Střípky

sirien
4.3.2009 15:37
Fan/music videa k SF
Ahoj. Bych chtěl udělat nějakej seznam hezkejch, vtipnejch nebo kvalitně zpracovanejch fanvideí a music videí k SF filmům a seriálům.
Autorská citace #41
2.6.2010 02:22 - sirien
63 shlédnutí unikátnímu uživateli, můžeš se kouknout i na graf a tak. Kostka je relativně čtená, i když působí komorně - kdysi mě překvapilo, kolik lidí tu čte moje práce, původně sem to odhadoval na dvacetinu toho čísla (+- přesně na dvacetinu)...
Autorská citace #42
2.6.2010 08:55 - Jerson
Nevím, kde a jak se na sledovanost můžu podívat.
Autorská citace #43
2.6.2010 13:01 - sirien


červené kolečko je sekce která Tě zjímá, oranžové je rozbalovátko na pár grafů.
Autorská citace #44
2.6.2010 13:02 - Jerson
Ah tak, já myslel, že to jsou grafy a kliknutí na Kostce, když jsi o ní mluvil.
Autorská citace #45
2.6.2010 13:05 - sirien
jo tohle. Tak to už se nepamatuju, ukazoval mi je kdysi Alnag. Když ho hezky poprosíš, možná Ti je taky ukáže :)
Autorská citace #46
4.6.2010 17:25 - Gurney
Jerson píše:
Tak by mě zajímalo, jestli si to naše Enemy Thing někdo pustil.

Pustil a líbilo se.
Autorská citace #47
4.6.2010 23:56 - Jerson
To je dobře. Já tenhle filmeček propaguju kde můžu, protože je fakt úžasné, jak Ebon s Quasitem a Osobou dokázali z tolika záběrů složit docela slušný kousek (plus hudba).
Jo, Ebone, jedna kamarádka mi před hodinou řekla "Je to nějaké divné, jednou máš na sobě čepici a za chvíli už ne." Jen sněhu padajícího vzhůru si nevšimla :-)
Autorská citace #48
5.6.2010 01:19 - sirien
...to je dobře, takovýhle chyby se hledaj u hollywoodskejch trháků. Jste na správné cestě :D
Autorská citace #49
5.6.2010 08:06 - Jerson
Přiznám se, že po třech hodinách natáčení mám na filmové chyby jiný pohled, protože uhlídat tisícovku věcí okolo prostě nejde, i když o tom člověk ví. (Zatím třeba nikdo nenamítal, že postupujeme už ve vyšlapaných stopách.)
Autorská citace #50
5.6.2010 08:19 - noir
Mě se to teda z filmařskýho hlediska nelíbilo vůbec. Nejde ani tak o nějaké stopy, ale o logiku těch záběrů. Jako jo, je to amatérský video, o tom žádná. Ale když už ho někdo prezentuje veřejně, tak by měl umět pracovat s filmovým záběrem.

Pokoušet se vymýšlet nějaký nový techniky ve filmování je asi tak stejně smysluplné, jako vynalézat nové údery v tenise.
Autorská citace #51
5.6.2010 14:51 - sirien
noir píše:
Pokoušet se vymýšlet nějaký nový techniky ve filmování je asi tak stejně smysluplné, jako vynalézat nové údery v tenise.

lidé jako Ty říkali že je potřeba zrušit patentovej úřad, protože nic dalšího zajímavého už nemůže být vynalezeno. Kdyby se každý držel tohodle nesmyslu, neměli bysme Avatara...

A mimochodem NEMÁŠ TUŠENÍ - nové tenisové údery vznikají, průběžně, neustále. Technika tenisu se mění s každou dekádou. To jenom Ty, jako nehrající amatér, máš dojem že tam nic nového není.
Autorská citace #52
5.6.2010 15:10 - Alnag
sirien: Máš špatně autora.

A jinak... logika! Jestliže Noirův výrok říká, že A (nové filmové techniky) má stejný smysl jako B (nové tenisové údery).

