Prostředí

Magus
7.8.2009 14:37
Bájná stvorení
Gryff,drak,hydra,Minotaur...Co je nejlepsi,nejchytrejsi,nejsilnejsi...?
Autorská citace #1
7.8.2009 14:48 - Merlin
?????
Autorská citace #2
7.8.2009 15:08 - Fibriso
už jsem si říkal, že magus dlouho nezaložil nove tema....
Autorská citace #3
7.8.2009 15:18 - Noldo2
Mě přijde nejvíc "cool" velký gryf, ten velikosti draka. Jako bez ohledu na parametry... A potom Land Drake... to je takový kapesní, asi 6 m drak, neinteligentní. Prostě divoký a má skvělé mimikry... Takové pěkné..
Autorská citace #4
7.8.2009 16:01 - Merlin
Fibriso: ale beru to jako rekord
Autorská citace #5
7.8.2009 16:09 - thief
Já měl vždycky slabost pro minotaury. Takové ty v pancíři s obouruční sekerou, jako v HOMAM3. :-)
Autorská citace #6
7.8.2009 16:13 - Noldo2
Jo a nejdrsnější nestvůra je Kobold z jedněch pravidel (zde jako démonek), který měl jediné kouzlo, a to "Povolej kobolda"... Ti koboldi se pak množí geometrickou řadou...
Autorská citace #7
14.8.2009 11:30 - Ebon Hand
Fascinují mě démoni Války krve a vůbec celá Válka krve. Jsem na straně Nine Hells! :-)
Autorská citace #8
14.8.2009 17:12 - Argonantus
Tady nezbývá, než zavzpomínat; na Pevnosti se zrovna tohle kázalo být nejnosnější téma s nejkolosálnějšími debatami. Kromě legendárních draků vznikli elfové, duchové, upíři, balrogové a mám dojem, že i beholdeři; a nakonec pevnost zanikla, ale dva následovnické nety (draci.info a striga.info) existují dodnes; a při tom to byly jen přerostlé debaty.

Magusi, co všechno chceš přesně vědět? Není problém to najít.

Ve většině fantasy systémů bývají vrcholem bestiáře draci. Ultimátní potvory jsou ale třeba i ti balrogové, beholdeři, cthulhu nebo krakeni. To je otázka vkusu.
Autorská citace #9
14.8.2009 17:21 - Sethi
Kdysi dávno běžela na ČT dokumentární série o mýtických stvořeních. Sama o sobě byla taková... no, pro diváky, nebyl to žádný moc podrobný průzkum, ale rozhodně to sloužilo jako pěkný katalog k odpíchnutí pro další výzkumy na vlastní pěst. Vím, že tehdy se mi to strašně líbilo a vážně jsem si hlídala jednotlivé epizody, nevím, jaké by mi to přišlo teď.

Co se těch příšer "na vrcholu žebříčků" týče, pro mě bylo vždycky problematické přijmout existenci taraska. Tím myslím, ten velký zloun, ta šelma, ta nebezpečná bestie, která terorizuje každé království v doletu, má být drak, ne nějaká přihloupá ještěrka, která mi, ať dělám, co dělám, evokuje chameleona.
Autorská citace #10
15.8.2009 15:16 - noir
Sethi: Tarask je vlastně mytologicky drak.
Autorská citace #11
15.8.2009 17:39 - bigbythewise
Hecatonchires.

vlkjakouši™: Kdyby byl Tarask drak, tak by to nebyl Tarask. Navíc bych řekl, že tahle "ještěrka" je tak trochu větší.
Autorská citace #12
15.8.2009 19:04 - Argonantus
Noir měl zřejmě na mysli, že Tarasque, bájný drak s Tarascónu, existoval o trochu dříve, než nějaké fantazácké tentononc.
Autorská citace #13
15.8.2009 21:01 - Colombo
Tarask je vlastně indián z kmene, který dokázal poměrně slušně vzdorovat Aztékům, ačkoliv ti vyplenili jejich pohraniční města.
Autorská citace #14
16.8.2009 13:59 - Felouen


OMG ten je tááák roztomilý! Nejsou Taraskové spíše na mazlení? Toho bych chtěla mít jako domácího mazlíčka, nejlépe ve velikosti obří kočky. ^_^

Jinak podle mě každé mostrum má něco do sebe, má svoje pozitivní i negativní vlastnosti a tudíž každé (pokud vynecháme monstra vytvořená na zabití hráči) je v něčem dobré a má svojí úlohu. Ale když už jsme u té mocnosti, tak bych řekla že opravdu draci byli vždycky eso mytologie, alfa a omega všeho. (a taky jednorožci! :) )

EDIT: I když on a second thought, to s tou kočkou beru zpět, bylo by mnohem úchvatnější ho brát na procházky městem ve své původní velikosti. Pozor dobří lidé, mů tarask chce nastoupit do tramvaje. Uvolňete prosím místo pro nástup a výstup Tarasků. :D
Autorská citace #15
16.8.2009 14:50 - Colombo
Lvoželva? Želva lví? To jste měli říct hned.
Autorská citace #16
16.8.2009 14:57 - Felouen
Přesně tak. S nádherným zakrouceným škorpióním ocáskem, jenž vypadá jako chameleoní. *mňarrrrrrrr*
Autorská citace #17
16.8.2009 14:58 - noir
Obří pásovec je to.
Autorská citace #18
16.8.2009 15:05 - Rytíř
Hele, s těma jednorožcema.. párkrát jsem narazil na to, že byli jakousi protiváhou zlých draků. Draci a jednorožci spolu bojovali tak nějak na potkání, magií a taky rohem (jednorožec většinou vyhrál, když měl být dobrý konec, hoho).
Odkud to mám, nevíte?
Autorská citace #19
16.8.2009 15:06 - Argonantus
Z nějaký fantasy.
Jednorožci s draky nijak nesouvisí a jsou to oddělené mýty.
Autorská citace #20
16.8.2009 15:06 - Colombo

Jako pásovec mi to opravdu nepřipadá...
Autorská citace #21
16.8.2009 15:13 - Sethi


