Kultura

idol02
7.9.2017 20:47
Dračí hlídka
Kontakty na autory:

Facebook
Discord
Web & mail


Recenze - Jerson
30.5.2021 17:43 - Šaman
Jerson: A nechceš třeba zrušit sledováni tohoto vlákna? Já to u pár vláken, které mě zvedaly, udělal a docela to pomohlo mé duševní pohodě.

Protože tohle není až tak problém Hlídky, tohle je problém tvůj. Tebe to žere, Hlídku ne. Možná, že kdybys zapomněl, že vůbec existuje, tak bys byl spokojenější.
30.5.2021 21:03 - Jerson
A máš dojem, že jsem na tuto informaci narazil v tomto vláknu? Bohužel ne, i když se DH aktivně vyhýbám, tak tyhle věci zmiňují jiní lidé v jiných informačních kanálech.
30.5.2021 21:17 - Gergon
To je možná ta chyba - že se Aktivně vyhýbáš =) kdybys ji prostě ignoroval, tak máš klid, ale místo toho trávíš hromadu svého času tím že tady o ní diskutuješ a řešíš co je na ní špatné a jak nemají nastavitelné hodnoty a příklady atd atd atd.... Nejen v tomto vlákně ale v Akademii vypravěčů. Mě je to relativně jedno, je to tvůj čas, který DH věnuješ, jen mi to nepřijde jako vyhýbání se něčemu ;)
30.5.2021 21:39 - Jerson
V tom případě platí to co jsem napsal výše, a nemá smysl psát cokoliv dalšího.
31.5.2021 10:54 - Slaan3sh
Gergon píše:
Aktivně vyhýbáš =)
:D :D NIKDO se nám nevyhýbá tak aktivně, jako Jerson ;)
31.5.2021 12:57 - Kirael
V čem se tato verze liší od původní?

– Jsou zde opraveny snad všechny gramatické, stylistické a sazební chyby, které kazily celkový dojem
– Upravili jsme mnoho vět a formulací tak, aby byly jednoznačnější a zamezily více možným výkladům
– Upravila se formulace Vyvolávání (u postav disponující “magickou” silou) – upřesňuje se doba, kdy je už kouzlo vyvoláno a jsou lépe definovány postihy za vyrušení při sesílání
– Upravil se efekt klerikova Zvolání
– Změnila se mechanika Topení se a Pádu z výšky
– Přibyla obecná dovednost Plížení
– Upravila se dostupnost a postihy za dovednosti, které postava neumí a náleží k nějaké profesi
– Upravilo se úvodní dobrodružství v PPJ
– Upravily se všechna monstra (lepší rozepsání ÚČ, ZO a OČ).
– Přibyly nové ilustrace a mnoho dalších


Zde je seznam věcí, které budou ve verzi 1.1. Je tam zapracováno spousta feedbacku od hráčů nebo ze studnice nápadů Gergonovi recenze.
31.5.2021 13:19 - LokiB
Moje otázka směřuje k tomu, jestli člověk s pravidly 1.0 si může někde stáhnout komplet seznam změn v 1.1 ... nebo má smůlu :)
31.5.2021 13:23 - Kirael
LokiB -Ano. Pokud máš pravidla 1.0, není třeba kupovat si 1.1. Všechny změny by měly být na webu dračí hlídky : "Ke stažení" - "Errata" samozřejmě zdarma.
31.5.2021 18:50 - wlkeR
Oo, nice, počkám si, až Gergon vydá další recenzi. Ještě pár iterací, a možná do toho i půjdu.
31.5.2021 20:40 - LokiB
Kirael: tak bych, z marketingových důvodů, tomu ke stažení neříkal jen Errata ... z toho se nedá pochopit že je to zároveň seznam změn na 1.1 ;)
1.6.2021 07:21 - RoVan
Loki: Souhlasím 36 stran errat (28 bez obsahu) na necelých 200 stran pravidel je docel mazec a moc si neumím představit že bych to do pravidel vkládal.