Pak jestliže ty říkáš, že B (nové tenisové údery mají smysl), nechápu proč argumentuješ, jako kdyby výrok A (říkal, že filmové techniky nemají smysl). Tím totiž zejména popíráš sám sebe. :-p
Autorská citace #53
5.6.2010 15:14 - sirien
...použil sem ťufík specifický citace, nevim proč to tam vepsalo Jerse...

A co se týče zbytku postu... bleh? Můžeš to popsat buď lidsky, nebo v čistých predikátech formální logiky? Protože v tomhle divnym mezistavu vůbec netušim co si chtěl sdělit.
Autorská citace #54
5.6.2010 17:09 - noir
sirien: Nové tenisové údery vznikají? Jaké?
Jinak to vše je myšlné pochopitelně na úrovni amatérské tvorby, případně ligy. Nepochybně Těch Pět Nejlepších může s něčím novým přijít. Ale žáci, liga a přeebor, ať se drží toho, co funguje. Dokud se nenaučí hrát normální obouruční backhend, nemá smysl pokoušet se o podání rychlostí 350 km/h.
Autorská citace #55
5.6.2010 18:48 - sirien
Píše:
sirien: Nové tenisové údery vznikají? Jaké?

technicky stále ty samé - jenže se neustále mění. Od tlučených úderů se jde k liftovaným, liftované se měnily od zápěstí k přehmatu (a co jsem teď slyšel tak to je zase zpátky v zápěstí, ale trochu jinak než předtim...), pouhým sklonem nebo i změnou pohybu ruky, jednu chvíli si tenisté hráli s volným zápěstím, teď se zase vrátili k pevnému...

V podstatě údery které se hrají dnes nemají s údery třeba před patnácti lety moc společného - můžeš teda říct že to je furt totéž, protože při backhandu pořád máváš raketou na druhé sraně těla od ramene směrem k síti, ale to by spíš ukázalo jak moc tomu nerozumíš.
Ty údery se měnily v návaznosti na hromadu věcí - na váhu rakety, plochu hlavy rakety, materiály ze kterých se dělají rámy (pružnost, pevnost...), materiál strun, materiál a vlastnosti míčků... se strategií na kurtě (ta se zase měnila podle materiálů... dneska ta rozmanitost už dost zmizela, hraje se z 99% ofenzivní tenis) samozřejmě dlouhodobě i s rostoucí fyzičkou tenistů (kdysi dávno neměli závodní tenisti fyzičku o moc lepší než amatérský tenista teď, dnešní tenisti...)

A samozřejmě, když se pudeš podívat na normální hráče tenisu, zjistíš, že to každej z nich hraje v podstatě blbě. Ale jen pitomec si stoupne ke kurtu a začne tam na všechny provolávat že to hrajou jak kokoti, protože Federer s Nadalem to uměj líp.
Tvoje vyjádření tady mi přišlo zhruba odpovídající téhle kvality, nic ve zlym, ale fakt jo.
Autorská citace #56
5.6.2010 19:43 - Jerson
noir píše:
Mě se to teda z filmařskýho hlediska nelíbilo vůbec. Nejde ani tak o nějaké stopy, ale o logiku těch záběrů. Jako jo, je to amatérský video, o tom žádná. Ale když už ho někdo prezentuje veřejně, tak by měl umět pracovat s filmovým záběrem.

Pokoušet se vymýšlet nějaký nový techniky ve filmování je asi tak stejně smysluplné, jako vynalézat nové údery v tenise.

Můžeš být konkrétnější? Konkrétně logika záběrů a nové techniky ve filmování ... btw. veřejně tohle video prezentujeme, protože ho někteří lidé chtěli vidět. Nikdo z nás není profík (možná tak Quasit), pokud jde o věci okolo filmu, a fakt netuším, jak bychom to měli dělat lépe - sehnat si odborníka?
Autorská citace #57
6.6.2010 08:17 - noir
Jerson: Je tam toho spousta - kamera se chvilku tváří, že je součástí týmu, což působí velmi autenticky. Ale za chvilku z téhle pozice zmizí a najednou je z ní "vševědoucí kamera".

