day. Nicméně pokud si najdete prostory, máte vyhráno. Tomáš Cícha z BF dokáže z libovolného člověka "vyrobit" DM organizátora, který si může Game Day přihlásit a pak by měl nárok na kit.

To All: Docela by mě zajímalo, kolik lidí v ČR vlastně hraje a jaká je tu kupní síla. Obchodům se vyplatí tlačit a držet si skladové zásoby spíš MTG než D&D, protože je zboží, které se rychleji točí. A tí že lidi berou spíš z Amazonu, tím se ten začarovaný kruh jen uzavírá. Já teď navěsil k nám do obchodu přes třicet titulů a ještě v tom budu pokračovat a jsem zvědavý, jaký bude zájem. Každopádně abychm se z toho nějak vymotali, tak musí udělat krok i hráči a vykašlat se na Amazon. Situace se pak bude moci někam pohnout.
Autorská citace #33
3.9.2010 20:04 - Vojtěch
*zaílá objednávku na Psionic Power, aby se to tedy hnulo :oD
Autorská citace #34
3.9.2010 20:09 - Alnag
Raptoreček: Ono je to složitější, než jen kolik lidí hraje. Řekněme (hypoteticky), že D&D hraje třeba 500 lidí v ČR. To máš skupinky tak po 5-6 lidech, kde někteří si nekupují nic, někteří si kupují všechno a někteří si vybíravě kupují jen něco (třeba příručky pro jejich postavu...). To se ti hned těch 500 redukuje v průměru na co já vím 200 zájemců o jednu příručku. A teď... půlka třeba o Dungeonu nikdy neslyšela (100), z toho půlka má důvody kupovat jinde... (zná vlastníka Černého rytíře, nakupuje z Amazonu/Noble Knighta/dosaď i jiné věci a bere to při jednom), (50)... atd.

Takže A) ano, je to mnohem menší množství lidí, než kolik jich hraje Magic, to zcela nepochybně, B) navíc jsou to vybíraví bastardi, sice možná s větší kupní silou než mají teenageři, ale zase s menší chutí ji utrácet C) jo, je to začarovaný kruh, který je těžké přetnout.

Na druhou stranu Wizards of the Coast se snaží do D&D natlačit co nejvíc prvků, které tak dobře prodávají Magic (sběratelskost a tak...)

Aby to zase nebylo tak negativní poselství, začal jsem přemýšlet, jestli si něco přes Dungeon neobjednat (což je na mne docela leap of faith...)
Autorská citace #35
4.9.2010 07:28 - ShadoWWW
Alnag píše:
začal jsem přemýšlet, jestli si něco přes Dungeon neobjednat

Já taky. Zatím přemýšlím, že bych si objednal Red box a Compendium.
Autorská citace #36
5.9.2010 17:56 - Smud
Ja uz jsem 4 prirucky objednal, s Raptorem mam jen dobre zkusenosti :)
Autorská citace #37
6.9.2010 12:38 - Almi
Teď k těm praktickým věcem - postavy Wizardi pověsili, bude je někdo tisknout? A má někdo možnost zajisti tisk těch dokonalých map, co je překreslil ShadoWWW?
Autorská citace #38
6.9.2010 13:01 - Sethi
No nazdar, ty teda vypadají. To už si snad rovnou mohli ušetřit ten pitomý žlutý podklad.
Autorská citace #39
6.9.2010 13:25 - ShadoWWW
Tady jsou bez té žluté.
Autorská citace #40
6.9.2010 20:10 - Vojtěch
Wizardi tomu říkají retro, já bych to nazval šetření ;)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075494050979614 secREMOTE_IP: 3.129.13.201