Alnag
2.10.2010 13:22
EDGE: Star Wars 4e
Inspirován hraním na Dálavě jsem dostal bláznivý nápad vyzkoušet si, jak by vypadaly Star Wars, kdyby se hrály v systému D&D 4e (nebo spíš takovém mixu ze Saga Edition a 4e). Asi by to byl jen takový one-shot s připravenými deníky (termín asi listopad, po dohrání Tomb of Horrors). Takže kdo by to chtěl zkusit?

Znalost Star Wars (minimálně filmů) je nutným předpokladem.

Postavy:
Poznámky k dobrodružství

TERMÍN: sobota 2. dubna 2011 (od 11h)
Autorská citace #41
28.1.2011 17:47 - Alnag
Ok. Tak to prubneme na sobotu po dalších AAčkách, no... což zatím nevím, kdy bude.
Autorská citace #42
24.2.2011 22:01 - Alnag
Takže jak vidíte svoje možnosti v sobotu 5. března?
Autorská citace #43
24.2.2011 22:12 - noir
Mohuč.
Autorská citace #44
24.2.2011 23:32 - Jarik
Aye aye, commander.
Autorská citace #45
25.2.2011 08:37 - Geralt
5. 3. dokonale vyhovuje.
Autorská citace #46
25.2.2011 12:04 - Nerhinn
Zkusím to vyjednat, když vidím, jak to všem vyhovuje.
Autorská citace #47
27.2.2011 12:47 - Nerhinn
Tak je mi líto, ale nepodařilo se mi to. Nicméně se nebudu zlobit, pokud bude Ellenu hrát někdo jiný...
Autorská citace #48
27.2.2011 13:01 - Alnag
Klid. Ještě není všem dnům konec. Zkusíme termín po příštích AAčkách.

Dobrá zpráva ale je, že jsem se mezitím dokopal k tomu do dobrodružství dodělat, takže dostanete ještě dnes do PMek nějaké stručné informace k postavě a Jarik se konečně může vyptávat, protože já už mám jasnější představu o čem to vlastně bude. :D

EDIT: Tak odesláno. Když k tomu budete mít nějaké dotazy, neváhejte napsat PMku.
Autorská citace #49
27.2.2011 15:06 - Alnag
Jinak nechci se chlubit, ale prostě musím. Čelil jsem dilematu, jak napsat relativně lineární dobrodružství (tak, aby se bez problémů dalo stihnout za jedno odpoledne) a zároveň měly hráčské volby a event. selhání opravdu smysl. Myslím, že se mi to nakonec podařilo...

Takže čím víc si to v průběhu hry pokazíte, tím zajímavější, ale i náročnější je finále. Čím víc Temné strany použijete během hry, tím temnější bude výsledek. A všechno je to tak či onak ve vašich rukou (nebo ve vašich kostkách). :D

+ střihy na konání padouchů, za které můžete hrát
+ flashbacky, které vysvětlí jak se tak nesourodá skupinka dala dohromady
+ a mnohem víc...
Autorská citace #50
27.2.2011 19:52 - Nerhinn
Co 19.3.? To bych mohla.
Autorská citace #51
27.2.2011 20:07 - Jarik
19.3. ted pro mne vypada dost temne.
jao vetsina vikednu (mimo 5.3.).
S velkou pravdepodobnosti budu cely vikedn 18.-20.3. ucastnik Larpoveho vikendu v Trebici :(

Ale zatim zustava jiskricka nadeje... ze nespusti registrace a tak budu k dispozici (davam jim cas tyden) :D
Autorská citace #52
27.2.2011 20:08 - Jarik
ja dotazy nemam.
Uz jsem pochopil... ze jsem na strane jedne. a nikoliv druhe... jak jsem se bal. :)
Autorská citace #53
27.2.2011 20:20 - Geralt
Z ukázky jsem jednoduše nadšen! :) (A ještě promyslím záludné dotazy.)

