Pravidla

Alnag
31.10.2007 13:32
Rozhodujete se, jaké bude mít Vaše postava přesvědčení? Stačí si odpovědět na otázky, jak by se vlastně zachovala. I když možná nakonec zjistíte ne přesvědčení postavy, ale Vaše vlastní...
Autorská citace #41
25.11.2008 15:21 - Jerson
Siriene, to že jsi nebezpečný jsem ti řekl už když jsme se setkali podruhé - a taky jsem ti řekl, že kdybys měl někdy ambice vládnout, bylo by lepší tě zastřelit rovnou, než potom napravovat škody.

Edit:

Zkoušel jsem si udělat ten test znovu, ale už to prostě nejde. Otázky na rodinu jsou komplikovanější, protože za svou širší rodinu považuju i další lidi, otázky okolo obce jsou nesmyslné (když je na výběr mezi odpovědí, že jsem oblíben a mezi odpovědí, že jsem si nadělal nepřátele), a tak dál.

Pro sebe bych potřeboval jiný test. Ostatně pro své postavy také.
Autorská citace #42
28.9.2009 20:00 - Shaun
Hmmmm nedržím se žádného tématu o kterém se zde mluví jen komentuji...
Ten test je zajímavý, ale uvítal bych přece jen o něco delší a je hrozně prohlédnutelné, co je co.
Jinak já už DnD přesvědčení mám a vyšlo mi to samé, je to neutrálně dobré s mírnou převahou k chaosu.
Odvážil bych se tvrdit že mám stejné přesvědčení i v realitě, minimálně u zákonu a chaosu to mám psychologicky potvrzené. ^^
Autorská citace #43
29.9.2009 17:40 - sirien
Já jsem vpodstatě v hloubi duše hodná a neškodná osoba, komu bych já mohl být nebezpečnej...

Law 0
Neu 10
Cha 16

Goo 5
Neu 10
Evi 9

Hm... stal jsem se chaotičtějším a zlejším, MWAHAHAHAHAHAHA... eh, sorry, před chvílí jsem psal že jsem vlastně v jádru hodnej, že jo...

Nicméně některé otázky sou fakt zformulované dost nezodpověditelně mimo DnD Universe, takže si myslim že tam budu mít docela odchylku v některejch věcech. Zejména protože se místy předpokládá že k určité odpovědi může vést jenom jedna motivace.
Autorská citace #44
23.11.2009 20:47 - Serin Rajak
zaujímavé výsledky...
Law 4
Neutral 10
Chaotic 11

Good 4
Neutral 7
Evil 7
Stal sa zo mňa evil selfish bastard :D
Autorská citace #45
23.11.2009 20:53 - Sosáček
sirien píše:
Zejména protože se místy předpokládá že k určité odpovědi může vést jenom jedna motivace.

Nebo ze je jednou jakou motivaci mas k zabijeni lidi ;)

U toho testu jde hlavne silene snadno poznak k cemu ktera odpoved vede, coz znamena ze je dost nepouzitelnej :( stejnej problem mam s charakterovymi testy, vidim v nich co kam vede a pak to nema moc smysl.
Autorská citace #46
23.11.2009 21:59 - pipux
Dopis z Jehudy píše:
U toho testu jde hlavne silene snadno poznak k cemu ktera odpoved vede, coz znamena ze je dost nepouzitelnej :( stejnej problem mam s charakterovymi testy, vidim v nich co kam vede a pak to nema moc smysl.

Ale nepovídej ...

Můžeš přece a) zapůsobit na potencionálního zaměstnavatele s takovým osobnostním profilem, jaký chce vidět (když je tak hloupej, že ti předloží takovýto test, jen si to zaslouží), nebo si b) "načrtnout své ideální já" a při trošce introspekce zadumat, jakej z toho asi máš pocit.