Možná spíš luskouna.
Autorská citace #22
16.8.2009 15:17 - Felouen
To už spíše Euoplocephalus, ne?
Autorská citace #23
16.8.2009 15:20 - Sethi
Ano, myslím, že tady už se někam dostáváme. Jen ta hlava...
Autorská citace #24
16.8.2009 15:24 - Colombo
Je Tarask podle pravidel stvoření, které má inteligenci nižší, než prošlý jogurt s ušlechtilou kulturou? Protože Euoplocephalus takový byl. Dělo se v okolí něco, co registroval jako nebezpečí (což bylo v zhledem k jeho inteligenci všecko), přikrčil se a začal mávat ocasem. To bylo jedinné, na co se zmohl.
Autorská citace #25
16.8.2009 15:29 - Sethi
Co jsem tak pochopila, tak Tarask má dva módy provozu - Spánek a Kill/Maim/Burn.
Autorská citace #26
16.8.2009 15:39 - Felouen
No tak to by to už sedlo. :)
Autorská citace #27
16.8.2009 15:48 - noir
Colombo: Já pochopitelně myslel pásovce pravěkého. Najdi si, jak vypadal Doedicurus.
Autorská citace #28
16.8.2009 15:53 - Colombo

Jo, to vypadá už lépe.
Autorská citace #29
16.8.2009 16:07 - Felouen
Má to hlavu jako bobr. :)
Autorská citace #30
16.8.2009 16:08 - Colombo
Felouen: proto jsem napsal "title" takový, jaký tam je...
Autorská citace #31
16.8.2009 16:16 - Felouen
Já jsem na ten title nenajela myší...:) Naprosto skvělé pojemnování, kudos!
Autorská citace #32
16.8.2009 16:18 - noir
Ferlouen: A je to úmysl. Jednou z inspirací pro draka z Tarasconu byl údajně avank, slavný keltský drako-bobr.
Autorská citace #33
16.8.2009 16:29 - Felouen
A jak má vypadat drak z Tarasconu? Google nic. Nepředpokládám, že máš na mysli Taraska, který pochází z mýtu o svaté Martě.

Avank? Picture pleease? :)
Autorská citace #34
16.8.2009 16:51 - noir
Felouen: Drak z Tarasconu je Tarask. Bo po něm se to město jmenuje, údajně.

Jak vypadal Avank? Dobové obrázky nemáme, bbc si ho představuje takhle:

Autorská citace #37
16.8.2009 17:03 - Sethi
...rancor?
Autorská citace #38
16.8.2009 17:37 - Jerson
Colombo píše:
Protože Euoplocephalus takový byl. Dělo se v okolí něco, co registroval jako nebezpečí (což bylo v zhledem k jeho inteligenci všecko), přikrčil se a začal mávat ocasem. To bylo jedinné, na co se zmohl.

Vždycky mě fascinuje, jak se někdo s jistotou vyjadřuje o chování zvířat, která vymřela před miliony let.
Autorská citace #39
16.8.2009 17:47 - Colombo
To není konstatování s jistotou, dej mi nová data a já kliďánko změním názor:P
Autorská citace #40
16.8.2009 17:53 - Alnag
Jerson: Děláš, jako kdybys neviděl dokumentární film - Jurský park. Ts.
Autorská citace #41
16.8.2009 18:06 - Jerson
Colombo píše:
To není konstatování s jistotou, dej mi nová data a já kliďánko změním názor:P

A jak asi?
dívám se na to opačně - několikrát jsem slyšel, že vědci tvrdí (c) "opice a lidoopi se bojí vody".
Pak jsem viděl záběry, jak gorila s mládětem na hrudi prochází vodou až po břicho a v klidu se krmí. A také ... už nevím co to bylo za druh, možná paviáni, jak pro srandu skáčou do vody, plavou ke břehu a zase to opakujou.
Takže tuto sortu "vědeckých" tvrzení beru se značnou rezervou, a pokud jde o chování a zvyky, které žádný člověk nemohl nikdy pozorovat, tak ty považuju za vycucané z prstu, nebo maximálně o stupeň hodnověrnější.

Alnag píše:
Děláš, jako kdybys neviděl dokumentární film - Jurský park. Ts.
Z něj si pamatuju hlavně malé zemětřesení při příchodu tyranosaura a pak idiota, co rozkládá sklopnou pažbu brokovnice SPAS 12 ve chvíli, kdy může tušit že se bude bojovat nablízko.)

Jnak Taraska jsem znal jen ze Starcraftu jako velkou potvoru, ale po prvním googlení mm dojem, že to skoro vyjde nastejno - prostě monstrbig potvora, navíc ještě s nezabitelností a regenerací a nevím čím vším ještě ...

Ale jak vidím, není to jen fantasy jméno:

Autorská citace #42
16.8.2009 21:53 - Chrochta
Lidoopi vodu skutečně dvakrát nemusí, ale řada opic miluje ráchání se v H2O. Některé se dokonce potápějí, jiné zase s radostí do vody skáčí.

Jinak s kategorickými tvrzeními o chování dávno vymřelých zvířat mám taky problémy. Někdy víc, někdy míň.

A ten krasavec na obrázku je skutečně k sežrání :)
Autorská citace #43
16.8.2009 21:59 - Chrochta
Ach jo, nejdřív číst a pak psát...

Jednorožci i draci byly křesťanskými symboly: jednotožec pro Krista a drak pro ďábla. Ergo spolu fest bojovali a jednorožec z principu musel vyhrát. Pokud chcete vědět víc - a zkazit si volné chvíle - tak se podívejte do Encyklopedie středověku od Le Goffa.
Autorská citace #44
16.8.2009 22:15 - Colombo
Tarask v Starcraftu? WTF?

Já vám nevím, lidoopi vodu nemusí? To slyším poprvé. Zejména s teorií "vodní opice" a tím, že spousta osad byla na pobřeží (lovit ryby je opravdu mnohem pohodovější než lovit mamuty...).

S chováním pravěkých zvířat se to má tak, že se podíváš na jeho anatomickou stavbu a z toho můžeš odvodit, jak se pohyboval, tudíž co zvládal a tedy jak se choval, alspoň částečně.
Na tohle jsem slyšel zajímavou přednášku (jak biologicky tak pro nadšence robotiky), kde mluvili o konstrukci robotů po studiu pohybu zvířat. Zjistili, že zvířata nemají nějaké složité koordinační pohyby, oni to mají zabudované přímo v těle! (tady nemluvím o člověku, chůze po dvou je značně složitá, i my se ji musíme dlouho učit...)
Autorská citace #45
16.8.2009 22:44 - Jerson
No oficiálně se ta jednotka jsmenuje Ultralisk, ale slyšel jsem o něm mluvit v překladu i jako o Taraskovi.
Ty pravěká zvířata už vynechám, před pár lety (už po Jurském parku) jsem četl, že "podle nového výkumu nemohl tyranosaurus rex běhat, protože na to svaly nohou nestačily."
S anatomické stavby můžeš něco málo odvodit, ale když máš jen otisky kostí, je tam až příliš dohadů.
Autorská citace #46
16.8.2009 22:49 - Colombo
Jerson: jestli tě to potěší, tak podle novějších výzkumů se zjistilo, že se celou dobu odhadovala váha špatně a byli údajně mnohem lehčí.

