Kultura

idol02
7.9.2017 20:47
Dračí hlídka
Kontakty na autory:

Facebook
Discord
Web & mail


Recenze - Jerson
1.10.2020 13:54 - Jerson
Tarfill píše:
Zrovna tuhle nedávno jsem se naštval a při úklidu jedné své RPG krabice jsem prostě vzal první vydání pravidel DrDII a prostě je vyhodil do koše. Protože to už opravdu nikdo hrát nebude... Pravda, spálit se mi je nechtělo. U nás v paneláku na to nebylo moc prostoru... ;-)

Chacha. Prý "nikdo to hrát nebude". To tak.
Už to nějaký bezdomovec vyhrabal a odhodil, sebral to nějaký další houmlesák, který tohle a Mein Kampf střelil za 50 Kč do nádražního antikvariátu vlastněného velmi starým knihovníkem, který na jiném místě na světě o pár století později v tom samém krámku podá pravidla DrD+ náhodnému mladíkovi se slovy "Je to První vydání s číslem Dvě, jeho digitální koůlie už dávno zmizely v hlubinách Matrixu. Ale buď opatrný. Tato kniha způsobila Velký rozkol mezi uctívači Nepřítomného draka."

Ten kluk samozřejmě neposlechne, otevře, začte se, přitáhne kamarády, začne to hrát, a než se naděješ, už je v ohrožení celý svět.

A o tobě budou říkat "Tarfill mohl Dvojky spálit, ale nedokázal to. I když už byl rozhodnut, Dvojky ho přinutily, aby je odhodil..." a blablabla, pronesené ženským hlasem za dramatické hudby.

Přesně takhle fungují prokleté předměty. Nebo spíše přesně takhle se z malého zla stává to boří, které o generace později hrozí zánikem celého civilizovaného světa.

:-D
1.10.2020 13:59 - Jerson
PetrH píše:
Mam drd 2 edice 1 s podpisy autorů a číslem atd. dal jsem na aukro dražbu, minimum 50 Kč a pošta. Nic nikdo...

Když by se ti podařilo ty podpisy opatrně odstranit, třeba by to někdo za 3 Kč koupil :-)

Ale ne, dělám si legraci. Prostě člověk neví, co bude a nebude mít hodnotu. Hezky svá pravidla zakopej, protože až Tarfillovy pravidla ovládnou svět a shoří ve Věčném ohni, takže se stanou nezničitelnými, tak Petrova kopie ("Petr, to byl jeden z apoštolů?" - "Co blbneš, tenhle Petr žil o 2000 let později, v dobách Velké epidemie") umožní vyvolat ducha původních autorů a porazit je v tragickém, nicméně těsně vítězném boji.

___

Ale vážně - vy snad nehrajete fantasy, nebo tahle schémata v reálném světě nepoznáváte? :-D
1.10.2020 14:48 - Corny
Já mám DrD+ ještě celý doma :D (Ten jsem teda ani jednou nehrál, po prvním přečtení tvorby postav jsem došel k závěru, že to není pro mě). A tutově někde i DrD 1.6 od začátečníků po experty a Asterion taky skoro celý...*sigh*...co byly časy
1.10.2020 15:06 - Tarfill
Jersone,
máš pravdu, až se budu něčeho zbavovat i příště, tak to radši spálim... :-D
1.10.2020 15:17 - Jerson
Teď už je to jedno, Příběh Dvojky se už začal odvíjet :-)
1.10.2020 15:19 - York
Tarfill píše:
až se budu něčeho zbavovat i příště, tak to radši spálim...


Takže plamenný oběti temným bohům, tos to moc nevylepšil ;-)
1.10.2020 16:09 - Pastýř
Píše:

Teď už je to jedno, Příběh Dvojky se už začal odvíjet :-)


Scéna první:
Tarfill se plíží potemnělým panelákovým bytem, rozhodnut zbavit navždy svět prokleté knihy.
Svit měsíce háže odlesky na postříbřeném ostří krejčovských nůžek a třesoucí se pravá Tarfillova ruka svírá zbraň nejmocnější. Dvoulitrovou petku jemně perlivé coca-coly.... s příchutí cherry.


Sorry za OT, nemohl jsem odolat.
1.10.2020 16:26 - Šaman
Chápu to tak, že kdo vlastní DrD+ nebo DrD2, ten už se jich nezbaví aniž by tím riskoval ztrátu příčetnosti? :D

"Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn. Bratři, budeme si číst z knih tak temných, že jen ti nejsilnější se z nich nezblázní. Zde je tabulka zranění z pádů postavy na páté urovni a toto je zapovězený vzorec, ze kterého tabulka vychazí…"

Doctor, you must burn it!
https://www.youtube.com/watch?v=lDstqHkWF6Y
1.10.2020 16:33 - York
Šaman: Hlavně to nezapomeň vyslovit velmi přesně a rozsáhle.
1.10.2020 17:53 - Jerson
Myskum, že bychom mohli někdy zkusit dát na tohle téma RPG sezení, co? :-)

