Střípky

sirien
1.7.2009 00:30
Piráti nebo ninjové?
Tohle je (prý) prastaré dilema. Zajímalo by mě, jak se na to kouká místní osazenstvo...

1.8.2009 00:08 - Fibriso
alnag píše:
Dnešní piráti mají s těmi historickými asi tolik společného jako dnešní "nijnové" s těmi původními.

i když, to co se dneska děje u somálských břehů k původnímu pirátství je velmi velmi blíko.

Sirien píše:
historie vymazala ninji... zatímco piráti brázdí moře dál, konvertovali do internetových sítí a vzhlíží k budoucnu, kdy budou moci pirátit vesmírem...

ale pokud to bereš takhle, tak v tom případě moderní ekvivalent "ninjů" samozřejme je - hackeři, co se nabourají do systému, natropí škodu a zmizí. Nájemní vrazi a infiltrátoři, kteří proniknou do nepřátelského území a špehují tam (či popřípadně veliteli ustřelí hlavu)
a budoucnost? myslím, že infiltrace bude hrát čím dál větší roli, protože s moderními metodami, kdy bude útok z důlsledků dokonalých zbraní v obraně sebevraždou, a tak ho bude nutné zneškodnit zevnitř nebo najít skulinu.
1.8.2009 13:43 - Magus
Ale musite uznat ze Black Pearl (remix) je dobrej...
1.8.2009 14:27 - Fibriso
a co má ten co společného s piráty nebo ninjy?
1.8.2009 15:39 - Lotrando
Alnag: někde jsem četl srovnání korzárů s dnešními finančními fondy. moc zajímavé počteníčko.
1.8.2009 19:20 - Magus
Je to pisnicka s Piratu s Karibiku=)
1.8.2009 20:09 - Sethi
s klidným svědomím prohlásím, že remixované varianty soundtracku k pirátům jsou zcela příšerné.

jistě v nich měl prsty nějaký ninja.
2.8.2009 11:14 - Trey
Dnes jsem se dostal iPhone
2.8.2009 19:19 - sirien
Trey Upřímnou soustrast s takovym krámem

Magus V 99% sou remixy a remakey totální shit a nechával bych za ně střílet, věšet, mučit a tak dál...
2.8.2009 20:24 - Magus
Nedostal ho jen se na nej dostal pucil sem mu ho...Ale jakej kram je to super mobil...

S tema remixama mas pravdu...proto si tohohle tak vazim...je dobrej!
2.8.2009 22:22 - Sethi
3.8.2009 07:46 - Blaine
Sethi: jestlize nalezeno na /tg/ tak se divim, ze nema Space marinacky power armor:)))
Cyborb/Pirate/Ninja/Space Marine Jesus...
3.8.2009 08:28 - Sethi
ne, to jsem ukradla někde úplně náhodně.
3.8.2009 12:31 - Merlin
magus: dobrej je za 3. až bude nějaký remix výborný, nebo chvalitebny, možná si o něm začnu myslet, že je to součást muziky..jinak je to stále jen *píp*
3.8.2009 12:32 - Gurney
sirien píše:
Kapitán byl vybírán prakticky vzato demokraticky a vzhledem k neexistenci zaštiťující instance pro něj bylo dost potřebné, aby například kořist volil rovným dílem, byl ohleduplný k posádce případně aby s jejími zástupci třeba probíral další plány a tak... protože jinak také mohla posádka kapitána snadno vyměnit...


Že ti někdo dá rovnej podíl nebo tě nenechá bezdůvodně zmlátit, protože by jsi pak s kumpánama měl víc motivací se vzbouřit ještě není demokracie ale normální pragmatismus. O té demokracii na pirátských lodích jsem taky v pár knížkách četl ale můj názor je že to fungovalo spíš tam kde kapitán nebyl dostatečná autorita (samozřejmě i když byl, musel vždycky brát ohled na posádku a občas možná opravdu udělal hlasování kam pokračovat dál a podobně). Kapitán se na moři samozřejmě dá vyměnit celkem jednoduše, ale k tomu napřed musíš mít podporu většiny posádky, ale je fakt že když se to podaří tak by se asi o dalším kapitánovi rozhodlo hlasováním (s velkou provděpodností bude ale zvolen vůdce vzpoury).

Btw nijutsu mě pobavilo, zvlášť chtít 750 za boken s drážkou "imitující zvuk katany" mi přišlo hodně úsměvný.

Remixy trapas
19.12.2010 20:37 - Sethi
Zhřešila jsem...
19.12.2010 20:52 - Vojtěch
Piráti... eee... chtěl jsem říci ninjové.
19.12.2010 21:38 - sirien
Vojtěch: Za ten pokus sedět na dvou židlích prozrazený opileckým podřeknutím jsi definitivně pirát ;)
19.12.2010 21:47 - Vojtěch
Yarrrrr HARR! Suchozemské krysy! Nemyslete si, že poznáte ninju v dokonalém přestrojení! Tisíc láter, cházko líná!
19.12.2010 22:02 - sirien
pirát, co se inflitroval k ninjům, kteří ho poslali se infiltrovat k pirátům a který je tak v lihu že mu nedochází, že nemusí hrát piráta maskujícího se za ninju mezi piráty, ale že mu stačí vrátit se ke svému pirátskému já... nejsi Ty Sparowův příbuznej?
19.12.2010 22:08 - Vojtěch
Yar! Hai! Na to nikdá nepřijdeš, plantážniku! Na to je to až moc dokonalé maskování.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.1136040687561 secREMOTE_IP: 54.81.136.84