Kultura

idol02
7.9.2017 20:47
Dračí hlídka
Kontakty na autory:

Facebook
Discord
Web & mail


Recenze - Jerson
30.9.2020 21:25 - PetrH
Ale bojz ja napsal, že si myslím, že pdf není, protože kdyby bylo neprodá se těch 2500 vydaných. Tipuji že to číslo je včetně tvrdých desek, co ta jejich profi tiskarna neumí...
30.9.2020 21:35 - Xeth
RoVan: Pravda, sběratelská verze už vyprodaná je.
30.9.2020 21:48 - sirien
To je upřímně dobrej marketingovej výkon. Jakože jo.

Jak dobrej to je produkt se uvidí na tom, jak dobře se budou vyprodávat reedice popř. další knížky (PPP...)
30.9.2020 21:49 - Lethrendis
Sirien píše:
Jak dobrej to je produkt se uvidí na tom, jak dobře se budou vyprodávat reedice popř. další knížky (PPP...)


A netvrdil tu někdo, že prodeje s kvalitou produktu až tak nesouvisí?
30.9.2020 22:24 - sirien
Lethrendis: tady se nebavíme o produktu co by měl Big Budget na propagaci a ani zaběhlou sílu značky nebo síťový efekt existující fanbase. Bavíme se o fan produktu který se snaží hacknout síťový efekt jiné, "zaniklé" hry.

Co zatím víme jsou čísla prodejů zajíce v pytli. Což z nemalé části budou kupci typu "já to chci do sbírky komplet cz RPG produktů" nebo "já chci podpořit autora". A z velké části to budou "jé ten produkt slibuje přesně co chci slyšet".

Jak moc se "co chci slyšet" potká s "to co mám fakt v ruce" a jak moc to ten síťovej efekt fakt hackne - je v tomhle případě spíš otázka kvality. (Jakože kvality produktu pro zákazníky, ne jako kvalita systému pro lidi jako sme my.)
30.9.2020 23:09 - Colombo
Nemělo i DrD2 dobré prodeje?
1.10.2020 00:01 - York
sirien píše:
Bavíme se o fan produktu který se snaží hacknout síťový efekt jiné, "zaniklé" hry.


O tom, že tenhle efekt je brutálně silnej, víme dlouho. Vydat lehce upravený DrD 1.6 byla z obchodního hlediska sázka na jistotu.



Colombo píše:
Nemělo i DrD2 dobré prodeje?


Podle Bouchiho se dlouhodobě prodává zhruba stejně jako DrD 1.6 několik let předtím (přesný čísla nevim).
1.10.2020 00:19 - sirien
Colombo: U DrDII nikdo nepochyboval, tam byla síla značky jasná. Myslim že v první edici šly 3k k čertu velmi rychle. Co si pamatuju že mi říkal Bouchi, tak ani další prodeje nejsou zlé, ale přesná čísla si nepamatuju.


York: No tak třeba fakt nevim, že ten efekt bude silnej a ve skutečnosti mám dost pochybnost o tom, jestli se ho fakt podaří hacknout - ono totiž ten dosah marketingu DH proti celkové hráčské základně (aktivní, pasivní a bývalé) oDrD nevěřim, že by byl nějak zázračně velkej.

Pokud většina těch prodaných 2.5k výtisků skončí tím, že je bude někdo hrát - možná. Pokud jich většina skončí na něčí poličce s tím, že dotyčný koupil z nostalgie a dál bude hrát svoje DnD / DrDII house hack / oWoD / V5 / Shadowrun / vůbec nic, protože už dávno nemá čas / s kym, tak se prostě nic nestane. Tvoje melancholie k DrD a vlastní snaha o jeho revitalizaci Ti v tomhle směru obávám se dost zkresluje vidění.
1.10.2020 00:23 - York
sirien píše:
Pokud jich většina skončí na něčí poličce s tím, že dotyčný koupil z nostalgie a dál bude hrát svoje DnD / DrDII house hack / oWoD / V5 / Shadowrun / nic, tak se prostě nic nestane.


Příručka v polici je pořád prodaná příručka, tj. z obchodního hlediska úspěch.
1.10.2020 00:27 - sirien
Pro první knížku - ano. Pro reedice popř. navazující knížky - moc ne.
1.10.2020 00:31 - LokiB
debata je to zajimava, ale silne akademicka.
za sebe muzu ric, ze se svou obvyklou partou DH asi hrat nebudu. mozna to budu davat detem mezi kamarady jako moznost, co spolecne hrat, jako takovy entrypoint.
jako kdybych hral RPG 2x tejdne, tak bych si to i zahral, ale pri nasi frekvenci to je malo smysluplne jen to zkouset. zejmena ted, kdyz ani neni PPP, a neni jasne, kam se to bude vyvijet, jestli vubec.

takze zatim zustaneme u Savage Worlds, to je jiste. koupil jsem to nostalgie a zaroven jsem autorum rad prispel za snahu.
pro me to neni ani horsi nez treba DnD 5E, ale jelikoz uz nehraju ani to, tak potreba prechazet neni velka.

imho, ciste z prstu vycucane, DH nahradi DrD 1.6 v pozici "ziveho ceskeho DnD/DrD like systemu" aspon na nejaky cas, dokud to bude videt a k sehnani v knihkupectvich.

jaka bude podpora autoru dale, je ve hvezdach a v tom jsem spise skeptik
1.10.2020 00:33 - York
sirien píše:
Pro první knížku - ano.