Mimochodem, a co takhle implementovat rozhraní formulářového testu? Jsem sice zplozenec pekla, ale na prstech si to počítat nebudu :P
Autorská citace #47
23.11.2009 23:30 - Alnag
Dopis píše:
stejnej problem mam s charakterovymi testy, vidim v nich co kam vede a pak to nema moc smysl


Á, pán ještě nedělal 16 PF. :)
Autorská citace #48
24.5.2010 10:05 - Nekra
Dneska jsem si udělal ten test, abych si zkusil zjistit svoje (fakt svoje) přesvědčení. Podle testu by mi vycházelo chaotické zlo, byť po přečtení popisků v pravidlech jsem si myslel, že jsem chaosovej neutrál ;-).V testu mi sice vyšlo E=10 a N=9, ale vzhledem k tomu,že v některých situacích (i když asi nejsou moc časté)ve mně zvítězí ta "lepší" stránka, tak si myslím, že jsem spíš neutrál; nemyslím si, že by se to mohlo stát u "zlých" postav.
Jaká je "předpokládaná tolerance" testu, tj. při jakém rozdílu je ještě slušně velká (min 30%) pravděpodobnost, že přesvědčení je jiné než ve výsledcích testu? (A nepište mi, že 0 ;-) )
Autorská citace #49
24.5.2010 12:27 - Jerson
Aniž bych chtěl být příliš impertinentní, možná by sis napřed měl(a) udělat test k určení vlastní pohlavní příslušnosti :-)
Autorská citace #50
30.5.2010 14:09 - Nekra
Jersone, ty popisky nejsou kvůli "neznalosti" vlastního pohlaví, ale protože se mi to líbí, je to něco jako úchylka, a teď už to mám i zapsaný tady na profilu na d20 ;-).
Autorská citace #51
30.5.2010 22:11 - Felouen
Heh, :D, zajímá mě kdy se na tohle chytne sosáček (teď se jmenuje tady jak?, tamten chlápek?) a začne si z toho dělat legraci.

Ale podle mě by se ten dotazník neměl brát moc vážně, protože je přeci jen tak trochu stereotypizující a na mnohé z otázek by se dalo odpověděť i jinak, např. u některé typu "obětuj buď svojí kariéru nebo nepomoz rodině v krizi" tím, že by jsi to nějak vyřešil aby šlo obojí, tohle jsou prostě jen snahy to nějak zachytit. Asi nejlepší je prezentovat vlastní řešení či jak vidíš svět, a nechat ostatní ohodnotit do čeho by to zařadili (pokud tedy nejsou zvrhlí, jako např. fanatiční good paladini nebo něco podobného, ale většinou lidé dokáží říct co do jakého alignmentu patří), a porovnat to s tím jak to vidíš sama. :)
Autorská citace #52
30.5.2010 23:43 - Sosáček
Tenhle test je nudnej. Politickej kompas je lepsi test presvedceni, dokonce se stejnejma osama jako dndckovy presvedceni :)
Autorská citace #53
7.6.2010 13:21 - DenGrasse
Jsem neutrálně (se sklonem k dobru) chaotický (se sklonem k neutralitě) :-)
Autorská citace #54
7.6.2010 19:27 - sirien
Tamten Chlápek píše:
Tenhle test je nudnej. Politickej kompas je lepsi test presvedceni, dokonce se stejnejma osama jako dndckovy presvedceni

no, s tou druhou osou teda nevim. Liberálnost jako chaos možná, ale autoritářství s řádem si teda fakt nejsem jistej...
Autorská citace #55
21.4.2015 23:15 - sirien
netuším ke které diskusi o přesvědčení co tu máme to přidat, tak to asi hodim sem, cca 45 minutová videa s rozhovory dvou týpků na daná témata:

Alignments: Why They Matter

Chaotic Evil, NOT Chaotic Stupid

Lawful Good, NOT Lawful Nice

dost plodnej kanál mimochodem.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.25345993041992 secREMOTE_IP: 18.232.38.214