Střípky

sirien
1.7.2009 00:30
Piráti nebo ninjové?
Tohle je (prý) prastaré dilema. Zajímalo by mě, jak se na to kouká místní osazenstvo...

22.7.2009 11:35 - Colombo
třeba vařečka
22.7.2009 11:39 - Magus
S vareckou to umi mama...
22.7.2009 11:40 - Felouen
Když to vidíš jako zbraň :). (asi vzpomínáš na dětství, ne?)

...asi jsme už hodně OT...
22.7.2009 11:42 - Magus
Ja sem v detstvi je mi 12...ze to furt roztrubuju...=)
22.7.2009 11:45 - Sosáček
Píše:
Kárový eso: to usuzuješ z toho komixu?

To usuzuju z reality. Vis, to je takova ta vec za oknem kolem ktere se moc nepohybujes.

Nunchuky jsou hrozne cool, ale je to nejneuzitecnejsi zbran vubec. Oni vubec japonci neumeli zabijet lidi tak dobre jako evropani. Ale je fakt ze tahle diskuse nema s realitou moc spolecnyho, takze nunchaky jsou cool.

Ze nekdo zkousi zabijet lidi ozdobama na vanocni stromecek a pritom neni gay ale neukecas.

Felouen: tim myslim ze tak v cestine to slovo nefunguje ;)
22.7.2009 11:45 - Felouen
Nóó, já jsem to brala jako to těch 8, 9 let...
22.7.2009 11:51 - Felouen
Jak nefunguje, takhle vždycky fungovalo. :) Hele, kdo vlastně jsi? Potkali jsme se na Festivalu Fantazie?

Hm, vzhledem k tomu, že se ale v historii ty hvězice použivaly, tak musely mít *nějaké* praktické využití a to zase neukecáš ty. Protože to by se na to jinak rovnou vybodli a třeba házeli kameny po nepříteli.

Jasně, nunchaky nejsou moc užitečné v reálu, což mi potvrdil před nějakou dobou můj bratránek, ale přeci jen, když proti tobě jde banda opilců/whatever a ty na ně tohle vytáhneš, zamachruješ několika rychlými pohyby, tak buď se leknou a utečou, nebo se ti je přinejmenším povede hezky držet od těla. Kdo by taky z "normálních" lidí se jen tak přibližoval k člověku máchajícímu kolem sebe dvěmi velkými kusy dřeva/železa. Mě osobně nikdy nepřipadaly moc cool, to mě se líbí víc meče a dýky...
22.7.2009 11:52 - Magus
Sak jo...=)
22.7.2009 12:00 - Aeris
Kárový Eso píše:
Nunchuky jsou hrozne cool, ale je to nejneuzitecnejsi zbran vubec. Oni vubec japonci neumeli zabijet lidi tak dobre jako evropani. Ale je fakt ze tahle diskuse nema s realitou moc spolecnyho, takze nunchaky jsou cool.

Nun-chuky, saie, katana a karate sú základom školy, ktorú sa učím a osobne ti poviem, keď raz dostaneš po papuli nun-chukom, budeš chcieť, aby to bol obojručák, ver mi. A nun-chuky sú ináč zbraň nenápadná, ľahko skryješ do rukáva kimona takže pre zabijákov, alebo "dirty fighters" veľmi fajn sub-zbraň. Navyše sa dá použiť ako policajný obušok. Ale do klasického boja si to asi veľa ľudí nebralo.

A čo sa týka tých európanov, ono v Japonsku všeobecne je nahovno železo, takže tam sa celkovo zbroje a zbrane vyvíjali o dosť inak než u náš. Tým pádom mal zbroj málokto (ale keď už, tak poriadnu, s lepšou odolnosťou než európska plátovka) a zbrane boli prevažne tyčové, alebo celkovo drevene/bambusové. Meče vlastnili fakt len samuraji, alebo bohatí obchodníci, a tí ich väčšinou potrebovali na to, aby sa práve dostali cez tú samurajskú zbroj (mimochodom, samuraji nebojovali proti pešiakom, na to mali ozbrojených sedliakov - ashigaru - alias cannon fodder, samuraji šli do boja vždy poslední) a práve preto je katana vyrobená tak ako je, aby presekla najzraniteľnejšie miesta zbroje + mäso a kosti (už som to tu niekde spomínal, ale katanou sa seká do krku a kĺbov, prípadne kto mal fakt silu a zručnosť dokázal preseknúť nepriateľa diagonálne od ramena zhruba do pol hrudného koša - holt je to veľa kostí).
22.7.2009 12:00 - Blaine
http://www.youtube.com/watch?v=s6Tk3SlgPxo

Karove eso, koukni na 1:00-1:10
Skutecne to nevypadalo jako vanocni ozdoba:P
22.7.2009 12:01 - Sosáček
F: ee, "kdyby jsi" nefungovalo nikdy :) (a ja normalne na tohle neupozornuju, ale ty si za to muzes sama tim failem ;) )

mam mnoho jmen.

Ja mam podezreni ze ty hvezdice realne nemeli a ze se tam pridaly az o mnoho let pozdeji v nejaky historicky rekonstrukci -- realne ninjove byli stejne spis spojoni nez ultrazabijaci a spousta tech zbrani jsou trosku upraveny zemedelsky nastrojez ty doby -- jak tam sedi spicata kovova vec ktera se blbe prenasi a jako nastroj ji neukecas? To je neco jako predstava ze v evropskym stredoveku mel kazdej vojak mec a tak.

