Střípky

sirien
4.3.2009 15:37
Fan/music videa k SF
Ahoj. Bych chtěl udělat nějakej seznam hezkejch, vtipnejch nebo kvalitně zpracovanejch fanvideí a music videí k SF filmům a seriálům.
Autorská citace #61
7.6.2010 12:37 - noir
Ebon: Nebuď tak ukřivděnej. To video pro mě není hezký, nelíbí se mi a nudí mě. Jerson se ptal na názory, tak jsem ten svůj uvedl. Pokud člověk není připravenej na to, že se objeví negativní reakce, nemá asi smysl, aby šel s videem na veřejnost.

Říkat střihu "profesionální" je podle mě hodně nadsazené. To střihač neviděl, že lidičky mají nad hlavama půlku obrazovky volného místa? A úplně zbytečně? A stříhat do protipohybu? o fuj.

A některý záběry tam náhodou byly pěkný - docela se mi líbil prchající Sirien. Hlavně se mi ale zdá, že to mělo mít tak poloviční délku.

Jo a ještě jedna věc mě tam neskutečně srala - Jersonova červená čepice :o)

Klidně točte dál, určitě si to své diváky najde.

Svoje věci pro televizi asi nenajdu, tak jen videjí, která jsem dělal pro net (ať už za kamerou, nebo jako režie/dramaturgie). A taky to není žádná sláva, ale aspoň to většinou má hlavu a patu. Jen detail: o třech hodinách na natáčení si můžu nechat jen zdát. Reálná je tak hodina, spíš míň.

http://tn.nova.cz/magazin/video-magazin/airsoftaci-v-akci.html
http://www.youtube.com/watch?v=ZK1roN0yrbk
http://www.youtube.com/user/ocgjehnecimaso#p/u/1/UGZJADbyoCI
http://tn.nova.cz/bin/search_adv_media_desc.php?media_id=352254
http://tn.nova.cz/magazin/auta/testy-aut/test-ford-s-max-automatic-for-the-people.html
Ale pak třeba i věci, za které se stydím:
http://tn.nova.cz/bin/search_adv_media_desc.php?media_id=316770
Autorská citace #62
7.6.2010 13:37 - Jerson
noir píše:
Jo a ještě jedna věc mě tam neskutečně srala - Jersonova červená čepice :o)

Věř mi, že mně ... iritovala ještě víc, protože si na hlavu nevidím a nedošlo mi, že ji mám na sobě a ještě nakřivo. Až když jsem viděl záběry, tak jsem se chytal za hlavu.

A jak řekl Ebon - finální strihač byl profík, ale prostě s mizerným materiálem se nedají dělat zázraky. A "kameraman" dostal kameru náhodou, protože byl ochotný se podílet, ale nechtěl být v záběru.
Autorská citace #63
7.6.2010 14:16 - Ebon Hand
Ukřivděnej nejsem, to bych do příspěvku neházel smajlíky, ale napsal bych ti, že si kokot, co si honí.. triko.
Mimochodem jsme si s Jersem už psali, kdy se někdo vytasí.
Finální check dělal střihač zpráv z ČT, ačkoliv teda na to neměl moc času, lépe řečeno jsme mu jej nedali.. :-)
Na tvoje videa snad najdu čas odpoledne.
Autorská citace #64
7.6.2010 14:27 - noir
Ebon: No tak když se někdo ptá na názor, tak je pak vpohodě, že ho uslyší, ne?

S tím střihem to moc nechápu, ale asi to byl úmysl - protože mi nejde na rozum, proč jsou ty postavy jen v dolní půlce obrazovky a nad nima je bílé prázdno.
Autorská citace #65
7.6.2010 14:43 - Jerson
Protože člověk se s kamerou musí naučit zacházet, a obvykle jí míří na hlavu postav, nikoliv na břicho, takže to vyšlo takto. Při příštím natáčení si už dopředu rozmyslíme, co vlastně chceme točit a jak co zabírat. To jako ne že bychom vymýšleli vlastní filmový styl, to rozhodně ne.
Btw. některé sekvence střihů té holky na sekačce jsou příšerné - a to jsem si fakt myslel, že na svlečené holce se toho moc zkazit nedá. K čemu že to mělo být, nějaká reklama? :-)
Autorská citace #66
7.6.2010 14:48 - Ebon Hand
Byl bych nerad, kdyby si měl pocit, že mi to vadí. Už jen z důvodu, že jsi první z netu, kdo o tom aspoň diskutuje a jsem zvyklý cizí názory minimálně vyslechnout. Dávám přednost diskuzím na živo, protože anonymita internetu smazává rozdíly mezi honiči a znalými lidmi. Naživo lidi volí slova mnohem pečlivěji.

