Prostředí

Magus
7.8.2009 14:37
Bájná stvorení
Gryff,drak,hydra,Minotaur...Co je nejlepsi,nejchytrejsi,nejsilnejsi...?
Autorská citace #63
17.8.2009 11:09 - Jerson
Ano - bejk nese svou váhu na čtyřech nohách. Velký a těžký minotaur vycházející z velkého člověka jen na dvou.
Reálně dokáže tunu těžký býk (alespoň občas) vymanévrovat dvacetkrát lehčí toreadorku a to má veškeré nevýhody na své straně.

Dvou nebo třímetrákový člověk je už jen neohrabaný.
Autorská citace #64
17.8.2009 11:29 - Felouen
Ohledně gryfů : Rozhodně nejsou heraldická splácanina. Existovali v mytologii dávno před příchodem středověku, vyskytovali se v babylonských, asyrských, egyptských i řeckých mýtech. A prý mýty mohli vzniknout kvůli nalezeným fosílím Protoceratopse, protože původně gryfové byli quadrupedi o velikosti lva se zobákem podobným raptorovi a velikými pařáty, čemuž se tento dinosaur podobal. Navíc také jako mytlogický gryf kladl vajíčka na zem, která byla často nalezena s fosíliemi. A ohledně mýtů, že gryf střeží zlato - v oblasti Číny a Mongolska, kde bylo nalezeno mnoho těchto fosílií, se často vyskytuje zlato. :)
Autorská citace #65
17.8.2009 11:52 - Fibriso
vysvětlujte pojem velký = neohrabaný nějakému bílému žralokovi
Autorská citace #66
17.8.2009 12:06 - Argonantus
Jerson:

šestikončitinové monstrum je tak nějak divně roztahané jako kentaur. Přerostlá slepice je třeba taky tyranosaurus. Nebo drakovi podstatně bližší velociraptor.
A jo, Jersonuju - já jsem v tomhle s tebou všeobecně většinou souhlasil.

Rytíř/Jerson ad minotaur kulturista - já ho viděl jako pořád natolik rychlého a obratného, abych z něho měl obavy; asi jako černošský stodvacetikilový boxer. V Might and Magic s tou sekerou působil dost depresivně - jedna rána a hrobeček.

Colombo ad gryfon:
přesně. On by nakonec mohl být příbuzný draka. Biologicky je jisté, že se nám tam ztratila mezi ptáky a dinosaury řada mezičlánků, které nikdo nenašel.
Zrovna okolo velociraptorů je celá parta s tím velkým drápem na zadní noze.

Lotrando ad lítání:
No, nelítá díky vztlaku; a co? Všichni létaví tvorové jsou náramně vylehčení a žádný z nich nepřesahuje těch pár metráků, dokonce možná ani metrák; a v případě Quetzalcoatla je to už dost technický rekord.
Pravý opak toho nabušeného minotaura.
Autorská citace #67
17.8.2009 12:52 - Jerson
Fibriso píše:
vysvětlujte pojem velký = neohrabaný nějakému bílému žralokovi

Mluvím o suchozemských tvorech. Každé prostředí má své limity pro různé konstrukce. Na souši funguje vedle sebe dvou, čtyř i mnohonozí, ale každý má jen určité rozpětí velikostí.
Sto dvacet kilo je něco jiného než dva metráky - a hlavně sto dvacet kilo může mít i člověk - hrdina stojící proti minotaurovi. Prostě nemám rád, když proti nabušenému hrdinovi se pošle potvora, která má být nebezpečná, a tak se udělá ještě větší a nabušenější. Tenhle přístup mi přijde strašně tupý a primitivní.
Autorská citace #68
17.8.2009 13:17 - Colombo
Argo: Přechodné články jsou věc jiná, někteří současní ptáci mají reliktní drápy na končetinách. Myslím, že jsem to tu dokonce házel.

Dámy a pánové, představuji vám Hoacinta chocholatého (Opisthocomus hoazin)!



Autorská citace #69
17.8.2009 13:24 - Felouen
No k těm přechodným článkům : je to ještě pterodaktyl (morfujeme!!!) - dinosauří pták a ten první pták - archaeoropteryx, jenž měl na křídlech drápy.
Autorská citace #70
17.8.2009 13:41 - Rytíř
Jerson píše:
Prostě nemám rád, když proti nabušenému hrdinovi se pošle potvora, která má být nebezpečná, a tak se udělá ještě větší a nabušenější. Tenhle přístup mi přijde strašně tupý a primitivní.


No tak já třeba kdybych si měl vybrat, jestli bojovat s divokou kočkou nebo tygrem.. mám jasno :) (pro S&F => ano, kdyby se jednalo o mazlení, bylo by to těžší) :))
Je jasný, že nějaký ty limity jsou, ale přijde mi dost krátkozraký se opírat jen o to, co vidíme kolem sebe teď a tady. Stačí nakouknout do třetihor, co tam bylo za potvory a hned je jiná dimenze představ, co ještě svaly a kosti snesou... U zvířat je to vůbec hodně těžký, jejich síla a rychlost mi na velikosti nepřijde až tak přímo závislá, spíš na prostředí a co potřebujou.

