sir thomas
7.8.2010 16:01
nWoD v Brně
Rád bych od půlky září rozehrál dlouhodobější kampaň ve Světě temnoty pro 4-5 hráčů, přičemž stále dva až tři sháním.

EDIT: Hráčů už je nejspíše dost; ovšem pokud by měl ještě někdo další zájem, může napsat.

Založil jsem skupinu a přesunul tam většinu těch, co projevili zájem.

Organizační diskuse
Diskuse k postavám a nejspíš čemukoli jinému




Co nabízím: ochotu nést břímě Storytellera, místo na hraní
Co chci: nic jiného než Váš drahocenný čas
Chci se pravidelně scházet alespoň jednou týdně (možná s výjimkou Vánoc a nepravidelného hraní během vysokoškolských prázdnin) odpoledne, občas i na delší sezení o víkendu.

Žijeme všední dny svých všedních let v iluzi bezpečí. Nevěříme, že by nás něco mohlo ohrozit, byť je to tak všední a všudy přítomná věc jako nemoc. A jsou zde i mnohem zlověstnější hrozby.
Vytvořili jsme si závoj nevědomosti, abychom nezešíleli strachem z toho, co se za ním skrývá. Co se však stane, když tento závoj něco protrhne a my nahlédneme do světa stínů za ním? Budeme schopni se vrátit k všední realitě lží? A nebo se budeme nořit stále hlouběji do toho, co nám mělo zůstat zapovězeno? Vezmeme do rukou zbraně a pokusíme se čelit svému vlastnímu strachu?

Má vize: Chci začít s obyčejnými smrtelníky (aka Mortal: The Loser), kteří objeví střípek skutečné reality Světa temnoty, a postupně přejít k něčemu na způsob hunterů (protože kampaň za obyčejné smrtelníky pokládám za dlouhodobě neudržitelnou), tedy lidí, kteří se rozhodli s tím, co viděli, něco dělat.
Pokud by měl někdo chuť si zahrát za supernaturály z hlavní linie (tj. upíry, vlkodlaky nebo mágy), budu přístupný dohodě.
Téma: Temná záhada
Setting: Neorganizovanost: Ve městě, kde žijete, není upíří princ, mágské konzilium, ani kmeny vlkodlaků. Všechni jsou zde sami za sebe.
Vaše vize: bude vítána, posuzována a pokud možno naplněna

Jak začneme? Domlouvat se budu prostřednictvím tohoto fóra, popřípadě přes další, především elektronické, prostředky. Jsem ochotný vést před koncem září jeden nebo dva "zkušební" oneshoty.
Autorská citace #21
24.8.2010 19:28 - sir thomas
pro všechny: více méně se nám to zaokrouhlilo, což ovšem neznamená, že už se nikdo nemůže přihlásit. Zatím je nás asi šest, včetně Storytellera, z toho jeden nebude moci hrát pokaždé. Většinou jsme spokojení se smrtelníky a přechodem na huntery, je tady zájem o postavy mágů.

Protože už se pomalu blíží konec srpna, uvažuju před tím, než založím skupinu, o krátkém oneshotu (tedy tak čtyři až pět hodin) s následnou diskuzí. Proto se ptám: Kdy máte čas příští týden (30.8.-5.9.)? Asi to bude víceméně na celé odpoledne až do noci (může se stát a stává se, že se hra protáhne).
Autorská citace #22
26.8.2010 07:32 - Isquanir
Asi bych byl pro pomalejší rozjezd skrz ty huntery. Co se týče mé předchozí hry - pokud hraješ se skupinou, která se schází max jednou za tři týdny, tak si rozmyslíš pomalý realistický příběh (ty jemné nuance příběhu se prostě za tu dobu zapomínají) a prostě něco spíchneš ve stylu holywoodského krváku.
Autorská citace #23
26.8.2010 09:21 - Colombo
vtip je v tom, že účelem je scházet se každý týden.
Autorská citace #24
26.8.2010 10:08 - Elgard
Zdarec, ja mam cas po-ut odpoledne cca do 20h, st-pa muzu cely den. Vikend bohuzel cas nemam
Autorská citace #25
27.8.2010 13:31 - sir thomas
Elgard: Středa až pátek je poměrně dobrý termín. Zatím počkáme, jestli se přihlásí ostatní (i kdyby jen, že jim to vyhovuje).