Je to jako podle obrázku stavět stavbu z lega. Když to postavíš a zbydou ti nějaké kostičky, tak jsi to asi stavěl špatně. Což ale neznamená, že veškeré stavební prvky jsou špatné, ale třeba jeden nebo dva.
Autorská citace #47
16.8.2009 22:53 - Sethi
Colombo píše:
Když to postavíš a zbydou ti nějaké kostičky, tak jsi to asi stavěl špatně.


Můj děda měl takového... koníčka. Kdykoli se domů donesl nějaký nový přístroj, vždycky ho hned po rozbalení rozebral na prvočinitele, "aby viděl, jak to vypadá, když je to v pořádku, až to bude muset spravovat."

Když to zase složil, vždycky mu nějaké kousky zbyly.

A přístroj vždycky fungoval i tak.
Autorská citace #48
16.8.2009 23:07 - Colombo
sethi: no vidíš, ty znalá Murphyho zákonů jsi ho měla poučit, aby stroj několikrát rozebral a zase složil a měli by jste troje dva.
Autorská citace #49
16.8.2009 23:08 - Jerson
vlkjakouši™ píše:
Když to zase složil, vždycky mu nějaké kousky zbyly.
A přístroj vždycky fungoval i tak.

Dříve s tím konstruktéři počítali a tak používali redundanci jako obranný mechanismus, prostě tam byly některé věci navíc.

Dneska je v přístrojích jen to co tam být musí a často ani to ne, a aby to toho nikdo nemohl šťourat, tak místo plochých a křížových šroubků se používá 54 různých nekompatibilních šroubů plus nýty a plastové kryty s západkami, které bez jejich znalosti neotevřeš (a často ani s ní ne).

Ale občas, občas v továrně něco přidají, třeba ohryzek jablka do lékařského přístroje. (Nekecám, jeden takový přístroj jsem otevřel.)

A teď k potvorám.

Mám averzi úměrnou velikosti potvory. Čím větší potvora, tím horší. Chápu, že lidé mají už po miliony let zafixováno, že větší = nebezpečnější, protože silnější, ale velikost čehokoliv má své optima a velké potvory toto optimum zásadně překračují, takže by měly mít odpovídající nevýhody - třeba bestie, která je v podstatě horou svalů, je neuvěřitelně rychlá a má tvrdou kůži by se mohla uvařit ve vlastní šťávě, protože objem svalů vyvíjejích při pohybu teplo je značně neúměrný relativně malému povrchu těla.

Stejně tak v posledních ... šesti letech (od filmů po Pánovi prstenů) nesnáším potvory, které šplhají nebo dokonce skáčou po zdech.

Z tohoto hlediska mi jako dobrá a zajímavá potvora přijde třeba medůza v Souboji titánů - není velká, není silná, není rychlá - ale je nebezpečná a nedá se s ní bojovat stylem "pojďme, umlátíme ji".

Hydru jsem viděl snad jen v Herkulovi nebo Xeně, gryf je klasická heraldická splácanina a náklonnost k drakům mě přešla - můžu ty menší, tedy v rozumné velikosti. Model Dračí srdce je dobrý, a taky vtipný.

No a Minotaur ... v porovnání s tunu a půl těžkým býkem mi přijde jako slabý odvar.
Autorská citace #50
17.8.2009 08:15 - Argonantus
Píše:
Mám averzi úměrnou velikosti potvory. Čím větší potvora, tím horší.


Tohle jsme drtili kdysi v dracích na prvočinitele, a podle všech údajů se skutečně zdá, že drak měl nějvýše několik metráků, ale možná jen do sta kil. Asi jako Pteranodon mnebo Quetzalcoatlus.
U létajícího tvora je samozřejmě snaha o co nejmenší hmotnost.

Píše:
větší = nebezpečnější


Nicméně největší=býložravec.

Píše:
Stejně tak v posledních ... šesti letech (od filmů po Pánovi prstenů) nesnáším potvory, které šplhají nebo dokonce skáčou po zdech.


Může za to HongKong (=chemoprén) a vetřelec, který zřejmě běhal po stropech jako první.

Píše:
Z tohoto hlediska mi jako dobrá a zajímavá potvora přijde třeba medůza v Souboji titánů

Nejefektnější místo jinak mizerného filmu. Souhlas.

Píše:
gryf je klasická heraldická splácanina


S tím si nejsem úplně jist; možná nějak souvisí s "babylonskými draky". Může jít o splácaninu daleko staršího data, a dokonce i o nějaké další krytpozoologické zvíře.

Píše:
náklonnost k drakům mě přešla - můžu ty menší, tedy v rozumné velikosti.


S prvním nesouhlasím, s druhým ano.

Píše:
Model Dračí srdce je dobrý


není dobrý. Je to konvenční fantasy drak, který nedává vůbec žádný biologický smysl.

No a Minotaur ... v porovnání s tunu a půl těžkým býkem mi přijde jako slabý odvar.
Autorská citace #51
17.8.2009 08:28 - Sethi
Já tedy nevím, jak vy, ale já u svých draků upřednostňuji sexy vizáž před biologickým smyslem. Biologickým (a chemickým a fyzikálním) smysl se mě drží po většinu dne, ať v práci nebo ve studiu, takže si dáváme navzájem volno, když přijde na volné chvilky.
Autorská citace #52
17.8.2009 08:44 - Argonantus
Sethi:

sexy vizáž bez biologického smyslu je IMHO vyloučena.
Nadužívané slovo sexy bych překládal jako sexužádoucí či sexuschopný, což biologická spatlanina na způsb draka Atahanasia Kirchera ze 17. století (čemuž se podobá nejvíc ten želvopásovec, mimochodem), fakt nezvládne.
Autorská citace #53
17.8.2009 08:51 - Sethi
Já tím nadužívaným výrazem chtěla označit spíš estetický vzhled příjemný pro oko, i za cenu toho, že vím, že by se taková věc nikdy do vzduchu nevznesla, a že by se jí nejspíš zlomil krk už ze samotné existence hlavy. Přiznám se, že drak s postavou želvopásovce u mě podmínky "sexy" vzhledu nesplňuje.
Autorská citace #54
17.8.2009 08:54 - Rytíř
Jerson píše:
No a Minotaur ... v porovnání s tunu a půl těžkým býkem mi přijde jako slabý odvar.