Když se onehdá porval náš pejsek (cca 60 kg) s takovym malym zakrslíkem (cca 9 kg), nestíhal sem sledovat ani jednoho.. a ten malej, světe div se, prohrál :)

Třeba má minotaur taky zvířecí svaly a reflexy, ne lidský :))))

Kdysi sem viděl dokument o nějakym genu, kterej dával lidem výjimečnou sílu. Měli díky němu jinak poskládaný svaly, ne podélně podél kostí, ale nějak jako šikmo, příčně. Takže když zatnuli, nemakalo 6 svalů, ale 12.. a bylo to znát :) Když se takle mohou lišit lidé, zvířata se jistě budou lišit ještě víc.. a oč víc se mohou lišit bájná zvířata? Dokonce i z toho trapně biologického, maximálně racionálního hlediska!
Autorská citace #71
17.8.2009 13:41 - Colombo
Až na to, že pterodaktyl je ptakoještěr, a ptakoještěři nejsou řechodným článkem k ptákům, on vlastně není ani dinosaurus.
Autorská citace #72
17.8.2009 13:43 - Colombo
Rytíř: onen trapný biologický pohled ukazuje mnohem více nepochopitelných věcí, než lidská představivost.

Nehledě na to, že velcí dinosauři mohli být proto, že to byli ještěři a nikoliv savci. Ona teplokrevnost je sviňa a vyžaduje dost energie.
Autorská citace #73
17.8.2009 14:35 - Jerson
Rytíř píše:
Je jasný, že nějaký ty limity jsou, ale přijde mi dost krátkozraký se opírat jen o to, co vidíme kolem sebe teď a tady.

A mě zase přijde velmi nenápadité vytvářet nebezpečné protivníky pořád stejně - vzít člověka, plesknout na něj pár zvířecích kusů, o čtvrtinu až polovinu zvětšit a pustit na plátno nebo do hry. Trapně schematické.
A zejména ve fantasy, kde rozhodně nemusí platit, že to co je větší je i silnější. Nebo že to co je fyzicky silnější má větší šanci na výhru.
Autorská citace #74
17.8.2009 14:38 - Colombo
Tak, pokud to vezmu z naší historie (Řecké) Minotaurus byl prokletý člověk, ne? Já bych teda řekl, že by mohl být svalnatý a o hlavu větší než průměrný svalouš. Řekněme něco málo přes 2 metry. To není moc a přitom to dokáže v podobě svalnatého týpka s velkou sekerou a býčí hlavou být dostatečně nebezpečné.
Autorská citace #75
17.8.2009 14:43 - Sethi
Minotaurus byl syn býka a královny Pasifaé. Zamilovala se do něj, nechala si postavit schránku ve tvaru krávy, do té si nalezla a řádně si to s býčkem užila.

Řecké mýty ftw.
Autorská citace #76
17.8.2009 15:01 - Chrochta
Onen krásně vyfocený ptáček se nejmenuje hyacint, ale hoacin.

Jinak smíchat dohromady zvířecí a lidské části vůbec není špatné a právě minotaur, lykantropové či kentaur jsou docela v pohodě. Na druhou stranu myšlení "nebezpečnější = větší, s větší zbraní a hrozivějším vzhledem" rozhodně není to pravé ořechové. A pokud se týká nějakých "biologických nesmyslů" týká, důležitější je hratelnost, použitelnost a zábava než to, že (napřiklad) song dragon prostě nemůže fungovat, lidi-štírové jsou hovadina mixující naprosto nekompatibilní tvory a kentaurky prostě nemohou porodit...
Autorská citace #77
17.8.2009 15:09 - Jerson
Chrochta píše:
kentaur jsou docela v pohodě
Ve srovnání s kentauřími vlky asi ano, ale jinak je Kentaur neuvěřitelně nepraktická zrůda. Ani na ... zadku se napoškrábe.
Navíc když někdo (jako ve Stímu meče) napíše, že kentaři jsou jen muži ... fakt super věc. A kde se tedy líhnou? Nebo vznikají podobným způsobem jako psala Sethi?
Autorská citace #78
17.8.2009 15:13 - Colombo
Pokud by byl Kentaur vačnatec nebo měl extrémně ohybné spojení lidský trup/koňský trup, tak by to ani tak složité být nemuselo.
Autorská citace #79
17.8.2009 15:15 - Sethi
Já zastávám teorii, že koňský trup je pro kenteura úložný prostor, jako v autě. Na straně otevře, vytahá bágly... Proto jsou skvělí taxikáři.
Autorská citace #80
17.8.2009 15:36 - Rytíř
sem čet kdysi povídku, kde spolu válčili kentauři a Amazonky. Pak se ukázalo, že kentaurům v noci koňský trup mizí a jsou z nich normální chlapi, který mohou s Amazonkama... mít děti. Tak spolu pak válčit přestali (ta válka trvala pár let, pomalu kvůli tomu vymírali a stárli).
Kupodivu, když se Amazonce narodil kluk, narostly mu ty koňský nohy až když prvně zažil svítání, mám dojem. Rozhodně se jí v břiše neměnil.

Ad ta velikost.. když oni to lidi mají strašně moc v sobě, takovej ten respekt před fyzickou silou a velikostí. Prej to je z dob, kdy to ještě mělo význam :) Např. vysoký chlapi mají větší šanci uspět, když se ucházejí o post nějakého vedoucího, atd. Dělali na to aj seriózní vědecké výzkumy, Alnag se Sirienem by jistě věděli víc...
Prostě čím větší, tím lepší!
:)))))
Autorská citace #81
17.8.2009 15:56 - Faire
Rytíř: napadjí mě nemístné poznámky. A to se jen dívám na Sethinu ikonu :D
Autorská citace #82
17.8.2009 15:57 - Lotrando
Když nevíš, jak vypadá dětská lebka, tak můžeš tvrdit, že žena nemůže porodit dítě.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079916000366211 secREMOTE_IP: 18.191.13.255