Pravidla

Alnag
31.10.2007 13:32
Rozhodujete se, jaké bude mít Vaše postava přesvědčení? Stačí si odpovědět na otázky, jak by se vlastně zachovala. I když možná nakonec zjistíte ne přesvědčení postavy, ale Vaše vlastní...
Autorská citace #41
25.11.2008 15:21 - Jerson
Siriene, to že jsi nebezpečný jsem ti řekl už když jsme se setkali podruhé - a taky jsem ti řekl, že kdybys měl někdy ambice vládnout, bylo by lepší tě zastřelit rovnou, než potom napravovat škody.

Edit:

Zkoušel jsem si udělat ten test znovu, ale už to prostě nejde. Otázky na rodinu jsou komplikovanější, protože za svou širší rodinu považuju i další lidi, otázky okolo obce jsou nesmyslné (když je na výběr mezi odpovědí, že jsem oblíben a mezi odpovědí, že jsem si nadělal nepřátele), a tak dál.

Pro sebe bych potřeboval jiný test. Ostatně pro své postavy také.
Autorská citace #42
28.9.2009 20:00 - Shaun
Hmmmm nedržím se žádného tématu o kterém se zde mluví jen komentuji...
Ten test je zajímavý, ale uvítal bych přece jen o něco delší a je hrozně prohlédnutelné, co je co.
Jinak já už DnD přesvědčení mám a vyšlo mi to samé, je to neutrálně dobré s mírnou převahou k chaosu.
Odvážil bych se tvrdit že mám stejné přesvědčení i v realitě, minimálně u zákonu a chaosu to mám psychologicky potvrzené. ^^
Autorská citace #43
29.9.2009 17:40 - sirien
Já jsem vpodstatě v hloubi duše hodná a neškodná osoba, komu bych já mohl být nebezpečnej...

Law 0
Neu 10
Cha 16

Goo 5
Neu 10
Evi 9

Hm... stal jsem se chaotičtějším a zlejším, MWAHAHAHAHAHAHA... eh, sorry, před chvílí jsem psal že jsem vlastně v jádru hodnej, že jo...

Nicméně některé otázky sou fakt zformulované dost nezodpověditelně mimo DnD Universe, takže si myslim že tam budu mít docela odchylku v některejch věcech. Zejména protože se místy předpokládá že k určité odpovědi může vést jenom jedna motivace.
Autorská citace #44
23.11.2009 20:47 - Serin Rajak
zaujímavé výsledky...
Law 4
Neutral 10
Chaotic 11

Good 4
Neutral 7
Evil 7
Stal sa zo mňa evil selfish bastard :D
Autorská citace #45
23.11.2009 20:53 - Sosáček
sirien píše:
Zejména protože se místy předpokládá že k určité odpovědi může vést jenom jedna motivace.

Nebo ze je jednou jakou motivaci mas k zabijeni lidi ;)

U toho testu jde hlavne silene snadno poznak k cemu ktera odpoved vede, coz znamena ze je dost nepouzitelnej :( stejnej problem mam s charakterovymi testy, vidim v nich co kam vede a pak to nema moc smysl.
Autorská citace #46
23.11.2009 21:59 - pipux
Dopis z Jehudy píše:
U toho testu jde hlavne silene snadno poznak k cemu ktera odpoved vede, coz znamena ze je dost nepouzitelnej :( stejnej problem mam s charakterovymi testy, vidim v nich co kam vede a pak to nema moc smysl.

Ale nepovídej ...

Můžeš přece a) zapůsobit na potencionálního zaměstnavatele s takovým osobnostním profilem, jaký chce vidět (když je tak hloupej, že ti předloží takovýto test, jen si to zaslouží), nebo si b) "načrtnout své ideální já" a při trošce introspekce zadumat, jakej z toho asi máš pocit.

