sir thomas
7.8.2010 16:01
nWoD v Brně
Rád bych od půlky září rozehrál dlouhodobější kampaň ve Světě temnoty pro 4-5 hráčů, přičemž stále dva až tři sháním.

EDIT: Hráčů už je nejspíše dost; ovšem pokud by měl ještě někdo další zájem, může napsat.

Založil jsem skupinu a přesunul tam většinu těch, co projevili zájem.

Organizační diskuse
Diskuse k postavám a nejspíš čemukoli jinému




Co nabízím: ochotu nést břímě Storytellera, místo na hraní
Co chci: nic jiného než Váš drahocenný čas
Chci se pravidelně scházet alespoň jednou týdně (možná s výjimkou Vánoc a nepravidelného hraní během vysokoškolských prázdnin) odpoledne, občas i na delší sezení o víkendu.

Žijeme všední dny svých všedních let v iluzi bezpečí. Nevěříme, že by nás něco mohlo ohrozit, byť je to tak všední a všudy přítomná věc jako nemoc. A jsou zde i mnohem zlověstnější hrozby.
Vytvořili jsme si závoj nevědomosti, abychom nezešíleli strachem z toho, co se za ním skrývá. Co se však stane, když tento závoj něco protrhne a my nahlédneme do světa stínů za ním? Budeme schopni se vrátit k všední realitě lží? A nebo se budeme nořit stále hlouběji do toho, co nám mělo zůstat zapovězeno? Vezmeme do rukou zbraně a pokusíme se čelit svému vlastnímu strachu?

Má vize: Chci začít s obyčejnými smrtelníky (aka Mortal: The Loser), kteří objeví střípek skutečné reality Světa temnoty, a postupně přejít k něčemu na způsob hunterů (protože kampaň za obyčejné smrtelníky pokládám za dlouhodobě neudržitelnou), tedy lidí, kteří se rozhodli s tím, co viděli, něco dělat.
Pokud by měl někdo chuť si zahrát za supernaturály z hlavní linie (tj. upíry, vlkodlaky nebo mágy), budu přístupný dohodě.
Téma: Temná záhada
Setting: Neorganizovanost: Ve městě, kde žijete, není upíří princ, mágské konzilium, ani kmeny vlkodlaků. Všechni jsou zde sami za sebe.
Vaše vize: bude vítána, posuzována a pokud možno naplněna

Jak začneme? Domlouvat se budu prostřednictvím tohoto fóra, popřípadě přes další, především elektronické, prostředky. Jsem ochotný vést před koncem září jeden nebo dva "zkušební" oneshoty.
Autorská citace #1
8.8.2010 00:05 - Khardix
Že by splněné přání? Už delší dobu hledám v okolí Brna někoho, kdo by byl ochotný si nWoD zahrát, a ejhle, on tu je :-) Hlásím se coby zájemce :-)
Jinak protože huntery jako snad jediné nemám ani pročtené, asi bych se snažil protlačit si tam nadpřirozeno.
Autorská citace #2
8.8.2010 02:10 - sir thomas
Hunteři jsou pravidlově asi nejjednodušší rozšíření -- stačí si pamatovat jeden jednoduchý mechanismus týkající se willpoweru (vůle) a zbytek se řeší zřídka a ST slibuje, že na to bude pamatovat. Jediné "nadpřirozené" schopnosti, které mají, jsou oproti ostatním dost omezené a získávají se členstvím v různých nadnárodních konspiracích sdružujících huntery.
Obecně jsem to chtěl řešit spíše tak, že hráč si vymyslí, že by se mu líbilo kdyby jeho postava uměla, řekněme, zhypnotizovat člověka nebo vypouštět plameny z konečků prstů (konečně nemusí nosit zapalovač), přijde za mnou, domluvíme se, jak to bude vypadat systémově, jak postava k takové schopnosti mohla přijít a za kolik bodů je to merit.
Taky bych rád z každé "zvláštní" schopnosti vytěžil co nejvíce příběhu.
Autorská citace #3
8.8.2010 02:27 - sir thomas
Co se týče hraní supernaturálů, nikomu v tom nechci bránit. Budu to jen ztěžovat. ;) Pokud se tedy nedomluvíme nějak jinak a nebude se hrát zcela supernaturální kampaň.