Hele a tenhle bejk není velkej, těžkej, neohrabanej a pomalej? :)

Já vám teda nevim, ale bájný zvíře považuju za takový, co se něčím vymyká, ne. Vy snad vůbec nevěříte na magii, že by mohlo lítat něco těžkýho nebo rychle běhat něco ještě těžšího.. :)))

Taky tu ještě není sfinga. Ta je docela zajímavá, protože navzdory svý síle a velikosti se snaží bojovat hlavou.
Autorská citace #55
17.8.2009 08:57 - Argonantus
Píše:
Vy snad vůbec nevěříte na magii, že by mohlo lítat něco těžkýho nebo rychle běhat něco ještě těžšího..


Třeba Jumbojet?

Magie se mi pojí nikoli s těžkotonážním bombardováním, ale s jemnými hnutími v duši (jejichž následkem pak může být to těžkotonážní bombardování a podobně).
Autorská citace #56
17.8.2009 08:58 - Sethi
Rytíř píše:
navzdory svý síle a velikosti se snaží bojovat hlavou.


Dobře, to první, co se mi vybavilo, bylo jak se rozbíhá hlavou proti zdi, potažmo nepříteli...
Autorská citace #57
17.8.2009 09:01 - Jerson
Argonantus píše:
Může za to HongKong (=chemoprén) a vetřelec, který zřejmě běhal po stropech jako první.

Obávám se, že za to můžou skřeti šplhající jako záplava pavouků po sloupech s stropech Morie. Ale zatímco u nich to působilo věrohodně, vlkodlakům a zombiím, to fakt věřit nebudu.

Argonantus píše:
Je to konvenční fantasy drak, který nedává vůbec žádný biologický smysl.

Vidíš, a v téhle části debaty Jersonuješ - i když si uvědomuju, že reálně má šest končetin jen hmyz a určitě ne nic s vnitřní kostrou, tak se mi drak se čtyřma nohama a párem křídel líbí víc než přerostlé slepice.

Rytíř píše:
Hele a tenhle bejk není velkej, těžkej, neohrabanej a pomalej? :)

V porovnání s čím? V porovnání s člověkem je dostatečně rychlý, aby ho dohnal, dostatečně obratný, aby ho nabral a velký ... no velký je dost.
Proti tomu je kulturisticky nabušený týpek s býčí hlavou a (ve fantasy) velkou sekerou fakt slabota - ten bude neohrabaný a pomalý.

Jinak pro představu o obratnosti mrkni sem.
Autorská citace #58
17.8.2009 09:02 - noir
Sfinga je super v DnD 4e - protože útoky nevede proti nepřátelskému AC ani troji obran, nýbrž proti jejich historii :o)
Autorská citace #59
17.8.2009 09:08 - Colombo
Argo: Ono onen Gryf by klidně mohl být nějaký vývojové starší typ ptáka, který má reliktní prsty -> pár končetin u gryfa navíc. Co si o tom myslíš?
Autorská citace #60
17.8.2009 10:45 - Lotrando
Argonantus píše:
U létajícího tvora je samozřejmě snaha o co nejmenší hmotnost.


Drak ale nelítá díky vztlaku. To by jste mohl vědět, pane kolego :)Jerson píše:
i když si uvědomuju, že reálně má šest končetin jen hmyz a určitě ne nic s vnitřní kostrou


Určité poznatky naznačují, že počet končetin, či prstů je jen náhoda. Prostě tenhle druh předka měl štěstí. Tvorové s jiným počtem končetin či prstů nebyli nijak neobvyklý. Ono vůbec po Zemi běhalo kde co ( tehdy spíš plavalo).

Jerson píše:
Proti tomu je kulturisticky nabušený týpek s býčí hlavou a (ve fantasy) velkou sekerou fakt slabota - ten bude neohrabaný a pomalý.


Předpokládáš, že ty svaly má z posilovny a ne od té sekery. Velký neznamená neohrabaný. Velký může mít výhodu už jenom v tom, že útočí shora dolů.

EDIT:opraveno obvyklý na neobvyklý
Autorská citace #61
17.8.2009 10:58 - Jerson
Nepředpokládám, jen beru to jak vypadá na různých obrázcích.
Autorská citace #62
17.8.2009 11:00 - Rytíř
Já tomu taky moc nerozumím.. velkej bejk je rychlej a obratnej dost, aby dostal člověka, ale možná o něco menší minotaur je k smíchu, páč je pomalej a neohrabanej.. (to sem tím prve myslel).
Autorská citace #63
17.8.2009 11:09 - Jerson
Ano - bejk nese svou váhu na čtyřech nohách. Velký a těžký minotaur vycházející z velkého člověka jen na dvou.
Reálně dokáže tunu těžký býk (alespoň občas) vymanévrovat dvacetkrát lehčí toreadorku a to má veškeré nevýhody na své straně.

Dvou nebo třímetrákový člověk je už jen neohrabaný.
Autorská citace #64
17.8.2009 11:29 - Felouen
Ohledně gryfů : Rozhodně nejsou heraldická splácanina. Existovali v mytologii dávno před příchodem středověku, vyskytovali se v babylonských, asyrských, egyptských i řeckých mýtech. A prý mýty mohli vzniknout kvůli nalezeným fosílím Protoceratopse, protože původně gryfové byli quadrupedi o velikosti lva se zobákem podobným raptorovi a velikými pařáty, čemuž se tento dinosaur podobal. Navíc také jako mytlogický gryf kladl vajíčka na zem, která byla často nalezena s fosíliemi. A ohledně mýtů, že gryf střeží zlato - v oblasti Číny a Mongolska, kde bylo nalezeno mnoho těchto fosílií, se často vyskytuje zlato. :)
Autorská citace #65
17.8.2009 11:52 - Fibriso
vysvětlujte pojem velký = neohrabaný nějakému bílému žralokovi
Autorská citace #66
17.8.2009 12:06 - Argonantus
Jerson:

šestikončitinové monstrum je tak nějak divně roztahané jako kentaur. Přerostlá slepice je třeba taky tyranosaurus. Nebo drakovi podstatně bližší velociraptor.
A jo, Jersonuju - já jsem v tomhle s tebou všeobecně většinou souhlasil.