Střih jsme chtěli dělat z odstupu "připosrané postavy", proto jsem nedělali moc výřezů, druhou věcí bylo, že když jsme chtěli, tak zase bylo na záběru hrozně vidět, že je z chvějící se ruky.. A taky to mělo vypadat jako natočené náhodou, jako mobilem. Protože to byla součást do larpu, jejíž noční pokračování hráči jeli na živo a měla to být k tomu intro informace. Samo sestříhané až mnohem později, ačkoliv ani já netušil, že to bude trvat tak dlouho.. :-)

Videa jsem si prohlídnul a docela se mi libí Ford, je to klasika od první hříčky s hloubkou ostrosti. U prvních dvou videí mi postupně vypadl zvuk do jednoho kanálu, u softu do pravého a u vaření do levého (cca 1:10), patrně chyba uploadu. Všechno je to pro mě odlišný téma i styl zpracování.
Jen drobný dotaz u té dívky bylo v zadání stříhat podle hudby?
Mimochodem dívka je hezky vyvinutá.
Autorská citace #67
7.6.2010 15:18 - noir
Jerson+Ebon: Ale to je jasné, že je to blbě kamerou. Ve střižně se to dá ale přece říznout, ne?

Holka na sekačce je moje úplně první video - ukázka toho, jak to nemá vypadat. Úplně zmatený, furt stejnej záběr, žádnej detail, chaotický střihy, do hudby se netrefuju ani náhodou

Ta dívka je asi nejslavnější česká pornoherečka s přezdívkou Tara White. Účel toho videa bylo něco mezi PR videem k textíku a být sám s nahatou prsaticí :o) A příroda s jejími vnadami nemá nic společného...
Autorská citace #68
14.6.2010 15:30 - Lokken
Nový trailer ke hře Star Wars: the Force Unleashed II. jménem Betrayal
Autorská citace #69
15.6.2010 16:43 - Lokken
A další novinka, tentokrát nový cinematic trailer k MMORPG Star Wars - the Old Republic s názvem Hope of Alderaan
Autorská citace #70
15.6.2010 23:23 - Gurney
Lokken:
Pochopil jsem správně u FU2, že Vader má komůrku plnou klonů svého učedníka? Mi to trošku připomíná nekonečné návraty Sidiousovy a zavání scénáristickým zlozvykem nestále někoho oživovat místo "pracného" vymýšlení nějakého originálnějšího příběhu.

Další z trailerů na OR je luxusní, sice mě trošku štve že podoba republikových vojáků a sithských křižníků je vyloženě převzaná z původních filmů, ale dojmu to neubírá.
Autorská citace #71
15.6.2010 23:35 - sirien
náhodou, to je od Vadera geniální koncept.

Vem si to - věky hledáš někoho kdo je dostatečně Force sensitive, potom ho roky trénuješ, aby za něco stál, kováš ho v poslušnosti a Temné straně a v mávání lightsaberem a ve skillech na vkrádání se a utajenou práci a tohle a támhleto...

no a pak ho pustíš do světa, jednou, dvakrát, třikrát... a pokaždé tenhle týpek vidí a slyší věci, o kterejch netušíš, nemáš kontrolu nad tim, s kym se baví nebo nad čim přemejšlí... a pak, když je na nějaké sedmé nebo osmé misi, potká nějakou Force sensitive kočku (jak to tak v SW bývá, že...) která ho obrátí na druhou stranu a on Ti vrazí kudlu... lightsaber do zad v tu nejnečekanější a nejmíň vhodnou chvíli.

Místo toho vezmeš takhle jednoho týpka, naklonuješ si ho, trochou temné Sithské alchymie do těch klonů naleješ pár vědomostí o Síle a skillech a tak... sice to zabere o nějakou dobu víc, ale dlouhodobej prospěch je zjevnej - na každou misi posíláš nového, přitom schopného a zcela spolehlivého, okolím nenahlodaného agenta, který je ale plně nahraditelný.

Jen teda nesmíš bejt idiot a musíš se řídit logikou 110 pravidel úspěšného zlého krutovládce a když dojdeš k závěru, že čas jednoho z těch klonů vypršel, je vhodné si ho zabít vlastní rukou a ne říct partě volů "kill him", otočit se k tomu zády a odejít.
A pak se nevrátit, když ucítíš ten záchvěv síly když je tam všechny začne zabíjet v rámci svého útěku.
Autorská citace #72
15.6.2010 23:48 - Lokken
Oni Sithové nejso mistři klamu jen tak pro nic za nic, že...

