Kultura

MIl
31.5.2007 11:31
Co jiného číst?
Mých posledních snad 20 knih bylo všechno možné (Martinovy povíky, Irving, G.G.Marquéz, Vonnegut Jr.) jen ne kniha z fantasy ságy. Chápu, že nic tak dobrého jako icefire na trhu není, ale něco co by stálo alespoň za přečtení. Doporučte něco
PS: Nepište Feista ani Sapkowskiho. Něco nového (rok vydání 2006,07), co třeba zatím nevyšlo celé, ale autor to již ukončil.
1.7.2009 11:11 - Merlin
Kdo má rád morbidní humor, at si přečte Asfalt od Kopřivy
16.7.2009 12:30 - bajaja
Mně se v poslední době velmi líbily tyhle:

Scott R.Bakker - Princ ničeho
Joe Abercrombie - První zákon

Jsou to vícedílné fantasy a na rozdíl od GRRM budou možná i dopsány :)
16.7.2009 17:13 - Faire
Jsem stale zamilovany do Robin Hobb, mam ze sebou druhy dil Soldier's son a je to narez. Provazaany a dobre vymysleny pribeh, stret kultur, jako obvykle zajimavy setting (pseudo USA a valky s indiany, ale velmi kvalitne zpracovane a do hloubky promyslene), zajimave postavy (moc bych chtel spoilovat :), proste super. Je to trochu dlouhe (kolem 700 str.), ale stoji to za to.
16.7.2009 17:31 - Malfin
Faire: Já taky miluji Robin Hobb. Jelikož jsem se dozvěděl, že Tawny Man u nás už nevýjde, tak si to asi objednám v originále (vyšlo i polsky).
16.10.2009 21:13 - Flanker.27
Tak právě jsem dočetl Nanečisto od Sergeje Lukjaněnka. I když tam používá pár prvků podobnejch Hlídkám, je to pěkný čtení s pár zajímavejma myšlenkama. Hodně se mi líbí, jak se hrdina zachová asi ve dvou třetinách knížky (resp. souhlasim s jeho názorem na věc). Jsem ostatně zvědavej, jestli je to začátek další série, protože konec je hodně otevřenej a celej ten svět "funkcionálů" byl zatim v podstatě jen naťuknutej.
16.10.2009 22:02 - heavy_head
A na co názoruje? (jestli to není pointa).
16.10.2009 22:11 - heavy_head
Já jsem teď po Scottovi Bakkerovi (Princ ničeho) uchopil dalšího Scotta, Lynche (Lži Lockeho Lamory) a ani do jednoho z těch "nových, svěžích, jasných hlasů ve fantasy, na které jsme tak dlouho čekali" se nějak nemůžu začíst. Něco mi říká, že je vidět, že chlapci moc nevyrostli na povídkách, ale začali hned s románovými sériemi.
16.10.2009 23:18 - Flanker.27
No to by byl spoiler jako samice domácího skotu.

Na Lži Lockeho Lamory jsem zrovna čet recenzi a zápletkou mě to moc nezaujalo.
19.10.2009 14:15 - sarven
princ ničeho som čítal, nie je to úplne zlé, ale ani nič extra. najmä mi to príde trochu nepoctivé, pretože v hrubých rysoch vlastne preprisuje (kradne) dejiny byzantskej ríše a križiackých výprav. akurát, že to nepriznáva a dúfa, že mu to u západneho publika prejde :(
19.10.2009 14:16 - sarven
ostatné veci, ktoré boli nadpriemer boli Meno Vetra a ešte jedna vec, ktorú mi teraz vyfúklo z hlavy :)
19.10.2009 18:57 - heavy_head
Nad Tatrú sa blýska, vetry divo dujú? :-)
19.10.2009 21:37 - sarven
:)
26.10.2009 19:23 - knedle
schleitr píše:
Existuje u nás obchod(nejlépe s e-shopem) který prodává originály Dragonlance a Forgotten Realms knížky?Nebo je jediná cesta objednávka s ciziny?


tohle jsme probirali (ac obecne) na legii:
1/ bud vyuzit shakespearovy syny (http://www.shakes.cz/)
2/ kdyz v zahranici, tak Book Depository:
Rychlé, spolehlivé a bez poštovného! Knihy posílají odděleně, tzn. pokud objednáte dvě, dostanete zpravidla dva balíčky. Prozatím jsem nanejvýš spokojen. hyperion (Martin Šust)
3-?/ ?
19.11.2009 22:11 - heavy_head
Dnes jsem si koupil Zjizvenou noc od Alana Campbella. Nečetl jste to už někdo? (jestli jsem prohloupil nebo ne).
25.11.2009 11:37 - knedle
nemusi byt zle (legie 70+- procent)
ja se tresu na: Joe Abercrombie - Sama čepel (a druhej dil)
a Scott Lynch - Lži Lockeho Lamory (a cekani na dalsi dily)
25.11.2009 15:50 - noir
Vzhledem k tomu, že právě vyšel nový Dan Simmons, je odpověď jednoznačná...
25.11.2009 15:52 - noir
Jinak mám momentálně rozečtené:
Stanislav Komárek: Spása těla (Moc, nemoc a psychosomatika)
Boris Hála: Interiér (Tvorba obytného prostoru)
Winston Churchill: Fotobiografie
Alpy, turistický průvodce (Roughguides)

Takže fantastiky jen pomálu...
25.11.2009 21:06 - Flanker.27
No tak když už jsme v tom, tak Richard Dawkins: Boží blud.
25.11.2009 22:05 - tuleník
To je dosť dobrá vec, nech si rôzni uctievači a vyznávači skáču do stropu!
27.11.2009 20:43 - Felouen
Mě potěšil právě Ropemaker od Petera Dickinsona, kterého jsem našla v městské knihovně, je to fantasy v jiném světě, dýchá takovým tím pravým magickým realismem ne úplně pro dospělé, ale ani úplně pro děti (Young Adult).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.097126007080078 secREMOTE_IP: 18.218.55.14