Rytíř/Jerson ad minotaur kulturista - já ho viděl jako pořád natolik rychlého a obratného, abych z něho měl obavy; asi jako černošský stodvacetikilový boxer. V Might and Magic s tou sekerou působil dost depresivně - jedna rána a hrobeček.

Colombo ad gryfon:
přesně. On by nakonec mohl být příbuzný draka. Biologicky je jisté, že se nám tam ztratila mezi ptáky a dinosaury řada mezičlánků, které nikdo nenašel.
Zrovna okolo velociraptorů je celá parta s tím velkým drápem na zadní noze.

Lotrando ad lítání:
No, nelítá díky vztlaku; a co? Všichni létaví tvorové jsou náramně vylehčení a žádný z nich nepřesahuje těch pár metráků, dokonce možná ani metrák; a v případě Quetzalcoatla je to už dost technický rekord.
Pravý opak toho nabušeného minotaura.
Autorská citace #67
17.8.2009 12:52 - Jerson
Fibriso píše:
vysvětlujte pojem velký = neohrabaný nějakému bílému žralokovi

Mluvím o suchozemských tvorech. Každé prostředí má své limity pro různé konstrukce. Na souši funguje vedle sebe dvou, čtyř i mnohonozí, ale každý má jen určité rozpětí velikostí.
Sto dvacet kilo je něco jiného než dva metráky - a hlavně sto dvacet kilo může mít i člověk - hrdina stojící proti minotaurovi. Prostě nemám rád, když proti nabušenému hrdinovi se pošle potvora, která má být nebezpečná, a tak se udělá ještě větší a nabušenější. Tenhle přístup mi přijde strašně tupý a primitivní.
Autorská citace #68
17.8.2009 13:17 - Colombo
Argo: Přechodné články jsou věc jiná, někteří současní ptáci mají reliktní drápy na končetinách. Myslím, že jsem to tu dokonce házel.

Dámy a pánové, představuji vám Hoacinta chocholatého (Opisthocomus hoazin)!



Autorská citace #69
17.8.2009 13:24 - Felouen
No k těm přechodným článkům : je to ještě pterodaktyl (morfujeme!!!) - dinosauří pták a ten první pták - archaeoropteryx, jenž měl na křídlech drápy.
Autorská citace #70
17.8.2009 13:41 - Rytíř
Jerson píše:
Prostě nemám rád, když proti nabušenému hrdinovi se pošle potvora, která má být nebezpečná, a tak se udělá ještě větší a nabušenější. Tenhle přístup mi přijde strašně tupý a primitivní.


No tak já třeba kdybych si měl vybrat, jestli bojovat s divokou kočkou nebo tygrem.. mám jasno :) (pro S&F => ano, kdyby se jednalo o mazlení, bylo by to těžší) :))
Je jasný, že nějaký ty limity jsou, ale přijde mi dost krátkozraký se opírat jen o to, co vidíme kolem sebe teď a tady. Stačí nakouknout do třetihor, co tam bylo za potvory a hned je jiná dimenze představ, co ještě svaly a kosti snesou... U zvířat je to vůbec hodně těžký, jejich síla a rychlost mi na velikosti nepřijde až tak přímo závislá, spíš na prostředí a co potřebujou.

Když se onehdá porval náš pejsek (cca 60 kg) s takovym malym zakrslíkem (cca 9 kg), nestíhal sem sledovat ani jednoho.. a ten malej, světe div se, prohrál :)

Třeba má minotaur taky zvířecí svaly a reflexy, ne lidský :))))

Kdysi sem viděl dokument o nějakym genu, kterej dával lidem výjimečnou sílu. Měli díky němu jinak poskládaný svaly, ne podélně podél kostí, ale nějak jako šikmo, příčně. Takže když zatnuli, nemakalo 6 svalů, ale 12.. a bylo to znát :) Když se takle mohou lišit lidé, zvířata se jistě budou lišit ještě víc.. a oč víc se mohou lišit bájná zvířata? Dokonce i z toho trapně biologického, maximálně racionálního hlediska!
Autorská citace #71
17.8.2009 13:41 - Colombo
Až na to, že pterodaktyl je ptakoještěr, a ptakoještěři nejsou řechodným článkem k ptákům, on vlastně není ani dinosaurus.
Autorská citace #72
17.8.2009 13:43 - Colombo
Rytíř: onen trapný biologický pohled ukazuje mnohem více nepochopitelných věcí, než lidská představivost.

Nehledě na to, že velcí dinosauři mohli být proto, že to byli ještěři a nikoliv savci. Ona teplokrevnost je sviňa a vyžaduje dost energie.
Autorská citace #73
17.8.2009 14:35 - Jerson
Rytíř píše:
Je jasný, že nějaký ty limity jsou, ale přijde mi dost krátkozraký se opírat jen o to, co vidíme kolem sebe teď a tady.

A mě zase přijde velmi nenápadité vytvářet nebezpečné protivníky pořád stejně - vzít člověka, plesknout na něj pár zvířecích kusů, o čtvrtinu až polovinu zvětšit a pustit na plátno nebo do hry. Trapně schematické.
A zejména ve fantasy, kde rozhodně nemusí platit, že to co je větší je i silnější. Nebo že to co je fyzicky silnější má větší šanci na výhru.
Autorská citace #74
17.8.2009 14:38 - Colombo
Tak, pokud to vezmu z naší historie (Řecké) Minotaurus byl prokletý člověk, ne? Já bych teda řekl, že by mohl být svalnatý a o hlavu větší než průměrný svalouš. Řekněme něco málo přes 2 metry. To není moc a přitom to dokáže v podobě svalnatého týpka s velkou sekerou a býčí hlavou být dostatečně nebezpečné.
Autorská citace #75
17.8.2009 14:43 - Sethi
Minotaurus byl syn býka a královny Pasifaé. Zamilovala se do něj, nechala si postavit schránku ve tvaru krávy, do té si nalezla a řádně si to s býčkem užila.

Řecké mýty ftw.
Autorská citace #76
17.8.2009 15:01 - Chrochta
Onen krásně vyfocený ptáček se nejmenuje hyacint, ale hoacin.