Jednak bych počítal s tím, že všichni supernaturálové začnou jako smrtelníci, aby se dala odehrát proměna; dále jsem chtěl trochu omezit jejich sílu, aby nezastínili ostatní postavy -- kromě toho to pěkně rozvíjí možnosti příběhu: alespoň zpočátku budou muset svou podstatu tajit před ostatními (pokud jedné postavě upíři zabili ženu a druhá je upír ...) a budou mít ztížený (ale ne znemožněný) přístup k organizacím typu kmeny (vlkodlaci), konventy (upíři) a řády (mágové) a výhodám plynoucím z členství.
Takže mág, ačkoli dokáže vládnout nemyslitelnou magií, bude mít potíže shánět grimoáry s hotovými kouzly, upír bude muset cestovat do jiného města, aby našel někoho, kdo by ho naučil unikátní disciplínu a vlkodlak bude smlouvat s nevrlými spirity nebo samotářskými vlkodlaky, aby se naučil rituál, který potřebuje, nebo se dostal k zajímavému fetiši.
Autorská citace #4
8.8.2010 10:11 - Khardix
No upřímě s tím omezením se počítalo, např. mě napadlo, že zatímco většina měla z "prvního setkání" třeba jen šok, tak u někoho mohlo dojít k probuzení, jiného při tom kousnul vlkodlak...
Zahrát si mága, který absolutně netuší nic o Atlantidě, řádech atd., jen prostě najednou něco umí a snaží se přijít na to, kde se to v něm sakra vzalo a co stím má dělat, je docela zajímavá myšlenka :-)
Autorská citace #5
8.8.2010 11:02 - Colombo
Khardix: jestli máš na mysli podobné seriály jako Buffy atp. kde je nějaká skupina, která začíná jako úplní zelenáčové a postupně se z jednoho stane mág, z dalšího vlkodlak, upír atp., objevují své schopnosti, bojují o své lidství atp....
Autorská citace #6
8.8.2010 14:06 - sir thomas
Khardix: Takhle nějak jsem si to představoval (ne nutně všichni hned na začátku).
Jen tak pro orientaci, když už, kterého supernaturála bys preferoval?
Autorská citace #7
8.8.2010 15:06 - Khardix
Colombo: Tak Buffy neznám, nikdy jsem to neviděl... Mám dojem, že pokud by se proměnili úplně všichni, tak by ta kronika byla úplně o něčem jiném - místo lovu spíš hledání místa v "novém" světě...

sir Thomas: Asi bych preferoval mága, protože vlkodlak álá osamělý vlk mě moc neláká (aneb když už vlkodlaky, tak ve smečce) a upír je efektivně nefunkční polovinu dne (a nepočítám s tím, že by mi kdokoliv, kdo si je vědom existence upírů, jen tak bez otestování sežral historku o nemoci neumožnující vyjít na denní světlo). Takže mág.
Autorská citace #8
11.8.2010 19:40 - Elgard
sir Thomas:

Zdarec, pokud je to ještě aktuální, rád bych se s vámi sešel nebo se dozvěděl víc. S WoD mám sice jenom krátkou zkušenost, ale systém se mi líbí, atmosféra ještě víc a nápad hrát mortaly zní taky velice slibně.
Nemůžu ale slíbit pravidelné hraní každý týden, dělám na směny.
Jakou lokaci plánujete?
Autorská citace #9
11.8.2010 20:27 - Colombo
Elgard: naše zkušnost je taková: Párkrát jsme hráli mágy (ale blbá parta pasivních hráčů, původně nás bylo 8 ve volném složení s tím, že zhruba když jsem přicházel, někteří odcházeli, s tím, že já a Sir Thomas jsme společně s GM hráli jedinní - od té doby mám k mágům nedůvěru), oneshot za mortaly v podání ST Sira Thomase (celkem sranda...) a tím to hasne. Krom toho Sir Thomas pomalu dočítá všecko, co WW vydali. Já takový fanatik nejsem. Takže s krátkou zkušeností nejsi jedinný.
Autorská citace #10
11.8.2010 20:51 - Elgard
Oki, to se snad nebudu muset stydět :-) Já hrál několikrát za upíry, ale u mortalů se mi líbí právě to, že to není žádná banda nabušených supermanů
Autorská citace #11
11.8.2010 20:51 - sir thomas
pro všechny: vše je stále aktuální, z plánů nesešlo, stále sháním hráče

obecně: Nedostatek zkušeností není problém, stejně jako neznalost pravidel. Obojí není důležité. Mi osobně stačí, když hráč není pasivní, drží se typu hry (není takticky zaměřená) a úplně neruší atmosféru (udržení atmosféry nemám ještě úplně nacvičené).

