Klidně. Záleží jak silná má být ta volba, kterou ta mechanika zprostředkovává. Nebo přesněji, jaký má být její charakter.
Reroll je poměrně "gamističtější", protože nový výsledek je opět nejistý. Bonus je dramatičtější, protože tam hráč ovlivňuje výsledek na jistotu (je fér hrát otevřeně a minimálně říct jestli aplikace bonusu stačí nebo ne).
Můžeš mít i obojí. Fate třeba nabízí volbu - buď změníš jednu kostku podle své libosti (dF hod jsou 4 kostky s výsledky -1, 0, +1), resp. ve 3. edici prostě přičteš +2 (obdoba přetočení -1 na +1) NEBO přehodíš celý hod (když Ti padne -1, -1, -1, 0 nebo když potřebuješ extra výsledek a chceš pro něj riskovat tak to bývá lepší volba). V d20 systému by to bylo třeba +5 nebo reroll. FATE navíc umožňuje bonus kumulovat spálením více Fate pointů (WoD tohle zase striktně limituje na 1WP na kolo, Shadowrun který dává reroll neúspěšných kostek umožňuje kumulativní užití na jeden hod, ale každé další stojí víc a víc karmy (první stojí 1, druhé další 2, třetí další 3 atd., takže to máš 1 za jeden, 3 za dva, 6 za tři, 10 za čtyři rerolly atd.)
Otázka taky je, jestli chceš aby se hráč rozhodl před hodem nebo až po hodu. Většina her volí variantu po hodu (zvýrazňuje to vliv hráčova záměru se hrou), ale třeba WoD aplikuje Willpower před hodem (WP je mechanika provázaná s fluffem, hráč tím i ukazuje že se jeho postava fakt snaží o kvalitní výsledek, případný fail pak má někdy o to větší následky).
Jinak osobně bych asi nerozlišoval jestli chce hráč měnit svůj hod nebo Tvůj hod. V podstatě jde o totéž - máš nějaký konflikt, kostky určí výsledek který se nehodí, hráč ho chce změnit ve svůj prospěch. Jestli jsi kostkou házel Ty nebo on, na tom už čistě metaherně moc nesejde, takže pokud má být ta mechanika metagame a nechceš jí provázat s fluffem tak, že z hlediska settingu jde o nějaký reálně existující prvek, který by svým charakterem ospravedlňoval, že je "nákladnější" (např. kdyby to byla přízeň bohů, ale bohové měli větší vliv nad těmi, co v ně věří, takže Tvůj patron nemůže moc ovlivnit výsledek snahy někoho kdo se klaní jinam a u spoluvěrců se mu zase nechce jim moc svinit), tak bych to asi nerozlišoval.