Jinak když jsem si pro DH došel do DDM a teď jsem si sedl na lavičku na dětském hřišti, že to rozbalí a začnu číst, hned přišel kluk sousedů a ptal se, co je to za hru.
Asi bych DH na veřejnosti měl schovávat alespoň do BDSM časopisu.
1.10.2020 19:01 - LokiB
Řekni mu, že je to super hra, se kterou se bude bavit roky ;)
1.10.2020 21:27 - Arten CZ
Já jsem si koupil DH, protože nám nevyhovuje DnD5e a místo toho jsme hráli DrD. Znám dost lidí, kterým DnD nevyhovuje a raději se opět vrátili k DrD a ti už DH hrají a jsou s ní spokojeni. Není to jediný systém, ve kterém hrajeme, ale když chceme hrát C&L fantasy a nechceme tu hru brát nijak vážně, což rozhodně nechceme, pak je pro nás stále DrD se všemi svými nešvary lepší volba než DnD5e nebo ZZ (které jsme testovali a nevyhovovali nám) a DH je v tomto směru jeho nástupce a vyhovuje nám.
1.10.2020 22:25 - Tarfill
Tak už si začínám pročítat pravidla.
Nejprvnější dojmy jsou spíše uspokojující, ale už to začíná uvadat.
Jsem obzvláště zklamán, že je zde stále hrozně znatelný rozdíl a spoustu klišé v kombinacích ras a povolání. Tím pádem to znamená, že se budou tvořit hlavně typická komba jako elf kouzelník, hobit zloděj, obr válečník apod. Primární atributy pro povolání jsou pevně dané, takže třeba hobita válečníka si přes obratnost prostě nepostavim (když už nemůžu mít velkou sílu, tak jako válečník ani nemůžu lépe střílet, prostě rostu v síle). Hernajs!
To samý s dýkou - nemůžu bojovat přes obratnost (jako je tomu třeba v DnD), takže musim nosit pásy mnoha dýk, abych mohl alespoň vrhat.
Zrovna v tomhle jsem čekal změnu k lepšímu (ničemu by to nevadilo), ale nic. Jasně, můžu si to houserulovat, ale u nových pravidel?
Jo a je tam docela dost chyb - zdvojené věty či odstavce...

No, přečetl jsem toho stále málo, ale rád si své první dojmy v této diskuzi vyměním...
1.10.2020 22:45 - sirien
Arten: tak ze zvědavosti a bez zájmu o polemiku... co lidem nevyhovuje na DnD, že se radši vrátí k DrD/DH?


Tarfill: bych to s chutí zrecenzoval, ale moje šance se dostat k výtisku sou na bodě mrazu :/ Tiše doufám že začne kolovat nějaké to PDF. Teda, ne moc tiše...
1.10.2020 22:49 - LokiB
Tarfill: umožnit válečníka přes Obratnost je sice pro hráče lákavé ... ale pak to zas svádí k různým build optimalizacím, been there done that :)

Tarfill píše:
Tím pádem to znamená, že se budou tvořit hlavně typická komba jako elf kouzelník, hobit zloděj, obr válečník apod


Jsem tu někde onehdá někde četl, že archetypy jsou ok :)
1.10.2020 23:02 - sirien
Loki: válečník přes Obratnost je třeba v DnD 5e postavitelnej a funkční, ale osobně mi hrozně lezl krkem v rámci stylizace. Vyžaduje to používání Vytříbených zbraní a narovinu - mě ty rapíry vedle plátovejch zbrojí vždycky děsně rušej a štvou. Zvlášť protože mi je jasný jak vznikly - Gygax udělal tabulku kde pokryl zbraně napříč obdobími s tím, že si každý vybere do hry to, co se tam hodí - step 2, vrhli se na to kulturně-historicky tupí amíci a začli plácat pátý přes devátý - step 3, fanoušci to chtěli, tak autoři bez problémů dál servírovali vedle sebe zbraně co vedle sebe nedávaj logiku.

Jakože válečníci jedoucí přes Obratnost sou "švihácký" ("swashbuckling") koncepty - piráti, mušketýři atp. Vedle silovejch válečníků s dvoubřitejma sekerama a obouručákama a mega štítama zakovanejch do plátovek...

Vždycky sem si řikal že ok, proč ne, klidně bych to hráčům dovolil - ale v tom případě bych v tom settingu chtěl mít věci jako muškety a pistole co automaticky ignorujou 5 bodů AC z armoru. Neřikám, že maj bejt nutně plošně rozšířený a klidně to může bejt nějakej low-tech kde se nedá ihned dobít, ale zas aby nebyly výjimečný.


Chápu, že to je věc, která nejspíš dost hráčů / skupin neruší, ale pro mě to je jedna z věcí který mám specificky hroznej problém prorvat přes suspension of disbelief.
1.10.2020 23:09 - York
sirien píše:
Jakože válečníci jedoucí přes Obratnost sou "švihácký" ("swashbuckling") koncepty - piráti, mušketýři atp.


Tohle se mi docela dost bije se zlodějem...
1.10.2020 23:10 - PetrH
Sirien: ti pujcim svá pravidla dh :)
1.10.2020 23:12 - Jerson
Já začal čtení příručkou pro Vypravěče, a jsem rozpolcen. Na jednu stranu celkem dobré rady, jak udělat rozumnou jeskyni. Na druhé straně "Vypravěč vytváří příběh" a motivaci postav má zajistit třeba i otrávením s tím, že po rychlém splnění úkolu dostanou protijed - prostě to co jako hráč určitě nechci. Takže zároveň to není tak špatné, jak jsem čekal, a přitom je to místy ještě horší. Prostě dračák pro kované dračákisty.
1.10.2020 23:14 - LokiB
sirien píše:
válečník přes Obratnost je třeba v DnD 5e postavitelnej a funkční, ale osobně mi hrozně lezl krkem v rámci stylizace


já vím, to už od 3.5 ... moje zkušenost je, že to hledají lidi, kteří preferují právě ty optimalizace :)
a přesně co píšeš o finese zbraních, mi na tom vadí taky

hele, že nebude hobit stejně dobrý válečník jako obr, mi nevadí ... to mi v tolkienovském duchu konvenuje. ale nikdo mu nebrání, aby válečníkem byl. a když budou mít takovou kampaň, tak můžou jet klidně plně hobití partu, kde se ten hobit válečník dobře uplatní :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093441009521484 secREMOTE_IP: 18.224.38.3