Střípky

sirien
4.3.2009 15:37
Fan/music videa k SF
Ahoj. Bych chtěl udělat nějakej seznam hezkejch, vtipnejch nebo kvalitně zpracovanejch fanvideí a music videí k SF filmům a seriálům.
Autorská citace #1
4.3.2009 15:38 - sirien
Firefly Serenity - River Tam (z půlky charakterizační, z půlky bojové scény)

Jedno z mála hezkých music videí k BSG (fandové BSG by se měli stydět, jejich tvorba je oproti jinejm seriálům dost děs)
Autorská citace #2
11.3.2009 14:08 - sirien
tichounké "baf"? );
Autorská citace #3
11.3.2009 14:50 - Sethi
vzdej to, nikoho nezajímáš =)

nemůžu si pomoct, z toho co jsi postnul jsem nedokoukala ani jedno, zdlouhavé, utahané... nechytly mě.

chtěla jsem přispět jedním z nejlepších kousků, na které jsem na internetech narazila, což byla kombinace star wars (3e, většinou) a Rising Empire od Immediate music. bohužel, tohle konkrétní video zmizelo beze stopy, ač je tam několik kombinací SW+rising empire, žádná zdaleka nedosahuje kvality toho původního. jako omluvu tedy přihodím poměrně peknou kombinaci star wars + fahrenheit

a trochu z jiného soudku, alianční video z EVE - první polovina je dost ukecaná, nicméně stylová, druhá půlka už ukazuje to, co člověk čeká - hezká světýlka =)

ještě zalovím, zapátrám, třeba budu mít štěstí.
Autorská citace #4
11.3.2009 14:58 - Sethi
mno... mám pocit, že jsem našla, co jsem hledala... buď to video onehdá nebylo tak dechberoucí, jak si pamatuju, nebo je to jiné video s podobnými konkrétními prvky =) nicméně, pořád patří k těm lepším

star wars + rising empire
Autorská citace #5
11.3.2009 15:06 - sirien
Ono ty BSG MV sou fakt strašně špatný, fandové BSG sou v tomhle lamy. Nic lepšího moc nebylo.
A ta River nejspíš zaujme jen fandy Firefly, s tim se tak nějak u videa o postavě počítá :)

Píše:
a trochu z jiného soudku, alianční video z EVE - první polovina je dost ukecaná, nicméně stylová, druhá půlka už ukazuje to, co člověk čeká - hezká světýlka =)

Co to je za svět?

Nicméně když si nakousla SW, tak neni naškodu to tu doplnit o aspoň jedno klasický SW MV od KortoBlairVose
Autorská citace #6
11.3.2009 15:37 - Sethi
EVE online, sci-fi mmorpg... nejvíc mě na tom baví, že ta hra takhle v provozu skutečně může vypadat, když na to má člověk náladu.

ještě jednou eve, tentokrát bear mccreary all along the watchtower pro bsg

a znovu sw+fahrenheit, tentokrát jiný střih, svižnější a víc epileptický... světelné meče, no =)
Autorská citace #7
11.3.2009 19:38 - ZM
Asi znáte - v podstatě celý film Aliens v obdivuhodné zkratce:
ALIENS - SLEEPING SUN
Autorská citace #8
12.3.2009 12:59 - sirien
ZM: To sem neznal, docela pěkný.
Autorská citace #9
13.3.2009 12:31 - Ebon Hand
Hezké vlákno!

Teda to Firefly je dost nepovedený, ta holka by neměla točit akční scény, je dost prkno a mnoha záběrech tam na ní soupeři čekají. Sorry ale přijde mi to jako pro děti..

EVE i Alieni se mi líbí! :-)

Jen tak dál.
Autorská citace #10
13.3.2009 13:11 - sirien
Ta holka má za jedenáct a půl hodiny celého Firefly a Ff Serenity (14 dílů a film) jednu kratičkou a dvě delší bojový scény. Jinak herečka AFAIK nikdy nedělal žádný bojový umění, je to ale vcelku nadaná tanečnice, takže jí prostě dali choreografii těch pohybů, ale nemůžeš od toho čekat precizní pohybovej timing Matrixu kde do Keanu dva roky mlátili kung-fu než ho pustili na plac.
Popravdě sem už viděl hromadu o dost horších... ale to spíš na okraj.

StarGate se ve svýc pozdějších sériích a sesterských seriálech posunula od přízemního procházení branami trochu ke Star treku. Malá přehlídka síly lidských bojových lodí asi osm let (sérií) po spuštění SG projektu

Případně trochu živější SG Atlantis - Kung fu fighting
Autorská citace #11
13.3.2009 13:24 - Alnag
Sirien: Abys věděl, jak vypadají skutečné bitvy ve Star Treku.

Dobití DS9 (část Dominion Wars, a důvod proč stojí 2. polovina DS9 za to)

- mimochodem jedno z mála míst, kde uvidíte masivní nasazení federálních stíhaček Peregrine.

A ještě jedna.

- tady zase pro změnu oblíbená Dominionská taktika sebevražedných náletů loď proti lodi

- a obranné orbitální platformy (uvidíte jak je statická obrana na houby)
Autorská citace #12
13.3.2009 15:49 - sirien
Píše:
Sirien: Abys věděl, jak vypadají skutečné bitvy ve Star Treku.

