Příběhy

Lotrando
4.9.2009 15:32
Tenhle kus textu mi leží v počítači už delší dobu a já nevím co s ním. Vznikl všemi těmi nesprávnými způsoby a já pořád váhám, jestli je vhodný k publikaci nebo ne. Nakonec jsem se rozhodl to zjistit a vyzkoušet průzkum bojem.

Obrázek je od morano.deviantart.com/
Autorská citace #1
4.9.2009 15:32 - Sethi
Tak já to tu trochu prošťouchnu, ne? =)

Trvalo mi najít si na to čas, především proto, že když jsem to rozečetla poprvé, bylo to na mě trochu obtížné (poslední dobou vyžaduju jednoduchou duševní stravu). Napodruhé můžu říct, že jsem ráda, že jsem si na to ten čas a náladu našla, rozhodně to není zlé (řekla bych i, že je to dobré, ale to bys usnul na vavřínech =) ) a určitě to za přečtení stojí.

Pár poznámek bych ale určitě měla. Pokud to stále posíláš k průběžnému čtení Bennymu, popros ho, ať to v průběhu opravuje - jsou tam chyby, které si člověk sám neuvědomí, když to píše, ani když to po sobě čte, tu čárka, tu nějaké to i/y nebo ě. Mně osobně se vyplácí takhle posílat věci Alnagovi, zvlášť když je to čerstvý text (když je starší, většinou si vystačím sama), hodně se to pročistí.

Pak bych měla výhrady k první části, nebojové. Přijde mi, že velmi často počítáš s tím, že víš, o kom mluvíš, protože, no, protože prostě víš, o kom mluvíš. Já jsem ale, jakožto čtenář zasvěcený jen mírně (a to jen s těmi informacemi, které vyžvanil Almi), měla často problém uchopit kdo a co, pokud jsem přilehlý text nepodrobila důkladnému průzkumu.

S takovými těmi věcmi kolem jako obecná tvorba soubojových scén, kdy člověk prostě nemůže sednout a napsat záznam do učebnic taktiky, souhlasím. Také vybírám jen zajímavé útržky a s chutí si některé obrazy přibarvím, když mám pocit, že to zápisu pomůže. Musím kývnout i na to "psaní pro hráče, aby pochopili, o co mi sakra šlo" - myslím, že je pro ostatní důležité vědět alespoň částečně, co se odehrává v mysli té které postavy. V průběhu samotného hraní často nedojde na moc vysvětlování, mnohdy se to ani nehodí. Tohle je dobrá cesta.

Slovo závěrem, jen tak dál. Ten příběh mě zajímá, chtěla bych vědět víc, než jen co vyzískám z Almiho kryptických náznaků. Přijde mi trochu škoda nechat zapadnout tu zmiňovanou předchozí část, pokud ji už máš sepsanou. Možná přímo nesouvisí s touhle dějovou linií, ale je to zřejmě součást vývoje té postavy. Mohl bys ji přihodit alespoň jako bonus.
Autorská citace #2
6.9.2009 09:13 - Beny
ušiUŠIuši™ opravuje opravuje, to se ti lehko řekne, protože sám mám úplně stejnej problémy... Kdyby jsi četla můj výtvor, který jsem psal na popud těchto událostí, budeš konstruktivní stejně...
Jinak jsem rád, že se Lotrando konečně rozhoupal a postnul to sem -:))))
Autorská citace #3
6.9.2009 09:52 - Sethi
No, lehko řekne... Mně to tak funguje... Trapně jsem předpokládala, že by to mohlo fungovat i jiným =)
Autorská citace #4
6.9.2009 10:49 - Beny
ušiUŠIuši™ to vis, ty ses to nadejne mladi, v ktere vkladame nasi duveru, my tatici kovani socialistickou skolou nemame pravopis radi -:))))))
Autorská citace #5
6.9.2009 22:00 - Lotrando
uši: díky za reakci a tvůj čas.

Korektury jsou trošku problém, nemám nikoho kdo by to dokázal pojmout aspoň trochu vážně. Za chyby se samozřejmě omlouvám, chápu že to může působit rušivě.

Představení postav mohu udělat vložením částí, které tak nějak zůstaly viset ve vzduchu. Almi tomu říká vedlejší quest :). Pokud tohle nevadí, přidám je rád. Je tam něco o Theodorovi Bennykarovi. Později se zase více píše o Lišákovi, který v uvedené scéně umřel. Další postavy zatím neměly příležitost moc vyniknout. Pro lepší orientaci mohu přidat přehled na úvod.

Pokud jde o pokračování, zamýšlel jsem to trochu jako seriál. Doufal jsem, že se to pak bude lépe číst. Nevím jestli je to dobrý nápad, nebo to mám publikovat jako celek.
Autorská citace #6
7.9.2009 00:56 - Sethi
Podle mě je seriálový přístup příjemný a to jak autorovi tak čtenářům. Čtenář má sice menší dávkování, ale zase je to průběžné, navíc to zřejmě i víc sedí k tomu, že se ten příběh stále ještě odehrává, takže by bylo i těžké se o něco zarazit. Autor má zase průběžný feedback (a egoboosting =) ) a lépe se mu píše.

Představení postav ať ve formě útržků příběhu nebo jen nějakých medailonků by jistě nebylo na škodu.

Co se korektur týče, pokud se nenajde nikdo v bližším okolí a pokud bys měl zájem, nevadilo by mi se toho tu a tam ujmout. Dělám to docela ráda, zřejmě si na tom kompenzuju nějaké svoje OCD.
Autorská citace #7
7.9.2009 08:06 - Lotrando
Za nabídku provedení korektury díky, rád ji zneužiju.
Autorská citace #8
7.9.2009 08:11 - Gabik
Lontrando: pěkný, díky za to. Je super si s odstupem připomenout, jak jsem tehdy hrdině padnul.

Pěkný.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070510149002075 secREMOTE_IP: 44.192.48.196