Jinak smíchat dohromady zvířecí a lidské části vůbec není špatné a právě minotaur, lykantropové či kentaur jsou docela v pohodě. Na druhou stranu myšlení "nebezpečnější = větší, s větší zbraní a hrozivějším vzhledem" rozhodně není to pravé ořechové. A pokud se týká nějakých "biologických nesmyslů" týká, důležitější je hratelnost, použitelnost a zábava než to, že (napřiklad) song dragon prostě nemůže fungovat, lidi-štírové jsou hovadina mixující naprosto nekompatibilní tvory a kentaurky prostě nemohou porodit...
Autorská citace #77
17.8.2009 15:09 - Jerson
Chrochta píše:
kentaur jsou docela v pohodě
Ve srovnání s kentauřími vlky asi ano, ale jinak je Kentaur neuvěřitelně nepraktická zrůda. Ani na ... zadku se napoškrábe.
Navíc když někdo (jako ve Stímu meče) napíše, že kentaři jsou jen muži ... fakt super věc. A kde se tedy líhnou? Nebo vznikají podobným způsobem jako psala Sethi?
Autorská citace #78
17.8.2009 15:13 - Colombo
Pokud by byl Kentaur vačnatec nebo měl extrémně ohybné spojení lidský trup/koňský trup, tak by to ani tak složité být nemuselo.
Autorská citace #79
17.8.2009 15:15 - Sethi
Já zastávám teorii, že koňský trup je pro kenteura úložný prostor, jako v autě. Na straně otevře, vytahá bágly... Proto jsou skvělí taxikáři.
Autorská citace #80
17.8.2009 15:36 - Rytíř
sem čet kdysi povídku, kde spolu válčili kentauři a Amazonky. Pak se ukázalo, že kentaurům v noci koňský trup mizí a jsou z nich normální chlapi, který mohou s Amazonkama... mít děti. Tak spolu pak válčit přestali (ta válka trvala pár let, pomalu kvůli tomu vymírali a stárli).
Kupodivu, když se Amazonce narodil kluk, narostly mu ty koňský nohy až když prvně zažil svítání, mám dojem. Rozhodně se jí v břiše neměnil.

Ad ta velikost.. když oni to lidi mají strašně moc v sobě, takovej ten respekt před fyzickou silou a velikostí. Prej to je z dob, kdy to ještě mělo význam :) Např. vysoký chlapi mají větší šanci uspět, když se ucházejí o post nějakého vedoucího, atd. Dělali na to aj seriózní vědecké výzkumy, Alnag se Sirienem by jistě věděli víc...
Prostě čím větší, tím lepší!
:)))))
Autorská citace #81
17.8.2009 15:56 - Faire
Rytíř: napadjí mě nemístné poznámky. A to se jen dívám na Sethinu ikonu :D
Autorská citace #82
17.8.2009 15:57 - Lotrando
Když nevíš, jak vypadá dětská lebka, tak můžeš tvrdit, že žena nemůže porodit dítě.
Autorská citace #83
17.8.2009 16:10 - Sethi
Faire píše:
napadjí mě nemístné poznámky. A to se jen dívám na Sethinu ikonu :D

To by mě tedy zajímalo...
Autorská citace #84
17.8.2009 16:25 - Fibriso
Píše:
Navíc když někdo (jako ve Stímu meče) napíše, že kentaři jsou jen muži ... fakt super věc.


http://andersson.elfwood.com/Damn_Trolls.2524318.html
Autorská citace #85
17.8.2009 18:28 - Argonantus
Colombo:

Vydal ses s tím hoacinem podobným směrem, jako naše drakovědná parta kdysi na pevnosti; ano, přesně tak by šlo vyřešit ty chybějící "ruce". A bylo by to daleko elegantnější (pryč s kentaury).

Nic proti montážním bestiím, ale daleko víc mne fascinují ty, které takto nevznikají. Například právě drak.

Jersone,
ono nemá cenu to zase přehánět. Rytíř má pravdu; stodvacetikilový boxer existuje, a existují i dvěstěkiloví lidé. Existují taky tunoví býci, a není s nimi úplně sranda. Hroch nebo nosorožec je taky drsnej.

Fyzika je fyzika, to zpomalení je vidět i na stodvacetikilovém boxerovi (vždycky mne to na olympiádě fascinovalo, zvlášť, když pustili zápas muších vah a supertěžkých po sobě), a je vidět na býkovi i hrochovi; ale co je to platné, větší váhy stejně vyhrávají (jinak by je v tom boxu nemělo cenu zavádět).

Jde spíš o vystižení bodu, kdy další zvětšování začíná být absurdní a směšné; a nebo montování očividně nemožných konstrukčních požadavků (ocelové pláty jako tank a létání; něžná víla s ocelovou kostrou; mávání křídly ve vesmíru).
Autorská citace #86
17.8.2009 20:34 - Jerson
Argonantus píše:
ale co je to platné, větší váhy stejně vyhrávají

Právě že vyhrávají jen v případě, kdy se vede boj na osobní kontakt a používá se primárně síla.
Když zabrousím jinam - hodně zvířat se bojí hadů, třeba i koně, a to přesto, že takového hada by dokázali snadno rozšlápnout.
A když vezmu sršně, který má proti člověku sílu úplně směšnou a v tlusté rukavici bys ho dokázal rozdrtit, tak hodně lidí se ho bojí víc než velkého psa. A dvacet sršňů, ač jsou ještě pořád na váhu proti člověku jako nic už vyvolává paniku.
Totéž škorpioni - nebo pavouci. Dvacetikilový pavouk by dokázal rozhodit kdekoho. A pokud chceš řádově srovnatelné tvory, tak takový divočák na člověka s chladnou zbraní v pohodě stačí.

Prostě - Minotaurus může být velikosti statného člověka a už jen jeho vzhled plus fakt že ač napůl býk, tak žere lidi mi přijde dostačující. Nemusí to být nesmyslně velká hora svalů.
Autorská citace #87
17.8.2009 20:37 - bigbythewise
Jerson píše:
A zejména ve fantasy, kde rozhodně nemusí platit, že to co je větší je i silnější. Nebo že to co je fyzicky silnější má větší šanci na výhru.


Jerson píše:
Mám averzi úměrnou velikosti potvory. Čím větší potvora, tím horší.



:D
Autorská citace #88
17.8.2009 20:37 - Colombo
Dvacetikilový pavouk je naprosto směšný. Ten by se rozmačkal vlastní vahou. To, co funguje v mikrosvětě (exoskelet) nefunguje v makrosvětě.