Kirael: V Erratech nevidím věci z PPJ, je to ještě TBD?
1.6.2021 07:57 - Corny
RoVan píše:
Souhlasím 36 stran errat (28 bez obsahu) na necelých 200 stran pravidel je docel mazec a moc si neumím představit že bych to do pravidel vkládal.

Já když čtu ten popis těch změn, tak to na mě hodně působí, jako věci, které moc nechápu, proč se řeší mezi 1.0 a 1.1. a nebyly vyřešeny před kdesi mezi 0.5 a 1.0 :D Ale tak něco utéct může vždycky, ale cca 30 stran už, to už člověk po té testovací fázi vývoje trochu nejistě pokukuje...
1.6.2021 09:09 - Kirael
LokiB píše:
...tomu ke stažení neříkal jen Errata


S tím plně souhlasím. Je to matoucí a nevím, proč se to nejmenuje "normálně" :D

RoVan, Corny - V pravidlech 1.1 se přihlíželo na několik STOVEK feedbacků od lidí. Ego šlo stranou a pravidla bylo třeba upravit, pokud se nějaký problém objevoval ve feedbacku často a přiznat si, že to nebylo vyřešeno správně napoprvé.

Samozřejmě se můžeme bavit o tom, proč to nebylo od začátku, ale upřímně, kdo nezkusil... Je s tím opravdu hodně srandy a to nejen u "napsat pravidla". Té práce okolo je jako u vedení středně velké firmy při vlastním plném úvazku ve volném čase.

Je mi jasné, že spousta lidí si tady myslí svoje o tom ("Když chcete peníze, musí to být kvalitní hned napoprvé.") Ale to prostě není reálně možné, pokud to není projekt na vydělávání peněz a lidi to dělají ve volném čase.

1.1 budou o dost lepší, než původní 1.0 a až se objeví další feedbacky a zapracujou se některé starší, 1.2 budou zase o krok dál. Kdo Hlídku odepsal už u 1.0 a nemá schopnost/vůli přijmou upravené pokračování bez předsudků a dát mu šanci, ten si ji hold nezahraje, ale já věřím, že si to své hráče najde. :)
1.6.2021 11:16 - Jerson
To zní jako když ti, kteří u DH kritizovali (i) jiné věci než formulace pravidel a překlepy mají vlastně jen předsudky.
1.6.2021 11:21 - Lethrendis
Někteří určitě ano :)
1.6.2021 11:34 - Jezus
Nebo se to dá udělat jako s PC hrou - prostě si to koupím za dva roky po slevě a už řádně opatchované :-D

(Jako nekoupím, moji touhu po klasičtějším rpg plně saturuje DnD, ale tak kdybych byl třeba mladší :-) ).

Jinak se určitě cení, že byla zpětná vazba zapracována a ten produkt se snaží odstranit nejpalčivější (nebo alespoň nejvíc feedbackované) věci. A chápu, že největší "test" je až vydání - DnD taky nevyladili za rok.

Jediné, co člověka napadne je, že jestli je tam opravována spousta věcí, které ve svojí recenzi rozebíral Gergon, proč nějaký takový Gergon nebyl přítomen (nebo "poslechnut") ještě před vydáním - pak by ten patch mohl být třeba o třetinu kratší a verze 1.0 vyladěnější (méně rozbitá).
1.6.2021 11:54 - Jerson
Když jsem do těch errat nahlédl, tak dostřely zbraní zůstaly stejné, velikost zbraní také, a příručka Vypravěče žádnou revizí neprošla?
1.6.2021 11:54 - Corny
Vzhledem k poměru rozsahu DnD 5e a dosavadních Errat k nim bych se do srovnávání s nimi raději moc nepouštěl.
1.6.2021 12:04 - Jerson
A nějaké přiblížení pro ty, kteří o rozsahu errat k DnD nemají představu? To pak nevím, zda šest stran obsahu errat je moc nebo málo.
1.6.2021 12:13 - Aegnor
Errata PHB pro DnD 5e mají celkem 9 stran (od roku 2015 do roku 2020). Přesnej počet slov se mi zjišťovat nechce (je to pět různých pdf souborů). Papír je rozměru Letter, sazba na tři sloupce, velikost textu je 9.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10489511489868 secREMOTE_IP: 18.221.13.173