Střípky

sirien
1.7.2009 00:30
Piráti nebo ninjové?
Tohle je (prý) prastaré dilema. Zajímalo by mě, jak se na to kouká místní osazenstvo...

14.7.2009 10:30 - Felouen
Hezky jsi to utnul, Jersone ;)

Samozřejmě že v reálu bych nejspíš asi se do té uniformy nenavlékla, za prvé kvůli právním a morálním problémům jak již bylo naznačeno, a za druhé, těžko by se sháněla. Navíc bych nejspíš nesehnala k tomu celou jednotku a chodit jako jeden by bylo docela nudné, a i tak s lidmi by mě to po cca 10 minutách přestalo bavit. Mě vždycky kostýmy a podobné věci po chvíli přestanou bavit, jen ten šokující začátek je zábavný, dokud si lidé na to nezvyknou...

Ta myšlenka byla myšlena právě hlavně jako "co kdyby" vtip, no a pokud to někdo bral až tak moc vážně tak promiň(/te pokud je vás více), nebylo to myšleno až tak seriózně, jenom jako pobavení... ;) Můj humour je občas...eh, jiný. :D

Pro lidi co berou některé věci vážně, které by se měly asi vždycky brát vážně.
14.7.2009 10:45 - noir
Sethi: Mýlíš se. Bratr mi říkal, že v muzeu ninjutsu v Japonsku viděl nějakou výcvikovou místnost, kde se ninjové učili pařit.
Ninjovské písně jsou slavné a krásné, ale člověk musí umět odezírat...
14.7.2009 11:11 - Merlin
Felouen: já jsem to pochopil jako žert. Jen mám z práce zkušenosti s těma, kteří to jako žerty nemyslí....nicméně máš v jednom pravdu a tou je jistá fascinace lidí uniformama, respektive když jsou všichni stejně naleštění, nažehlení a nebýt ta uniforma takovým symbolem, určitě by to vzbudilo zaslouženou pozornost
14.7.2009 11:22 - Felouen
Merlin: Přesně. Vždycky měly organizované kolosy věcí velký úspěch, je v tom něco tak záhadného, když se lidé dokáží dohodnout a jít společně do něčeho takového. Jen si to představit, jak pochoduje městem naprosto seriózní squadrona SSáků s praporem, tak to by vyvolalo takové reakce, že to by bylo prostě něco. Když si vzpomenu jak impozantně působila 501. legie SW...Je škoda, že mnoho lidí prostě by to bralo jako něco zlého a ne jako pouhý žert, i když je pravda na druhou stranu že to holt v sobě má moc špatné minulosti a těm lidem bych se tudíž nedivila. Ale zase je dobré občas si připomenout minulost, to co bylo, a ne to odvrhovat z principu, protože pak právě lidé si to zlehčují, zapomínají a klidně i přimykají k tomu ve víře, že to bylo správné, jako ti neonáckové (takové zakázané ovoce). Třeba právě takový pochod s následným proslovem o tom, co to bylo, odsouzením nebo něčím podobným by dokázalo třeba těm vymatlaným neonacistům dát rozum... (i když je pravda, že hlas uvnitř mi říká, že by jim to stejně nepomohlo, když tomu tak věří...)
14.7.2009 11:31 - Merlin
Felouen: mám obavu, že ani samotní účastníci by to nebrali jako nadsázku. A ani tak nějak nevidím pointu a smysl toho pochodu jako "protestu a připomenutí". Ony zapálené pochodně taky vypadají v průvodu skvěle a bubny a píšťaly, ale rozhodně bych to nepodporoval.
Impozantně bude působit i marš welingtonovy armády v červených kabátek nebo římští legionáři.
14.7.2009 11:31 - Felouen
Jinak zpátky k ninjům a pirátům, tady je důvod proč být ninjou : je to nechutně vtipné...:D :D :D