Sršeň je jedovatý.
Pavouk taky.
Hadi taky.
Autorská citace #89
17.8.2009 20:54 - noir
Jerson: A ani jeden z těch tvorů s většími tvory "nebojuje" dobrovolně - protože si na ně holt netroufne. Zvířat, která cíleně (a bez převahy smečky) útočí na větší tvory než jsou oni samy, je proklatě málo. Z hlavy mě napadá třeba chiasmodon niger, nebo jak se ta mořská mrcha jmenuje.
Autorská citace #90
17.8.2009 20:57 - Lotrando
A koně se bojí kde čeho. Jejich přirozenou obranou je utíkat. Což je ostatně taktika většiny zvířat.
Autorská citace #91
17.8.2009 21:42 - Chrochta
Zpátky k tématu (když se to tak vezme, tak SKORO NIKDO z fantastických tvorů nemůže z biologických či fyzikálních důvodů existovat :) ). Zdá se mi, že těžce podceňovaní jsou feyové. Takový Pixie sice není ani velký ani silný, ale jakou paseku dokáže nadělat....
Autorská citace #92
17.8.2009 21:46 - Colombo
Chrochta: ale jó a celkem dost. Jen je pár detailů změněno, protože jsou výplodem lidské touhy po antropogenitě. Třeba sirény, že...

Takovými tvory se zabývá Kryptozoologie. A už několik takových objevila.

Ono o ptakopyskovy se taky říkalo, že někdo nalepil bobrovi gumový zobák.
Autorská citace #93
17.8.2009 21:52 - Sethi
Autorská citace #94
17.8.2009 21:56 - Sosáček
Krkove (krtci?) jsou taky jedovaty (jako jedni z hodne mala savcu) a nikdo se jich neboji.
Autorská citace #95
17.8.2009 21:58 - Sethi
Však stačí, když opatrně odstraníš žlázy předtím, než ho začneš opékat, a je to bezpečné.
Autorská citace #96
17.8.2009 22:01 - Colombo
krkove? Krtkove?
Autorská citace #97
17.8.2009 22:02 - Sosáček
Krtky jako hrady?
Autorská citace #98
17.8.2009 22:05 - Sethi
Životné!

Však to jsou živé krtky, ne?
Autorská citace #99
17.8.2009 22:06 - bigbythewise
ušijakouši™ píše:
Však stačí, když opatrně odstraníš žlázy předtím, než ho začneš opékat, a je to bezpečné.


Krtků měli děda s babičkou na zahradě tuny, když jsem byl malý. Ale nikdy jsem je nejdl. Děda je vždycky (bohužel) rozstřelil na kaši brokovnicí.
17.8.2009 22:06 - Colombo
Krtek bez krtka jako pán bez pána, pánové - krtkové..?
17.8.2009 22:08 - Sethi
Krtka bez krtky jako muž bez ženy?

bigbythewise píše:
Krtků měli děda s babičkou na zahradě tuny, když jsem byl malý. Ale nikdy jsem je nejdl. Děda je vždycky (bohužel) rozstřelil na kaši brokovnicí.

Krtčí prejt?
17.8.2009 22:16 - Sosáček
Hej, koukam ze kolegyne meni jmena jeste casteji nez ja.
17.8.2009 22:25 - Sethi
To se ti jen zdá. Jsem pořád stejně ušatá.
17.8.2009 22:27 - Faire
Fretky a kuny si na těžší zvířata troufnou :) Zajíci jsou průměrně o dost těžší.
17.8.2009 23:53 - Merlin
sršeň není ten ale ta :D
18.8.2009 01:59 - bigbythewise
ušijakouši™ píše:
Krtčí prejt?


Spíš krtek nadívaný olověnými boby.
18.8.2009 09:09 - Argonantus
No, a je po debatě.
Sbohem buď, nadívaný krtku.
18.8.2009 09:53 - Lotrando
Faire: kuna si troufne na kočku, a s klidem vyhraje. Kočka pak vypadá, jako bys jí přejel autem.
18.8.2009 09:56 - Merlin
Lotrando: měl jsem devět let fretku a dávala sadu vlčákovi i šarpejovi :)
18.8.2009 10:04 - Faire
A tak prohání leccos, to jo, ale přemýšlel jsem o reálné šanci na vítězství (u té kočky jsem si nebyl jistý, zajímavé). Naše fretka si to předevčírem chtěla rozdat s tramvají, odvaha ji nechybí. Narozdíl od pudu sebezáchovy.

BTW: prof fanoušky: naprosto mě uchvátila nová potvora do Space Alertu: energetická fretka. Ve chvíli, kdy dojde do Z, se schová. Při hypeskoku sežere posádku :D Typické.
18.8.2009 10:19 - Lotrando
Faire: S tou kočkou je to vyzkoušené. Kolegovo kočka chodila na malý kuňata, až si na ní stará počkala. Několik zlomených kostí a tak.
18.8.2009 10:32 - Sosáček
Tak kocky jsou v zasade staveny na to aby lovily hmyz, takze bojovat s necim podobne velkym moc neumi.
18.8.2009 10:41 - Rytíř
Tak on třeba rosomák je taky ranař, co se většího nebojí :)

Kdysi sem hrál paladina, který měl jako válečného oře lítého rosomáka... oj, to byly časy! To zvíře vážilo prý skoro tunu a půl a když sem chtěl někomu vyhrožovat, stačilo povolit mu uzdu... Mě se nebál nikdo, ale Hartakana oceňovali jako bojovníka i kámoši z družiny.
Nepřestávalo mě překvapovat, že když sem ho parkoval u hospod, nemusel sem všechny ujišťovat, že nesežere celou stáj i s pacholkama.
On byl ale děsně dobře vychovanej.
18.8.2009 10:44 - Merlin
Rosomák je kchůl..ale takovej Hroch, to je chlapík....a když se náhodou jmenuje Kafík...
18.8.2009 11:04 - Fibriso
rytíř: to mi povídej, náš trpasličí paladin má coby mounta Oslíka-Halfdragona a to Je síla. Potkali jsme skupinku obrů a zatímco nás jeden zmlátil na hromádku než jsme ho zvládli, draslík za stejnou dobu posnídal zbylé čtyři...
18.8.2009 11:29 - Noldo2
Dopis z Bogoty píše:
Tak kocky jsou v zasade staveny na to aby lovily hmyz
Cože?
18.8.2009 11:47 - Sosáček
No.

