Střípky

sirien
1.7.2009 00:30
Piráti nebo ninjové?
Tohle je (prý) prastaré dilema. Zajímalo by mě, jak se na to kouká místní osazenstvo...

3.7.2009 22:41 - Colombo
Pipux: nesouhlasím, být cool je být in, tudíž v módě, něco, co by ostatní chtěli být taky.
3.7.2009 23:37 - pipux
Omyl. Být "cool" a být "in" nelze zaměňovat.

Někdo chce být akceptován skupinou ... od stádového chování k pocitu náležitosti až k vysokým stupínkům ve společenské hierarchii. To vše je "in".

Být "cool" není tak úzce svázané se skupinou. Cool jedinec nedbá na společenské tlaky (neříkám, že by byl antisociální).

Má se to asi takto: "cool" jedinec vytvoří nějaký mem (ideu/ inovaci ...), a tato myšlenka se vznese ve víru popularity (nebo taky ne). V tom lepším případě pak "cool" jedince obklopí "in" kohorti.

V menších společenstvích (dejme tomu 20 venkovských dětiček, kterých se nedívá na televizi a jinou masskulturu) je tento průběh docela snadno pozorovatelný :)
12.7.2009 17:23 - Jerson
Po zkušenostech z FF můžu klidně prohlásit, že v souboji piráti vs. ninjové vyhrají ...

...

náckové.
12.7.2009 19:26 - Lokken
Jj, Jerson má pravdu. Mnohá dáma neodolá a pořídí si slušívý, skorolatexový SS obleček :-D Všichni se již těší na nejnavštěvovanější přednášku dalšího ročníku FF: "Sex v Nacistickém Německu"!
13.7.2009 00:53 - Faire
Jersone měl jsem pocit, že tohle vlákno je už dost vyčpělé, ale dals tomu zase šťávu. A mě přivodil akutní záchvat smíchu :)
13.7.2009 01:08 - Fibriso
nazi pirate ninja ?
13.7.2009 09:00 - Sethi
Fibriso píše:
nazi pirate ninja ?

při svých toulkách internety jsem narazila na postavu ninja-pirate-mořské panny, jestli se to počítá...
13.7.2009 09:55 - Blaine
Sethi: Internety jsou velmi zaludne a obcas se na nich nachazeji podivne veci... napriklad kdyz jsem hledal nejakou steampunk dwarfku, tak jsem nasel... nooo radsi bych to nekomentoval, co jsem nasel, ale rozhodne to nebylo, to co jsem hledal, tak jsem si musel vystacit s tim, ze jsem rekl, ze obrazek Artificera v EPG je trapslice:)
13.7.2009 10:01 - Sethi
o záludnosti internetů jsem velmi dobře poučena... o to zábavnější takové lovy zdrojů jsou =)
13.7.2009 23:16 - Felouen
Lokken: Proč zrovna latexový? Stačí normální krásná SS uniforma, třeba taková co měla Helga z 'Allo, 'allo (aneb česky, úchylný název Haló, haló.) :D I když já osobně bych raději si vzala tu mužskou na sebe. Helee, lidi, co udělat příští rok na FF tématicky Nazi cosplay? A pak uděláme ukázkovou bitku s Imperiály s Darth Vaderem aby se ukázalo, která totalita je silnější...

A jelikož teď letí piráti, takže :

13.7.2009 23:53 - Fibriso
Píše:
Helee, lidi, co udělat příští rok na FF tématicky Nazi cosplay?

tak v tom pripade jsem zvedavej, jak to budes vysvetlovat pak policajtum :D
13.7.2009 23:54 - Nachtrose
WWII uniformy by snad jeste sezrali ;-)
14.7.2009 00:28 - Jerson
Felouen píše:
Helee, lidi, co udělat příští rok na FF tématicky Nazi cosplay?

I když StarWarsové obleky mají k SS uniformám dost blízko a i když mám Německo v době 40. let dost v oblibě, tak jsou věci, do kterých nepůjdu, a nacistická uniforma a ještě na veřejnosti před kamerama a foťákama je jedna z nich.
14.7.2009 07:51 - Lokken
Felouen píše:
Proč zrovna latexový? Stačí normální krásná SS uniforma, třeba taková co měla Helga z 'Allo, 'allo
Však jsem taky psal skorolatexová! A nevím, nevím, mám pocit že by Vasek the Truth nebyl z tvého nápadu zrovna nadšen...
14.7.2009 08:26 - Merlin
Felouen: chceš to vypsat paragrafově, nebo si to rozmyslíš? Chápu, že je to nejspíš žert, ale i ty mají určitou hranici
14.7.2009 08:38 - Nachtrose
To by z toho jako vazne byl takovy problem? Co kdyby to meli byt fandove rekneme Indiana Jones serie, ta byla plna uniformovanych nacku... o valecnych filmech ani nemluve.
14.7.2009 08:48 - Merlin
Nacht: je rozdíl mezi SS uniformama, mezi uniformama Wermachtu a dalšíma...

navíc, veřejné nošení (mimo akce typu Dobývání pevnosti, Osvobození města XY a jiné historické akce)je propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod....
14.7.2009 08:48 - Spize
Merlin: Není třeba prokázat úmysl propagace té ideologie, alespoň de iure? A když po sobě budou střílet s Imperiální gardou, těžko to kdo může brát jako propagaci.
14.7.2009 08:54 - Merlin
Spize: jasně, že je pro účely trestního řízení nutné prokázat úmysl, nicméně, chceš si prcházet kolečkem na vyšetřovačce jenom proto, že se navlečeš do uniformy SS se smrtihlavem? Netvrdím, že bys byl odsouzen. navíc, jistě by to "ocenili" třeba ti, jejihž rodin se například činnost jednotek SS dotkla. Určitě by to byla dobrá reklama pro nějakou akci, kdyby se v novinách objevili postavy v nacistických uniformách...
Mě osobně by to bylo nepříjemné (minimálně), když bych viděl chodit mladý kluky v uniformách SS.
14.7.2009 09:02 - Jerson
Nejen pro Felouen - zapomeňte na nacistické uniformy. I kdyby to policie a státní zástupce vzali jako kostým a nikoliv propagaci, stačí jedna blbá fotka a do konce života to budete mít na talíři. Nikde už nevysvětlíte, že to "bylo jinak".

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089781045913696 secREMOTE_IP: 3.22.248.208