Kultura

idol02
7.9.2017 20:47
Dračí hlídka
Kontakty na autory:

Facebook
Discord
Web & mail


Recenze - Jerson
30.9.2020 10:50 - Tarfill
sirien píše:
udělat kvalitní skeny

Skeny udělám. V rámci nějakého měsíce...
Fakt, že není pdf verze, fakt, že mě tento stav sere, fakt, že jsem si pravidla přesto objednal a fakt, že mám kvalitní skener v kanceláři, nechá vzniknout i pdf verzi.
Až to bude, tak dám vědět...
30.9.2020 10:54 - LokiB
sirien: no, ale to není takové překvapení. že to bude "dračák", se vědělo. že to bude v podstatě "předělané DrD do novějšího hávu", se taky vědělo.
já jsem čekal i to, že to bude mít pro mnoho lidí stejné neduhy, jako DrD.
popravdě, jestli má někdo za preferovaný design BitD (vzhledem k tomu, co umožňuje hráči i GMovi), tak fakt nemohl čekat, že ho DH osloví :)

Můj pohled: dostal jsem to, co jsem čekal, nějak závratně nadšený z toho nejsem :)
zklamaný jsem zatím (nestudoval jsem to detailně, takže asi další výhrady přibudou postupně) na první pohled z ne moc dobré přehlednosti knihy.

trochu jim tam chyběl asi korektor, nebo nestíhal opravovat vše (např. "na další úrovni získáváš nová kouzla, ty si vybíráš ..."
30.9.2020 11:02 - PetrH
Jo kritizoval jsem z tohoto kde to “typy se serou 3x za sebou” napr.
Zatim bych to subjektivne nazval: autor si vydal vlastni drd 1.7 houserulepack bez treba reflexe vyvoje napr. Knez z asterionu, nebo posun. Argument dal jsem do toho milion, on si rozhoduje, lepi, nici, je to cool a bozi dneska funguje, lidi chtej cool a bozi veci, me to prijde nudna sed a to draci doupe vcetne jeho obskurdit ala ppe svet mam a hral jsem dlouho, to ze ted do me padalo aw delsi dobu, dnd, jine systemy me porad neodradilo ho hrat, byt asi jinak.
30.9.2020 11:07 - PetrH
Tarfill: ano ignorace pdf a pod je mozna schvalne, protoze kdyby bylo pdf neproda se udajnych 2500 kusu.
30.9.2020 11:23 - sirien
Ano, absence PDF je záměrná, protože "kdyby bylo PDF tak si to nikdo nekoupí" '90s mentalita.

Každopádně když vidim ten sken, tak tentokrát dost možná oprávněná :D Jakože když zaplatim takový nechutný prachy za ilustrace, tak by mě ruka neupadla zaplatit si i za kvalitního editora/korektora.
30.9.2020 11:34 - LokiB
Když PDF, tak jedině personalizované pro konkrétního uživatele, jako to dělá DriveThru a další eshopy. PDF-only verze si kupuju často a přijde mi sprosté, aby po netu kolovaly "volně stažitelné verze".
30.9.2020 11:36 - PetrH
Ano i ja takovou casto zadal, bylo mi řečeno, že ne. No diskuze. Ne;)
30.9.2020 11:48 - sirien
Loki: Personalizovaný PDF. Sure, boomer. Znám snazší způsoby jak někoho přimět říct, že ztratil flashku.

Jinak co je a není sprosté je velmi relativní. Mě třeba přijde sprosté chtít peníze za něco, s čím se nemůžu seznámit předem a zhodnotit, jestli to fakt chci, nebo ne.
30.9.2020 12:52 - Gurney
Xeth píše:
Je možné, že se autoři měli nějak trefit podobou do šablony turnajového dobrodružství, ale to mi přijde zvláštní a ne moc pravděpodobné. Požadavek na nějaký formát zpracování chápu, ale ladit to obsahově mi nedává moc smysl.

Mrkni na ty Markusovy recenze (tady, obě ty nejhůř hodnocené a dvě z těch s dvěma hvězdičkama jsou z webu DH). To sladění si myslím není záměr, ale spíš projev takového toho typického českého stylu psaní dobrodružství aka nuda na vesnici uprostřed ničeho, fantasy prvků jen tak málo, jak to DrD dovolí, téměř žádné gamistické výzvy (asi protože to vůbec není silná stránka DrD), hodně backgroundu a RP, ale jen takového, co toho moc nezmění v herním světě (kdyby náhodou ano, tak umístění na vesnici zajišťuje, že se žádné následky hráčských akcí nepřelijí do zbytku herního světa).
30.9.2020 13:15 - mrkew
Tak už jsme mi to taky dostalo do rukou. Udělal jsem rychlý punkový stream kde si v rychlosti prolítneme příručky a co vše balík obsahuje.

