Kultura

idol02
7.9.2017 20:47
Dračí hlídka
Kontakty na autory:

Facebook
Discord
Web & mail


Recenze - Jerson
28.9.2020 22:54 - Markus
Gurney píše:
Jsou mezi těmi dobrodružstvími k DH nějaká použitelná?


Já jsem některá z nich recenzoval, konkrétně čtyři, konkrétně tady. A dosavadní odpověď je: "spíš ne". I když samozřejmě vzorek jenom čtyř z kolika, dvaceti?, není dostačující. Třeba je tam skrytý poklad.

A taky je možné, že mám specifická kritéria a přehnané nároky, ostatně za poslední recenzi dostávám na RPG Fóru sodu.
29.9.2020 00:15 - Colombo
Markus píše:
A taky je možné, že mám specifická kritéria a přehnané nároky, ostatně za poslední recenzi dostávám na RPG Fóru sodu.


IMHO bezdůvodně.
29.9.2020 00:55 - sirien
Markus: no, pokud Jerson píše, že to je všechno podle šablony... tak spíš ne. Kromě toho mě přišlo, že si v těch recenzích spíš na vstřícnější straně. Ne sluníčkově, ale tak od oka moje recenze sou třeba aspoň o něco málo kritičtější a ostřejší, takže...
29.9.2020 06:51 - Jerson
Siriene, tou "šablonou" jsem měl namysli způsob hry v minulosti se něco stalo, zjistěte co.
29.9.2020 07:01 - Xeth
Gurney píše:
...

Mají tam být turnajová dobrodružství, což je předpokládám přesně odvyprávění příběhu podle nějakých poměrně striktních kolejí, aby se daly porovnávat úspěchy jednotlivých družin (ten typ neznám, pouze odhaduji, tak prosím nekamenovat). Neměla by ale taková být všechna, pokud vím.

Na druhou stranu, pokud se nehraje na (o) čas apod., není snad ani u takových dobrodružství důvod se někde nezastavit a víc hrát, než jen dobrodružství odehrát, nebo ano? Ale tak kdo ví jakou hloubku bych u nich taky nečekal.

Otázkou je, jak jsou na tom ta ostatní, pokud vím, povětšinou od někoho převzatá dobrodružství. Spíš bych ale počítal s nějakými kratšími a jednoduššími one-shoty než s něčím komplexním, jako jsou oficiální DnD tažení apod.
29.9.2020 08:11 - PetrH
No celkově mi přijde ten produkt vůbec neladěný na mladý začátečníky. Snaží se tahat za nitku "hej voe jsme drd, to jsi dřív v pravěku hrál, kup si mě". Moc zatím se ani dobrodružství (zpracoáním, námětem apod.) neladí do pozice průvodce pravidly, jak se dostat do hraní a pod. Takový to Jarikovo... to je hned zachraň svět, buď ten king. Vyšetři. Zjisti. Další výrazné pokulhávání je v tom, že sice jsou to PPZ, ale když se ptá někdo na skok výš (discord, diskuze o boji 5 proti 50) jak na to? Nedokázal nikdo za autora(y?) odpovědět, zato jsme se dozvěděli pár zákulisních designů, co neprošli autorským týmem a diskuzí. Takže je to vlažné. PR se snaží tvrdit něco, co tu hru dožene a pak jí ošklivě nasere do bot. Bude mnoho lidí, možná i v těch ddm, ale na prvním wtf bude chybět zákaznická podpora a výkladači pravidel a hrozí reálně drd II situace. Vlk se nažral (altar), ale kozy kozy zůstaly celé a hra je spíše out než in.
29.9.2020 14:29 - Mrakomrak
PetrH: souhlas.
Ve vybavení jsem našel chybu(?) dlouhý meč jako obouruční meč, na ilustraci je ale uvedený jako jednoruční, místo něj je tam bastard. Tak nevím no.
Dal jako handicap vidím zvláštní pojetí pohyblivosti vs pohyb na čtverečkovém/hex papíře.
29.9.2020 15:11 - Gurney
Markus: Recenze jsem četl s tvými kritérii hodnocení se plně ztotožňuji. A právě proto se ptám, zda jich někdo četl víc a našel tam něco, co není taková vesnická nuda, co se vlastně bojí být fantasy a nenabízí téměř žádný "hratelný" (ve smyslu "game") obsah.