Zatím mi trochu vykrystalizoval námět, proto to rozšířím. Pro oneshot bych vzal postavy hunterů ve fungující "buňce" (mimo jiné i proto, že se mi pro každý oneshot nechce vymýšlet, proč se dali dohromady).
Kdo chce, může vymyslet námět (concept) pro svou postavu, popřípadě i profesi, s tím, že já to dopracuju a převedu do pravidel. Povinné to není (zvláště profese, pokud jste nečetli pravidla).
Pro ty, co o hunterech nemají přehled: Profese je více méně jen další berlička pro lepší uchopení postavy, která obsahuje jak (nejčastěji) povolání, tak to, jak se to projevuje na hunterově přístupu k Bdění (určitě by se dala najít diskuse, jak vlastně překládat slovo "Vigil").
Autorská citace #26
27.8.2010 16:51 - Khardix
Středa až pátek bych mohl, i když nevím, jak brzo (ještě nemám rozvrh), ale čistě teoreticky tak od půl třetí. S protahováním do noci to nevidím na příliš noční protahování, poslední autobus mi domů jede o půl deváté ze Starého Lískovce, takže já budu končit podle toho.
Postavu si zkusím vytvořit sám, aspoň budu mít přehled o pravidlech Hunterů.
Autorská citace #27
28.8.2010 02:34 - sir thomas
Khardix: Chápu. V tom případě bych to možná viděl na dvě setkání: jednu hru a jednu diskusi.
Postavu si můžeš vytvořit, ale očekávej, že projde "cenzurou". Koncept a profese by docela stačily.
Autorská citace #28
28.8.2010 20:55 - Khardix
Ještě k tomu oneshotu, z jakého tieru budou ti Hunteři? Předpokládám první tier.
sit Thomas: Pokud bys radši jen koncept a profesi, může být, pohraju si až s postavou na dlouhodobější hraní ;-) Vzhledem k fungující buňce asi nebude vadit, když to zveřejním, takže:
Koncept: Student s až přílišnou zálibou v tajemnu
Profese: Okultista (Occultist)
Autorská citace #29
28.8.2010 23:11 - sir thomas
Khardix: Vlastně, když o tom tak uvažuju, klidně si postavu vytvoř -- může se asi jen stát, že bude třeba upravit pár věcí kvůli sociální dynamice. Hlavně se s tím moc neštvi, je to jen na jedno sezení.

EDIT: Ještě doplním, že pravidlově to vezmeme jako 1st tier huntery s tím, že jako template dostanou jeden bod do profese (a tím jednu specialitu navíc) a ještě jim vyberu nějakou společnou taktiku.
Autorská citace #30
31.8.2010 16:55 - Colombo
Tak co děti? Jak to je?
Já bych tedy na pevno navrhnul toho 3. 9,, tedy v pátek.
Autorská citace #31
31.8.2010 18:02 - Isquanir
Fajn to se hodi, jen mam jeden problem, zatim v brne nebydlim (to az od cca 20.9.) takze muzu zatim v podstate od rana do 17:30.
Co se tyce postavy tak bych chtel hrat nejakeho nabozenskeho radikala - pokud se takova postava hodi do konceptu.
WoD si podrobne otevru zitra, vytvorim postavu a vecer by snad mohli byt vysledky.
Autorská citace #32
31.8.2010 18:11 - Isquanir
PS Zitra jedu do Brna, neco resit ve skole, nemel by nekdo z vas konkretni napad (tip), kde bych mohl v Brne koupit d10ky???
Autorská citace #33
31.8.2010 18:14 - Lokken
Isquanir: například v Černém Rytíři.
Autorská citace #34
31.8.2010 18:22 - Khardix
Pátek se hodí, zjistil jsem, že tenhle čtvrtek nemůžu... V pátek můžu od zhruba dvou, podle toho, kde se bude hrát.

Isquanir: d10ky mají v brně na České (Poblíž středověké krčmy, projdeš průchodem, nad kterým je velký nápis Xzone, a vylezeš do patra. Nenech se zmást hudebními nástroji po cestě, hry a kostky mají až vzadu) nebo v Černém Rytíři.
Autorská citace #35
31.8.2010 18:28 - Kirros
Zdavím,

aby domluvy neprobíhaly na dvou frontách rozhodl jsem se, že napíšu i sem. Jsem se sirem thomasem domluvený už z dřívějška, že se téhle hry budu účastnit. Vedl jsem ty hry mágů a exaltů o kterých se zmiňoval dříve a tak se těším, že si zahraju jako hráč.

Takže nejprve moje postava do oneshotu:
Koncept: Zločinecký kurýr (běžec)
Profese: Zločinec
V partě by měl fungovat jako průzkumník, případně zdroj informací z podsvětí (neplést s Podsvětím ;) ) a nelegálních materiálů a případně sekundární bijec když všechno skončí plánem B.
Autorská citace #36
31.8.2010 18:29 - Kirros
A jinak teda v pátek taky můžu. Jsem teď v Brně pořád, takže není problém dorazit.
Autorská citace #37
31.8.2010 19:54 - Khardix
Kde se teda nakonec bude hrát?
Autorská citace #38
31.8.2010 19:58 - Colombo
To je snad jasné, ne?
Autorská citace #39
31.8.2010 20:11 - Khardix
Colombo: Možná jsem to špatně napsal, ptal jsem se na reálné místo, kam mám v pátek dorazit. Vůbec netuším, kde v Brně jste hrávali/máte v plánu hrávat. V topicu je psáno jen to, že místo poskytne ST.
Autorská citace #40
31.8.2010 20:12 - Colombo
Jo, taky jsem zvědavý kde to bude, protože u mě na privátu rozhodně ne:P

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.067379951477051 secREMOTE_IP: 18.224.214.215