Střípky

sirien
1.7.2009 00:30
Piráti nebo ninjové?
Tohle je (prý) prastaré dilema. Zajímalo by mě, jak se na to kouká místní osazenstvo...

22.7.2009 12:41 - Magus
Ja sem na mobilu nemuzu kopirovat a o obrázku sem nic nerikal...s tou prostitutkou mas pravdu ale tim padem to muze byt i kucharka...
22.7.2009 12:42 - Sosáček
Kavalerie dorazila! :D

Píše:
To... není až tak úplně pravda. Nunchucky jsou zbraň určená pro specifické prostředí - tedy pro ztísněné prostory.

Hm, stejne bych radsi dyku 8)
22.7.2009 12:53 - Felouen
Gah, já jsem to taky myslela jen za sebe. Radši se zeptám češtinářky ze školy na FB.
22.7.2009 13:02 - Colombo
Kdyby jsi je hovorové, takže to tu klidně můžeš používat, slyšet to můžeš taky a v dnešních úžasně in blogíscích a článečcích všude po netu (třeba "Jak se správně řezat žiletkou", ale ti EMO jsou taky poslední dobou celkem OUT a tak jsou ještě víc EMO) je to běžné.
22.7.2009 13:18 - Aeris
Kárový Eso píše:
Alaris: ze nunchaky jsou silenjsi nez obourucak a japonsky zbroje lepsi nez evropsky platovky by me zajimalo podrobneji (a optam se taky par sermiru), ale jinak mi na tom v zasade nezalezi, to nekvalitni zelezo (ho tahali nejak z pisku, nebo tak, zejo?) ten jejich styl ovlivnilo dost.

Nie, nie sú silnejšie, ale ja osobne by som radšej skapal s obojručákom rozpoltenou lebkou, než trpel tie hnusné fraktúry, ktoré ti spôsobia nun-chuky a až potom zomrel. S tými zbrojami je to tak, že ich v Japonsku máloktorá zbraň
dokázala preseknúť/prebodnúť (boli inak robené veľmi kvalitne, každá časť zbroje iným štýlom, takže sa tam prekrýva plátovka, krúžkovka, šupinovka, atď. momentálne si nespomínam ako sa volala stránka jedného z historických kováčov týchto zbrojí, ale pokúsim sa ju opäť vyloviť), preto to bolo účinnejšie než krúžkovky/plátovky v Európe, keďže japonskí vojaci (okrem samurajov) mali väčšinou nekvalitné zbrane, alebo minimálne nedostatočné proti samurajskej zbroji. Japonci tvrdia, že záznamy bitiek priraďujú najviac smrtí samurajov práve onému diagonálnemu seku, odťatiu hlavy a prestrelením prilby/zbroje šípom.

Kárový Eso píše:
Jak se pouzivaji saje? Pripada mi to na prvni pohled zoufale neprakticky v porovnani s dykou.

Primárne je to sub-zbraň do druhej ruky (ala francúzska main gauche, či taktiež japonské jitte), ktorá ma slúziť na zachytávanie/spomalenie zbrane súpera (a narozdiel od jitte nie je stavaný len proti katane/meču), ale je možné to použiť aj ako hlavnú zbraň (prevažne bodacie útoky samozrejme), kde sa potom snažíš zbraň protivníkovi vytrhnúť pomocou nich (väčsinou sa v takomto prípade používajú dva naraz) a doraziť bodnutím do srdca.
22.7.2009 17:24 - Magus
KE:nejsi Fritzs?
22.7.2009 17:33 - Magus
Nurikata?
22.7.2009 19:34 - Rytíř
Hele kdysi dávno jsem někde slyšel/čet, že ninjové používali šakeny různých tvarů, typů a taky velikostí.. ty největší prej dokázali srazit jezdce z koně (ala diskobolos). Ale zas tak to nebaštím, tak nevím kde to bylo a jsem línej to dohledávat, teď..
A že jsou nepraktický.. no nevim, mě laicky přijde, že je teda snazší je vrhnout než dýku, tak, aby zranily. S kudlou se to musíš učit na různý vzdálenosti a pak to dobře odhadnout, chce to strašně moc cviku, aby to fakt vyšlo jako ve filmech. A tu malou hvězdici schováš ještě o něco líp jak kudlu..

Ty zbroje žaponcký Aerisi pls najdi, to by mě zajímalo taky!
22.7.2009 19:45 - Colombo
Rytíř: tak praktické schovávání to nebude, u dýky máš jen jedno ostří, které by se ti mohlo někde zapíchnout a které tak musíš chránit, u hvězdice máš ostří 4 a víc.
22.7.2009 19:53 - Rytíř
Sirien píše:
Kdyby jsi je češtinářskej nesmysl, píše se kdybys


S tímhle bych byl opatrný, není to nesmysl, je to prostě jen hovorové, dosud nekodifikované. Vzhledem k hojnosti a narůstající četnosti používání v médiích (taky se mi to moc nelíbí) je jen otázka času, kdy to začne být i spisovné. Dokonce jsem se dočetl, že je to něco jako středočeské nářečí, výsledek snahy o spisovnost na druhou - něco jako použití "byjsme" místo "bysme".

Takže tu hoši přestaňte na chudáka Felouen machrovat, ok? :)
Jestli máte korektorsko/češtinářský choutky, pobrušte si drápky u čaroděje.. je tam toho dost, ty brďo.
22.7.2009 20:05 - Magus
Chudacku Feloun(ku)=)Rytir píše:
chudáka Felouen
22.7.2009 20:48 - Magus
Ale japonci jsou lepsi bojovnici beze zbrane...Džiu-džitsu mohli byste nekdo dat odkaz protože ja uz zase nemuzu kopirovat...díky
22.7.2009 21:14 - Giovanni
Rytíř píše:
- něco jako použití "byjsme" místo "bysme".


Sry ale musím si rejpnout. Píše se bychom, ne bysme :)
22.7.2009 21:19 - Magus
=D nase enciklopedie DL umi i cesky=D
22.7.2009 21:25 - Sethi
touché...
22.7.2009 21:50 - Aeris
Rytíř píše:
Ty zbroje žaponcký Aerisi pls najdi, to by mě zajímalo taky!

Už to mám... tu je to. Neviem či sú tam všetky mnou spomenuté informácie, ale malo by to stačiť aspoň podrobnosťou popisu jednotlivých častí.
22.7.2009 21:58 - Sosáček
Píše:
Ale japonci jsou lepsi bojovnici beze zbrane...Džiu-džitsu mohli byste nekdo dat odkaz protože ja uz zase nemuzu kopirovat...díky

Jedna odpoved kterou jsem pochytil od mistra Siriena:

Ahahahahahaha.

( :D )
22.7.2009 21:58 - Felouen
Rytíř: Díky.
22.7.2009 22:03 - Magus
Káráč-fritz:tak dokaz ze ne...
22.7.2009 22:04 - Magus
A mistr Sirien dela ahahaha jenom kdyz MA pravdu...jeste tohle vypiluj...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.063949108123779 secREMOTE_IP: 3.129.39.55