http://www.youtube.com/watch?v=JdLCEwEFCMU

(koho nebaví začátek, přeskočte na 1:30)
14.7.2009 11:32 - Felouen
Merlin: No, vždyť říkám, že by to nemělo smysl...
14.7.2009 12:29 - Sosáček
Hej, tak si muzete udelat uniformy, a prispendlit si na zada A4 velkou ceduli s napisem "historicka rekonstrukce".
14.7.2009 13:34 - Gurney
Merlin: Ono na uniformě SS není nic špatného dokud se bere jako kus historie a ne jako symbol nějaké ideologie, což je dnes nevyhnutelné - padesát let není tak moc a nepochubuju že by se našlo dost holohlavých vypatlanců co by nějakou historii okamžitě zneužili. Co na to úřady ani nemluvě.
14.7.2009 14:55 - Merlin
Gurney: jak říkáš...taky se na ni podívám z historického hlediska, z vojenského hlediska a z profesionálního hlediska....ale jen jako na uniformu. Stejně jako na francouzskou, britskou, americkou, nebo třeba římskou. Jenže to jsem já :) no nic, jsme daleko od tématu
14.7.2009 23:18 - wraiths
Gurney:neni to vic nez 50? rekneme bajoko 64... :).
Myslim ze to moc "prozivate". Merlin na vsem poradi co a jak prelepit( ma prec ty paragrafy v maliku) a kdo chce tak se muze jit presentovat.
14.7.2009 23:24 - Gurney
Wraiths: 50 nebo 64 pořád to vzbuzuje silné emoce. Až to bude 200 tak se třeba budou běžně dělat rekonstruce kde budou lidi chodit v uniformách SS jako dnes v napoleonských, protože prostě nebude nikdo kdo by to znal jinak než "děda mý bábi říkal".
15.7.2009 09:07 - Argonantus
Rytíři.

(odpověď na vstupní otázku).

Jinak, Felouen, lidi, co některé věci zažili,bývají minimálně náchylní k žertování. A net má nepříjemnou vlastnost, že slovo na něj vylepené je jaksi veřejné. Někteří lidé nemohou ani žertovat. Takže se už rok docela silně autocenzuruju a na některé portály jsem přestal psát úplně. Jiný nick by mne sice schoval, ale zase mi to připadá tak trochu zbabělé.

Konec této neveselé a otravné poznámky.
15.7.2009 10:42 - Merlin
wraits: neprožívám :) ale je to jak říká Gurney..za XY let se budou nejspíš dělat rekonstrukce a setkání jako v napoleonských uniformách
15.7.2009 11:29 - Felouen
Argonautus: A co vlastně autocenzuruješ? Kromě radikálních věcí právě typu přihlašování se něčemu jako je nacizmus mě nenapadá, co by bylo takové, že by se někdo musel až takhle omezovat. A ta poznámka pro mě ani není otravná či neveselá. Jen zajímavá.
15.7.2009 11:39 - Sethi
řekla bych, že nejsem jediná, koho rodina má až přespříliš kontaktní zkušenosti s tímhle obdobím, které se v následcích místy přenesly až do dnešních dnů, i sama za sebe, jakožto mládě, bych řekla, že bych radši takovou přehlídku v akci neviděla - a to i přesto, že ochotně připustím, že některé z výše zmiňovaných uniform považuju za přitažlivé, čistě z estetického hlediska.
emoce s tím spojené jsou prostě pořád silné, a to i přeneseně přes dvě tři generace. pořád jsou to lidi, které jsme znali nebo známe osobně, kteří to zažili na vlastní kůži, pořád jsou to zážitky, které jsou moc blízko na to, abych věřila - nebo byla vůbec ochotná věřit - že by taková akce mohla být jen historickou rekonstrukcí.
15.7.2009 13:42 - Lokken
Sethi to vyjádříla perfektně!
15.7.2009 21:47 - Argonantus
Felouen píše:
A co vlastně autocenzuruješ?


Vše, co se blíží mojí profesi; názory odborné, názory na lidi, názory na věci. Názory na politiku. Prostě kdeco, a všiml jsem si, že se to silně zhoršilo. Vlastně už přežívám na netu jen na těch realitě nejvzdálenějších koutech.

Teď se třeba nabízelo poznamenat, že Jerson má vždycky pravdu, ale ani se mi do toho nechce. I když má náhodou pravdu.
16.7.2009 13:04 - sirien
Mimochodem uniformy WH40k nemaj k nazi tak daleko.

Felouen: Teda, ninjové, TĚŽCE si mě zklamala.
16.7.2009 13:15 - Jerson
Koukám, že jedna poznámka dokáže téma pěkně zvrhnout úplně jinam.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076097965240479 secREMOTE_IP: 18.117.216.229