Tipy a triky

andtom
26.2.2009 14:50
Návod jak rozjet hraní D&D 4e pro začátečníky
Rád bych vytvořil inteligentní, praktický a jednoduchý materiál pro začátečníky, který by jim pomohl rozjet hraní D&D 4e. Vycházím z počátečního stavu - nadšenec si opatří core rules, kouká na to a přemýšlí co s tím. Číst to vše od začátku do konce? Nebo jen důležité, ale co je důležité?

Chtěl bych to koncipovat tak, aby se s minimem přečteného z core rules dalo něco rozehrát. Tedy dát tipy, co si přečíst předem před prvním sezením a jak hrát první sezení. Přidat komentované dobrodružství pro první sezení (včetně popsání uvažování DMa a hráčů u hry). Pak napsat, co nabalit k přečtení pro druhé sezení a zas popsat pokračování dobrodružství pro druhé sezení.

Nebo byste to psali jinak? Či chcete se něčím podílet? Pokud toto čte nějaký začátečník - pomohlo by Ti něco takového nebo bys tam chtěl mít něco jiného?

Napište mi názory, zajímají mě. Jde mi o to napsat něco smysluplného, co bude začátečníkovi k užitku, nic překombinovaného, žádná slovní ekvilibristika a nabubřelé povídání, žádná příliš široká lavina informací o všem najednou, která nepomůže, ale převálcuje.
Autorská citace #21
11.4.2009 11:26 - andtom
Unknown: Mám stejný pocit jako Ty, co je důležité, je dobré vědět, že to najde adresáty, děkuji. Momentálně překládám krátké dobrodružství pro postavy na 1. levelu z příručky Open grave (o nemrtvých). Rád bych z toho udělal samostatné hezky upravené pdf.

Fritzs: Na obecné bláboly, úvod do RPG, kašlu. Máš-li pocit, že to někoho zajímá, udělej to sám, jak napsal Lotrando. Volný čas si podle Tebe organizovat nebudu, vážně ne :) Unknown před Tebou napsal, co ho zajímá. Proto to dělám.
P.S. Nedostatek času? Výmluva. Místo věčného kibicování a znechucování jsi to už dávno mohl mít napsané.
Autorská citace #22
11.4.2009 21:56 - Fritzs
andtom píše:
Jde mi o to napsat něco smysluplného, co bude začátečníkovi k užitku, nic překombinovaného, žádná slovní ekvilibristika a nabubřelé povídání, žádná příliš široká lavina informací o všem najednou, která nepomůže, ale převálcuje.


Hmmm... není všechno todle náhodou už pravidlech...? Jako necu prudit, ale připadá mi psát todle znovu jako zbytečnost. Možná, kdyby někdo napsal taktiky na battlegridu, figle, jak na jednotlivé potvory...
Autorská citace #23
12.4.2009 18:24 - Meldin
Ahoj, taky nemyslím, že je něco takového potřeba. Vše je docela dobře popsáno v základních příručkách. Vůbec nevadí, že je to v angličtině.
Alespoň motivace navíc se anglicky naučit :-)
Autorská citace #24
13.4.2009 05:39 - unknown
Velke zakladne prirucky sa prekladaju,preto nerozumiem tomu odporu proti prekladu basic prirucky.Aj ked neviem anglicky,tak si originaly kupujem-a preklady si potom vytlacim.To,ze nie vsetci vieme dobre anglicky je fakt.Nakoniec,poznam to aj od hracov MtG,ze aj anglictinari radi siahnu po preklade.Stojim si za svojim a verim,ze nie som sam-velka vdaka pre nadsencov,ktori to dokazu urobit-a uz vobec nerozumiem tomu,preco to niektori spochybnujete.Samozrejme,ze mozu-je to diskusia.Ja pisem za tu skupinu,ktora sa prekladom tych najzakladnejsich originalnych materialov velmi potesi.Tuto pracu by mali urobit vydavatelia,ktori sa vyhovaraju na drahe licencie,o to viac dik nadsencom,co to robia za nich.Dufam,ze sa to dokonci-vopred dik,tesim sa.
Autorská citace #25
13.4.2009 06:05 - unknown
.....myslel som samozrejme predajcov,nie vydavatelov...bavime sa o anglickych originaloch-starter a Keep of...
Autorská citace #26
20.4.2009 09:49 - ShadoWWW
Objevil jsem, že dokonce vyšel oficiální materiál D&D 4th Edition For Dummies od Billa Slavicseka a Richarda Bakera.
Autorská citace #27
20.5.2009 14:15 - sirien
...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079519987106323 secREMOTE_IP: 18.232.188.122