Spoilers Warning!
Gurney: podle toho co vím, si na začátku FU2 Vader stěžuje, že jsi XY clon v pořadí a stále ne ten správný(?). Ty pak utečeš(?), postupně si vzpomínáš na události předchozího dílu a hledáš Rahm Kotu a Juno Eclipse. Když najdeš Kotu, tak tvrdí, že ti Vader lhal, podle něj se ještě nikomu nepodařilo úspěšně naklonovat jediho tak, aby brzy nezešílel...(!) Pak dál vzpomínáš a hledáš dál Juno....

Jinak by jsi v druhém díle měl zavítat i na Dagobah (Yoda) a údajně i na Wayland. To je všechno co zatím prosáklo a vím o tom, jsou v tom pravděpodobně i nepřesnosti...
Autorská citace #73
16.6.2010 01:04 - sirien
hm, že bych si sehnal jedničku a šel si pak zahrát dvojku? Stojí to za to? Myslim... příběhově, ale hlavně graficky a enginem?
Autorská citace #74
16.6.2010 02:58 - Nerhinn
sirien: Těžko říct. Když si vezmeš Jedi Outcast (myslím... prostě to s Kylem) nebo ještě lépe Jedi Academy, tak tam vlastně o nic moc nejde - ale hra mě bavila. U Force Unleashed jsem ale z nějakého důvodu šílela a ukrutně se nudila. Ke konci to bude asi lepší... ale stejně. Přišlo mi to takové o ničem. Jediná část, která měla potenciál mě bavit (zabíjení nenáviděných Wookieů - bože, to je patvar) byla pro změnu k uzoufání pomalá. Ale jestli máš rád jánevím... sportovní hry, asi by tě to mohlo bavit. Myslím.

EDIT: Ale abych odpověděla: graficky a enginově je to super, to jo.
Autorská citace #75
16.6.2010 06:41 - Sethi
A člověk by přitom řekl, že pomalé zabíjení Wookies by si lze spíš vychutnat...
Autorská citace #76
16.6.2010 09:23 - Lokken
sirien píše:
hm, že bych si sehnal jedničku a šel si pak zahrát dvojku? Stojí to za to? Myslim... příběhově, ale hlavně graficky a enginem?

Sirien: Popravdě, the Force Unleashed není z příběhového hlediska žádný zázrak, nic moc originálního - tvůrce scénáře by možná získal přečtením tvého blogu o seriálech.
Co se týče grafické stránky, tak se jedná o klasickou skákací mlátičku, která byla původně vyvijena jen pro konzole - tzn. graficky je úžásná, force efekty jsou super - nicméně její hardwareové nároky jsou něco (hrál jsem to tehdy na dvoujádru, 4GB ram, 256 grafika - a i tak jen na průměrné detaily).
Hře jako celek bych dal 6,5/10, z toho 1 za grafické zpracování a 0,5 za "je to SW". Takže jestli budeš mít hodně volnýho času, tak si to stáhni a zkus to, nejlépe na PS3/Xbox360/PSP.
Autorská citace #77
16.6.2010 09:36 - Alnag
Port FU z konzole na PC je epic fail. Špatné (ala konzolové) ovládání. Špatná kamera (ta tam asi byla i původně). Zdrcující nuda. Padání hry. Nejhorší SW hra, kterou jsem zatím měl v ruce...
Autorská citace #78
16.6.2010 09:48 - noir
Pro mě byla FU na PC neskutečným opruzem. Nemožnost namapovat si klávesy, nuda na každém rohu, zmatená mapa i kamera, hloupoučký ne-příběh, co horšího nás mohlo potkat?
Autorská citace #79
16.6.2010 09:57 - Sethi
No, tak pro začátek mohl být hlavním hrdinou Ewok.

A zápletka mohla být převzatá z vánočního speciálu.

Vážně, napadá mě pár věcí, kterýma by se ta hra dala zhoršit.
Autorská citace #80
16.6.2010 11:17 - Lokken
Ušatá™ píše:
No, tak pro začátek mohl být hlavním hrdinou Ewok.

Pšššt! Starej Lucas tě uslyší a dočkámě se věcí, proti kterým bude Force Unleashed I. a druhá řada Clone Wars jen slabý kafe!!!

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.067260980606079 secREMOTE_IP: 44.192.15.251