Co se termínů týče, v tuhle chvíli vím, že s určitostí nemohu 12/13. Ostatní možnosti budu držet volné pro SW.
Autorská citace #54
11.3.2011 09:39 - Alnag
Takže... 19/3 padlo, Jarik nemůže. Další termín připadá v úvahu zřejmě 2/4. Řekněte mi prosím, že můžete.
Autorská citace #55
11.3.2011 10:17 - Jarik
muzu> 2.4.
Autorská citace #56
11.3.2011 18:04 - Geralt
2/4 zní dobře. Nezahynu-li následkem nějakého aprílového žertu, dorazím.
Autorská citace #57
26.3.2011 21:18 - Alnag
Nebojte se a nepanikařte, neohlašuji tentokrát žádnou změnu termínu.

Pouze si chci ověřit a zároveň připomínám, že za týden (tj. v sobotu 2. dubna) bychom u mně hráli Star Wars. Navrhuji začátek v 11h, pokud je to na Vás příliš brzo, tak se prosím hlašte, ale rád bych, abychom měli dost času to odehrát a případně skončili spíš dříve než později.

Pokud někdo potřebujete stihnout nějaký spoj domů (týká se asi především Geralta a Jarika), napište prosím, kdy musíte odejít, abyste stihli poslední rozumný.

Zároveň poznamenávám, že oproti předchozím předpokladům s námi bude hrát ještě hRob, kterýžto má už nějaké Star Wars herní zářezy z minulosti (spolu s Veronikou), takže pro ně to bude takový revival. A konečně budeme mít ještě jednoho zahraničního pozorovatele na čumendu, takže tu bude sakramentsky narváno.
Autorská citace #58
27.3.2011 09:24 - Jarik
K prvni casti pripominek: ja mohu zacit klidne v 9.00 (pojedu z Kolina), takze 11.00 neni vubec zadny problem.
K druhe casti: na nadrazi musim byt tesne pred pulnoci, abych chytil vlak na Kosice co jede v 0.11 (nouzove se da jet i Os v 0.24).
A k posledni casti: Jen doufam, ze alespon hraci si budou tedy mit kam sednout :D
Autorská citace #59
27.3.2011 10:54 - Geralt
Začátek v jedenáct je pro mě také bezproblémově proveditelný. Jsem s to se případně dopravit i dřív. Co se konce týče, na Hlavním nádraží potřebuji být buď na spoj 23:24 nebo 00:24 (takže na cestu noční MHD radši počítám vyrazit v půl jedenácté resp. v půl dvanácté).

hRoba jsem tuhle úplnou náhodou potkal na půdě naší alma mater, takže se na jeho připojení těším. :)
Autorská citace #60
27.3.2011 22:35 - Alnag
DMovský notýsek (ne že bych si dělal iluze, že to někoho zajímá): Dneska jsem dopsal pátou postavu jako deník i jako element dobrodružství. Měl jsem zpočátku trochu pochybnosti o tom, jak to půjde, protože jsem to měl vcelku precizně vyšpekulované přesně pro čtyři postavy (ale osud mi připravuje stále nové výzvy, takže jsem se s tím porval).

Řešil jsem dvě dilemata. Jak dopsat další postavu aniž bych jiné postavě ohrozil její rolovou niku. V původní Star Wars Saga Edition sice bylo pět základních povolání, ale v DnD 4e, ze kterého systémově vycházíme jsou jen čtyři role. Nakonec je to takový podpůrný striker/leader, což mi přišlo jako nejvíc optimální doplněk.

Postava je tedy založená na základním SW povolání Scout a má jako "prestižku" Pilot Ace (i když z toho tam není nic moc vidět... i když...)

Druhá věc se týká finálové příběhové mechaniky (těšíte se?) a přidává tam nový element, který jsem tam původně neměl. Pokud jste si mysleli, že ve Star Wars spolu soupeří o moc jen Světlá a Temná strana Síly... no tak zjistíte, že tak jednoduché to není. To mi připomíná, že jsem pro účely téhle hry vymyslel dvě jednoduché mechaniky.

Mechaniku pronásledování (něco takového měl kdysi Spycraft), tj. jak moc jsou vám protivníci v patách. Podle toho, jak blízko je necháte zajít, tak o to hustší budou další boje.

A finálovou mechaniku. Podle toho, jak se kolektivně a zároveň každý zvlášť rozhodnete se odvypráví poslední scéna a konec příběhu.

Těšíte se? Já už hrozně. :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080867052078247 secREMOTE_IP: 18.118.9.146