Mimochodem, a co takhle implementovat rozhraní formulářového testu? Jsem sice zplozenec pekla, ale na prstech si to počítat nebudu :P
Autorská citace #47
23.11.2009 23:30 - Alnag
Dopis píše:
stejnej problem mam s charakterovymi testy, vidim v nich co kam vede a pak to nema moc smysl


Á, pán ještě nedělal 16 PF. :)
Autorská citace #48
24.5.2010 10:05 - Nekra
Dneska jsem si udělal ten test, abych si zkusil zjistit svoje (fakt svoje) přesvědčení. Podle testu by mi vycházelo chaotické zlo, byť po přečtení popisků v pravidlech jsem si myslel, že jsem chaosovej neutrál ;-).V testu mi sice vyšlo E=10 a N=9, ale vzhledem k tomu,že v některých situacích (i když asi nejsou moc časté)ve mně zvítězí ta "lepší" stránka, tak si myslím, že jsem spíš neutrál; nemyslím si, že by se to mohlo stát u "zlých" postav.
Jaká je "předpokládaná tolerance" testu, tj. při jakém rozdílu je ještě slušně velká (min 30%) pravděpodobnost, že přesvědčení je jiné než ve výsledcích testu? (A nepište mi, že 0 ;-) )
Autorská citace #49
24.5.2010 12:27 - Jerson
Aniž bych chtěl být příliš impertinentní, možná by sis napřed měl(a) udělat test k určení vlastní pohlavní příslušnosti :-)
Autorská citace #50
30.5.2010 14:09 - Nekra
Jersone, ty popisky nejsou kvůli "neznalosti" vlastního pohlaví, ale protože se mi to líbí, je to něco jako úchylka, a teď už to mám i zapsaný tady na profilu na d20 ;-).
Autorská citace #51
30.5.2010 22:11 - Felouen
Heh, :D, zajímá mě kdy se na tohle chytne sosáček (teď se jmenuje tady jak?, tamten chlápek?) a začne si z toho dělat legraci.

Ale podle mě by se ten dotazník neměl brát moc vážně, protože je přeci jen tak trochu stereotypizující a na mnohé z otázek by se dalo odpověděť i jinak, např. u některé typu "obětuj buď svojí kariéru nebo nepomoz rodině v krizi" tím, že by jsi to nějak vyřešil aby šlo obojí, tohle jsou prostě jen snahy to nějak zachytit. Asi nejlepší je prezentovat vlastní řešení či jak vidíš svět, a nechat ostatní ohodnotit do čeho by to zařadili (pokud tedy nejsou zvrhlí, jako např. fanatiční good paladini nebo něco podobného, ale většinou lidé dokáží říct co do jakého alignmentu patří), a porovnat to s tím jak to vidíš sama. :)
Autorská citace #52
30.5.2010 23:43 - Sosáček
Tenhle test je nudnej. Politickej kompas je lepsi test presvedceni, dokonce se stejnejma osama jako dndckovy presvedceni :)
Autorská citace #53
7.6.2010 13:21 - DenGrasse
Jsem neutrálně (se sklonem k dobru) chaotický (se sklonem k neutralitě) :-)
Autorská citace #54
7.6.2010 19:27 - sirien
Tamten Chlápek píše:
Tenhle test je nudnej. Politickej kompas je lepsi test presvedceni, dokonce se stejnejma osama jako dndckovy presvedceni

no, s tou druhou osou teda nevim. Liberálnost jako chaos možná, ale autoritářství s řádem si teda fakt nejsem jistej...
Autorská citace #55
21.4.2015 23:15 - sirien
netuším ke které diskusi o přesvědčení co tu máme to přidat, tak to asi hodim sem, cca 45 minutová videa s rozhovory dvou týpků na daná témata:

Alignments: Why They Matter

Chaotic Evil, NOT Chaotic Stupid

Lawful Good, NOT Lawful Nice

dost plodnej kanál mimochodem.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084041118621826 secREMOTE_IP: 34.205.246.61