Zamachrovat muzes pistoli (:D) ktera navic vazi min a zabira min mista nez ty kusy dreva na retezu ;) nebo piratskou savli a rict "pojdte si pro to, suchozemsky krysy" coz je vubec nejlepsi! (elegantni navrat k tematu, zejo?)
22.7.2009 12:03 - Sethi
tajemný cizinec píše:
nebo piratskou savli a rict "pojdte si pro to, suchozemsky krysy" coz je vubec nejlepsi!

ano!
22.7.2009 12:09 - Magus
Mohl bys to dat jako URL?
22.7.2009 12:12 - Felouen
KE: Kdyby to tak nefungovalo, tak by jsi docela určitě dokázal vysvětlit proč a jak to mělo tedy fungovat. Mě to nevadí, ale vypadá to, že spíše ty stáčíš konverzaci pryč od tvého obrázku, který jsi JEŠTĚ POŘÁD neopravil.

Nějak si nereagoval na Aerisův post...
22.7.2009 12:17 - Felouen
Hele, Eso, mě to přestalo bavit. Mě totiž baví jen diskuze s podloženými argumenty a ne takové hádky. Takže já si budu o hvězdicích a nunchacích myslet to svoje, a ty mi necpi to tvoje. Pa zatím. :) Jen k té pistoli dodám, že třeba jsou tací, kdo si budou myslet, že nevystřelíš, a mávat jim něčím před očima, co je na melee, je tudíž mnohem efektivnější.
22.7.2009 12:24 - Colombo
Obávám se, že na tu šavli musíš mít zbrojní průkaz, na nunčaky ne.

Nehledě na to, že posuzovat účinnost zbraně podle její "renesanční" varianty je velice povrchní a nehodné kohokoliv na tomhle fóru. Nám známé vrhací hvězdice jsou filmová záležitost, ale někde budou mít svůj kořen a ten kořen byl asi dost účinný.

Felouen: jo, a musí to k tomu znát. Mého obsidiánového meče by se asi tolik nebáli:(
22.7.2009 12:27 - Fibriso
karový eso píše:
Oni vubec japonci neumeli zabijet lidi tak dobre jako evropani.

Japonci možná nevynikali přímými způsoby, ale způsoby Assasinace a infiltrace byly dovedené k dokonalosti
(je skutečne podložený záznam, že při jednom obléhání hradu, se skupinka dvou ninjů vplížila do hradu, pár dní tam sabotovali a škodili a pak zdrhli. Na útěku je zahlédli, ale příliš pozdě aby je zastavili.) Za 3 týdny tam byli znova... nakonec se rozloučili tím, že jim otrávili vodu. Hrad samozřejmě padl
22.7.2009 12:32 - sirien
Kárový Eso píše:
Vazne, nuncuky jsou tak zoufale neuzitecna zbran az to mozny neni. Mozna jako pomucka na breakdance.

To... není až tak úplně pravda. Nunchucky jsou zbraň určená pro specifické prostředí - tedy pro ztísněné prostory.

wraiths: Sem Felin post čet jen napůl, srry že sem si nevšim.

Prcek alias Magus píše:
Jj ale s prostitutkou si aspon uzijes nez te zabije...

HA! A to si vzal jako kde? Když už Tě chce zabít, tak nemá důvod Ti ještě podržet...

Felouen píše:
Hm, vzhledem k tomu, že se ale v historii ty hvězice použivaly, tak musely mít *nějaké* praktické využití

LOL.
Ne, nemusely.
Přečti si Pratchetta - děláme to tak, protože to dělali naši předci, a ti k tomu jistě měli důvod. A jaký? No, dělali to jejich předci, a ti k tomu jistě měli nějaký důvod...

Představa že když se něco dělá, tak to zároveň má smysl, je dost zcestná.

Magus, Fel:) Vy dva negramotní zoufalci.
Link z něhož není URL se veme a překopíruje do adresovýho řádku
Obrázek který není celý se veme přes copy image adress a dále se postupuje stejně jako s ne-url linkem
Kdyby jsi je češtinářskej nesmysl, píše se kdybys
22.7.2009 12:39 - Felouen
Sirien: No jo, jenže ono šlo o ten princip, že jeho to nenapadlo napsat, a účel byl, aby vyzkoušel ten obrázek o trochu zmenšit a pak ho dam hodit celý. :D Jasné, že vím, že to můžeš vzít a zkopírovat do adresového řádku, ale pak by to už nebylo ono.

...jdu najít mluvnici, protože to je divné. Všude to čtu a slyším... :)
22.7.2009 12:39 - Sosáček
*povzdech* Hej princezno, nemam tu jenom tebe. Krom toho mela byt pratelska debata, ale tak.
Koukni sem: http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=575&dotaz=kdybys
Koukni sem: http://en.wikipedia.org/wiki/Shuriken

Alaris: ze nunchaky jsou silenjsi nez obourucak a japonsky zbroje lepsi nez evropsky platovky by me zajimalo podrobneji (a optam se taky par sermiru), ale jinak mi na tom v zasade nezalezi, to nekvalitni zelezo (ho tahali nejak z pisku, nebo tak, zejo?) ten jejich styl ovlivnilo dost.

Jak se pouzivaji saje? Pripada mi to na prvni pohled zoufale neprakticky v porovnani s dykou.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.061813116073608 secREMOTE_IP: 13.59.82.167