Kultura

Urguhart
17.10.2021 15:48
Dishonored: The Roleplaying Game Core Rulebook
Nazdar ľudia,
Chcem sa spýtať, či niekto neviete o stránke/odkaze, kde by som mohol zadarmo stiahnuť pravidlá k hre Dishonored (The Roleplaying Game Core Rulebook). Hľadal som všade na nete ale márne. A platiť sa mi samozrejme za to nechce.
Ďakujem.

P.S.: Tiež ma zaujíma, či niekto z tunajšej komunity nerozmýšľa nad českým prekladom týchto pravidiel.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #1
17.10.2021 16:32 - califax
“ A platiť sa mi samozrejme za to nechce.”
Čo presne je “samozrejmé” nezaplatiť za prácu iných, resp. veď nebojme da toho slova, na krádeži?
Autorská citace #2
17.10.2021 17:38 - Aegnor
Ano, jak říká califax. Na neochotě za pravidla platit není nic samozřejmého a takový pohled tu asi úplně nechceme. Teda, nebudu mluvit za ostatní - já osobně nechci, aby se o Kostce mluvilo jako o "tom serveru, kde se běžně pirátí rpgčka".

Pokud tě zajímá, jestli ta kniha stojí za investici, tak se dá něco vymyslet. Třeba můžeš říct, co konkrétně tě zajímá, a snad ti někdo řekne konkrétní informace.
Autorská citace #3
17.10.2021 19:25 - Quentin
Já jsem teda klidně i pro pirátění, ale pouze pokud
a) to nelze sehnat jinak
b) jsi tak chudý (třeba dvanáctiletý), že bys to beztak koupit nemohl
c) chceš jen nahlédnout, zdali to za koupi stojí
Autorská citace #4
18.10.2021 08:31 - Naoki
Píše:
b) jsi tak chudý (třeba dvanáctiletý), že bys to beztak koupit nemohl

Asi to vyžaduje i spolupodmínku že by ti to nikdo k Vánocům nekoupil ;)
Autorská citace #5
18.10.2021 13:43 - York
Není to vždycky jednoduchý.

Coby spoluautora tří PC her mě naopak vždycky potěší, když vidím, že je někdo upirátil, hraje je a bavěj ho. Finančně na tom netratím, protože i kdyby za ně zaplatil, nedostal bych z toho ani halíř. Naopak by z toho nejspíš něco dostal člověk, kterej může za to, že naše firma zkrachovala a tým se rozpadl.
Autorská citace #6
18.10.2021 13:54 - LokiB
Rok: uch ... a máš taky radost, když mu třeba někdo vyčóruje peněženku z kapsy?
Autorská citace #7
18.10.2021 14:44 - York
Loki: První publisher zaplatil zhruba 80% vývoje a zkrachoval, takže tomu už se nic vrátit nemůže. Druhej publisher nabídl třetinu toho, co bylo potřeba na dokončení projektu a pak navíc zdržoval platby, takže vývojáři doslova neměli na jídlo. Po dokončení projektu nám pak všem dlužil několik výplat a ty peníze jsme nikdy neviděli. Produkt vyšel, prodalo se ho přes 100.000 kopií, takže na tom vydělal slušnej balík a i přesto nám dluhy nezaplatil a nikdy nezaplatí. Produkt je čistě elektronickej, takže když si ho stáhneš, neokrádáš nikoho o peníze za výrobu fyzickýho média.

Takže o jaký peněžence mluvíš?
Autorská citace #8
18.10.2021 14:53 - LokiB
obecně, jestli máš jako radost z jakékoli jeho újmy, nebo jen z toho upirátění ... jestli by ti třeba udělalo radost, kdyby mu shořel barák, auto přejelo psa. a nebo jestli fakt jdeš jen po těch upirátěných kopích.

Ale to je tvůj soukromý boj, do toho ti nemluvím. Já jen když jsi přišel s tím "není to vždycky jednoduchý", což mi do zdejší debaty přišlo dost mimo mísu ...
Autorská citace #9
18.10.2021 14:57 - York
Nemám radost z újmy, mám radost z toho, že tu hru po letech pořád někdo hraje a baví ho to. Kdyby to neupirátil a nezahrál si to, finančně by to pro všechny vyšlo stejně, ale mě by mrzelo, že si kvůli tomu tu hru nezahrál.
Autorská citace #10
18.10.2021 15:25 - Dukolm
Už jsme úplně mimo RPG vyříkejte si to v PM nebo někde jinde.
Autorská citace #11
18.10.2021 17:17 - califax
York, nechcem zľahčovať tvoju nemilú skúsenosť, ale z hľadiska položenej otázky nemá nijaké opodstatnenie, a úprimne, vnútorné problémy výrobcu nemajú prečo mať pri otázke kradnúť/nekradnúť váhu. Buď sa mi politika firmy nepáči, tak to dám najavo refundom alebo nekúpou, alebo dáko inak, alebo to teda upŕirátim, ale nebudem si to takto tristne kvázimoralisticky obhajovať. Snáď sme dospelí… Každopádne, ako naznačil predrečník, toto je mimo témy diskusie a jej iniciátor si už dozaista záver vyvodil.
Autorská citace #12
18.10.2021 19:27 - Šaman
Domnívám se, že York to myslel takhle:

"Coby spoluautora tří PC her mě naopak vždycky potěší, když vidím, že je někdo hraje a bavěj ho, i když je upirátil."
Autorská citace #13
19.10.2021 22:25 - crystoball
Tak nevím.Buď je to troll a nebo neumí používat Google.
Autorská citace #14
19.10.2021 23:06 - Urguhart
Ľudia, sem sa chodí sťahovať upirátené verzie pravidiel k hrám,za ktoré by sa malo platiť, tak nejak nechápem to moralizovanie.
Za niečo som ochotný zaplatiť, za niečo nie. Všetky PC hry Dishonored som poctivo kúpil, kupujem pravidelne aj knižky, no túto by som rád stiahol/upirátil/ukradol, lebo som si neni istý, či ma to bude baviť. To je celé. Aj keď vás to nemusí zaujímať.

Takže ak niekto viete o internetovej obdobe Tortugy, kde by som toto PDF vedel hnusne ukradnúť, tak budem vďačný za každú radu. Ak nie, tak si odtiaľto skúsim stiahnuť niečo iné. Čo už.

Vopred ďakujem.
Autorská citace #15
20.10.2021 15:07 - califax
Urguhart píše:
Vopred ďakujem.

Nemáš, a snáď ani nebude, za čo.
Autorská citace #16
20.10.2021 15:52 - Zarahel
Urguhart píše:
Ľudia, sem sa chodí sťahovať upirátené verzie pravidiel k hrám


Sorry za off topic, ale pokud vycházíš z této premisy, která je úplně mimo, tak se nedivím pomýlené otázce na kterou ti tu zde nejspíš nedá nikdo odpověď. Budeš se asi muset naučit lépe s Google vyhledávačem.

Ty práce tu stojí na úplně něčem jiném a v podsatě docela jedinečném v našich luzích a hájích - zde vznikají překlady, ne "pirátské verze", ad absurdum, by sis je ideálně měl stáhnout poté co vlastníš danou knihu ;) Tuším, že je/bylo tohle doporučení někde na D20 i textem :)

S moralizováním jsi tedy lehce mimo mísu. Tak trochu shazuješ místní snahu, které se věnuje překladům, aby si neangličtináři mohli zahrát ;)

Tady se RPG vyvíjejí... diskutují. Označit D20 za pirátskou stránku je v podstatě úsměvné :)
Autorská citace #17
20.10.2021 16:07 - Urguhart
Ešte raz veľká vďaka kolegovi, ktorý mi pomohol.
Dostalo sa mi pomoci a už to mám aj stiahnuté. Vyzerá to zaujímavo - možno sa aj sám pustím do prekladu, ak budem mať čas, no dovtedy sem aspoň hodím originál... teda až po prečítaní podmienok a pravidiel, lebo ma tu podaktorí zmiatli s tými dramatickými reakciami :D
P.S.: Califax - pekný deň ti prajem.
Autorská citace #18
20.10.2021 16:11 - califax
Mám, dík.
Autorská citace #19
20.10.2021 16:25 - Urguhart
Zarahel - Pozri, ja sa nijak nesnažím zhadzovať miestnu komunitu ani snahy a aktivity, ktoré sa ty vyvíjajú. Klobúk dolu pred všetkým, čomu sa tu ľudia venujú. Ale mám taký dojem, že sa už len hráme so slovíčkami a s klauzulami o sťahovaní prekladov vlastnených materiálov.
A možno som naozaj len nepochopil, že sa tu preklady berú v pohode, originály nie. Ako sa tak dívam, tak tu sú naozaj len preklady, čo som si do teraz nevšimol (nie som tu moc dlho).
Ale stále si stojím za tým, že ani ten preklad tiež nie je o toľko menší hriech, ako sa tu tvárite. Keby si stiahnem napr. knižku Alica v krajine zázrakov v slovenčine tak je to ok, lebo originál je anglicky? Chápeš... ale dobre nechajme to tak. Nechcem sa zbytočne dohadovať.
Autorská citace #20
20.10.2021 16:38 - Šaman
Urguhart: Spíš jde o to, že překlady jsou práce lidí z tohoto serveru. Nejsou tu ani cizí překlady odněkud stažené.

Server se ale důrazně vyhraňuje proti tomu, že je to pirátský server. Na to jsou jiné. Zde si můžeš stáhnout práci místních lidí - že si tím defacto můžeš stáhnout některá díla, která nevlastníš, to je spíš druhotný efekt.

Jinak řečeno, když skromě poprosíš o nějaká pravidla, může se někdo najít a poslat ti je soukromě, jako kamarád kamarádovi. Ale hodit sem inzerát "sháním warez" není dobré - přesně o tom tenhle server být nemá a působí to jako červený hadr!
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08220100402832 secREMOTE_IP: 3.230.173.188