Xeth: Některé jsou značená jako "turnajová", jiná jako "volná". Po zběžném prolistování několika náhodně vybraných mezi nimi nevidím žádný rozdíl. A asi je můžeš "víc hrát" ve smyslu "nechat si ústy NPC odvyprávět víc backgroundu, který nemá na dobrodružství samotné téměř žádný vliv", ale o to nestojím ani jako hráč, a už vůbec nechci tímto způsobem hru vést.
29.9.2020 15:16 - Šaman
Mně ta DH dobrodružství, která jsem viděl, přišla jako směska co dům dal mírně upravená pro pravidla DH. Tedy nic jako ukázkové dobrodružství, ale prostě něco staženého z webu, doplněné nějakými čísly z DH.
29.9.2020 15:47 - LokiB
Tak schválně, kdy se dostanu k rozbalení.
29.9.2020 18:16 - Xeth
Gurney - Hm, to je zajímavé. Je možné, že se autoři měli nějak trefit podobou do šablony turnajového dobrodružství, ale to mi přijde zvláštní a ne moc pravděpodobné. Požadavek na nějaký formát zpracování chápu, ale ladit to obsahově mi nedává moc smysl.
Já tedy moc nevím, jak by předpřipravená dobrodružství "měla" vypadat, já taková nehraji. Můžeš kdyžtak pls blíž popsat příklad, jak by sis to představoval vs to, jak je tam to samé zpracované, abych měl předtavu? Klidně do PM.

Šaman - Tak nějak by to mělo podle mých informací být. Nějaká dobrodružství tam jsou od autora, jiná dodaná ze všech koutů CZ fantasy prostředí a vydaná pod hlavičkou DH, včetně například zde (na kostce) probírané Censijské vraždy. Mám za to, že málokteré, pokud vůbec nějaké, z nich je dělané přímo pro hlídku.
29.9.2020 19:11 - PetrH
LokiB: ty kostky vyopadaj ajko to nejlevnější, co člověče v číně nabídlo? nebo je to zdání, že k6 je fakt tečkovaá jak z člobrda....?
29.9.2020 21:38 - LokiB
Pročítal jsem namátkově Příručku hráče Dračí Hlídky ... a první dojem je, že kdo neměl rád DrD, ten si imho fakt DH neoblíbí :)

celkově v rychlosti na první dojem ... je to hezké na pohled, není to moc přehledné, a je to DrD s učesanými a trochu sjednocenými mechanikami.

A strašně mě irituje, jak v příkladech neustále používají "třeba" (sirien to dělá v JaD taky, tam jsem mu to poctivě škrtal :)) Jak čtu "hází k6 a padlo třeba 3", tak mám pocit, že na to vlastně nezáleží ...

PetrH: kostky jsou ... normál obyč kostky, co bys měl v každé sadě kostek co si někde koupíš. ani horší, ani lepší.
30.9.2020 07:24 - PetrH
Já měl a mám drd rád, ale začínám být zklamán...mo mám 14 dní od včera to přečíst a připadně odstoupit od smlouvy...
30.9.2020 08:10 - Jerson
A to jsem si myslel, že jsem největší kritik :-)
30.9.2020 09:26 - RoVan
Po druhém přečtení, jsem dospěl k závěru, že je to zkrátka Dračí doupě 1.7 (já k němu došel už při prvním, ale chtěl jsem se přesvědčit).
DH je zjevně produkt 'od dračákistů pro dračákisty', pro 'Dračákistu' je cold start možný opravdu za 5 minut, ale u začátečníka, který nikdy RPG ani neviděl mno... Schválně to dneska vezmu do turisťáku a odzkouším to na dětech. :-)
30.9.2020 09:30 - ShadoWWW
V prodejích si to ale zatím vede extrémně dobře (v porovnání se ZZ a LW HnH).
30.9.2020 09:37 - PetrH
Pak je to sukcess Buguline, sukcess
30.9.2020 10:19 - sirien
PetrH: nebo podpořit komunitu, rozpárat sazbu a udělat kvalitní skeny :)


Mimochodem bych rád poznamenal, že sem přesně tenhle výsledek prorokoval z mnoha kusých náznaků, co se ke mě dostaly - a byl sem kritizován, jak jen si můžu dovolit něco takového říkat. Takže a) já to říkal a varoval vás a c) zjevně můžu, Xethe.


Btw. protože se DH řeší především tady, tak i na úkor historie tématu sem to tu přejmenoval.
30.9.2020 10:21 - Jerson
Po tom hype bych se vůbec nedivil, když jsou lidé nadržení na ten nový dračák. O ZZ ani LW jsem toho tak moc neviděl a nečetl.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095286130905151 secREMOTE_IP: 3.136.154.103