Domaci kocky, samozrejme, lvy bych nepocital ;) Pochazi z afriky z pouste nebo podobnyho prostredi a tak.
18.8.2009 11:58 - Argonantus
Lvi jsou v zásadě stavěni na lov hodně velkého hmnyzu.
18.8.2009 11:59 - Merlin
Ony ani kočky jako takové nejsou primárně hmyzožravci..když tak nad tím přemýšlím, tak ani sekundárně ne :)
18.8.2009 12:03 - Sosáček
*povzdech*

wikipedie píše:
The close relatives of domestic cats, the African Wildcat (Felis silvestris lybica) and the Arabian Sand Cat (Felis margarita) are both adapted to desert environments.[4] Wildcats (Felis sylvestris) are native to all continents other than Australasia and Antarctica, although feral cats have become apex predators in the Australian Outback, where they are menaces to wildlife.[93] As they are closely related to desert animals, domestic cats show similar adaptations and behaviors. For instance, they enjoy heat and solar exposure, often sleeping in a sunny area during the heat of the day, as part of a general preference for warm temperatures. Where humans start to feel uncomfortable when their skin temperature passes about 44.5 °C (112 °F), in contrast cats do not start to show signs of discomfort until their skin reaches about 52 °C (126 °F). Cats' feces are usually dry, and cats prefer to bury them in sandy places. Urine is highly concentrated, which allows the cat to retain as much fluid as possible.[53]


Píše:
The domestic cat hunts and eats over a thousand species, many of them invertebrates, especially insects. Even well-fed domestic cats may hunt and kill, mainly catching small mammals, but also birds, amphibians, reptiles, fish and invertebrates.[49][95]


Zdroje jsou odcitovany na ty strance, pokud by mel nekdo potrebu zpochybnovat wikipedii. Pripadne muzeme pouzivat nasili.
18.8.2009 12:07 - Merlin
Sem rozhodně pro násilí :)
Musím sehnat nějakýho zoologa :) Wiki věřím asi tolik co "Myslíme to upřímně" :)
18.8.2009 12:14 - Sosáček
Jasne, protoze ty vis vsechno lip nez ti vedci. Nejsi ty fizl? ;)
18.8.2009 12:15 - wraiths
Dopis z Bogoty: :D :D
18.8.2009 12:15 - Lotrando
Dopis: není tam ani slovo o tom, že jsou stavěný na lovení hmyzu. Můj pes žere vosy/včely/cokoliv co bzučí, honí to a pronásleduje, ale pochybuju, že by svých 40kg živý váhy uživil tímhle způsobem.
18.8.2009 12:17 - Sosáček
Tak jasne, nejsem kreacionista takze bych nerekl ze jsou stavene na cokoli, zejo. To byl jenom malebny (...) popis.
18.8.2009 12:31 - Merlin
Dopis: hmm...mě by zajímalo kteří vědci píšou do wiki. nejsem znalec, ale neupravují to samotní uživatelé...?

btw. zkus to míň útočně. Mě je to putna, ale neháže to dobrý obraz na tebe
18.8.2009 12:35 - Argonantus
Dopis z Bogoty:

Ono stačí někdy vědět věci líp, než ty.
18.8.2009 12:38 - Faire
Můžeš říct, že je nějaké zvíře na něco stavěné aniž bys byl kreacionista nebo zastánce ID. Prostě reflektuješ přizpůsobení jeho formy konkrétnímu prostředí určitým způsobem.
18.8.2009 12:41 - Merlin
Můžu říct, že naše* domácí kočky už zdaleka neloví tolik myší jako dřív :) mlíčko a keksíky jsou lepší


*moravské :)
18.8.2009 17:32 - Genii
Napadlo mě takové drobné vylepšení minotaurů, když se tady pořád omýlají... co takhle je lehce pozměnit: tělo býka a hlava člověka, možná s rohama, aby měl čím útočit.
Zaprvé, získá fyzickou vlastnosti býků (rychlost, hrubá síla, tělesná hmotnost) a navíc by mohl přemýšlet jako člověk - což je v podstatě nejsilnější zbraň čehokoli... nemluvě o tom, že každý trochu schopnější hrdina minotaury zná a tudíž ho nepřekvapí - ale TOHLE by mohlo docela otřást...
18.8.2009 20:02 - Colombo
Merlin: kočka zcela určitě není hmyzožravec. Možná si ulovila v poušti i nějakého toho pěkně vypaseného brouka nebo štíra. Ale kočka je příliš velká na to, aby byla primární hmyzožravec. To spíše z trucu. Nehledě na to, že chrup nemá uzpůsobený k pojídání hmyzu.
18.8.2009 20:32 - Faire
To jo, ta hlavička na obrovském těle, lol :)
18.8.2009 21:45 - Merlin
Colombo: no já to vím, ale jsou tu jiní co ne :)
19.8.2009 06:30 - Chrochta
Býk s lidskou hlavou se v mýtech také objevuje. Proslulá je dvojice, která chrání vstup do královského paláce v Persepoli. V DnD se objevují pod jménem shedu.
20.8.2009 15:31 - Genii
Tak třeba o těch býcích s lidskou hlavou jsem nevěděl... mě napadli když jsem zároveň s minotaury vzpoměl na jakýsi přízrak, který se údaj zjevil nějakému chlapíkovi v anglii - to byl zase kůň s lidskou hlavou. Podle irské (nebo skotské či které) mytologie se to jmenuje "Pooka", nebo tak nějak...
20.8.2009 15:33 - Merlin
není "pooka" člověk s koňskou hlavou? nebo si to pletu
20.8.2009 16:07 - Noldo2
Já myslel že Pooka je nějaké malé domácí zvíře, jako křeček, které se umí zvtěšit na cca 3 metry, aby bránilo majitele...
20.8.2009 16:09 - Colombo
20.8.2009 16:21 - Nachtrose
Noldo2: Boo? ;-)
20.8.2009 16:37 - Noldo2
Nachtrose: *beep* ;-)
20.8.2009 16:38 - thief
We are all heroes. You and Boo and I. Hamsters and rangers everywere, rejoyce. :-))
20.8.2009 18:18 - Nachtrose
Go for the eyes Boo, go for the eyes!
20.8.2009 19:02 - Felouen
Nachtrose píše:
Go for the eyes Boo, go for the eyes!

For the eyes? To dělával Dullahan, bezhlavý jezdec na černém koni z irské mytologie, jenž byl nerad pohlížen na - pokud ho někdo uslyšel a nezavřel oči, ale koukal na něj, tak často na něho buď vychrstnul kýbel krve (znamení, že brzo zemře), nebo mu svým bičem oči "vypíchnul". :D Občas platí pořekadlo "Curiosity killed the cat".

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.20730686187744 secREMOTE_IP: 3.21.34.0