Colombo: Přečíst vše, co WW vydali by byl úkol nad můj čas, mé síly a mou chuť. Navíc, ne vše je na stejné úrovni kvality.
Uvedeno na pravou míru, přečetl jsem snad vše týkající se vlkodlaků, většinu základních příruček a mám široce rozečtené mágy.
Autorská citace #12
11.8.2010 20:58 - sir thomas
Elgard: Časové omezení může být problém. Rozhodně trvám na tom, abychom se sešli více méně jednou týdně v takovém počtu (tedy ne nutně všichni), aby se dalo nějak pokročit v příběhu. Může to být jeden týden výjimečně vůbec, jindy dvakrát, každý týden jiný den (mnohem jednodušší je však mít vyhrazené jedno odpoledne, lépe se shání čas -- alespoň pro většinu lidí), jednou za týden je ideální průměr.

Zkusím osvětlit, své důvody. V jarním semestru jsme měli rozehranou hru Exaltů (zajímavý setting, ale typ hry není úplně můj šálek čaje). Většinou šlo o občasné hráče, ale co, dobře jsme se bavili. Jenže: jeden týden nemohl ten, druhý onen, pak byly konzultace do jednoho předmětu, pak všichni dodělávali na poslední chvíli projekty... Podtrženo a sečteno, sešli jsme se pět krát z třinácti týdnů, kdy jsme mohli hrát. A navíc to vypadá, že tím to hraní skončilo. Nemusím dodávat, že v příběhu jsme vlastně pořádně nepokročili, téměř nic se nevyřešilo.

Na druhou stranu, téměř nic se nedrží ideálu a hráči jsou cenný artikl, takže záleží především na Tobě, jestli do toho chceš jít a jsi ochotný hraní něco obětovat, popřípadě nehrát "na plný úvazek" -- občas nebýt na sezení. Proto se taky snažím sehnat dost hráčů, aby se dalo hrát i tehdy, když někdo bude chybět.
Autorská citace #13
11.8.2010 21:25 - Elgard
sir thomas
Rozumím tomu, taková roztahaná hra je pak o ničem. Za sebe musím rovnou říct, že každý týden nemůžu, protože prostě práce. Na druhou stranu, pokud bude víc lidí, snad by to nevadilo, pokud bych nehrál vždy.
Poslední slovo máš tady určitě ty, já bych navrhoval se někde všichni sejít pokecat, co kdo od hry čeká, zahrát nějaký ten oneshot, a pak se uvidí. Ale určo si mě někam do seznamů zájemců o hru napiš :-D
Autorská citace #14
11.8.2010 21:50 - sir thomas
Ještě mě napadá, někdo, myslím že Elgard, se ptal na lokaci. Většina z toho, co není v záhlaví, ještě není rozhodnutá a předpokládám, že budoucí hráči se procesu rozhodování a brainstormingu budou taky účastnit (ne že bych to požadoval, ale chci jim to nabídnout). Lokace ve Světě temnoty je věc, která do toho patří.
Autorská citace #15
18.8.2010 21:07 - Colombo
Tak jak to vidíme? Ještě někdo by si zahrál? Jinak už pomalu můžeme debatovat o tom, co bychom rádi...
Autorská citace #16
22.8.2010 14:00 - Isquanir
Cusec hele moh bych se taky pridat?
Autorská citace #17
22.8.2010 14:01 - Isquanir
nWoD ted nacitam takze si myslim ze pritezi bych nebyl a s casem to mam dost volny...
Autorská citace #18
22.8.2010 20:15 - Colombo
mohl, ale musí být na tebe spoleh co se týče docházky:P
Autorská citace #19
23.8.2010 16:02 - Isquanir
Ok, stačí dát vědět kdy a kde a dorazím. Pokud vím, tak jediné naše sezení jsem nevynechal.
Autorská citace #20
24.8.2010 18:40 - sir thomas
Isquanir: Píšu si tě. Ale asi nebudu v příběhu tak ambiciózní, jako ty -- budeme to rozjíždět pomalu. ;)
(z jiné diskuse) Isquanir píše:
jsem zkusil WoD - jen klasicky bez nastaveb - nechal hrace at hraji sami sebe (uz jen skilly a atributy byli velmi vtipne) v rodne vesnici, tu jsem nechal zmizet, naplnit duchy nacistu a ze znameho tajemneho jihlavskeho podzemi udelal casovou branu


Jinak se zeptám jako všech ostatních: Vyhovují ti hunteři a nebo tě zajímají nějací supernaturálové?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.06360912322998 secREMOTE_IP: 3.145.186.6