To stačí. Na to se ti nabalej další lidi a autoři, viz DrD II. Jen je teda nesmíš nechat vyčekat do ztracena.
1.10.2020 02:27 - sirien
York: Tvůj věčný optimismus v tomto směru není něco, co bych sdílel.
1.10.2020 08:55 - Eidi
York: Také jsem zakoupil jen abych podpořil autory a hrát to neplánuji. Podle reakcí zde to vypadá, že takto se zachovala asi většina. Takže zatím prodejní úspěch, ale bez budoucího potenciálu. Dokonce si dovolím kacířsky tvrdit, že tím že jsme takto dostali pravidla z oběhu a uschovali je v knihovnách. Jsme jen ztížily další šíření mezi aktivní hráče.
1.10.2020 09:00 - sirien
Eldi: místní publikum není reprezentativní vůči celé hráčské populaci. Otázka je jaká část publika to udělala stejně. Jestli jen lidi odtud a z našeho okolí, tak to je sto dvě stě kusů, což nemusí hrát roli. Pokud to takhle udělá tisíc lidí, tak už to efekt mít bude.
1.10.2020 09:10 - Corny
Upřímný dotaz: Proč považujete osobně za vhodné 'podpořit' autory tohohle díla svou investicí, když tu hru neplánujete hrát? (asi něco jiného by bylo, kdyby jste to hrát chtěli, ale nebylo třeba s kým) Připadá mi totiž trochu zvláštní podporovat autora, který vydává pro mě nevhodný produkt. Nebo máte pocit, že je vhodné podporovat českou autorskou scénu v zájmu toho, že třeba někdy v budoucnosti snese něco lepšího?
1.10.2020 09:38 - Zarahel
Corny píše:
Upřímný dotaz: Proč považujete osobně za vhodné 'podpořit' autory tohohle díla


Tak třeba u mne je to kombinace faktorů: Jsem chorobně zvědavý na téměř každé nové RPG a vždycky si je rád pročtu, nasbírám nějakou tu inspiraci a když doslouží, pošlu dál, "sbírám" knihy.

Podstatnější faktor je ten, že to opravdu vnímám jako podporu autora, kterého znám osobně, strávil jsem s ním nějaký čas (dostal mne k RPG před cca 15-16 lety) a pamatuji si jeho Domovinu už z tehdejší doby. Nostalgie, řekl bych. Je to projekt, který je jedním z jeho přání a to byl schopen nějak dotáhnout do konce s výkonem, který od skalního fanouška DrD prostě tak nějak už očekávám.

Ostatně, i DrD II jsem kupoval spíš ze zvědavosti... Příběhy zrovna tak... Střepy zrovna tak. Hraji pouze DnD. Inspiraci, ale beru odevšad. Rád listuji knihami :)
1.10.2020 09:58 - LokiB
Corny: kompulsivně obsesivní nákupní porucha + ta cena je tak nízká, že jsem neodolal + jsem prostě rád, když někdo dokáže svoji myšlenku dotáhnout až do finálního produktu + návaznost na oDrD je mi sympatická, po všech těch letech, kdy se o podobném produktu jen mluvilo.
1.10.2020 10:24 - Tarfill
Corny,
ačkoliv jsem s koupí váhal, i já jsem knihy nakonec objednal. RPG je totiž můj koníček a nevadí mi do něj investovat. Stejně jako si pořídím i Zapovězené země a Jeskyně a Draky, až někdy vyjdou.
Neřeším, jestli mě to uchvátí natolik, abych to dlouhodobě hrál, ale dám tomu klidně šanci a rád si to přečtu pro inspiraci. A rád i podpořím českou PRG scénu. Ono to totiž není nijak jednoduché dotáhnout nějaký produkt do finálního tisku a nestojí to tolik, abych zbankrotoval.
A nemám ani strach, že když se mi to vyloženě nebude líbit, že bych to nemohl prodat za podobnou cenu a poslat dál...
1.10.2020 10:34 - Jerson
Tarfill píše:
A nemám ani strach, že když se mi to vyloženě nebude líbit, že bych to nemohl prodat za podobnou cenu a poslat dál...

No ... U DrD+ ani DrD2 se mi to nepodařilo a musel jsem je prodat výrazně pod cenou. Ne že by mě to nějak vytrhlo, i když u DrD+ to už docela zamrzelo.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08420205116272 secREMOTE_IP: 3.141.152.173