Nehlídáte si osu, takže jako divák vůbec netuším, kam ta skupina jde a kdo na koho mluví.

Krom toho je to děsivě nudné a zdlouhavé. A nepříběhové. Tím neříkám, že je to špatné, jen že mě to nebavilo a nelíbilo se mi to. Co mi sedlo, byla ta zimní atmosféra.

A úplně chápu, že pro lidi, kteří byli u toho, má video úplně jinou atmosféru, i mě bavilo koukat na pár lidí, které od vidění znám. Jen když to prezentuješ jako filmeček, tak by to mělo dodržovat nějaká ta filmařská pravidla.

Kde se je naučit? Určitě dneska existuje milion knížek o amatérském videu (Computerpress nebo Grada něco mají stoprocentně), případně praxe.
Nedodržujete pravidla střihu - vždy jen o krok.
Autorská citace #58
6.6.2010 09:21 - Jerson
Noire, myslím, že už při střihání Ebon s Quasitem věděli, kde jsme při natáčení udělali chybu. Dvě třetiny záběrů byly z různých důvodů nepoužitelné, takže už je to že dokázali tohle sestříhat je výkon, když jsem viděl co všechno vyráběli s tím málem. Nicméně už jsme pár rad dostali a pro další natáčení si něco nastuduju.
Autorská citace #59
6.6.2010 09:38 - noir
Jerson: "Dvě třetiny záběrů byly z různých důvodů nepoužitelné"
Chyba! Nepoužitelných záběrů bylo MNOHEM víc. Vem si, že při normálním natáčení těch lepších filmů nebo reportáží je poměr dobrý/nevyužitelný materiál 1:5 (v České televizi spíš 1:8), fakt špičkovej tým jede tak na 1:3.

A to se jedná o profíky, kteří vědí, co a jak, a mají hafo zkušeností. U natáčení vždycky platí, že za každou hodinu plánování ušetříš tři při střihu.

Úplně chápu, že natočit ho nebylo lehký a člověk je na své dítko vždycky pyšný, ale není nic lepšího, než slyšet na něj nezaujatou kritiku. Neber mě jako nějakého profíka, jen jsem měl možnost s pár chytrýma lidma o filmu mluvit a natočil jsem pár televizních reportáží. Doporučuju fakt nějakou tu literatutu.
Autorská citace #60
7.6.2010 11:12 - Ebon Hand
Děkuji za myšlenky. Neuznávám názor, že pokud věc není v mistrovské kvalitě, neměla by se prezentovat veřejně. Tímto by byl úplně zaříznut segmen videa pro zábavu, vúbec amatérské točení a youtube by bylo úplně někde jinde.
Video si můžeme vystavit jak chceme, proto je youtube k dispozici a je úspěšný, je to video natočené pro radost bez pevného scénáře a nikdy jsem neříkal, že to je jinak. Je pro radost všech, kdo byli u toho, nebo pro známý. Materiál jsem natočili za tři hodiny a až při stříhání jsme zjistili, že víc než půlku záberů nám podělal jeden samozvaný šéf štábu.. :-)
Takže to, co jsme chtěli sdělit, jsme museli vystříhat z toho zbytku. Naše chyba. Aspoň, že střih jsem měli k dispozici dobrý a finální kontrolu profesionální. Bohužel střihač plakal, když viděl co je k dispozici..:-)
Noire, rád se podívám na tvé výtvory, hoď sem nějaké linky, ať okoukneme, jak to děláš.
Důležitá věc pro nás je, že po této prvotině se osmělilo mnohem víc lidí, že by chtěli na další srandě spolupracovat. Takže, bohužel pro všechny profíky, budeme asi točit dál. :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087881088256836 secREMOTE_IP: 44.200.240.205