Jak zvrhlá diskotéka? :))

Ale dobrý, už sem skoro nevěřil že ve ST existuje něco jako "bitva"

Na tohle sem narazil když jsem hledal něco trochu jinýho (Firefly na freaky pirátskou písničku)
Pak taky na tohle (firefly s dialogama z Pirátů z Karibiku)
To co sem hledal někam zmizelo, ale aspoň tohle, no (Serenity bitva na Piráty z karibiku hl. téma)

Nemá někdo něco s Andromedou?
Autorská citace #13
13.3.2009 16:10 - Alnag
Píše:
Ale dobrý, už sem skoro nevěřil že ve ST existuje něco jako "bitva"


Ty ses na ST moc nedíval viď? :))

Tady je sestřih asi ze tří nebo čtyř bitev Dominionských válek + je do toho nenápadně zamotaná bitva o Zemi s Borgskou krychlí
Autorská citace #14
13.3.2009 16:13 - Sethi
nah...

světová tvorba fanvideí by mě skoro dohnala k pláči... a nejsou to slzy nadšení =)
Autorská citace #15
15.3.2009 15:07 - Sethi
je mi jasné, že už vám oblíbená kombinace sw+fahrenheit leze krkem, nicméně, nedá mi to, musím přihodit ještě jeden.

takhle podle mě vypadá dobře udělané akční video. střih i záběry sedí k hudbě, vybrané scény jsou (především v rozjezdových částech) tématicky provázané, stupňované.
neobjevují se obvyklé nešvary: záběry nejsou zbytečně dlouhé, nikdo v nich beze zvuku (což považuji za rušivé) nebo nedejbože se zvukem (což považuji za zločin proti lidství) zbytečně nemluví, hudební stopa nepřekrývá napůl utlumený zvuk bitvy (a původní hudbu, což je něco, co ve mně vyvolává násilné tendence).
mohla bych ještě chvíli vyjmenovávat, ale možná pozitiva ve mě budí potřebu růžovoučce skvíkat nad monstrózními výbuchy a negativa zase nutkání spadnout ještě o pár bodů morality =)
Autorská citace #16
15.3.2009 15:32 - sirien
Proč ve filmech nikdo nedělá bojové scény, zvlášť bitvy, jako music videa? Máte děj, pak nějakej úvod do bitvy, pár scén a keců co stylizačně seděj k tématu (zapněte štíty, odpalte modré lasery, tuhle bitvu musíme vyhrát ve jménu..., oh, bohové, oni si přivezli tuhle superzbraň...) a pak prostě přepnete do music modu, hodíte tam něco stylovýho a necháte dvě tři minutky běžet průběh bitvy, zakončíte to efektním průletem skrz nepřátelskou linii a vrátíte se na palubu kde někdo zase řiká "ok, proletěli jsme skrz, teď můžeme odpálit naší superzbraň" výbuch, titulky, to be continued?

Určitě by to mnohdy vypadalo stylovějc než ty utahaný "převeďte energii tam a tam" (stejně víme že tu loď nezničej) "odpalte atomovky, musíme tam dosta aspoň jednu" (stejně víme že tu loď zničej, navíc tohle se dá krásně zpracovat i vizuálně záběrem na tu poslední raketu prolétající nepřátelskou obranou a může to mít hudební podtext) "oh bohové, oni mají posily" (záběr na náhle se vynořivší flotilu spolu se zvolněním tempa a hlubšími tóny následovaný děsnou palbou a rychlou hudbou by byl o dost sugestivnější než hystericky ječící poddůstojník...)
Autorská citace #17
15.3.2009 15:51 - sirien
intro Andromedy, docela funny

(mě nenapadlo že při hledání Andromeda MV najdu sestřih s Alexis Bladel, super herečka. Btw., věděli ste že Lexa Doig (Rommie z Andromedy) je manželka Michaela Shankse (Daniel ze SG)??)

Nicméně slušný Andromeda MV nějak ne a ne najít :(
Autorská citace #18
15.3.2009 16:02 - Colombo
sirien píše:
Určitě by to mnohdy vypadalo stylovějc než ty utahaný "převeďte energii tam a tam" (stejně víme že tu loď nezničej) "odpalte atomovky, musíme tam dosta aspoň jednu" (stejně víme že tu loď zničej, navíc tohle se dá krásně zpracovat i vizuálně záběrem na tu poslední raketu prolétající nepřátelskou obranou a může to mít hudební podtext) "oh bohové, oni mají posily" (záběr na náhle se vynořivší flotilu spolu se zvolněním tempa a hlubšími tóny následovaný děsnou palbou a rychlou hudbou by byl o dost sugestivnější než hystericky ječící poddůstojník...)

proč se mi zdá, že takhle probíhaly všechny bitvy ze Startreku?
Autorská citace #19
15.3.2009 16:17 - sirien
em... jak? V tý citaci mixuju popis dvou přístupů...
Autorská citace #20
15.3.2009 16:29 - Colombo
to, co kritizuješ

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085129022598267 secREMOTE_IP: 23.22.23.162