Budu dělat ještě jedno video kde ukážu lepší detaily, řeknu více informací o systému, ale to vše až budu mít přečteno :)

https://www.youtube.com/watch?v=Lrj_cJIGXNc

30.9.2020 16:19 - LokiB
sirien: no já zas nevěřím na ty studie (tedy pardon, jestli existují), které říkají, že volně stažitelné plné PDF k RPG systému zvyšuje jeho prodeje a finanční zisk z něj :)
30.9.2020 16:23 - Šaman
Já docela ano. U dobrých systémů, samozřejmě. U špatných je možné chvíli hrát na to, že se prodá zajíc v pytli. Ale u dobrého systému může dostupnost pdf zajistit o hodně rychlejší masové rozšíření.
30.9.2020 16:28 - LokiB
Šaman: nikomu nebráním v tom, aby svůj produkt takto dával k dispozici. jsou takové, z poslední doby třeba Degeneris.

Ale naprostá většina současných mainstream úspěšných systémů není volně stažitelné PDF, když nepočítáš různé oblíbené polotovary :)
30.9.2020 16:35 - sq
Dnes pravidla přišla, měl jsem asi 5 minut na prolistování části pro hráče. První dojem - trochu se bojím, působí na mě opravdu jako stroj času. Mohou ležet klidně na jedné hromadě se Stíny meče, Hrdinové fantasy a samozřejmě s původním Dračím doupětem. Bez datace bych nepoznal, kdy hra vyšla, ale zařadil bych jasně do éry, která vrcholila u nás okolo roku 2000.

To byl asi autorský záměr, takže za mě ok :-) Večer seberu odvahu a zkusím se ponořit mnohem hlouběji. Na starý dračák jsem nešáhl 20 let, ale pořád mám takový pocit, jako bych ho hrál včera. Jsem si jistý, že to je jen iluze ušlého mládí a proto si připravím pro referenci i staré Drd příručky, abych porovnal můj pocit s psanou realitou :-)
30.9.2020 16:37 - sirien
Loki: nevěřit ve studie aniž bys věděl, jestli vůbec existují myslím hodně vypovídá o racionalitě Tvého postoje a smysluplnosti toho vést s Tebou na dané téma diskusi ;)
30.9.2020 20:08 - Xeth
sirien píše:
Mimochodem bych rád poznamenal, že sem přesně tenhle výsledek prorokoval z mnoha kusých náznaků, co se ke mě dostaly - a byl sem kritizován, jak jen si můžu dovolit něco takového říkat. Takže a) já to říkal a varoval vás a c) zjevně můžu, Xethe.

No, byl jsi kritizován za hodnocení něčeho, o čem máš málo informací a některé z nich ještě špatné. Jestli v tom nevidíš chybu, tak ti s tím nejspíš nepomůžu.
Na druhou stranu píšeš toto, tak nevím co si myslet ( ;) ):
sirien píše:
Loki: nevěřit ve studie aniž bys věděl, jestli vůbec existují myslím hodně vypovídá o racionalitě Tvého postoje a smysluplnosti toho vést s Tebou na dané téma diskusi ;)

Taky jsem ohledně toho spíš skeptický, ale pokud víš (nebo kdokoliv jiný) o nějaké rozumné studii na toto téma - tj. o české fantasy scéně, a o tom, jak český autor může vydáním svých pravidel v této populaci nakopnout prodeje svých papírových pravidel - rád si ji přečtu a poučím se.

Jinak to, že se jedná o pokračovatele Drd se tu psalo a hlásá to i autor. Jestli ty nejhorší chyby, které měla DH z Drd zkopírovat, mají být přehlednost pravidel či editorské/korektorské nedostatky (mimochodem, pokud vím protočilo se jich na tom několik), tak je na tom DH docela dobře. ;)

Gurney píše:
Mrkni na ty Markusovy recenze...

OK, podívám se na ně, díky.
Pokud jde o změny v herním světě, tak ty bych tam určitě nečekal, vzhledem k tomu, že jde o ke světu neadresovaná dobrodružetví. Navíc byla vlastně bezsystémová, protože při jejich vydávání vlastně ještě žádná pravidla nebyla (často ani beta). Otázkou je, jak to bude dál, když jsou pravidla venku.

PetrH píše:
Tarfill: ano ignorace pdf a pod je mozna schvalne, protoze kdyby bylo pdf neproda se udajnych 2500 kusu.

Ten počet je zajímavý, úplně se mi to nezdá. Odkud to je?
30.9.2020 20:34 - PetrH
Ten počet plácal autor ma discordu: viz na discordu nebo https://ibb.co/pQ9LddW
30.9.2020 20:54 - Xeth
To je celkový náklad, to by znamenalo, že je DH již vyprodaná. Nespletl ses?
30.9.2020 21:06 - ShadoWWW
Taky jsem někde četl, že už to vyprodali. Půjde ale ještě sehnat u prodejců (FantasyObchod, PlanetaHer apod.).
30.9.2020 21:13 - RoVan
ShadoWWW: Tuším, že to, co je vyprodáno je jen 'sběratelská verze' v pevných deskách, jde to vidět i na oficiálním webu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074167013168335 secREMOTE_IP: 13.58.121.131